جوانان آفریقا دانشمندان برداشت ایده در کسب و کار کشاورزی

توسعه و کمک به اقتصاد و تجارت ویراستاران' انتخاب, ویژه, محصولات غذایی و کشاورزی امنیت غذایی و تغذیه, مواد غذای

توسط AKHSHIJNEWS در 11 اردیبهشت 1399
توسعه و کمک به اقتصاد و تجارت ویراستاران' انتخاب, ویژه, محصولات غذایی و کشاورزی امنیت غذایی و تغذیه, مواد غذایی, پایداری, عناوین فقر & SDGs, TerraViva سازمان ملل متحد

مواد غذایی و کشاورزی

80 جوان آفریقایی دانشمندان که در حال مقابله با کسب و کار کشاورزی را از طریق نوآوری و تازگی می آید که با جوانان — در حالی که به دست آوردن خود را در کارشناسی ارشد و یا دکترا در این فرآیند است.

کشاورزان جوان و برادران رستگار و شاهزاده Chikwara با استفاده از دقت تکنیک های کشاورزی در باغبانی مزرعه خارج بولاوایو زیمبابوه. اعتبار: Busani بافانا/ IPS

بولاوایو زیمبابوه, Apr 30 سال 2020 (IPS) - در رواندا Benimana Uwera Gilberthe یک محقق و فلفل تهیه کننده با تجربه دست اول با چالش های شکستن به تجارت محصولات کشاورزی.

در حالی که در نیجریه Ayoola Adewale در تلاش است به درک اگر مرغ و تخم مرغ کشاورزی را اثبات سودآور و مناسب کسب و کار فرصت را به جوانان این قاره پرجمعیت ترین کشور. همچنین در نیجریه استر Alleluyanatha است درک ارتباط بین افراد جوان خود را ترک روستاها به شهرهای بزرگ را حواله آنها ارسال و مفاهیم در معیشت روستایی و کشاورزی, بهره وری.

در درک این, این سه جوان محققان در واقع ارائه پاسخ به بیشتر سوالات در مورد کشاورزی در این قاره. مانند:

  • چه خواهد شد آن را برای جذب بیشتر جوانان آفریقایی به کشاورزی — بخش بانک جهانی می گوید می تواند به ارزش $1 تریلیون دلار در 10 سال آینده?
  • و چه حمایتی سیاست و سرمایه گذاری مورد نیاز برای توسعه این بخش?

Adewale, Alleluyanatha و Gilberthe هستند و فقط سه نفر از 80 جوان آفریقایی دانشمندان که در حال مقابله با کسب و کار کشاورزی را از طریق نوآوری و تازگی می آید که با جوانان — در حالی که به دست آوردن خود را در کارشناسی ارشد و یا دکترا در این فرآیند است.

آنها awardees از افزایش ظرفیت به درخواست تحقیق شواهد (مراقبت) یک پروژه سه ساله بود که launched در سال 2018 توسط موسسه بین المللی کشاورزی گرمسیری (IITA) با کمک های مالی از صندوق بین المللی توسعه کشاورزی (IFAD).

این پروژه با هدف "برای ساخت یک درک از کاهش فقر و اشتغال تاثیر و عوامل موثر بر جوانان نامزدی در کشاورزی و روستایی مزرعه و non-farm اقتصاد" با توجه به IITA مدیر کل Nteranya Sanginga.

"دریافت ارائه شد آموزش روش تحقیق مدیریت داده های علمی نوشتن و تولید شواهد پژوهش برای سیاستگذاری. آنها مربی توسط IITA دانشمندان و کارشناسان در یک تحقیق با موضوع خود را انتخاب و تولید مقالات علمی و سیاست دادخواستها در مورد کار خود را" Sanginga توضیح داد.

او زمانی دفاع و پشتیبانی این ایده که توسعه کشاورزی کلیدی برای پرداختن به چالش های فوری غذایی ناامنی فقر و بیکاری جوانان در این قاره.

"جوانان به ارمغان می آورد انرژی و نوآوری به مخلوط اما این ویژگی ها می تواند بهترین channelled توسط جوان آفریقایی خود را انجام بر اساس نتایج تحقیقاتی در کشاورزی و توسعه روستایی مربوط به افراد جوان است. جوانان تعامل کلیدی است" Sanginga گفت.

تجاری و کشاورزی در پاسخ به بیکاری جوانان?

Adewale یک دانشجوی دکتری در دانشگاه ابادان با این نسخهها کار به عنوان دستیار فنی در فدرال عملیات هماهنگی واحد برای اشتغال جوانان و اجتماعی عملیات (FOCU-YESSO) در ابوجا.

YESSO وظیفه است با ارائه دسترسی به فرصت های کار برای نیجریه را ضعیف و آسیب پذیر جوانان است.

  • نیجریه که دارای جمعیت بیش از 180 میلیون دلار بود 19.58 درصد بیکاری جوانان در سال 2019 با توجه به برآورد سازمان جهانی کار (ILO).

"کاملی کشاورزی دارای پتانسیل بسیار زیاد به عنوان یک راه خروج از فقر" Adewale گفت: IPS.

  • نیجریه نیز یک شبکه وارد کننده مواد غذایی و هزینه های به طور متوسط از 22 میلیارد دلار در سال است. این کشور واردات برنج و ماهی و گندم و محصولات مرغ را با شیر و رب گوجه فرنگی حسابداری برای بیش از $1,4 میلیارد دلار از مواد غذایی واردات بیل.

"مشارکت جوانان در کاملی کشاورزی در حال رشد است و به نظر می رسد راهی برای خروج از این زمان نرخ بیکاری است. اما دولت و بخش خصوصی حمایت مورد نیاز است اگر جوانان را در رقابت favourably, رشد پایدار و افزایش نسل آینده تجاری کشاورزی کارآفرینان" Adewale گفت.

برای موضوع تحقیق او می خواهد به درک اگر مرغ و تخم مرغ تولید سودآور است و از لحاظ فنی کارآمد سرمایه گذاری برای جوانان و کشاورزان و به طور خاص بررسی تاثیر, تجاری, کشاورزی, توسعه پروژه (CADP).

  • CADP است که بانک جهانی به کمک پروژه هدفمند در تقویت کشاورزی سیستم های تولید و تسهیل دسترسی به بازار برای هدفمند زنجیره ارزش در میان کوچک و متوسط مقیاس تجاری کشاورزان در رودخانه انوگو, لاگوس, Kaduna و کانو متحده است.

"بازرگانی و کشاورزی در سراسر زنجیره ارزش دارای پتانسیل برای افزایش بهره وری و سودآوری و رشد اقتصادی نیجریه و در واقع آفریقای," او گفت:. "این مطالعه را ارائه بینش به چه تجاری و کشاورزی و برنامه های هستند پایدار و همچنین جهت ارائه به نحوه تجاری کشاورزی می تواند مهار شود و برای کشاورزی است."

پول در کشاورزی

Alleluyanatha نیز از نیجریه نیز نگران نرخ بالای بیکاری در میان جوانان به خصوص در مناطق شهری است.

"نیاز وجود دارد و از این رو برای تضعیف خروج جوانان از مناطق روستایی به مناطق شهری و به منظور تشویق آنها برای رفتن به کشاورزی شناخته شده است که به منبع اصلی امرار معاش در مناطق روستایی" Alleluyanatha گفت.

او در حال تحقیق در مورد جوانان مهاجرت و حواله و مفاهیم در معیشت روستایی و کشاورزی, بهره وری در آفریقا است. او هدف این کار را با مقایسه خانواده ها با جوانان مهاجران و کسانی که بدون.

در رواندا Gilberthe و خود را تحت لیسانس همکلاسی ها شروع به رشد فلفل برای صادرات پس از تامین امنیت یک قرارداد با این کشور را ملی کشاورزی و توسعه صادرات در هیئت مدیره.

"سرمایه گذاری موفق بود و ما به جوانان در زمینه ایده در مورد چگونه محصولات کشاورزی می تواند یک شغل مناسب و معقول اگر شما این کار را حرفه ای و سرمایه گذاری در آن" Gilberthe گفت: IPS. "من استفاده می شود به حداقل 210 $در هر زمان ما به فروش محصولات ما."

جوانان بین سنین 14 و 35 سال را تا 39 درصد از رواندا جمعیت اما با توجه به Gilberthe بسیاری از آنها نه شرکت در محصولات کشاورزی با توجه به محدود محصولات کشاورزی مهارت و عدم سرمایه راه اندازی دسترسی محدود به زمین و اطلاعات در تجارت محصولات کشاورزی ،

  • در واقع آن است که یک موضوع در سراسر این قاره است. تیاو اتحاد برای انقلاب سبز در آفریقا (آگرا) اشاره می کند که چگونه هدفمند مداخلات متمرکز بر ساخت کشاورزی قابل دوام گزینه اشتغال برای جوانان آفریقا که برگزار می شود را از پیوستن به آن با کمبود زمین, اعتبار, با کیفیت, مزرعه ورودی ماشین آلات و مهارت است.

Gilberthe تحقیق است چگونه بخشی از تامین مالی طرح های تاثیر درآمد از جوانان agripreneurs.

او معتقد است سیاست برای جوانان تعامل در تجارت محصولات کشاورزی نیز باید شامل آموزش در مورد در حال اجرا کسب و کار مانند. علاوه بر این او معتقد است که این سیاست نیز باید مقررات را برای بیشتر محصولات کشاورزی تامین مالی طرح.

"در رواندا جوانان درگیر در تجارت محصولات کشاورزی باید مشکل داشتن زمین و بسیاری از آنها استفاده از پدر و مادر خود را زمین اما درآمد خود را محدود است و آنها نیاز به دسترسی به اعتباری," او گفت:.

  • رواندا یکی از آفریقا کشورهای کوچکتر در هر کیلومتر مربع در زمینی به مساحت کمتر از 27000 کیلومتر مربع. حدود 69 درصد از زمین است که برای استفاده کشاورزی, با توجه به سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد ،

"من فکر می کنم متفاوت در مورد کشاورزی در حال حاضر می گوید:" Gilberthe. "به عنوان یک محقق جوان من کشف فرصت ها و موانع برای جوانان درگیر در تجارت محصولات کشاورزی و این پژوهش است که به من یک شانس برای کمک به سمت سیاست فرمول در مورد جوانان تعامل در تجارت محصولات کشاورزی.

"از طریق یافته های من من قادر خواهد بود برای اثبات اشتباه که جوانان را به کشاورزی به عنوان کار برای پیر و مردم روستا و دیگر افرادی که هنوز هم فکر می کنم که کشاورزی نمی تواند خود را بهبود درآمد."tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب