مبارزه برای زمین و مواد غذایی در قفل شده-پایین فیلیپین

کمک های آسیا-اقیانوس آرام, اقتصاد و تجارت, بحران مالی, مواد غذایی و کشاورزی, سرفصل, سلامت, شرایط اضطراری انسانی, کار, منابع طبیعی, فقر & SDGs, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

اعتبار: KMP

رم Jun 4 سال 2020 (IPS) – بی زمین کشاورزان که تولید برنج برای مالکان بزرگ “haciendas” نمی توانید بیش از یک کمی جیب از پول خود را سخت کار می کنند—نه به اندازه کافی برای ارائه متنوع و سالم مواد غذایی برای خانواده خود را. کارگران فصلی در قند-نیشکر مزارع می دانم که آنها می توانید تعداد تنها شش ماه از درآمد. هنگامی که تابستان می رسد کسانی که تاسیسات آبیاری نابود شده اند توفان و یا کسانی که هرگز از مبارزه در حالی که در انتظار باران.

که لحظهای از کشاورزی در فیلیپین که COVID-19 شیوع ضربه زدن به کشور است. و آن را هنوز هم است. استعماری گذشته به شکل یک بخش کشاورزی توسط بزرگ صادرات گرا monocrop مزارع; توطئه های اختصاص داده شده به کشت و صنعتی گیاهان و یا مسکن تقسیم بندی و هنوز هم 7 از 10 کشاورزان بدون زمین صرف نظر از چند دهه از تلاش برای به اجرا درآوردن اصلاحات ارضی.

“کشاورزی در فیلیپین است که در واقع آماده برای هر بیماری همه گیر” گفت: کاترین مانگا توسعه جامعه کارگر و پروژه افسر در Kilusang Magbubukid ng فیلیپین, KMP, دهقان جنبش فیلیپین در سال 1985 تاسیس و پشتیبانی توسط اگرواکولوژی صندوق. آن را تا بیش از دو میلیون عضو به نمایندگی از دهقانان بی زمین, farmworkers, روستایی و کشاورزان جوان.

“حتی قبل از COVID کشاورزی در فیلیپین بود و نه کافی برای حمایت از مردم آن… در حال حاضر وجود دارد یک بحران با قیمت کالاها حتی سبزیجات و برنج که رفته اند,” او گفت: درجه عرض جغرافیایی.

کشاورزان هرگز متوقف دفاع و قرار دادن زندگی خود را در خطر “واقعی اصلاحات ارضی” به عنوان یک پیش نیاز برای توسعه کشاورزی مدل قادر به اطمینان از امنیت غذایی است: “monocrop عمل واقعا تخریب اکوسیستم منابع طبیعی در کشور ما. ما می خواهیم فیلیپینی کشاورزان برای لذت بردن از یک سیستم که در آن آنها خواهد بود قادر به تصمیم می گیرید که چه نوع از محصولات کشاورزی به گیاه است. چیزی است که آنها فکر می کنم از غذا خوردن با خانواده خود” مانگا گفت.

چه کشاورزان رشد است و در حال حاضر بیشتر در نظر گرفته شده برای فروش و تنوع تولید نادر است. مانگا داستان از کسانی که کشت برنج یکی از مهم ترین اصلی کالا از کشور: “زمانی که آنها خود را به فروش palay – این palay برنج – برای یک قیمت پایین آنها به خانه با پول کمی آنها … پس از فروش خود را palay به صاحبخانه … آنها را به رفتن [بازگشت] به بازار برای خرید برنج.” هیچ چیز باقی مانده برای مصرف خود سرانه چرا که تمام برنج می رود به پرداخت اجاره زمین و یا ورودی های مورد نیاز برای تولید.

کشاورزان در این مستند

اعتبار: KMP

COVID-19 مهار اقدامات اضافه شده “هرج و مرج” به یک در حال حاضر وضعیت شکننده با توجه به مانگا. نظامی و مقامات کنترل جنبش از کشاورزان و جلوگیری از آنها را از رسیدگی به مزارع و فروش خود را تولید کند. داوطلبانی که در زمان بخشی در عملیات امداد برای آوردن غذا به آسیب پذیر ترین بازداشت شدند و متهم با اتهام نقض قرنطینه شش نفر از آنها از KMP. اما در مقیاس کوچک کشاورزی است که هنوز اثبات انعطاف پذیری آن در این اورژانس است.

مستند “واقعا بسیار نظامی,” مانگا گفت. “بررسی نقاط قرار داده شد در بسیاری از مناطق مختلف [و] نیز در مترو مانیل. … مردم فقط گفت به ماندن در خانه. بدون شغل آنها قادر به خوردن. برای کشاورزان بسیار دشوار است … واقعا وجود دارد هیچ کار از خانه برای آنها است.”

دسترسی به مواد غذایی شده است مسئله نه تنها برای فقیر روستایی بلکه برای جوامع شهری: “اگر فیلیپین’ دولت نمی خواهد واقعا حمایت از کشاورزی در آن دشوار خواهد بود به امنیت غذایی به خصوص در مناطق شهری به دسترسی خوب و کم قیمت سبزیجات در مترو مانیل” او گفت:.

این شبکه از کشاورزان شده اند قادر به بسیج مواد غذایی حتی در طول مستند. از بولاکان—50 کیلومتری شمال مانیل که در آن گذشته برنامه KMP کمک کشاورزان به اشغال زمین استفاده نشده—آمده سبزیجات است که تغذیه آسیب پذیر ترین در شهر. “این عمدتا به صورت جوامع فقیر شهری برای افراد بی خانمان برای کارگرانی که قادر به رفتن به خانه خود بروند. آن آغاز شده و با یک کلیسا سازمان است که به همراه مادر و نگاه برای یک جامعه از کشاورزان که تولید شد و سبزیجات است.”

KNP که سازمان های عضو شده اند قادر به تحویل ده هزار کیلو سبزیجات در اولین ماه از عملیات نیز راه اندازی شد آنلاین فروشگاه مواد غذایی که سود خود را حمایت امداد فعالیت است.

زمین کشاورزی اکولوژیک (اگرواکولوژی) برای انعطاف پذیری

اعتبار: KMP

در ریشه ناامنی این است که یک قرن به طول کشاورزی سیستم مبتنی بر گسترده کشاورزی. آن را طراحی شده بر اساس صادرات با ارزش کالاها مانند شکر و آناناس و موز و همچنین در تولید برنج است.

دولت با توجه به کشاورزان سازمان شکست خورده است برای پرداختن به این سوال بسیار مهم از توزیع زمین است و نه ارائه پشتیبانی که کشاورزان نیاز برای تولید از جمله تولید خود دانه ها و یا آبیاری. “وجود دارد هیچ تولید برای حمایت از کشاورزان فیلیپینی. وجود دارد آبیاری لایحه ای که تصویب شد دو سال پیش اما تا به حال از آن شده است با توجه به بودجه توسط دولت” مانگا گفت.

کشاورزان گیاه در زمین های اجاره میکنند و چه آنها که به سختی به اندازه کافی برای پرداخت هزینه برای آن. “آنها نمی باید گواهی مالکیت.” این نقطه که او تاکید کرد. “[اگر] بسیاری از تولید خود را به عنوان پرداخت آنها را ندارد اضافی برای خود [مصرف].”

“اگر شما یک قطعه کوچک است که شما می توانید تا اگر شما می تواند به رشد یک باغ با سبزیجات, آن آسان خواهد بود. بسیاری از مردم [در حال حاضر زندگی می کنند در آنچه آنها] تماس بقا محصولات,’ محصولات است که آنها واقعا نمی گیاه به طور منظم, اما آنها پیدا کردن در اطراف ریشه محصولات زراعی و یا سبزیجات که رشد وحشی”.

مالکیت زمین به معنی کشاورزان می توانید انتخاب کنید چه چیزی به رشد برای خود و جوامع خود را در یک مدل از کشاورزی مبتنی بر تنوع و پایداری. این agroecological مدل “را مواد غذایی سالم به Philippinos و کشاورزان” مانگا گفت.

فیلیپینی کشاورزان در تمرین کشاورزی اکولوژیک (اگرواکولوژی) برای مدت زمان طولانی اما monocrop و GMOs کاشت با توجه به مانگا منجر به کاهش تنوع زیستی و افزایش وابستگی به ورودی های خارجی از جمله مواد شیمیایی است. کشاورزان در حال حاضر در تلاش برای کاشت مجدد محلی انواع بذر و به دنبال تنوع در مزرعه: “کسانی که در حال تمرین متنوع کشاورزی هنوز برنج [بلکه] و سبزیجات و محصولات زراعی از ریشه درختان میوه و گیاهان دارویی … که آن هم مواد غذایی برای آنها. آنها برخی از حیوانات ….”, او گفت:.

دسترسی به بازار عمده باقی مانده است تنگنا: “بسیاری از کشاورزان ما هنوز هم نیاز به رفتن را از طریق واسطه ها و کسانی که خرید این محصولات را با قیمت بسیار پایین و سپس آنها حمل و نقل به بازارهای اطراف در مترو مانیل و یا در منطقه” مانگا توضیح داد. واسطه برای مثال می توانید با پرداخت 16 پزو برای اسکواش خواهد شد که به فروش می رسد در بازار برای 50 تا 60 پزو هر. وقتی KMP ارائه شده برای خرید برخی از کشاورزان و تولید در قیمت بالاتر آنها ابراز نگرانی بزرگ: “آن را به واسطه عصبانی و بسیاری از آنها را نمی خواهد به ما” گفتند. KMP در تلاش است برای غلبه بر این مشکل با همکاری با سازمان های محلی به جای فردی کشاورزان است.

اما در طولانی مدت امنیت غذایی است که یک ماده از حقوق: “دولت باید به رسمیت شناختن حق, مواد غذایی مناسب برای تولید مواد غذایی, حق تا زمین و کنترل از زمین است که کشاورزان شده است محصول برای نسل های. کشاورزان حق انتخاب خود را تولید سیستم” مانگا گفت.

این مقاله برای اولین بار توسط درجه عرض جغرافیایی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>