یک جنسیتی برابر اتیوپی مجلس می تواند در بهبود زندگی همه زنان

آفریقا دموکراسی ویراستاران' انتخاب, ویژه, جنس, عناوین, حقوق بشر جمعیت فقر & SDGs منطقه, دسته بندی TerraViv

توسط AKHSHIJNEWS در 24 فروردین 1399
آفریقا دموکراسی ویراستاران' انتخاب, ویژه, جنس, عناوین, حقوق بشر جمعیت فقر & SDGs منطقه, دسته بندی TerraViva ملل متحد زنان در سیاست

جنسیت

در سال 1991 سهم کرسی های برگزار شده توسط زنان در اتیوپی مجلس شد و کمتر از 3 درصد است. امروز از آن می ایستد در 38 درصد تقریبا دو برابر نسبت به زنان در کنگره ایالات متحده. کارشناسان می گویند که زنان به بهتر نشان داده شده در دفتر دولت دستاوردهای به احتمال زیاد به نشت کردن و بهبود زندگی همه زنان است.

Sahle-کار Zewde است اتیوپی اولین زن رئیس جمهور. پس از به قدرت رسیدن در سال 2018 نخست وزیر Abiy احمد است جایگزین دولت برای اطمینان حاصل شود که 50 درصد از دولت را بالا وزرا موقعیت داده شده به زنان است. هرگز قبل از در اتیوپی بسیاری از عالی رتبه مواضع دولت برگزار شده است ، حسن نیت ارائه میدهد: سازمان ملل عکس/اوان اشنایدر

YORK, United Kingdom, Apr 10 سال 2020 (IPS) - آخرین دستاوردهای زنان در اتیوپی چشم انداز سیاسی ارائه یک فرصت برای بهبود برابری جنسیتی در سراسر کشور و پایان دادن به طولانی اجتماعی گناهان.

پس از به قدرت رسیدن در سال 2018 نخست وزیر Abiy احمد است جایگزین دولت برای اطمینان حاصل شود که 50 درصد از دولت را بالا وزرا موقعیت داده شده به زنان است.

Sahle-کار Zewde این کشور اولین زن رئیس جمهور در حالی که عایشه محمد این کشور وزیر دفاع. هرگز قبل از در اتیوپی بسیاری از عالی رتبه مواضع دولت برگزار شده است ،

در سال 1991 سهم کرسی های برگزار شده توسط زنان در اتیوپی مجلس شد و کمتر از 3 درصد است. امروز از آن می ایستد در 38 درصد تقریبا دو برابر نسبت به زنان در کنگره ایالات متحده.

اما در همان زمان استارک جنسیتی نابرابری باقی بماند در سراسر کشور است. امید است که بهبود نمایندگی در دولت فدرال خواهد tangibly تاثیر می گذارد و بهبود وضعیت اتیوپی بیش از 50 میلیون نفر از زنان و دختران.

"شواهد قوی وجود دارد که زنان بیشتر انتخاب می شوند به کار بیشتر وجود دارد سیاست ها به تصویب رسید که تاکید بر کیفیت زندگی و منعکس کننده اولویت های خانواده ها و زنان و اقلیت ها" Katja Hockeyallsvenskan رئیس جمهور از زنان تحویلیک سازمان بین المللی طرفدار در سراسر جهان برای برابری جنسیتی و سلامت و حقوق زنان و دختران می گوید IPS.

"مطالعات همچنین نشان می دهد که زنان بیشتر از مردان به کار در سراسر پارتی خطوط کمک به حفظ صلح پایدار و اولویت سلامت آموزش و پرورش و دیگر اجتماعی از اولویت های کلیدی برای سلامت و رفاه هر دو ترکیبات و جوامع در مقیاس بزرگ است."

در همان زمان نگرانی وجود دارد که اتیوپی اخیر سیاستمداران زن در انتخاب مواضع و نه در حال ساخت یک سهمیه.

"زنانی که در قدرت هستند بیشتر وفادار به نخست وزیر از مردم است که چرا آنها برای پیدا کردن آن را دشوار است به عمل—به خاطر ترس از ناامید کننده کسی که آنها را قرار داده وجود دارد," Hadra احمد آزاد اتیوپی روزنامه نگار می گوید IPS.

"ما فقط می توانید می گویند زنان در سیاست زمانی که آنها به عنوان نماینده نامزدها و به عنوان تصمیم گیرندگان" او می افزاید.

زنان در اتیوپی به مدت طولانی با آن مواجه سیستمیک بی عدالتی. اختلاف در اوایل شروع و اغلب باقی بماند در طول اتیوپی زندگی زنان است. تقریبا دو برابر به عنوان بسیاری از مردان نسبت به زنان بیش از سن 25 برخی از آموزش متوسطه. زنان اغلب بیشتر اقتصادی محدودیت های بیش از مردان از جمله کمتر دسترسی به اعتبار و محدود دسترسی به بازار.

"آنها به شدت بر این باورند که زنان هرگز نمی تواند به عنوان خوب به عنوان مردان و این به خصوص شکستن قلب می آید از مادر خود [یا] یک فرد تحصیل کرده که احتمالا شما نگاه کردن به [مانند] معلم خود" احمد می گوید.

"و کل سیستم به شما می گوید که شما به عنوان قادر به از طریق سیاست های مختلف مانند مثبت اقدامات است که کاهش نمره قبولی به جای کمک به دختران به مطالعه و مطمئن شوید که آنها آن را به مدرسه در زمان."

ختنه نرخ بالا باقی می ماند با 74 درصد از دختران و زنان 15 تا 49 سال سن تجربه FGM با توجه به یونیسف. ازدواج کودکان هنوز هم رخ می دهد با حدود 58 درصد از اتیوپی صدای زنان ازدواج قبل از آنها به نوبه خود 18.

هشتاد درصد از اتیوپی جمعیت ساکن در مناطق روستایی و زنان ارائه بسیاری از محصولات کشاورزی کار در این جوامع در حالی که shouldering اکثر فرزند پروری وظایف.

اما سهم زنان می تواند تا حد زیادی ناشناخته. پدران یا شوهران اغلب محدود کردن دسترسی به منابع و مشارکت جامعه. یک سوم زنان تجربه عاطفی یا جنسی و خشونت با توجه به USAID.

"اتیوپی جامعه شیوه های منفی و هنجارهای اجتماعی است که تقویت نابرابری و تداوم قدرت عمیق و جنسیتی تعادل" Dinah Musindarwezo مدیر سیاست و ارتباطات برای Womankind Worldwide جهانی حقوق زنان سازمان همکاری زنان و سازمانهای حقوق و حرکات می گوید IPS.

"ادراک و نگرش که زنان باید متعلق به آشپزخانه و در اتاق هیئت مدیره به طور گسترده ای گسترش در سراسر جهان است. اگر چه ما شاهد تغییرات و پیشرفت نسبت به زنان شرکت کننده در حوزه عمومی از جمله در رهبری سیاسی ما شاهد کمتر پیشرفت مردان ورود به آشپزخانه و مصرف رهبری در مراقبت کار می کنند. در سطح جهانی زنان هنوز هم انجام اکثریت مزد و داخلی کار می کنند."

اتیوپی این قاعده مستثنی است Musindarwezo می گوید: نشان داده شده توسط این انتظار گسترده است که زنان نه تنها باید اولیه ارائه دهندگان مراقبت از کودکان, اما آنها نیز باید انجام اکثر پرداخت نشده و داخلی کار می کنند.

در اتیوپی شمالی تیگری منطقه زندگی برای اکثریت زنان به دنبال یک سنتی دوره بر محور خانواده و کشاورزی است. اعتبار: جیمز جفری/IPS

در سال 2017, اتیوپی رتبه 121 از 160 کشور جهان در سازمان ملل متحد برابری جنسیتی بر اساس شاخص های مختلف اجتماعی, بهداشت و عوامل سیاسی.

"اگر شما نگاهی به تجربه کشورهای دیگر مانند هند, رسانه های نمایندگی از زنان قوی است که آنچه به زنان تبدیل شدن به قوی تر در جامعه" احمد می گوید. "دیدن نسخه قوی تر از ما در جایی هل ما بهتر شود. اختصاص به زنان سهمیه در مواضع دولت و بهره برداری از آنها را در این موقعیت چیزی را حل نمی کند."

Iverson می گوید که به منظور اطمینان از مشارکت سیاسی زنان است که نه تنها نمادین دولت نیز باید به طور کامل متعهد به برابری جنسیتی از طریق دستمزد برابر و مقرون به صرفه مراقبت از کودکان جنسیتی حساس بودجه و حسابرسی و پرداخت والدین را ترک کنند.

