ویتنام برنده شدن در جنگ جدید علیه نامرئی دشمن

آسیا-اقیانوس آرام, ویژه, عناوین, سلامت بشردوستانه اضطراری TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

سیدنی و کوالالامپور Apr 14 سال 2020 (IPS) – ویتنام درست در جنوب ساحلی چین است که 15 پرجمعیت ترین کشور در جهان با 97 میلیون نفر است.با توجه به آن به وزارت بهداشت (MoH) که از 13 مارس وجود دارد 262 تایید موارد COVID-19 با 144 دوره نقاهت و یا مرخص شده از بیمارستان و مرگ و میر.

فقیر کشور اقدام اولیه
با مقامات به سرعت اقدام به ردیابی و آزمون مخاطبین و همچنین قرنطینه و درمان آلوده ویتنام موجود اولین موج از عفونت در ژانویه. پس از موج دوم 41 موارد جدید ویتنام تحمیل ملی انزوا سفارش در 31 مارس.این کشور در حال حاضر انجام شده بیش از 121,000 آزمون با بیش از 75 ، 000 نفر در قرنطینه و یا در انزوا.

Anis Chowdhury

پس از بیش از یک دوجین از افراد مرتبط با مای باخ بیمارستان در هانوی آزمایش مثبت مقامات شده اند ردیابی تماس توصیه می شود بیش از 10 ، 000 نفر که در بیمارستان از مارس 12 برای آزمایش و قفل شده است و در نزدیکی روستایی هملت برای 14 روز.

استرالیا سیاست راهبردی موسسه اشاره کرد “ویتنام تجربه نشان می دهد که چگونه با تمرکز در اوایل ارزیابی ریسک ارتباط موثر و دولت-شهروند همکاری یک زیر منابع کشور را با مخاطره آمیز سیستم بهداشت و درمان می توانید مدیریت همه گیر. در مواجهه با مدت نامحدود و ناشناخته قاطع رهبری, اطلاعات دقیق و جامعه همبستگی توانمند سازی مردم برای محافظت از خود و هر یک از دیگر.”

نفوذ World Economic Forum,the Financial Times و دیگران ستایش ویتنام به عنوان یک هزینه کم Covid-19 داستان موفقیت به شبیه سازی توسط کشورهای فقیر با منابع محدود.

شامل عفونت ویتنام-سبک
در حالی که بیشتر منابع محدود برخی از ویژگی های کلیدی از ویتنام responseare شبیه به othermuch ستایش شرق آسیا, پاسخ های خود را با عفونت نرخ به طور قابل توجهی پایین تر از حتی تایوان. برای بسیاری از دیگر کشورهای در حال توسعه در تلاش برای مقابله با Covid-19 گیر جنبه های کلیدی از پاسخ آن بسیار مرتبط است.

اقدام اولیه
داشتن experiencedthe SARS1, آنفولانزای مرغی و otherrecent شیوع ویتنام عمل اولیه و فعالانه در پاسخ به COVID-19 تهدید. زمانی که تنها 27 Covid-19 caseshad شده است شناسایی شده در شهر ووهان در اواسط ماه دسامبر 2019 ویتنام را وزارت بهداشت صادر پیشگیری دستورالعمل از جمله نظارت نزدیک از مناطق مرزی و سایر مراحل برای جلوگیری از عفونت از آن مردم است.

زمانی که چین به طور رسمی تایید کرد اولین مرگ ناشی از رمان coronavirus در 11 ژانویه ویتنام را سخت تر به سرعت چک های بهداشتی در تمام مرزها و فرودگاه ها. بازدیدکنندگان بدن temperaturesare بررسی می شود در هنگام ورود; هر کسی که با علائمی مانند سرفه ، تب ، درد قفسه سینه و یا تنفس مشکلات isquickly جدا شده برای تست و به شدت تحت نظارت در تجهیزات پزشکی در حالی که تماس های اخیر ترسیم شده برای پیگیری اقدام.

جومو Kwame Sundaram

دیگر اقدامات سخت به دنبال جمله بسته شدن مدارس سهمیه بندی فولاد, ماسک, لغو برخی از پروازها و محدود کردن ورود به بسیاری از خارجی ها. آنها تحميل شده به طور یکنواخت به عنوان مورد نیاز و نه به عنوان پتو در سراسر-هیئت مدیره اقدامات است. دولت خواسته است تا همه شهروندان به makeonline healthdeclarations و به طور منظم متون به روز رسانی در سراسر کشور.

