شما رو پول: پرداخت موبایل به کمک مردم در طول همه گیر

آفریقا, کمک, اقتصاد و تجارت, بحران مالی جهانی, عناوین, سلامت, انسان, حقوق بشردوستانه اضطراری کار TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

Jun 22 سال 2020 (IPS) – عملی چالش سرعت گرفتن حمایت مالی در دست افرادی که مشاغل از دست رفته در میان COVID-19 بحران اقتصادی است گیج پیشرفته و اقتصادهای در حال توسعه به طور یکسان. اقتصادی مستندات فیزیکی, فاصله, اقدامات تکه تکه سیستم های حفاظت اجتماعی و به خصوص برای کشورهای کم درآمد بالا سطح غیر رسمی, وظیفه پیچیده. بسیاری از دولت ها در حال اعمال نفوذ فن آوری تلفن همراه برای کمک به شهروندان خود.

توگو یک کشور غرب آفریقا از 8 میلیون به سرعت قادر به توزیع اضطراری حمایت مالی به نیم میلیون نفر در کمتر از دو هفته با استفاده از گوشی های تلفن همراه. این فن آوری کمک به ارائه مزایای به زنان به طور خاص و از آن حمایت شفاف از اجرای برنامه است. رسمی کارگران در مراکش نیز دریافت کمک دولت از طریق تلفن های خود را به سرعت و کارآمد.

کمک های اجتماعی و, نقدی, نقل و انتقالات

بسیاری از در حال ظهور و کشورهای کم درآمد در حال پوسته پوسته شدن پشتیبانی مستقیم به خانوارها و افراد از آنجا که آنها نمی تواند به طور مستقیم حفاظت از مشاغل. داده های گمشده در وضعیت اشتغال و تار خط بین شرکت ها و افراد در بخش غیررسمی مانع اثربخشی بازار کار سیاست. بنابراین دولت شرط بندی در نقل و انتقالات پول نقد در هنگام تلاش برای افزایش سیستم های حفاظت اجتماعی در حالی که تلاش برای گسترش پوشش خود را.

در کشورهای جنوب صحرای آفریقا بیش از 80 درصد از اقدامات اعلام کرد از زمان شروع این بیماری همه گیر در قالب نقل و انتقالات و تنها 4 درصد بازار کار سیاست. در سطح جهان حدود 30 درصد از تمام طرح های گرفته شده توسط کشورهای در حال نقل و انتقالات پول نقد.

به طور معمول تحویل درآمد حمایت هدفمند به آسیب پذیر ترین خانواده ها متکی قوی شناسایی ملی (PDF) سیستم اجتماعی و اقتصادی مرتبط با اطلاعات و نیاز به انواع روش ها در توزیع پول نقد به کسانی که بیشترین نیاز. از دست رفته هر یک از این مولفه ها را در خود پاسخ فوری به بحران می تواند تولید چالش های دشوار (PDF): برای مثال اگر یک دولت نمی تواند هدف مند با توجه به عدم وجود اطلاعات اجتماعی و اقتصادی ممکن است مجبور به انتخاب بین هر دو هزینه های بیشتر به بازیگران وسیع تری خالص ایمنی و یا نگه داشتن بودجه در, بررسی و به استثنای خانواده ها نیاز به حمایت.

موثر نقدی مکانیسم های انتقال

موبایل پول است به عنوان موثر و فیزیکی-فاصله-دوستانه گزینه ای برای تحویل پول نقد, نقل و انتقالات در مقیاس بزرگ با توجه به این که مالکیت و استفاده از تلفن همراه در حال ظهور و کشورهای در حال توسعه بسیار بالا و در سطح جهانی وجود دارد 228 تلفن همراه پول عوامل (کوچک خرده فروشان که در آن مشتریان می توانند با سپرده گذاری یا برداشت پول نقد در داخل و خارج از حساب تلفن همراه, خرید تلفن, اعتبار کارت, و غیره.) در هر 100,000 بزرگسالان در مقایسه با تنها 11 بانک و 33 خود پرداز atm. پول موبایل می تواند در نتیجه کمک به مناطق روستایی و جمعیت های از راه دور به دست آوردن دسترسی به دولت انتقال برنامه ها بدون سفر در مسافت های طولانی و یا در انتظار در خط و یا حتی داشتن یک حساب بانکی—انتقادی استفاده در یک جهان که در آن 1.7 میلیارد دلار هنوز هم لازم نیست که دسترسی به رسمی و موسسات مالی.

