توسعه و کمک های, ویژه, عناوین بشردوستانه اضطراری جمعیت فقر & SDGs پایداری TerraViva سازمان ملل متحد

هر سال گزارش توسعه پایدار (SDR) آهنگ های عملکرد از تمام کشورهای عضو سازمان ملل در هفده اهداف توسعه پایدار (SDGs) – به تصویب رسید در سال 2015 توسط رهبران جهان. این مقاله به پیشرفت های ساخته شده بر روی SDGs در آفریقا و آمریکای لاتین و کارائیب و جنوب آسیا و همچنین احتمال دارد در کوتاه مدت اثرات COVID-19 در این مناطق که در آن گزارش روزانه موارد و انتقال ویروس به سرعت در حال رشد. آن را شناسایی پنج کلید اقدامات است که همکاری های بین المللی تلاش ها باید به فوریت شامل به آدرس عواقب فوری سلامت و بحران اقتصادی در کشورهای آسیب پذیر و گروه های جمعیت.

ماسک صورت حلق آویز در میله های پنجره در هاوانا ، محافظ ماسک صورت اجباری هستند در اماکن عمومی در بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین به منظور کاهش COVID-19 عفونت اما بخشی از جمعیت کند و از آنها استفاده نمی شود. موارد و مرگ و میر به علت COVID-19 به سرعت در حال رشد در امریکا لاتین و کارائیب است. اعتبار: Jorge Luis بنس/IPS

پاریس/نیویورک Jul 16 سال 2020 (IPS) – COVID-19 ادعا کرده بیش از 550 ، 000 زندگی می کند و مختل کل جهان و مقدار کمی از هیچ منطقه است. از ژوئیه سال 2020 تعداد روزانه جدید مورد تأیید و میر به علت COVID-19 به سرعت در حال رشد در آمریکای لاتین و کارائیب به خصوص در برزیل و مکزیک بلکه در بسیاری از کشورهای آفریقایی و همچنین هند است. به عنوان برجسته در مقاله اخیر این تعداد به احتمال زیاد دست کم گرفت با توجه به کاهش تست ظرفیت در بسیاری از پایین و کشورهای با درآمد متوسط.

موثر و نرخ تولید مثل (ERR) تعریف شده به عنوان میانگین تعداد عفونت است که یک فرد آلوده انتقال به افراد مستعد است که در بالا 1 در بسیاری از آفریقایی و کشورهای آمریکای لاتین و در هند. یک خطا کمتر از 1 نشانگر موثر سرکوب در حالی که یک خطا در بالا 1 نشانگر جریان اپیدمی شرایط. کشور های آسیا و اقیانوس آرام مانند تایوان یا ویتنام تا حد زیادی سرکوب ویروس اگر چه آنها باید هوشیار باشند.

COVID-19 است به خصوص تحت تاثیر قرار دستیابی به SDGs و تولید کرده است منفی بسیاری در کوتاه مدت اثرات در اکثر SDGs. به عنوان مثال حدود 71 میلیون نفر از مردم انتظار می رود به عقب رانده شود به فقر شدید در سال 2020 است. این اثرات منفی در حال تقویت در کشورهای کم درآمد و آسیب پذیر جمعیت گروه به خصوص در جهان جنوب است. اگر چه COVID-19 همه گیر نهفته است تقریبا همه در سطح جهان فقیر و جمعیت های آسیب پذیر از جمله کم کارگران ماهر و پناهندگان رنج می برند به مراتب بیشتر از نظر از دست زندگی آسیب پذیری به عفونت کاهش درآمد و بیکاری است.

زمان واقعی برآورد موثر نرخ تولید مثل (ERR) از COVID-19

منبع: Arroyo Marioli Francisco, Francisco Bullano, Simas Kucinskas و کارلوس رندن-مورنو. ‘ردیابی R از COVID-19: جدید زمان واقعی برآورد با استفاده از فیلتر کالمن’. SSRN علمی کاغذ. روچستر, نیویورک,: پژوهش های علوم اجتماعی, شبکه 10 مارس سال 2020 است. https://doi.org/10.2139/ssrn.3581633. آخرین به روز رسانی: 09 ژوئیه.