انتخابی قرنطینه
ویتنام اولین کشوری بود که پس از چین به مهر و موم کردن یک largeresidential منطقه است. پس از موارد ترسیم شد به کارگران بازگشت از ووهان آن تحمیل 21 روز قرنطینه در 13 فوریه در بخشی از Vinh Phuc استان شمال هانوی که در آن بیش از 10000 نفر زندگی می کنند.

دولت همچنین دستور داد که همه مهاجران در این کشور قرنطینه می شود در حالی که کسانی که وارد پس از 8 مارس ملزم به انجام ارزیابی پزشکی. دو کمون قرار داده شد و تحت مستند در 9 Marchafter یک توریست با ویروس آنها را بازدید.

مقرون به صرفه و موثر تست
ویتنام توسعه سریع و کارآمد و مقرون به صرفه کیت تست در یک ماه است. بسیاری از کشورها در حال حاضر نشان داده شده است علاقه به kitwhich استفاده می کند که تایید شده روش. توسعه سریع kitfollowed گسترده فوری مشاوره با طیف گسترده ای از دانشمندان با هماهنگی وزارت علوم و فن آوری است.

به جای انبوه, تست های کلیدی برای ثروتمند کره جنوبی پاسخ ویتنام متمرکز شده جدا آلوده و پیگیری خود را ‘primary’ (مستقیم) و ثانویه (سطح بعدی غیر مستقیم) contactsin منظور ردیابی و آزمون thosemore به احتمال زیاد آلوده شود.

نگران انگ زدن و ویتنام اشاره به افراد آلوده bytheir مورد اعداد. فوق العاده حزب کمونیست دولت منتشر هویت و سفرنامه از چهره های برجسته که تا به حال آزمایش مثبت است. هنگامی که کسب و کارهای محلی بودند بنا به گزارش ostracizing خارجی نخست وزیر صحبت کردن در برابر چنین تبعیض است.

اجتماعی بسیج
دانشجویان پزشکی و همچنین بازنشسته پزشکان و پرستاران بسیج شده اند. با توجه به Tran DacPhu یک مشاور ارشد به ویتنام عملیات اضطراری مرکز “ما باید به بسیج همه جامعه به بهترین توانایی ما برای مبارزه با شیوع و این مهم است برای پیدا کردن موارد اولیه و منزوی کردن آنها”.

یک صندوق جمع آوری کمپین برای خرید پزشکی و تجهیزات حفاظتی برای پزشکان و پرستاران و پلیس و سربازان در تماس نزدیک با بیماران و برای کسانی که تهدید و راه اندازی شد 19 March.By 5 مارس بیش از 2.1 millionappealshad شده پیامک با قابل توجهی sumraisedforthe نسبتا فقیر جامعه است.

شفافیت
وزارت بهداشت را آنلاین پورتال بلافاصله publicizes هر مورد جدید به تمام اخبار رسانه ها و عموم مردم با اطلاعات از جمله موقعیت و حالت infectionand اقدام گرفته شده است. اطلاعات پخش شده توسط تلویزیون و از طریق رسانه های اجتماعی از جمله متون به تمام handphones.

وزارتخانه باید jointlydeveloped یک’app’, مشهور بسیار آسان برای استفاده allowingusers به: ارسال سلامت و اطلاعات سفر به تست; دانم’hotspots’ که در آن موارد جدیدی است که به تازگی شناسایی شده و دریافت تا اطلاعات به روز در مورد ‘بهترین شیوه در ویتنام و جهان است.

ویتنام پاسخ به دست آورده است highlevel اعتماد میان شهروندان است. حدود 62 درصد از ویتنامی بررسی در بزرگترین افکار عمومی مطالعه در COVID-19 فکر می کنم دولت در حال انجام است ” حق ” در مقایسه با متوسط جهانی حدود 40 درصد است.

همبستگی
در حالی که برخی از کشورهای ثروتمند عمل خودخواهانه ویتنام است پس در مراحل کوبا و چین در نشان دادن همبستگی انسانی در چهره Covid-19 تهدید برای بشریت است.

آن را حمل 450,000 لباس محافظ به ما برای متخصصان مراقبت های بهداشتی و اهدا 550,000 ماسک به پنج کشور اروپایی است. ویتنام نیز اهدا محافظ, لباس, ماسک های پزشکی, تست تجهیزات و کیت – به ارزش بیش US$300,000 – به کامبوج و لائوس و تست کیت به اندونزی.

با تاکید بر اهمیت همبستگی اجتماعی نخست وزیر Nguyen Xuan Phuc توصیف کرده است ویتنام در تلاش برای مهار این ویروس به عنوان “بهار کلی توهین آمیز از 2020” با اشاره به مهم 1968 انتقادات توهین آمیز توسط ‘Viet Cong’ چریک در طول آن lastwar.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>