همه گیر باعث شده است تا بسیاری از کشورها برای تقویت تلفن همراه خود پول اکوسیستم ها و آدرس های خاص محدودیت. دولت با توسعه عملیات قادر به واکنش نشان می دهند سریع تر است.

اکوادور دو برابر تعداد مجاز نقدی عوامل در دو هفته. مالزی گسترش رایگان و دسترسی به اینترنت تلفن همراه. نیجریه با همکاری شبکه تلفن همراه اپراتورها برای شناسایی آسیب پذیر رسمی کارگران در مناطق شهری از طریق اعتبار خرید الگوهای. عربستان سعودی کاهش استفاده از تلفن همراه هزینه برای تشویق تلفن همراه پرداخت. چند سال پیش, پرو, پرورش ایجاد یک پلت فرم است که اجازه می دهد تا نقل و انتقالات در سراسر سه پیشرو اپراتورهای تلفن همراه و 32 بانک ها.

پول موبایل دارای خطرات و محدودیت. مردم در مناطق روستایی و دور افتاده ممکن است فاقد پوشش تلفن همراه دسترسی آسان به پول عوامل و یا به سادگی به برق است. تبادل پول از طریق موبایل به صورت نقدی می تواند هنوز هم گران است. و دیجیتال و مالی بی سوادی شناخته شده به مانع تصویب دیجیتال خدمات تلفن همراه.

در بسیاری از کشورها این بیماری همه گیر را مجبور کرده است تا سیاستگذاران به سرعت واکنش نشان می دهند به کاهش ضعف نظارتی در اطراف تلفن همراه پول صادر شده توسط مخابرات یا fintech شرکت هایی که مشتریان اغلب حفاظت شده توسط قوانین و مقررات در همان راه به عنوان بانک ها و مشتریان. این مهم است برای اطمینان حاصل شود که خطرات ناشی از شتاب پول موبایل از جمله cyber-خطرات و دیجیتال تقلب نیست بیشتر از مزایای.

موبایل پول و چارچوب

فراتر از بحران افق بسیاری از کشورها به دنبال افزایش پرداخت تلفن همراه سیستم عامل برای کاهش فساد و بهبود کارایی و شفافیت بودجه و گسترش شمول مالی به خصوص برای بخش غیررسمی و زنان است.

در حالی که پوسته پوسته شدن تلفن همراه نقل و انتقالات پول نقد به سرعت برای کمک به کاهش تاثیر این بیماری همه گیر دولت باید یک رویکرد گسترده است که می رود فراتر از تکنولوژی و در نظر گرفتن کل اکوسیستم پشت قوی و انعطاف پذیر تلفن همراه برنامه.

یک رویکرد جامع باید در نظر گرفته شود توسط سیاستگذاران و صنعت برای ادغام همه “بلوک های ساختمان” از پایدار تلفن همراه-پول پلت فرم از جمله سهامداران و طراحی و سیاست عناصر است که برای کمک به حداکثر رساندن منافع در برابر خطرات است.

به عنوان کشورهای حرکت از حالت بحران به حالت عادی آن را به یک زمان خوب به همچنین توجه داشته باشید از موانع آنها مواجه می شوند در حال گسترش و حمایت از مردم رنج می برند عواقب اقتصادی مستندات. در همان زمان آنها می تواند در ساخت راه حل های که کار می کرد برای جبران ضرر و زیان درآمد با تمرکز بر راه حل های پایدار به جای راه حل مستقر در ارتفاع اضطراری. این باید بخشی از حکومتی استراتژی برای تقویت سیستم های حفاظت اجتماعی در میان مدت از طریق فن آوری.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im