چه Covid-19 بحران معنا برای توسعه روستایی?

کمک های غذایی و کشاورزی جهانی, عناوین, سلامت بشردوستانه اضطراری TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

David Lewis استاد سیاست اجتماعی و توسعه در دانشکده اقتصاد لندن و علوم سیاسی

لندن, Apr 22 سال 2020 (IPS) – مفاهیم و پیامدهای Covid-19 بیماری همه گیر در حال بازی کردن قبل از ما. بسیاری از پوشش خبری از به روز در هر دو نیم کره شمالی و جنوب جهانی است و طبعا متمرکز هولناک تاثیر این بیماری در جوامع شهری که در آن به وضوح هدف قرار دادن مردم و اقتصاد سخت ترین.

David Lewis

اما چه مفهومی برای مردم در مناطق روستایی که در آن تنها کمتر از نیمی از جمعیت جهان زندگی می کنند و که در آن بزرگترین غلظت از فقیرترین و بسیاری از مواد غذایی نا امنی مردم هنوز هم یافت می شود?چه نتیجه گیری ما باید نقشه و چگونه ما را به تفکر در مورد تحقیقات و سیاست در آینده ؟

ما نباید در هیچ شکی نیست که روستایی و معیشت بودن و ادامه خواهد داد به شدت تحت تاثیر قرار. رئیس اجرایی از ما NGO کاتولیک خدمات امدادی (CRS) امروز گزارش داد که گفت: “مستندات در حال مانع مردم از کاشت و فروش محصولات کار به عنوان روز کارگر و فروش محصولات از جمله مشکلات دیگر. این بدان معناست که کمتر درآمد به شدت گرسنه مردم برای خرید مواد غذایی و کمتر از مواد غذایی در دسترس در قیمت های بالاتر است.’

پاسخ فوری چالش این است که به ارائه کمکهای بشر دوستانه به این افراد بیشتر در معرض خطر طراحی و تطبیق های موجود و سیستم های حفاظت اجتماعی به عنوان آنجا که ممکن است. این نیاز به یک تلاش تعاونی که در آن دولت های غیر دولتی سازمان های دولتی سازمان ها و کسب و کار با جوامع محلی برای اطمینان از موثر پاسخ سریع. آموزش به مردم در مورد چگونگی گسترش بیماری نیز کلیدی است. این effortswill باید متعلق به صورت محلی به عنوان آنجا که ممکن است. برک رویکرد در بنگلادش یکی چشمگیر مدل است که می توان در جاهای دیگر.

پس از این ما نیز نیاز به شروع به فکر کردن به عنوان به زودی به عنوان ممکن است در مورد ایجاد فرم های انعطاف پذیر از حمایت اجتماعی در مناطق روستایی توسط ‘ساخت بهتر”. این پیشرفت را بر اساس نیاز localism و ساخت بر و تقویت – این ساختار غیر متمرکز وجود دارد که در بسیاری از کشورها اما آن توسعه نیافته باقی می ماند.

Coronavirus ممکن است بی رویه در راه آن است و افراد آلوده از نخست وزیر به کارگران اما در واقعیت آن است که برجسته مشکلات نابرابری های اجتماعی با فقیرترین مردم به طور نامتناسبی تحت تاثیر قرار به عنوان یک نتیجه ضعیف بهداشت و درمان بالاتر از خطر قرار گرفتن در معرض و محرومیت از خدمات.

این Covid-19 بحران نیز بالا می برد یک سری کامل از مرتبه بالاتر چالش ها در اطراف محیط های غذایی و تغییرات آب و هوایی که در حال حاضر باید خطاب. این موضوع از “حاکمیت مواد غذایی’ برجسته جنبش مانند Via Campesina نیاز به قرار داده شده در جلو و مرکز در ارزیابی مجدد از چگونه ما می توانیم بیشتر پایدار و equitablefarming سیستم.

تولید و مصرف فشارهای ایجاد شده توسط انسان در محیط زیست طبیعی – در قالب زدایی از دست دادن زیستگاه و کاهش تنوع زیستی کربن تولید گازهای گلخانه ای کمک به تغییر آب و هوا – در حال حاضر وجود دارد برای همه برای دیدن.

جدید اولویت برای رسیدگی به این محیط زیست فشارهای بیشتر urgentlysince آنها کمک می کند فرصت برای ‘سرريز حوادث’ – گسترش بیماری های زئونوز مانند coronavirus که عبور از موانع طبیعی از حیوانات به انسان است.

مطالعات اپیدمیولوژیک اشاره به نقش انسان تجاوز به زیستگاه های حیات وحش, شکار و حیوانات وحشی معاملات به عنوان عوامل موثر در افزایش خطر ابتلا به این, در حالی که دیگران نیز جلب توجه به خطرات کمک به افزایش سطح کشاورزی کارخانه.

یک چیز که مسلم است نیاز به رویکردهای چند رشته ای برای درک و مدیریت این خطرات از جمله انسان شناسان, epidemiologistsan دامپزشکی دانشمندان است. یک مثال Høg et al.’s (2019) researchon درک ادراک خطر در بنگلادش مرغ زنجیره ارزش که اشاره به تناقض در نحوه تفکر مردم در مورد و مدیریت ریسک است که دارای پیامدهای مهم برای همه ما است.

بحران ارائه می دهد یک فرصت مهم را به تجدید نظر و بازسازی سیاست و تمرین و تحقیق اگر ما می توانید آن را.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

آموزش سئو
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme nakitinstagram takipçi satın alhtml nullednulled themesbuy instagram followers