در سراسر جهان کارگران ساختمانی هستند, گیر افتاد, بین Coronavirus خطر و افزایش بیکاری

جهانی, عناوین, بهداشت کار کار پاکستان کارگران مهاجر در یک سایت ساخت و ساز در دبی. اعتبار: S. عرفان احمد/IPS

توسط AKHSHIJNEWS در 12 اردیبهشت 1399
جهانی, عناوین, بهداشت کار

کار

Pakistani migrant workers on a construction site in Dubai. Credit: S. Irfan Ahmed/IPS

پاکستان کارگران مهاجر در یک سایت ساخت و ساز در دبی. اعتبار: S. عرفان احمد/IPS

استانبول, Apr 30 سال 2020 (IPS) - یک رفت و آمد روزانه دو و نیم ساعت در هر راه خواهد تلفات در هر کسی اما برای اوزکان یک کارگر ساختمانی در استانبول, سخت ترین بخشی از سفر طولانی خود را در مقابله با ترس خود را در مورد آنچه ممکن است اتفاق می افتد و پس از او به خانه می شود.

"این شرایط کار ما سایت اسفناک و من احساس روانی شکسته با نگرانی که ممکن است افراد دیگر را آلوده به خصوص همسر من یا من 8 ساله و پسر" Özkan می گوید. "ما نمی هر گونه راه برای ضد عفونی کردن خودمان در سایت, بنابراین به عنوان به زودی به عنوان من به خانه من مستقیما به حمام به دوش. من نمی توانم بوسه پسر من من فقط می توانم با او خوش آمد می گوید از دور."

در سراسر جهان دولت ها درخواست شهروندان خود را به ماندن در خانه برای محافظت از خود و دیگران در برابر COVID–19 pandemic, اما میلیون ها نفر از کارگران ساختمانی هنوز در کار گروهی به خطر انداختن سلامت خود و از دست دادن معیشت خود را.

در سراسر جهان دولت ها درخواست شهروندان خود را به ماندن در خانه برای محافظت از خود و دیگران در برابر COVID–19 pandemic, اما میلیون ها نفر از کارگران ساختمانی هنوز در کار گروهی به خطر انداختن سلامت خود و از دست دادن معیشت خود

بیش از 15000 کارگران ساختمانی در استانبول بودند اجازه رفتن از شغل خود در پروژه های بزرگ بیشتر و بدون دریافت هر گونه خسارت در طی یک دوره دو هفته در ماه مارس به عنوان سایت های شروع به توقف عملیات و یا کاهش حقوقی واجد شرایط با توجه به ساخت ترکیه اتحادیه کارگران Dev-Yapi-ایش.

اتحادیه تخمین می زند که حدود 295,000 افراد شاغل در ساخت و ساز در استانبول و بیش از یک میلیون در سراسر کشور. کارگران و کار طرفداران می گویند کسانی که باقی می ماند شاغل شده اند ارائه چند حمایت در برابر coronavirus در حال حاضر شغل خطرناک که در آن دشوار است برای به اجرا درآوردن اجتماعی فاصله.

"ماسک های توزیع شده در برخی از سایت های ساخت و ساز ، هر دو دانش در مورد نحوه استفاده از این ماسک ها و به خصوص تعداد زیادی در دسترس هستند بسیار ناکافی است. هیچ دیگر اقدامات صورت گرفته می گوید:" Dr. Ercan Duman عضو شغلی و بهداشت محیط کار, پزشکی, کمیسیون استانبول اتاق پزشکان است. گزارش اخیر کنفدراسیون مترقی اتحادیه های کارگری ترکیه (دیسک) که شامل Dev-Yapi-Iş نشان می دهد که دیسک اعضای دارای آزمایش مثبت برای COVID-19 در نرخ سه برابر بالاتر از نرخ متوسط در هر 1000 نفر تست شده در میان عموم مردم در ترکیه است.

در سایت که در آن اوزکان و حدود 70 نفر دیگر شاغل هستند او می گوید: تنها تغییر شده است یک بخشنامه برای کارگران به نشستن از هم جدا در حالی که خوردن یک اقدام او را "بی معنی" با توجه به استانداردهای بهداشت نامناسب در موقت غذاخوری.

فیلم ها و عکس های منتشر شده در رسانه های اجتماعی ترکیه اتحادیه های کارگری و حامیان آنها نشان می دهد کارگران کهنه به سالن های غذاخوری andsleeping 10 به یک اتاق در محل خوابگاه. توصیف کارگر اقامت در خود سایت اوزکان می گوید: "خیابان پاک است. شما زندگی می کنند در کثافت. آن را خلاف کرامت انسانی است."

ضروری کار می کند ؟

صنعت ساخت و ساز از شیوه آمده اند تحت بررسی در بسیاری از کشورها میان در حال همه گیر به عنوان دولت مجموعه ای متفاوت — و نه همیشه روشن — سیاست در انواع پروژه های ساختمانی در نظر گرفته است که کار ضروری و در نتیجه مجاز به ادامه مذاکرات stay-در-خانه سفارشات و مستندات.

"این قابل فهم است که مردم نگران است چرا که آنها به دنبال از پنجره ها خود را در شهر و دیدن این ساخت و ساز در جریان است که این افزایش در مورد مسائل اجتماعی فاصله می گوید:" ایان جنگل و ساخت و ساز ملی افسر انگلیسی و ایرلندی اتحادیه های کارگری متحد. "وجود دارد تعدادی از پروژه های که زیرساخت های حیاتی مانند ساخت بیمارستان و اما دیگران مانند آپارتمان لوکس در حال ساخته شدن هستند مهم نیست در طبیعت است."

متحد تخمین می زند که تنها حدود یک چهارم از انگلستان سایت های ساخت و ساز را به حالت تعلیق در کار در میان همه گیر. این اتحادیه خواستار اقدامات سخت تر گرفته شود به اجرای ایمنی و اطمینان حاصل شود که کارگران مجبور به کار بر روی غیر ضروری پروژه ها. نزدیک به 130 نفر از اعضای مجلس امضا کرده اند به نامه ای که نگرانی در مورد افزایش coronavirus خطر ناشی از اجازه دادن غیر ضروری در محل کار از جمله سایت های ساخت و ساز به باز بماند. شبیه بحث های رخ داده در شهرهای بزرگ در ایالات متحده با 10 ، 000 اعضای اصلی صنعت ساخت و ساز اتحادیه در بوستون برگزاری یک کار توقف این ماه بیش از coronavirus مربوط به نگرانی های ایمنی و بهداشت.

تدارکات بسیار کار ساختمان و ساختار صنعت در بسیاری از کشورها را هر دو گزینه دشوار است برای اطمینان حاصل شود.

"برای برخی از مشاغل در محل جفت شدن یک ضرورت است به دلایل ایمنی و همچنین ماهیت کار. آن را غیر ممکن به انجام توصیه های اجتماعی فاصله از دو متر در تمام عملیات ساخت و ساز می گوید:" وودلند. "شروع با رفت و آمد به محل کار یا شرکت در اتوبوس و یا در حمل و نقل عمومی به صف کردن به ساعت در داخل و دریافت بر روی پيشگيري به دسترسی به غذاخوری و امکانات توالت در طول روز کاری -- آن را تقریبا غیر ممکن است برای به اجرا درآوردن اجتماعی فاصله در تمام آن شرایط است."

مخاطره آمیز کارگران مهاجر

در بسیاری از کشورها از جمله ترکیه و انگلستان کارگران ساختمانی هستند که اغلب خود اشتغالی نامنظم به کار گرفته شده توسط سازمان و یا کار توسط پیمانکاران فرعی شرایط که ممکن است در نتیجه آنها را به سمت چپ از پرداخت کردند طرح یا نه دریافت یارانه های دولت برای بیکاران. این precarity می تواند عواقب خطرناک.

در ترکیه اکثریت عظیم ساخت و ساز نیروی کار در استانبول و دیگر شهرهای بزرگ ساخته شده است تا از داخلی مهاجران از شهرهای کوچکتر و مناطق روستایی استان. زمانی که کارگران گذاشته قبلا در این بیماری همه گیر بدون جبران بسیاری از بازگشت به زادگاه به طور بالقوه کمک به گسترش ویروس. پس از ترکیه متوقف ترین بین شهری سفر در اواخر ماه مارس کسانی که از دست دادن شغل خود هستند marooned در شهرستانها که در آن آنها تا به حال کار کرده و اغلب با کمی مالی و یا حمایت اجتماعی.

حالات مشابه را بازی کرده اند از جاهای دیگر. "این مستند در هند را ترک کرده است بسیاری از مهاجران داخلی عمدتا کارگران ساختمانی گیر در شهرستانها بدون غذا خوردن می گوید:" Yuson. "آنها به کار پرداخت می شود, بنابراین شما هنوز هم بسیاری از مردم در خیابان ها, رفتن به محل کار و یا تلاش برای پیدا کردن کار است."

"ساخت و ساز تلقی شده است ضروری صنعت در امارات متحده عربی و حمایت از غیر شهروندان در حال نورد از طریق کمک هزینه برای کارفرمایان به کاهش کارگران می گوید:" Isobel آرچر یک پروژه افسر در لندن-بر اساس کسب و کار و حقوق بشر مرکز منابع (BHRRC). هر چند این اقدامات در امارات متحده عربی تماس بگیرید برای به دست آوردن رضایت متقابل از کارکنان در حال حاضر آسیب پذیر کارگران مهاجر باید کمی قدرت به مذاکره او می گوید:.

"هر دو کشور باید اقدامات لازم برای بستن مکانهای اجتماعی و لغو یا به تعویق انداختن, حوادث, به طوری که آنها به وضوح آگاه باشید که coronavirus است یک مسئله بهداشتی" آرچر می افزاید. "همین دلیل است که آن را بسیار نگران کننده ای که وجود دارد این تمایز ساخته شده در امارات متحده عربی با کارگران مهاجر."

توسعه اعمار خواص به تازگی اعلام کرد که آن را به حالت تعلیق در پروژه های عمده در دبی در حالی که قطر به کارگردانی بخش خصوصی کارفرمایان برای محدود کردن ساعات کار در سایت های ساخت و ساز و افزایش سلامت و ایمنی شغلی اقدامات برای محافظت در برابر گسترش coronavirus. اما هفت نفر از 14 ساخت و ساز شرکت های مورد بررسی توسط BHRRC در چه قدم هایی برای محافظت از کارگران مهاجر پاسخ نداد و هیچ یک از کسانی که به کافی بود قصد دارد در محل این سازمان گفت: در آزادی مطبوعات.

"این بیماری همه گیر است که واقعا برجسته نیاز به اصلاحات در مورد مسائل است که بارها و بارها بررسی شده توسط سازمان های غیر دولتی" آرچر می گوید. نگرانی های طولانی مطرح شده در مورد سوء استفاده و بهره کشی از نیروی کار مهاجر در کشورهای حوزه خلیج فارس که در آن کارگران در پروژه های مانند قطر 2022 جام جهانی امکانات اغلب در زندگی تنگ و شرایط غیر بهداشتی در اردوگاه های کار. یک عفونت کروناویروس در یکی از این اردوگاه ها خواهد بود "یک بمب ساعتی می گوید:" Yuson.

استانبول کارگر ساختمانی اوزکان می گوید که زمانی که نگرانی های مطرح شده در مورد مسائل مربوط به محل کار و کارفرمایان برای اولین بار غرفه برای زمان پس از آن اخراج کسانی که جرأت به شکایت. "پس از آن, شما نمی خواهید به استخدام در هر پيشگيري ،" او می گوید. اتحادیه های کارگری در ترکیه گزارش داده اند که کارگران نیز اخراج اگر آنها نمی امضای اعلامیه موافقت به نگه داشتن خود را از کارفرما مسئول اگر آنها قرارداد coronavirus در حالی که در این کار است.

"فهرست سیاه شده است یک مشکل در انگلستان و همچنین با کارگران از ترس به مسائل مربوط به افزایش با توجه به precarity از کار خود می گوید:" وودلند از متحد. "آنها می تواند یک شیر آب بر روی شانه و گفته می شود آنها مورد نیاز نیست در سایت دیگر. پس این امکان وجود دارد که بهداشت و مسائل ایمنی در حال گزارش نشده به عنوان یک نتیجه است."

این داستان در اصل منتشر برابر بارtinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im