مرخصی والدین—از جمله مرخصی—ثابت کرده است که قابل توجه "هنجار changer" در بهبود مشارکت زنان در نیروی کار Iverson می گوید. زمانی که مردان را مرخصی او توضیح می دهد که آن دو تأکید می کند که مراقبت است که همه مسئولیت ها کمک می کند تا بهبود پرداخت سهام و باعث می شود آن را آسان تر برای زنان بیشتر به موفقیت و صعود از نردبان شغلی.

با وجود این دولت اتیوپی جسورانه حرکت به توانمند سازی زنان سیاستمداران این کشور مملو قلمرو سیاسی—که می تواند خطرناک برای هر کسی بدون در نظر گرفتن جنسیت—هنوز هم شمار بسیاری از موانع برای غلبه بر, به خصوص با توجه به خطرناک تاثیر رسانه های اجتماعی.

"زنان سیاستمداران در صورت اشکال منحصر به فرد از آنلاین و آفلاین حملات و اقدامات عمدی برای تضعیف مشارکت آنها در سیاست" دانیل بکل کمیسر از اتیوپی کمیسیون حقوق بشر گفت در طی سخنرانی در "مشارکت سیاسی زنان و انتخابات در اتیوپی: تجسم 2020 و فراتر از آن برای نسل برابری" همایش ملی در پایان 2019.

"این نشان دهنده چگونه مردسالار [ما] جامعه در توابع آن است."

Musindarwezo اشاره می کند که علاوه بر داشتن زنان در رهبری سیاسی آن را فقط به عنوان مهم به ایجاد یک محیط است که منجر به توان رهبران موثر.

"اغلب اوقات ما انتظار داریم زنان را به طرزی جادویی آدرس تمام مسائل به خصوص مسائل جنسیتی بدون از بین بردن موانع ساختاری آنها چهره" Musindarwezo می گوید. "زنان رهبران سیاسی صورت موانع مانند صدای خود را تحت الشعاع توسط احزاب سیاسی" صداها دسترسی محدود به منابع کافی آنها نیاز به ایجاد یک تفاوت و برگزار می شود به استانداردهای مختلف به کسانی که از مردان است. زنان رهبران اغلب به صورت مغرضانه انتقاد آزار و اذیت و ارعاب فقط به این دلیل آنها زنان هستند."

بکل می گوید که اتیوپی صدای زنان به صورت خاص و چالش ها در برابر انتخابات است که به طور جدی تاثیر و تضعیف مشارکت خود را. اتیوپی است که با توجه به برگزاری یک همه مهم ملی انتخابات این سال, اما در حال حاضر از آن شده است به تعویق افتاد با توجه به COVID-19 شیوع کروناویروس.

"وجود دارد نیز باید اجرا شود حمایت های حقوقی برای زنان از جمله قوانین علیه خشونت مبتنی بر سیاست ها مورد آزار و اذیت جنسی و در دسترس عدالت سیستم پاسخگویی" Iverson می گوید. "کشورها باید خندق قوانین تبعیض آمیز که در حال برگزاری در زنان و تصویب چارچوب های حقوقی که پیشبرد برابری جنسیتی در محل کار و در جامعه و در خانه است."

کسانی که در حوزه زنان ارائه توجه داشته باشید که چگونه به اتیوپی اعتبار آن به ارمغان آورده است در یک قانون جدید که لغو قبلی مقررات قانونی که به قدرت یک مرد بیش از یک زن و شوهر از دارایی ها و این که آیا همسرش می تواند کار در خارج از خانه.

به عنوان یک نتیجه از تغییر قانونی همسران در حال حاضر برابر با توجه به اداره دارایی و شوهر نمی تواند به طور یک جانبه جلوگیری همسر خود را از کار. بانک جهانی تخمین می زند که این قانون فعال است افزایش نرخ مشارکت زنان در بخش های تولیدی.

با وجود ادامه چالش برای اتیوپی صدای زنان تغییر جریان است فراتر از سطح سیاسی. در پایتخت اتیوپی آدیس آبابا Setaweet است که این کشور برای اولین بار فمینیستی تحقیقات و آموزش شرکت است که ارائه می دهد سفارشی برابری جنسیتی خدمات برای مدارس و سازمان ها و شرکت ها شرکت ها. گل سرسبد پروژه فمینیستی درسی برای دانش آموزان دبیرستانی برخورد با زنانگی و مردانگی روابط سالم و مثبت خود تصاویر.

"زنان قدرتمند عوامل تغییر و مشارکت خود را در تمام تصمیم گیری های سطح یک پیش نیاز برای سیاست ها و برنامه هایی که نشان دهنده جوامع و موثر هستند پایدار و فراگیر" Hockeyallsvenskan می گوید.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب