نهان پیوند بین, پاک, پخت و پز و COVID-19 همه گیر

غذایی و کشاورزی جهانی, عناوین سلامت

نظر

اعتبار: Athar Parvaiz/IPS

شهر آمستردام, آوریل 4 سال 2020 (IPS) – این COVID-19 همه گیر است تشدید نابرابری و نشان داد تا چه حد فعلی مدل های اقتصادی پایدار نیست. آن را نیز نشان داده است که بسیاری از کشورهای مجهز به مقابله با یک بحران بهداشتی.

این برنامه جهانی غذا هشدار داده است که زندگی و معیشت از 265 میلیون نفر در پایین و کشورهای با درآمد متوسط خواهد بود در معرض خطر شدید مگر اینکه اقدام سریع گرفته شده است برای مقابله با این بیماری همه گیر.

این درست است به خصوص برای 840 میلیون نفر در جهان است که هنوز به برق دسترسی دارند. و بیشتر از 3 میلیارد که تکیه بر ناکارآمد کوره و آلاینده سوخت مانند نفت سفید, زیست توده (چوب حیوانی کود و ضایعات) و زغال سنگ برای پخت و پز و یا گرم.

در پرتو سالانه تلفات انسانی به سلامت محیط زیست و اقتصاد محلی, پاک, پخت و پز راه حل باید بخشی از جهانی به دنبال استراتژی است. از جمله این راه حل ها در سطح وسیع تری در برنامه ریزی برای بهبود بلند پروازانه است و در عین حال لازم است

با توجه به یک مطالعه اخیر توسط دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت عمومی “وجود دارد همپوشانی بین علل مرگ و میر COVID-19 بیماران و بیماری ها هستند که تحت تاثیر طولانی مدت قرار گرفتن در معرض ذرات ریز.”

نتایج این مطالعه نشان می دهد که “طولانی مدت قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا باعث افزایش آسیب پذیری به تجربه شدید ترین Covid-19 نتایج.” مشابه نتیجه گیری در ارتباط با مرگ و مير بالا در شمال ایتالیا و سطح آلودگی هوا در این منطقه کشیده شده توسط دانشگاه آرهوس. شواهد ایجاد شده بر تحقیقات قبلی در سال 2003 شیوع سارس.

این پرسش است که از تاثیر یک بیماری تنفسی مانند COVID-19 می تواند در افرادی که در حال حاضر در معرض آلودگی داخل سالن. به ویژه فقیرترین و آسیب پذیرترین که دسترسی به پاک کردن گزینه های پخت و پز و در حال حاضر تحمل بار انرژی فقر است.

چهار میلیون مرگ و میر زودرس

سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین می زند که هر سال حدود چهار میلیون نفر مرگ زودرس از بیماری های منتسب به خانواده آلودگی هوا. زنان و کودکان در بسیاری از جوامع به طور نامتناسبی تحت تاثیر خود را به دلیل خانه های سنتی مبتنی بر فعالیت های از جمله پخت و پز. به عنوان این که می فرماید: “نزدیک به نیمی از پنومونی مرگ و میر در میان کودکان زیر پنج سال ناشی از ذرات معلق (دوده) استنشاق از خانواده آلودگی هوا است.”

اما در حال حاضر این موضوع است نه سیاسی توجه آن را سزاوار. به عنوان یک نتیجه از دسترسی به, پاک, پخت و پز راه حل باقی می ماند تا حد زیادی فاقد آن بسیار افزایش می دهد خطر برای گروه های آسیب پذیر در طول زمان بیماری همه گیر.

چگونه به صرفه جویی میلیون ها نفر از قربانیان بالقوه

این COVID-19 همه گیر است که از نزدیک مربوط به چالش های دیگر جهان ما با آن مواجه است. از فضای باز و سرپوشیده آلودگی به تغییر آب و هوا از بیش بهره برداری از منابع طبیعی به از دست دادن تنوع زیستی این بحران به همه پیوسته.

آنها محصول یک جهانی نظام اجتماعی-اقتصادی است که در نظر طبیعت و اکوسیستم به عنوان آن مزارع و کارخانه ها. پاسخ به این ویروس شیوع نباید محدود به شامل گسترش آن در کوتاه مدت اما باید به دنبال یک چشم انداز بلند مدت پایداری و شمول است.

وجود دارد یک نیاز فوری برای اطمینان از امنیت غذایی و حمایت از ما در نظام سلامت به ویژه در کشورهای کمتر توسعه یافته و مناطق که در آن کمبود و یا غیر قابل اعتماد برق دسترسی مانع اساسی در ارائه خدمات بهداشت.

اما رفتن به جلو دولت باید برای پاسخ دادن به این مسائل در شکل گیری آینده ما است. در حالی که فوری و سلامت مالی پاسخ بسیار مهم است برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس و سقوط اقتصادی دیگر در دراز مدت تغییرات ضروری و مورد نیاز. یکی از این سوئیچ از سوخت های سنتی برای تمیز کردن پخت و پز راه حل. این محافظت از میلیون ها نفر از زنان و مردان نسل های آینده به آنها شانس بهتری برای زنده ماندن از COVID-19 و هیچ گونه جدید ویروس های تنفسی.

یک به دنبال استراتژی

خوشبختانه راه حل در حال حاضر وجود دارد. اما آنها دریافت کرده اند بیش از حد توجه و حمایت مالی است. یک Hivos/شورای آینده جهان گزارش منتشر شده در سال گذشته نشان می دهد که هزینه های پخت و پز با برق خورشیدی کارآمد با استفاده از آرام پز و زودپز کاهش یافته است در چند سال گذشته است. بنابراین این پاک جایگزین در حال حاضر رقابتی با هزینه های پخت و پز سنتی سوخت.

در پرتو سالانه تلفات انسانی به سلامت محیط زیست و اقتصاد محلی, پاک, پخت و پز راه حل باید بخشی از جهانی به دنبال استراتژی است. از جمله این راه حل ها در سطح وسیع تری در برنامه ریزی برای بهبود بلند پروازانه است و در عین حال ضروری است. آن زمان برای دولت, سیاست و تصمیم گیران را در آغوش این فرصت های جدید. آنها نیاز به گام تا عمل و اطمینان از فراگیر انعطاف پذیر و پایدار و فقط آینده است. پس از سالها انفعال در این جبهه در حال حاضر این زمان به همکاری در یک واکنش جهانی.

تصویر بزرگ

پاک, پخت و پز راه حل بخشی از این بزرگتر فشار به سمت غیر متمرکز انرژی های تجدید پذیر (DRE). COVID-19 نه تنها تاثیر موجود DRE پروژه های که ارائه خدمات انرژی به میلیون ها نفر از مردم است. آن را نیز تحت تاثیر قرار خواهد در آینده از این بخش به خطر انداختن تلاش های ما برای اطمینان فقط انرژی انتقال برای همه است. این DRE بخش نمی شود مجاز به شکست است. است که چرا Hivos پیوست اتحاد برای روستایی Electrifications’ فراخوان برای هدایت و تطبیق بودجه ویندوز به غیر متمرکز در بخش انرژی های تجدید پذیر.

ما باید به طور مشترک در تلاش برای فراگیر بخش انرژی. ما باید اطمینان حاصل شود که آسیب پذیر ترین مردم و نخست قربانیان این بحران را شامل می شوند در طراحی سیاست های انرژی و برنامه های.

به نظر این قطعه در اصل منتشر شد اینجا

محیط زیست Matser است Hivos تغییر جهانی آب و هوا / انرژی و توسعه هماهنگ کننده

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im