قبل از COVID-19 جهان شد پیشرفت در SDGs

یکی از یافته های مهم این سال را گزارش توسعه پایدار (SDR2020) است که قبل از COVID-19 شیوع دنیا در حال پیشرفت به سمت SDGs. اگر چه هیچ کشوری بود که در مسیر رسیدن به SDGs تکامل از SDG شاخص نمرات (از جمله در گزارش توسعه پایدار) بین سال های 2010 و 2019 نشان می دهد برخی از همگرایی با مناطق و گروه های با درآمد است که تا به حال کمتر SDG شاخص نمرات در سال 2010 پیشرفت سریع تر. با توجه به زمان وقفه در نسل داده و گزارش این نتایج نشان دهنده وضعیت قبل از COVID-19. به ویژه در مناطق جنوب جهانی از جمله کشورهای جنوب صحرای آفریقا و آمریکای لاتین و کارائیب ساخته شده است پیشرفت های قابل توجهی در اهداف توسعه هزاره (MDGs) دوره (2000-2015) و همچنین نشان داد که پیشرفت در SDGs. اما از همه سازمان ملل متحد در مناطق شرق و جنوب آسیا نشان داد که بیشترین پیشرفت را در SDGs.

این گزارش همچنین مشخص شده تفاوت قابل توجهی در حال پیشرفت در سراسر اهداف و کشور است. برای مثال, ساحل عاج, بورکینافاسو و کامبوج بهبود بیشتر در SDGs در حالی که ونزوئلا زیمبابوه و جمهوری کنگو پسرفت ترین.

منبع: Sachs, J. Schmidt-Traub, G., کرول, C., Lafortune, G., فولر, G., Woelm, F. سال 2020 است. اهداف توسعه پایدار و COVID-19. گزارش توسعه پایدار 2020. کمبریج: انتشارات دانشگاه کمبریج.

پنج کلید اقدامات برای همکاری های بین المللی

جهانی شدن تسهیل گسترش سریع ویروس ها در سراسر جهان است. در همان زمان اقدام مشترک بین المللی توسط سیاستگذاران بخش خصوصی جامعه مدنی, و جامعه علمی می تواند سرعت بخشیدن به شناسایی راه حل های.

بحران کنونی از جمله جنگ میان قدرت های بزرگرا افزایش می دهد شبح جنگ جهانی به جای همکاری جهانی. آن را چارلز Kindleberger این پایان نامه در 1929-1939 که رکود بزرگ شد آنقدر شدید به دلیل وجود رهبر جهانی (یا “هژمون”) و هیچ کافی همکاری میان قدرت های بزرگ. در نتیجه او معتقد بود یک شکست جهانی پولی و سیستم تجاری است که هموار راه را برای آلمان نازی و جنگ جهانی دوم است.

این SDR2020 پیشنهاد پنج کلید جهانی همکاری اقدامات لازم برای رسیدگی به سلامت اقتصادی و عواقب ناشی از COVID-19 بحران:

  1. انتشار بهترین شیوه به سرعت در حال. جهان به فوریت نیاز به یادگیری و به تقلید از استراتژی برای مبارزه با COVID-19 به تصویب رسید در شرق آسیا و اقیانوسیه. سازمان جهانی بهداشت (WHO) باید تسهیل سریع انتشار بهترین شیوه. این یکی از اهداف تازگی ایجاد شده لانست کمیسیون COVID-19 ریاست SDSN جمهور و پیشرو اقتصاددان Jeffrey Sachs.
  2. تقویت مکانیزم های تامین مالی برای کشورهای در حال توسعه. صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) ایجاد شد برای بحران جهانی مانند این یکی. به آن نیاز دارد کافی قدرت شلیک از جمله بسیار بیشتری طول و عرض جغرافیایی برای تمدید اعتبار یا امکانات موجود و یا از طریق صدور جدید از حقوق نقشه کشی ویژه (SDRs). طلبکاران خصوصی نیاز به تشکیلات جدید بکار تجاری و یا سرمایه گذاری بر روی بدهی های در حال سقوط به علت.
  3. آدرس گرسنگی نقاط. ما نیاز به پشتیبانی جهانی برای رهبری سازمان ملل متحد سازمان از جمله دفتر هماهنگی امور انسان دوستانه (OCHA) از سازمان غذا و کشاورزی (فائو) و برنامه جهانی غذا (WFP) به طوری که آنها می توانید بهترین مبارزه قریب الوقوع بحران گرسنگی و ناامنی غذایی.
  4. اطمینان از حمایت اجتماعی. به عنوان بخشی از هر گونه جامع پاسخ به همه گیر دولت باید ترویج ابزارهای جدید حمایت اجتماعی. این شامل جدید صندوق جهانی برای حمایت اجتماعی که پیشنهاد شد به آدرس SDG 1 (بدون فقر) حتی قبل از همه گیر است و در حال حاضر مورد نیاز و حتی بیشتر از آن.
  5. ترویج مواد مخدر جدید و واکسن. تامین مالی تحقیق و توسعه (R&D) برای COVID-19 دارو و واکسن فوری جامعه جهانی خوب است. بدون همکاری جهانی R&D خواهد بود ناکافی و duplicative. و هنگامی که پیشرفت های به دست آنها به نوبه خود نیاز به همکاری جهانی برای اطمینان از جرم جذب. از صندوق جهانی و Gavi, the Vaccine Alliance, دو نمونه موسسات که در خدمت به عنوان سوابق تاریخی برای آنچه که مورد نیاز خواهد بود برای جذب سریع داروهای جدید و واکسن و چگونه منجر به تلاش بر روی زمین است.

به موقع داده است همچنین یک جزء حیاتی از غلبه بر COVID-19. این SDR2020 خط نیاز برای به موقع تر و disaggregated داده ها در بسیاری از نقاط جهان به ویژه جنوب جهانی برای پیگیری و رسیدگی به سلامت و اقتصادی اثرات COVID-19 در جمعیت های مختلف قرار گرفتند. SDSN در همکاری با Esri و نشنال جئوگرافیک به تازگی راه اندازی یک پلت فرم جدید SDGs امروزبا زمان واقعی و به موقع اطلاعات برای SDGs. تمام داده ها به روز رسانی به طور منظم (حداقل سالانه) و آنها شده سرپرستی و اعتبار توسط SDSN را موضوعی تحقیق شبکه داده ها و آمار (گرایش).

همانطور که ما حرکت رو به جلو اولویت هر دولتی باید برای ادامه مهار و سرکوب ویروس. به عنوان COVID-19 همچنان به آلوده کردن تعداد فزاینده ای از مردم در آفریقا و آمریکای لاتین و کارائیب و جنوب آسیا و تقویت بهداشت عمومی سیستم ها و دسترسی به تجهیزات حفاظت شخصی و آزمایش در مقیاس بزرگ ضروری است در صورت عدم درمان یا واکسن. بعلاوه بین المللی همبستگی و مشارکت انتقادی به آدرس و جلوگیری از سلامت اقتصادی و انسانی بحران و اجتناب از موانع عمده در SDGs در کوتاه مدت و بلند مدت.

گیوم Lafortune – Guillaume است SDG Index Manager در سازمان ملل متحد توسعه پایدار راه حل های شبکه (SDSN). قبلا او به عنوان یک اقتصاددان در سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) کار در حکومت اصلاحات و آمار بود و یکی از سرب مشاوران برای تولید 2015 و 2017 گل سرسبد گزارش آماری دولت در یک نگاه.

 

فین Woelm – فین است SDG شاخص تحلیلگر در سازمان ملل متحد توسعه پایدار راه حل های شبکه (SDSN) که در آن او با تمرکز بر تجزیه و تحلیل آماری داده ها و تجسم و توسعه وب. قبل از پیوستن به SDSN فین تاسیس راه اندازی و مشغول به کار برای تعدادی از سازمان های بین المللی از جمله پانل در پیشرفت اجتماعی.

 

گریسون فولر – گریسون یک SDG شاخص تحلیلگر در سازمان ملل متحد توسعه پایدار راه حل های شبکه (SDSN) که در آن او موفق به داده های برنامه نویسی و تجزیه و تحلیل آماری برای SDG شاخص گزارش. گریسون دریافت مدرک کارشناسی ارشد خود را در توسعه اقتصادی در دانشگاه پلیتکنیک پاریس و دارای مدرک لیسانس در مطالعات آمریکای لاتین از دانشگاه هاروارد.

 

Alyson مارکس – Alyson است مدیر ارتباطات برای روند SDSN را موضوعی تحقیق شبکه داده ها و آمار متمرکز بر بهبود داده حکومت برای توسعه پایدار. او قبلا موفق شده ارتباطات برای چندین گردشگری تخته و دارای مدرک کارشناسی ارشد در بین المللی, سیاست و مدیریت از دانشگاه نیویورک و لیسانس ارتباطات از دانشگاه میشیگان – آن آربور.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im