زیمباوه و آمریکا دیپلماسی – در این زمان مبارزه است در مورد جورج فلوید

آفریقا جرم و جنایت و عدالت, دموکراسی, ویراستاران’ انتخاب, ویژه, عناوین, حقوق بشر, منطقه, دسته بندی TerraViva سازمان ملل متحد

حقوق بشر

یک دیپلماتیک اخیر شکاف بین زیمباوه و آمریکا آغاز شد و پس از یک مقام ارشد آمریکایی متهم زیمبابوه از دامن زدن به unrests در سراسر آمریکا در پی قتل غیر مسلح آمریکایی آفریقایی, جورج فلوید.

Zekiya Louis (R) and Manuela Ramirez (L) handing out free water to protesters in Times Square, New York during a protest over the death of George Floyd. Credit: James Reinl/IPS

Zekiya لوئیس (R) و مانوئلا رامیرز (L) توزیع رایگان آب به معترضان در میدان تایمز نیویورک در اعتراض به مرگ جورج فلوید. اعتبار: James Reinl/IPS

بولاوایو زیمبابوه Jun 8 سال 2020 (IPS) – “به عنوان بلند به عنوان او است و اگر او همچنان به انجام این کار خواهد شد ضربه او به خارج از کشور” thundered زیمبابوه سابق رئیس جمهور رابرت موگابه در سال 2008 خشم خود را با هدف و سپس سفیر ایالات متحده جیمز مک گی پس از دیپلمات سوال نتایج زیمبابوه در سال 2008 انتخابات عمومی.

این نخستین بار نیست که در این اواخر رئیس جمهور تهدید کرده بود یک دیپلمات های ایالات متحده. در سال 2005 موگابه تهدید کرده بود به بیرون پرتاب و سپس سفیر آمریکا در زیمبابوه کریستوفر دل گفتن او را “او می تواند برو به جهنم” پس از واشنگتن بالا در هراره تا به حال انتقاد از دولت موگابه.

اما در حال حاضر با یک رئیس جمهور جدید و دولت و در راس آن به نظر می رسد به عنوان اگر طولانی مدت در روابط سرد بین دو کشور همچنان ادامه دارد.

اخیر دیپلماتیک از شکاف بین زیمباوه و آمریکا آغاز شد و پس از یک مقام ارشد آمریکایی متهم به آفریقایی جنوبی کشور از دامن زدن به unrests در سراسر آمریکا در پی کشته شدن یک آمریکایی آفریقایی تبار غیر مسلح جورج فلوید, on May 25.

  • فلوید درگذشت و پس از یک مینیاپولیس افسر پلیس kneeled در گردن او برای تقریبا نه ساعت. مرگ او منجر به سراسر کشور تظاهرات در سراسر ایالات متحده و در سراسر کشور جنبش علیه خشونت پلیس و نژادپرستی. مردم در سراسر جهان پیوسته اند در همبستگی به #BlackLivesMatter تظاهرات.

هفته گذشته زیمبابوه دولت احضار سفیر ایالات متحده برایان نیکولز به “بحث” نظرات مغلوب ساختن پیشی جستن دولت مشاور امنیت ملی رابرت اوبراین که توصیف زیمبابوه به عنوان یک “دشمن خارجی.”

در حالی که دولت فعلی رئیس جمهور Emmerson Mnangagwa است خودداری از موگابه را bellicose تن در این کشور وزیر امور خارجه Sibusiso Moyo گفت: در بیانیه منتشر شده پس از ملاقات خود با نیکولز که نظرات اوبراین شد “نادرست و عمیقا آسیب رساندن به شدت آسیب رساندن به یک رابطه در حال حاضر پیچیده است با توجه به سال تجویزی بلند گو حرف زدن دیپلماسی و تنبیهی تحریم های اقتصادی”.

  • در سال 2003 در ایالات متحده برای اولین بار تحمیل سفر و محدودیت های مالی در موگابه خود را درون دایره های مختلف و شرکت های دولتی مرتبط به حقوق بشر است. آنها برای یک سال دیگر تمدید در ماه مارس است.

Moyo اضافه شده است که زیمبابوه گرفته بود توجه داشته باشید از “اقدامات مستقر توسط مقامات ایالات متحده آمریکا برای مقابله با چالش های حال حاضر مقابله با آنها. در همان زمان ما به خاطر سخت آمریکا انتقاد و محکومیت خود ما را در پاسخ به موارد متعدد غیر قانونی خشونت و ناآرامی های مدنی”.

این نظرات نیز آمد روز پس از ایالات متحده و اتحادیه اروپا منتشر شده بود یک بیانیه مشترک نخوری موجی از نقض حقوق بشر در زیمبابوه که در آن اعضای پلیس و ارتش متهم به آزار و آدم ربایی شهروندان است.

تحلیلگران توجه داشته باشید که سرد روابط دیپلماتیک بین دو کشور آمده است یک راه طولانی و آن را به زمان برای بازگرداندن اعتماد متقابل و احترام.

حتی در دولت اوباما زیمبابوه آن آسان آمار. وجود دارد به مراتب بیشتر رژیم های اقتدارگرا از رابرت موگابه اما با پایان دادن به آپارتاید زیمبابوه در آن زمین nationalisations ارائه شده خود را به عنوان یک ‘سیاه و سفید’ مسئله آپارتاید در جهت معکوس. بنابراین آن را آسان کشور به انتقاد زیرا چه بود مسائل پیچیده می تواند ارائه شده به طوری که کاملا و به سادگی Stephen Chan, استاد, سیاست جهانی در دانشگاه لندن مدرسه مطالعات شرقی و آفریقایی گفت: IPS.

دو زن در امریکا اخیر سفیران جانی کارسون و در حال حاضر برایان نیکولز سیاه و سفید هستند – وجود دارد presentational مسائل در بودن بیش از حد مهم است. در زامبیا به ‘توهین’ سفیر ایالات متحده بود که سفید بود به یاد می آورد در تقاضا از کشورهای زامبیا و دولت چان گفت: IPS توسط ایمیل.

با وجود این نگرانی ها و مداوم شکاف با آمریکا و اتحادیه اروپا به زیمبابوه دولت تبدیل شده به روابط عمومی لابی به راه اندازی مجدد خود را کتک تصور کنید.

زیمبابوه رژیم لبه پنجره رساند تا با نقض حقوق بشر توسط سرکوب توسط خاموش کردن توده ها این است که چرا آنها همچنان با نقض حقوق بشر در حالی که امیدوار است که تبلیغات و روابط عمومی را پاک خود را آلوده تصویر بین المللی دوا Mavhinga دیده بان حقوق بشر را در آفریقای جنوبی مدیر گفت: IPS.

به عنوان یک نتیجه زیمبابوه دولت صرف مقدار بسیار عظیمی پرداخت شرکت های روابط عمومی در واشنگتن دی سی به این امید که این شرکت ها کمک خواهد کرد که با تصویر, مسائل, اما حقیقت این است که به سادگی که زیمبابوه دولت باید جلوگیری از سوء استفاده و شروع به احترام به حقوق بشر است. هیچ کس در جامعه بین المللی را احترام یک کشور است که اجازه می دهد تا آدم ربایی و شکنجه و شایع تجاوز به زنان Dewa گفت: IPS.

دولت سخنگوی نیک Mangwana بعدها بگویم رسانه های محلی که زیمبابوه بود و نه به دنبال به دشمنان با آمریکا چیزی چان بین المللی سیاست استاد گفت: زیمبابوه نمی توانیم.

زیمبابوه به شدت نیاز به حفظ به خوبی مجموعه ای از روابط که ممکن است ایالات متحده به عنوان بخشی از غرب است. این کشور اساسا ورشکسته. آن را تقریبا به التماس برای کمک به. حتی در لحظات استدلال آن نمی توانیم به دور یک کشور مانند آمریکا و” چان گفت.

در حالی که زیمبابوه در گذشته تهدید به اخراج meddlesome ایالات متحده سفیران دولت فعلی است در برابر وسوسه.

از بین بردن یک سفیر خواهد بود عمده دیپلماتیک گام. اگر زیمبابوه دولت به حذف او (سفیر نیکولز) ایالات متحده به احتمال زیاد واکنش نشان می دهند با تعلیق موقت حداقل زیمبابوه دیپلمات های ایالات متحده آمریکا و یا کاهش آن حضور دیپلماتیک در زیمبابوه تا زمانی که دولت ساخته شده برخی از پیشرفت معنی دار سیاسی و اصلاحات اقتصادی Nathan هایس یک تحلیلگر با بریتانیا بر اساس واحد اطلاعات اقتصادی گفت: IPS.

در نهایت این امر می تواند یک بازی زیمبابوه برنده خواهد بود,” او گفت:.

او پس از احضار شد زیمبابوه وزیر امور خارجه سفیر ایالات متحده نیکولز صادر شده خود را در بیانیه ایبه دنبال فراتر از جاری ردیف که در خدمت به عنوان یک یادآوری از آمریکا در ادامه حمایت بشر دوستانه از زیمبابوه.

مردم آمریکا را تعهد تزلزل ناپذیر به رفاه زیمبابوه را از مردم نگه داشته است ما بزرگترین کمک دهنده نیکولز گفت.

در ماه ژانویه این سال در ایالات متحده گزارش شده است که آن را تا به حال ارائه شده $318 میلیون به زیمبابوه در سال 2019 اضافه کردن notwithstanding مداوم ضد دموکراتیک و سرکوبگرانه شیوه توسط دولت زیمبابوه که در ادامه به تاثیر روابط ایالات متحده همچنان بزرگترین ارائه دهنده خدمات بهداشتی و کمک های بشر دوستانه“.

با توجه به آژانس ایالات متحده برای کمک های بین المللی (USAID) در ایالات متحده فراهم کرده است mسنگ معدن از 3.2 میلیارد دلار در توسعه کمک به زیمبابوه از زمان استقلال در سال 1980“.

زیمبابوه باید مراقب باشید در مورد گاز گرفتن دست که تغذیه آن Piers Pigou بحران گروه مشاور ارشد برای آفریقای جنوبی گفت: IPS.

رنگارنگ ذکراست و اتهامات از دولت است که وارد در های پی در پی آمریکا سفیران همواره منعکس کننده یک دست و پا چلفتی ایدئولوژیک ذکراست که به دنبال جلوگیری از یک تجربی ریشه تعامل در مسائل اساسی از contestation,” Pigou گفت: IPS.

زیمبابوه اعتبار به عنوان یک مفسر و محافظ حقوق بشر را تنها توسعه یک بار آن را در محل قرار می دهد, توسعه و سرمایه گذاری در نهادی ظرفیت شایستگی و استقلال آن دموکراسی حمایت از موسسات و ایجاد یک شناسایی فرهنگ پاسخگویی, او گفت:.

به عنوان خشم علیه آمریکا دارای عقاید در سراسر جهان در محکومیت فلوید مرگ در زیمبابوه حاکم زانو PF حامیان حال برنامه ریزی برای برگزاری تظاهرات در Jun. 4 در خارج از سفارت آمریکا در هراره در آنچه که می تواند انجام داده اند چیزی به ترویج متحابه بین دو کشور.

پلیس را تکذیب کرد حزب حاکم حامیان اجازه به صحنه اعتراض با استناد به COVID-19 محدودیت.

“ایالات متحده و زیمبابوه را باز تضاد. وجود دارد یک برخورد پرمدعا سیاسی ایدئولوژی” ویلیام Mpofu یک تحلیلگر سیاسی و پژوهشگر در دانشگاه Witwatersrand در آفریقای جنوبی گفت: IPS.

“تحت موگابه ایدئولوژی بود پرمدعا پان Africanist افراط گرایی است. ایالات متحده وانمود به دموکراسی و لیبرالیسم. این دو بديع را در یک تضاد اما آنها هر دو جعلی و بنیادگرا. ایالات متحده می تواند انجام دهد بدون زیمبابوه. زیمبابوه نمی تواند زنده بماند بدون آمریکا” Mpofu گفت.

با کروناویروس مستند محدودیت هایی که دیده اند سراسر کشور وزارت امور خارجه تحریم نقض حقوق بشر در زیمبابوه در جای خود به طور نامحدود و با انتخابات عمومی آینده در 2023, انتخابات تاریخی خدشه دار توسط دولت حمایت سرکوب تحلیلگران در حال مشاهده اینکه آیا این بیشتر خواهد شد ترش روابط بین دو کشور.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im