ایالات متحده و بریتانیا و اینترپل به غنا گوشی هک ابزارهای, بالا بردن نگار نگرانی های ایمنی و محرمانه

برجسته جهانی, جهانی, حکومت, عناوین, حقوق بشر, IPS سازمان ملل متحد: در داخل گلخانه, مطبوعات, آزادی, منطقه ای, دسته, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

جاناتان روزن است CPJ ارشد آفریقا محقق

این تصویر از سفارت آمریکا در غنا وب سایت را نشان می دهد سفیر استفانی سالیوان, راست, اهدای تکنولوژی به مدیر اجرایی اقتصادی و جرایم سازمان یافته, اتاق کار, فرانک Adu-new eastern outlook عقب و یعقوب Puplampu چپ در “سایبر وب تاریک تحقیقات آموزشی” جلسه در آکرا در مارس 2019. اعتبار: کمیته حمایت از روزنامه نگاران (CPJ)

نیویورک Jul 16 سال 2020 (IPS) – در آوریل 2019 اعضای ارشد غنا اجرای قانون مطرح شده برای عکس ها با سفیر ایالات متحده به کشور خود را در یک مراسم در پایتخت آکرا. بین آنها برگزار شد جعبه و کیسه و کیسه های هدیه از دولت آمریکا به غنا که با توجه به یکی از دریافت کنندگان موجود اسرائیلی هک گوشی فن آوری است.

که گیرنده بود Maame Yaa Tiwaa Addo-Danquah سپس-مدیر کل پلیس غنا را بخش تحقیقات جنایی. در ماه مه سال 2020 او صحبت کرد به CPJ در مورد چگونگی ایالات متحده آمریکا و انگلستان دولت به عنوان به خوبی به عنوان اینترپل ارائه غنا نیروهای امنیتی با, دیجیتال, تحقیقات آموزشی و تکنولوژی.

او اشاره کرد ابزار ساخته شده توسط اسرائیل-بر اساس Cellebrite شرکت – که وب سایت می گوید فن آوری خود را می توانید شکستن قفل و رمزگذاری و دو مستقر در ایالات متحده شرکت های IBM و اطلاعات دیجیتال.

روزنامه نگاران در غنا می گویند که آنها نگران هستند که چگونه چنین فن آوری استفاده می شود ممکن است در برابر آنها و یا منابع خود را.

در سال گذشته CPJ مستند استفاده از Cellebrite جهانی پزشکی قانونی استخراج دستگاه (UFED) توسط نیروهای امنیتی نیجریه و چگونه نظامی هدفمند روزنامه نگاران تلفن و کامپیوتر با یک “پزشکی قانونی جستجو” تلاش برای فاش کردن منابع خود را.

شش روز قبل از ایالات متحده به همان ابزار به غنا از واشنگتن پست گزارش داد که چگونه پلیس UFED برای بازیابی اسناد از روزنامه نگاران گوشی در میانمار. در میان coronavirus همه گیر Cellebrite اتحاد تن به تن آن تکنولوژی برای کمک به مقامات دسترسی به دستگاه های از افراد آلوده به ردیابی تماس های خود را گزارش رویترز در ماه آوریل است.

“اگر یک اداره دولتی می تواند رمزگشایی سیستم من بدون دسترسی به رمز عبور من که ترسناک است” امانوئل Dogbevi مدیریت سردبیر سایت غنا اخبار کسب و کار گفت: CPJ در اوایل ماه جولای.

Dogbevi عضو کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی کرده و گزارش در موضوعات حساس از جمله سازه های دریایی منابع مالی و غنا به خرید سخت افزار از اسرائیل مبتنی بر نرم افزارهای شرکت سازمان خدمات ملی ،

او گفت CPJ که بسیاری از منابع در حال حاضر مردد به صحبت می کنند به خاطر ترس از شناسایی شدن و سال های طولانی الگوی غنا مقامات در تلاش برای ارعاب روزنامه نگاران چپ او نگران او بیش از حد ممکن است هدف قرار دادند. “منابع ارسال اطلاعات من ارسال اسناد و مدارک. من نمی خواهم هر کسی که برای دسترسی به آن” Dogbevi گفت.

قبل از انتقال از تحقیقات جنایی به پلیس رفاه در ژانویه سال 2020 Tiwaa Addo-Danquah گفت که او به دنبال تقویت تعقیب توسط ساختمان پلیس ظرفیت استخراج و تجزیه و تحلیل اطلاعات از تلفن های همراه و رایانه است. “در این [دیجیتال] دوران بسیاری از شواهد برگزار می شود در دستگاه های الکترونیکی…شما بازداشت یک فرد و شخص می گوید: من نمی خواهم به اطلاع شما [از] من همدست. این ابزار است که می تواند کمک به شما را به می دانم که چه کسی یا چه کسی است که فرد در حال صحبت کردن به,” او گفت: CPJ.

یک سال قبل از آن در ماه ژوئن 2019 افسران از غنا امنیت ملی وزارت بازداشت سردبیر امانوئل Ajarfor Abugri و خبرنگار امانوئل Yeboah Britwum هر دو مدرن و غنا وب سایت خبری برگزار کرد و آنها را برای روز و جستجو خود گوشی و کامپیوتر در تلاش برای فاش کردن منابع خود را به صورت یک گزارش در امنیت ملی وزیر آلبرت کان Dapaah, CPJ گزارش در زمان.

Abugri گفت CPJ خود دستگاه گرفته شد به یک “آن اتاق” و او مجبور شد به افسران کلمه عبور خود را. “آنها به من, اسباب بازی,” او گفت:.

بیشتر آکرا پلیس فرماندهی هنوز Abugri تلفن های و قرص در حالی که امنیت ملی وزارت کامپیوتر خود Abugri گفت. (یک پلیس سخنگوی Afia Tengey گفت: او قادر به اظهار نظر از آنجا که او نمی تواند قرار دادن فایل های مورد).

تجربه تغییر راه Abugri فکر در مورد امنیت اطلاعات: “گاهی اوقات در روزنامه نگاری وجود دارد برخی از اطلاعات است که بسیار محرمانه به شما است که شما نمی خواهید هر فرد دیگری به دانستن این منبع…داشتن آن اطلاعات خود را تبادل نظر و کسانی که همان ابزارهای در دست افراد خاصی [نیروهای امنیتی] من احساس خطر می کنند.”

Abugri شکایت غنا امنیت ملی هماهنگ بازرس کل پلیس و دادستان و مدعی دستگیری و بازداشت از جمله اتهام شکنجه و تجاوز خود را در قانون اساسی تضمین شده حقوق; مورد است که به علت در دادگاه جولای 15, او گفت CPJ.

CPJ تماس به کان Dapaah زیر ژوئن 2019 بازداشت و در ماه ژوئن سال 2020 زنگ زد جواب داده نشده. اما Tiwaa Addo-Danquah گفت CPJ که او در زمان تکیه بر امنیت ملی وزارت دیجیتال پزشکی قانونی و نظارت ظرفیت برای کمک به تحقیقات پلیس.

“اگر گوشی در [بر اساس شماره تلفن], آنها قادر به بگویید که این فرد در اینجا بود در این زمان او در اینجا نقل مکان کرد در این زمان,” او گفت:.

منسی لاجوردی Awuni یک روزنامه نگار مستقل گفت CPJ دستگیری از مدرن غنا روزنامه نگاران و تشنج از دستگاه های خود را نشان می دهد که روزنامه نگاران و منابع آسیب پذیر هستند. “اگر این اتفاق افتاد به برخی از روزنامه نگاران آن است که ممکن است آن اتفاق می افتد به من” Awuni گفت.

Awuni گفت که او دریافت تهدید به مرگ و مجبور به پنهان شدن در سال 2019 به خاطر یک فیلم مستند است که ادعا غنا حزب حاکم عمل یک راز گروه شبه نظامی. این حزب را تکذیب کرد روابط به او گفت.

“این می تواند اعمال اثر سرما بر آزادی مطبوعات” رولاند Affail Monney رئیس جمهور غنا انجمن روزنامه نگاران گفت: CPJ از نیروهای امنیتی’ ظرفیت برای شکستن به روزنامه نگاران همراه و رایانه است.

غنا را از پلیس دریافت Cellebrite را UFED تکنولوژی از اینترپل در سال 2017 در آموزش برای غرب آفریقا اجرای قانون در کوت دیوار, Tiwaa Addo-Danquah گفت CPJ. سال قبل Cellebrite امضا توافق نامه برای ارائه اینترپل با “دیجیتال پزشکی قانونی تجهیزات [از جمله UFED] و خدمات آموزشی بیش از یک دوره سه ساله” با توجه به وب سایت خود را. اینترپل دفتر مطبوعاتی اذعان کرد در یک ایمیل که ارائه شده Cellebrite ابزار به برخی از پولیس ملی بود اما مشخص نشده است که کشورها و یا در غیر این صورت استادانه درست شده.

Tiwaa Addo-Danquah گفت که در سال 2019 انگلستان آموزش دیده و ارائه غنا پلیس با IBM i2 تجزیه و تحلیل برای کمک به سازماندهی و ارزیابی اطلاعات کشیده از دستگاه های. IBM i2 تجزیه و تحلیل “تسهیل تجزیه و تحلیل حجم زیادی از داده ها” و “کشف[s] مخفی اتصالات” با توجه به وب سایت خود را.

CPJ فرستاده کمیسیون عالی بریتانیا در آکرا درخواست مصاحبه در مورد انگلستان دیجیتال پزشکی قانونی برای حمایت از غنا اجرای قانون اما هیچ مصاحبه و مرتب بود قبل از انتشار.

آی بی ام سر ارتباطات خاورمیانه و آفریقا مارک فاکس گفت CPJ در یک ایمیل که IBM تا به حال “هیچ سابقه ای از فروش و یا ارائه” آی بی ام i2 تجزیه و تحلیل به دولت از غنا است اما به نظر در مورد اینکه آیا غنا پلیس با استفاده از فن آوری است. “[W]e به دقت بررسی پتانسیل فرصت های کسب و کار برای اطمینان از آنها در تضاد نیست” با IBM اصول اعتماد و شفافیت روباه گفت.

به طور جداگانه یک 2019 انگلیسی, مهاجرت اجرای سند به نظر می رسد نشان می دهد که آژانس عرضه غنا مهاجرت با Detego پزشکی قانونی دیجیتال و تجهیزات ساخته شده توسط بریتانیا بر اساس MCM راه حل (سند misspells تجهیزات به عنوان “Detago”).

Detego می توانید “[e]xtract و یکپارچه تجزیه و تحلیل داده ها از دستگاه های متعدد” با توجه به MCM وب سایت. در مارس 2019, MCM ارسال شده در توییتر است که کارکنان آن بودند در غنا “انجام پیشرفته [Detego] دوره آموزشی برای تعدادی از متخصص واحد است.”

John-Paul Backwell, MCM, راه حل های جهانی فروش و بازاریابی مدیر گفت CPJ که این شرکت به مشتریان متعدد در غنا اما پاسخ نمی دهند توسط نشر زمان به این پرسش که سازمان های امنیتی تا به حال این فن آوری است. Backwell گفت: MCM راه حل های جاه طلبی بود که خود تکنولوژی “استفاده می شود برای خوب” به “حل چالش های امنیتی” اما اذعان کرد شرکت “همیشه نمی توانید کنترل چگونه یک مشتری با استفاده از نرم افزار است.” MCM راه حل را بررسی مواردی که ابزار خود را ممکن است استفاده شده است, در برابر خبرنگاران, او گفت:.

سفارت ایالات متحده ارائه غنا با Cellebrite UFED و UltraBlock دیگر پزشکی قانونی دیجیتال ابزار ساخته شده توسط دیجیتال هوش شرکت در ماه مه سال 2019 در این مراسم با سفیر ایالات متحده استفانی سالیوان Tiwaa Addo-Danquah گفت CPJ. UltraBlock استفاده شده است به منظور تسهیل در استخراج اطلاعات از دیسک های سخت اما باید رمزگشایی ظرفیت کریس Stippich رئیس جمهور از اطلاعات دیجیتال گفت: CPJ توسط گوشی در اواخر ماه ژوئن. او گفت: سیاست شرکت اجازه نمی دهد او را به اظهار نظر در اطلاعات دیجیتال را به مشتریان.

تهیه اسناد و مدارک بررسی شده توسط CPJ و گزارش Nextgov وب سایت های خبری نشان می دهد که در ماه دسامبر سال 2018 سفارت آمریکا در غنا یک درخواست برای خرید UFED و UltraBlock فن آوری است. درخواست مشخص UFED قادر به “استخراج” و “رمزگشایی” از اصلی تلفن همراه از جمله اندروید و بلک بری و نوکیا و هواوی و همچنین به عنوان سیستم های GPS مانند TomTom.

با توجه به دولت ایالات متحده در پایگاه داده وزارت امور خارجه, قرارداد اهدا شد به دو مستقر در ایالات متحده شرکت های بیتی با لينک مستقيم, INC و لایم Computer Systems, Inc— برای سایبر تحقیقات تجهیزات برای غنا. دیگر قرارداد لیست نشان می دهد که در سال های اخیر سفارتخانه های ایالات متحده در سراسر جهان دستور داده اند که تجهیزات به طور مستقیم از Cellebrite.

CPJ تماس و یک ایمیل به جاش Longacre لایم سیستم های کامپیوتری’ مدیر عامل و رئیس جمهور و همچنین به عنوان تماس و پست صوتی به صورت عمومی ذکر شده تعداد کمی مستقیم, INC بدون جواب رفت.

CPJ سوالات ارسال آن به ایمیل Cellebrite دفتر مطبوعاتی و Masao Koda یک نماینده برای Cellebrite را مبتنی بر ژاپن شرکت مادر خورشید شرکت نمی شد جواب داد قبل از انتشار.

سفارت آمریکا در غنا گفت: CPJ در یک ایمیل فرستاده بیانیه ای که آن را به پولیس و اقتصادی و سازمان یافته جرم و جنایت در دفتر (EOCO) “کمک به افزایش قابلیت های خود را در بررسی سایبری-جرائم مرتبط با” با تکنولوژی و آموزش.

آن گفت: کسانی که آموزش دیده بودند قرار گرفتند “Leahy بررسی صلاحیت” یک مرجع به ایالات متحده قوانین منع کرده است که هزینه های خارجی نیروهای امنیتی دخیل در نقض حقوق بشر ، سفارت نیست به طور مستقیم پاسخ CPJ سوالات خاص به UFED و UltraBlock.

CPJ رسیده فرانک Adu-new eastern outlook, مدیر اجرایی غنا EOCO با تلفن در مارس سال 2020 اما او کاهش یافته است به نظر. غنا مهاجرت سخنگوی مایکل Amoako-عطا گفت CPJ توسط تلفن است که او را برای چک کردن اطلاعات در مورد انگلیسی پشتیبانی در سال 2019 اما CPJ را پس از آن تماس ها و پیام های متنی به Amoako-Atta بدون جواب رفت.

“هر گونه اطلاعات که در دسترس است توسط پلیس انجام می شود بنابراین مطابق با [] قانون” شیلا Kessie Abayie-Buckman یک سخنگوی غنا پلیس گفت CPJ توسط تلفن. او گفت: “چارچوب برای پلیس-روابط رسانه ای و ایمنی روزنامه نگاران” راه اندازی شد در تاریخ 1 ژوئیه کمک خواهد کرد جلوگیری از موارد که در آن ماموران توقیف روزنامه نگاران’ دستگاه و یا بازجویی آنها در مورد منابع خود را. Abayie-Buckman نه ارائه پاسخ به ایمیل فرستاده سوال در مورد پلیس استفاده از Cellebrite و IBM تکنولوژی.

“گاهی اوقات من فکر می کنم آن را خوب است برای دولت ها به این نوع از [digital forensics] ابزار” Abugri گفت CPJ اشاره کرد که وجود دارد عمومی دلایل ایمنی برای دستگاه های جستجو. “اما در یک وضعیت که در آن افرادی مانند ما [خبرنگاران] درگیر هستند…این ابزار استفاده می شود برای هدف در نظر گرفته شده…این جایی است که آن را تبدیل به یک نگرانی.”

• برای کسب اطلاعات در مورد امنیت دیجیتال مشورت CPJ دیجیتال کیت ایمنی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im