‘چالش های جهانی” افشای لایه های نابرابری

توسعه و کمک های ویژه جهانی, عناوین شرایط اضطراری انسانی فقر & SDGs

توسعه و کمک های اولیه

Even universal challenges affect people differently, is something that we must keep in mind when talking about climate change. Because while it is a global phenomenon, we need to acknowledge that its effects vary from region to region, and examine the country- and community-specific impacts.. If we don’t invest in building community resilience, climate change and natural disasters will undo what development work has achieved so far

بی خانمان در داکا, بنگلادش. اعتبار: محمد Rakibul حسن/IPS

بمبئی, هند, Jun 10 سال 2020 (IPS) – اثرات COVID-19 همه گیر را به ما یادآوری کرد که “چالش های جهانی” در حال تجربه متفاوت مبتنی بر متن. مختلف جمعیتی سیستم ها و ساختارهای اداری در هر کشور منجر به متمایز تجارب و چالش ها در حالی که دست و پنجه نرم کردن با عواقب بحران است.

در داخل کشور هم تجربه همگن نیست—مردم و جوامع در حال تعامل با این بیماری همه گیر در راه های مختلف خود را بر اساس امتیاز (وضعیت اجتماعی و اقتصادی دسترسی به بهداشت و درمان و غيره). به عنوان مثال که در آن همه گیر مستند و پس از آن مهاجرت کرده اند به وضوح در معرض لایه های اجتماعی و نابرابری های اقتصادی در کشور است.

این یادآوری است که حتی چالش های جهانی بر مردم متفاوت است و چیزی است که ما باید در ذهن داشته باشیم هنگامی که صحبت کردن در مورد تغییر آب و هوا. زیرا در حالی که این یک پدیده جهانی است ما باید اذعان کرد که اثرات آن متفاوت است از منطقه ای به منطقه و بررسی کشور – جامعه-اثرات خاص.

برای تشویق این تغییر در تفکر و شناسایی نحوه پشتیبانی در سطح جامعه, پاسخ به بلایای طبیعی و آب و هوا, بحران, Rohini Nilekani Philanthropies و هند آب و هوا مشارکتی منتشر شد گزارش—جامعه پذیری: قلب اقدام آب و هوا–نوشته شده توسط Suranjana Gupta.

در اینجا برخی از یافته های خود را.

بلایای طبیعی و توسعه فقر و آسیب پذیری هستند و نزدیک به هم پیوسته

از 181 کشور هند است که به عنوان پنجمین آسیب پذیر به تغییر آب و هوا. در سال 2019 در علاوه بر این به تجربه داغترین جولای تا کنون ثبت شده ما شاهد 74 درصد بیشتر بارندگی های شدید حوادث و هفت مکش. در واقع فقط در نیمه اول سال حدود 2.17 میلیون نفر از شهروندان آواره شدند با توجه به بلایای طبیعی.

تخریب و جابه جایی ناشی از طوفان Fani در Odisha و کرالا سیل سال گذشته نشان می دهد که چگونه حوادث می تواند تلاش های انجام شده در جهت کاهش فقر و توسعه

اگر ما بیشتر مورد مداقه قرار دادن این قابل توجه تفاوت در راه های مختلف جوامع در هند تجربه تغییر آب و هوا پدیدار شود. برای مثال از آن شده است به خوبی مستند شده است که کشاورزان خرده پا که تکیه بر بارش باران برای آبیاری رو بیشتر شدید درجه حرارت در فصل تابستان و به دنبال آن خشکسالی است. افزایش درجه حرارت از حتی یک درجه می تواند بر محصول و از بین بردن کشاورزی مبتنی بر معیشت. افزایش درجه حرارت نیز تاثیر مستقیم بر گسترش vector-borne بیماری هایی مانند مالاریا و تب دانگ—سلامت شوک است که بسیاری از خانواده ها نمی توانیم.

علاوه بر این تخریب و جابه جایی ناشی از طوفان Fani در Odisha و کرالا سیل سال گذشته نشان می دهد که چگونه حوادث می تواند تلاش های انجام شده در جهت کاهش فقر و توسعه است. در پوری و خوردا دو نفر از بدترین مناطق آسیب دیده در اوریسا بیش از نیمی از جمعیت روستایی زندگی می کردند در نیمه دائم یا موقت خانه سازه. حدود 1.3 لاخ خانه های ساخته شده در شرايط مختلف مسکن روستایی در برنامه های, و پس از طوفان بزرگی از این خانه ها آسیب دیده بودند.

با طوفان Amphan و همچنین برخی جوامع به احتمال زیاد بیشتر به شدت تحت تاثیر بیش از دیگران است. برای مثال در حالی که آسیب های ناشی بودن در سراسر بنگال و Odisha شهری فقیر در کلکته کشاورزان در مناطق کم دروغ مانند Sundarbans و کارگران مهاجر که بازگشت به روستاهای خود را با هیچ منبع درآمد را شدیدتر دراز مدت عواقب.

ساختمان بیشتر به حاشیه رانده

پس از حوادث اعتصاب, دولت, بشردوستانه, بشردوستانه سازمان و دیگر سازمان های غیر انتفاعی اغلب کار بر روی ” ساخت بهتر و توسعه جامعه پذیری نسبت به بلایای طبیعی. هنگامی که مشغول این کار جنبه های زیر مورد جوامع محلی و جمعیت های آسیب پذیر باید در ذهن نگه داشته شود:

1. آسیب پذیر جوامع در حال یکپارچه نیست

هر چند فاجعه انعطاف پذیری نیاز به ساخته شده است در مقیاس بزرگ در سراسر کشور فقیر و به حاشیه رانده جوامع است که تحمل فشار از بلایای طبیعی و تغییرات آب و هوایی متعلق به زمینه های مختلف و مکان های. راه حل به عنوان یک نتیجه نمی توان گسترده ای یا کلی و نیاز به ترجمه و متناسب با این زمینه های مختلف—معیشت توپوگرافی منابع طبیعی و مسکن و الگوهای فرهنگ و وضعیت اجتماعی و اقتصادی.

2. در مقیاس کوچک محلی بلایای اغلب نادیده گرفته می شوند

در مقیاس بزرگ بلایای طبیعی معمولا دریافت مقدار قابل توجهی از توجه همراه با منابع و کمک از دولت و دولت های ملی است. اما کوچکتر موضعی حوادث—گرما امواج cloudbursts مقیاس کوچک سیل برای مثال می تواند به همان اندازه مخرب اثرات در جمعیت های محلی اما جلب توجه کمی و منابع است.

3. سهامداران محلی نیاز به درگیر

شواهد نشان می دهد که در بسیاری از موارد موثر تر و کارآمد و نتایج پایدار را می توان با تامین مالی و مربوط به بازیگران محلی. که در آن جوامع می خواهید برای پیشبرد انعطاف پذیری و ظرفیت های خود را و رهبری باید افزایش—رهبری محلی است که بیشتر احتمال دارد برای حفظ تلاش ها در دراز مدت است.

برخی از دولت-رهبری تلاش های امدادی را به طور فعال مشغول به کار شامل سهامداران محلی برای فعال جامعه انعطاف پذیری است. برای مثال Kudumbashree شبکه در کرالا (متشکل از 43 لاخ زنان از 2.77 لاخ گروه يکپارچه در سراسر کشور) بود قدرت را در رسمی نقش در سیل-فرایند بازیابی. سازماندهی چندین جنبه از تسکین و بهبود Kudumbashree اعضای توزیع 35,000 مواد غذایی بسته از جامعه آشپزخانه بیش از پنج روز و جامعه مشاوره توسط زنان رسیده 40,000 مردم است.

4. تسکین ممکن است رسیدن به جوامع خاص

حتی زمانی که امداد برنامه های ساخته شده در دسترس ترین و فقیرترین جوامع به حاشیه رانده نمی ممکن است قادر به دسترسی به آنها و یا ممکن است که به واقع هزینه های متحمل به آنها دسترسی داشته باشید. برخی از جوامع زندگی در دور افتاده و یا سخت برای رسیدن به مناطق و یا کسانی که با هیچ آمار رسمی از حضور خود ممکن است نامرئی و از سمت چپ از تلاش های امدادی.

5. درمورد رندر می تواند افراد نامرئی

حدود 81 درصد از کارگران شاغل در اقتصاد هند کار در بخش غیررسمی. شصت و چهار میلیون سرخپوستان زندگی در سکونتگاه های غیررسمی. دولتها معمولا داده های قابل اعتماد در سراسر غیر رسمی و بنابراین افراد مشغول به کار در بخش غیررسمی زندگی می کنند و یا در غیر رسمی مسکن ممکن است بدترین متاثر از حوادث وجود دارد اما فقیر پرونده که آنها از آنچه کسب کردند و آنچه را که آنها از دست دادن. توانایی به ادعای منابع و منافع نیز تا حد زیادی گسترش تنها به مردم در بخش رسمی و یا کسانی که با امامت و اثبات.

6. سیاست های تمرکز در سراسر کشور زیان

دارایی پایه از مهمترین آسیب پذیر است و نازک و فرم ناچیز نسبت مصالح ملی دست دادن. سیاست بحث در فاجعه زیان تمایل به تمرکز در مجموع ضرر و زیان در ارتباط با تولید ناخالص داخلی اما ضرر و زیان مواجه با این ناچیز نسبت در واقع بسیار بزرگ است. در هند, بحران ممکن است در کودکان خارج از مدرسه و یا کاهش می یابد خانوار دسترسی به خدمات پزشکی و امنیت غذایی.

7. فقیر به عنوان ذینفع

فاجعه مستعد و یا مناطق آسیب دیده ممکن است در واقع نیاز به کمک های خارجی اما جوامع خود را بهترین می دانم که در آن بیشتر به حاشیه رانده خانواده ها قرار دارد می توانید انجام امداد و عملیات خود را و می توانید به حفاظت از منابع طبیعی است. فکر آنها را به عنوان منفعل دریافت کنندگان کمک disregards دانش و مهارت و رهبری در حال حاضر در درون این جوامع و مانع آنها از فرآیندهای تصمیم گیری.

8. قرار گرفتن در معرض’ مساوی نیست “آسیبپذیری”

قرار گرفتن در معرض بلایای طبیعی است که اغلب تلفیق شدهاست با آسیب پذیری. اما در معرض یک خطر به تنهایی نمی تعیین آسیب پذیری. قرار گرفتن در معرض زوج با وضعیت اجتماعی و اقتصادی و ظرفیت برای جلوگیری از خسارت و ضرر و زیان تعیین آسیب پذیری. این به این معنی است که آسیب پذیر جوامع به احتمال زیاد به تجربه ضرر و زیان به عنوان یک نتیجه از مکان های خود را به تنهایی. دو خانه در همان منطقه می تواند تجربه یک فاجعه متفاوت با توجه به سطح درآمد و یا حفاظت از دارایی.

این فرصت را برای انسان دوستی

جامعه پذیری طرح است که کمک به مردم برای انطباق با تغییر آب و هوا و بلایای طبیعی وجود دارد, اما هنوز هم وجود دارد نیاز به تعمیق آنها تاثیر خود را گسترش مقیاس و جذب بیشتر همکاران را به این رویکرد است. انسان دوستی نیاز به استفاده از تجربه و تخصص و شبکه های از این طرح و کمک به آنها برای رشد.

این مهم است به یاد داشته باشید که بودجه انعطاف پذیری لزوما به معنای توسعه کاملا جدید اعطای نمونه کارها. در اینجا چند استراتژی که خیر می توانید استفاده از را خود بودجه آب و هوا-سازگار با:

  • را آب و و آب و هوا اطلاعات در دسترس از جوامع در اشکال آنها راحت هستند به طوری که آنها می توانید تصمیم گیری آگاهانه است که از زندگی خود, دام, معیشت و خانه و دارایی های دیگر از عوارض جانبی اثرات فاجعه و تغییر آب و هوا.
  • تأیید رهبری جامعه با انتصاب جامعه کارشناسان به عنوان مربیان محققان و منابع افراد. جوامع نشان داده اند تخصص در انتقال دانش و عمل و کاربران می توانید می توانید برای نقش خود به عنوان منبع نفر است.
  • Incentivise دولت تعامل به طوری که طرح ها و برنامه ها را می توان توسعه یافته در همکاری با جوامع و پاسخگو به نیازهای خود را.
  • سازماندهی ذی نفعان گفتگو بین بخش خصوصی, دولت و جامعه مدنی است. این ذینفعان نیاز به ایجاد اعتماد به منظور به طور موثر همکاری و هماهنگی تلاش ها نسبت به تغییرات آب و هوایی و مدیریت بحران.

در نهایت زمانی که بودجه جامعه پذیری مهم است به یاد داشته باشید سه چیز است. اولین زمینه-طبیعت خاص از آب و هوا و خطر فاجعه به معنی وجود دارد هیچ جهانی متریک برای اندازه گیری انعطاف پذیری است. دوم, حکمرانی خوب—شفافیت و پاسخگویی فراگیر, تمرکز زدایی و غیره—کلید رانندگی آب و هوا-تصمیم گیری آگاهانه و ساختمان جامعه انعطاف پذیری است. سوم سرمایه گذاری های بلند مدت در جوامع فراموش ایجاد یک تفاوت.

بیشتر بدانید

  • کشف این گزارش در تمامیت خود را به یادگیری بیشتر در مورد جامعه پذیری و آب و هوا-تصحیح توسعه است.
  • اطلاعات بیشتر در مورد چگونه طوفان Amphan منتقل شده است تمرکز بر روی میلیون ها نفر آواره آب و هوا حوادث.
  • سازمان دیده بان این بحث با Jairam رامش, Rohini Nilekani و Navroz Dubash تعدیل شده توسط Barkha دات در بازیابی اطلاعات در صورت از COVID-19 و تغییر آب و هوا.
  • اطلاعات بیشتر در مورد چگونه انطباق تغییرات آب و هوایی به جای کاهش نیاز به mainstreamed در هند.

عایشه Marfatia است سرمقاله دیپلم در هند توسعه را نقد کنید.

این داستان در اصل منتشر شد توسط هند توسعه نقد و بررسی (IDR)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im