کارگر تعلق می گیرد جبران از دست رفته پس از زایمان و چک آپ

یک کارگر که از دست رفته زایمان بررسی و پس از او رئیس گفت که او “اجازه دادن به تیم پایین” اعطا شده است £4,000.

سالی Jallow, 32 آورده شکایت از بارداری تبعیض ضرر بر روی زمین است که او ساخته شده یک کار انعطاف پذیر request (“کار انعطاف پذیر ضرر”) و غیر مجاز کسر از حقوق و دستمزد او را در برابر کارفرما QBE خدمات مدیریت. او بعد از انصراف دستمزد عنصر خود را ادعا می کنند که اخراج شد در برداشت.

Ms Jallow انعطاف پذیر کار درخواست نیز رد شده توسط دادگاه. اما بخشی از بارداری تبعیض ادعا می کنند موفق بوده است.

مدعی کار کرده بود برای QBE پس از 2015 به عنوان یک تحلیلگر مالی. او اولین فرزند خود را در سال 2017 و بازگشت به کار در ژانویه 2018 از مرخصی زایمان. او موفق به دریافت رضایت بخش ‘جلسه انتظارات عملکرد امتیاز آن سال اما به زودی او شروع به داشتن مشکلات سلامتی.

در اکتبر 2018 Ms Jallow سقط جنین و تشخیص داده شد با افسردگی, استرس و اضطراب با GP و تجویز داروهای ضد افسردگی. او این گزارش به مدیران و یا منابع انسانی ،

وجود دارد نیز شده بود تغییرات در Ms Jallow این حجم کار از طریق 2018 که همراه با مسائل مربوط به سلامت تا به حال دیده می شود او برای رسیدن به یک کاهش حرفه ای رتبه در پایان سال.

مدعی نمی استدلال می کنند که او تا به حال دچار هیچ گونه از دست دادن مالی اما به دنبال جبران صدمه به احساسات.

بسیاری از این مورد بیشتر رویدادهای مهم رخ داده در 21 مارس 2019 زمانی که Ms Jallow مدعی تماس تلفنی آقای فلک از بیمارستان که به گزارش او قبل از تولد قرار ملاقات در حال اجرا بود یک ساعت دیر. او گفت دادگاه که آقای فلک گفت که او تا به حال گرفته شده بیش از حد بسیاری از بیمار روز و قبل از تولد قرار ملاقات ها این بود که تاثیر خود را خروجی است و او اجازه این تیم پایین.

Ms Jallow به دادگاه گفت که به دلیل این که او با عجله به خانه برگشت به کار و از دست رفته او را ملاقات. آقای فلک قادر به یاد این تلفن تماس بگیرید. در شواهد خود را به دادگاه گفت که مدعی عدم وجود بیماری بود نه یک مسئله در این مرحله و او نمی تواند به یاد بیاورید گفتن مدعی است که او بیماری مؤثر است.

او افزود که این صدا نیست مانند او چیزی می گویند اگر چه او قادر به قاطعانه آن را انکار کند. در ارتباط با زایمان و قرار ملاقات او گفت که مدعی بود فقط تا به حال دو زایمان و قرار ملاقات ها در این نقطه به طوری که این بیش از حد بود و نه یک مسئله برای او.

Ms Jallow گفت: آقای فلک ساخته شده نظرات مشابه به او در یک جلسه در روز 25 مارس ، وی این است.

اما قاضی خان رد Mr Flack شواهد. قاضی گفت: “ما در پیدا کردن که او در مورد شکایت مقدار از زمان که مدعی بود در بیماری غیبت و زایمان و قرار ملاقات.

“پیدا کنیم که [مدعی] از دست رفته خود را به دلیل انتصاب او احساس مجبور به انجام این کار است.”

“پیدا کنیم که آقای فلک را نظر بر 21 و 25 مارس 2019 ناراحت مدعی. او نخوری مدعی برای خروجی و تاثیر بر او و تیم او در ارتباط بود غیبت از کار است که شامل قبل از تولد او قرار ملاقات ها و بارداری های مربوط به مرخصی استعلاجی.

“ما پیدا کرده اند که آقای Flack نظرات در 21 مارس 2019 نه تنها ناراحت مدعی اما اجبار او به دست زایمان و انتصاب در اوایل و به طور بالقوه مهم مرحله از بارداری خود را. ما نیز به حساب آورد که مدعی بود در این زمان مبتلا با علائم ترک از قطع داروهای ضد افسردگی و او تا به حال شده است با مراجعه به یک مشاور با GP.

“ما نمی پیدا کردن که آقای Flack دیدگاه ناشی از این مسائل اما این احتمال وجود دارد که آنها تشدید آنها است.”

این سایت متعلق به قضاوت اعطا £4000 برای صدمه به احساسات به Ms Jallow.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im