انرژی زیستی این جوجه اردک زشت از مکزیک انرژی انتقال

شهروندان فعال جامعه مدنی و توسعه و کمک به اقتصاد و تجارت ویراستاران' انتخاب, انرژی, محیط زیست, ویژه, سبز, اقتص

توسط AKHSHIJNEWS در 23 فروردین 1399
شهروندان فعال جامعه مدنی و توسعه و کمک به اقتصاد و تجارت ویراستاران' انتخاب, انرژی, محیط زیست, ویژه, سبز, اقتصاد, عناوین ادغام و توسعه برزیل به سبک, امریکا لاتین و کارائیب, پروژه های منطقه, دسته بندی, ویژه, گزارش

انرژی

Two women fill sacks of charcoal made in mud igloos in the small town of San Juan Evangelista Analco in the mountains of the state of Oaxaca in southwestern Mexico. A group of women from this Zapotec indigenous village created a charcoal company in 2017, to take advantage of the wood that the community logs sustainably. CREDIT: Emilio Godoy/IPS

دو پر کردن کیسه زغال چوب ساخته شده در گل و لای igloos در شهر کوچک سن ژوئن اونگلیستا Analco در کوه های ایالت اوآخاکا در جنوب غربی مکزیک است. یک گروه از زنان از این Zapotec بومی ایجاد کرد ایجاد یک زغال چوب شرکت در سال 2017 به استفاده از چوب است که جامعه سیاهههای مربوط پایدار. اعتبار: امیلیو گودوی/IPS

اوآخاکا, مکزیک, Apr 10 سال 2020 (IPS) - رزا Manzano با دقت تنظیم قطعه چوب در گل کلبه اسکیموها که هفت روز پس از آن است که, کامل, تولید ذغال از بالا محتوای کالری.

"جنگل ما نیز تولید بلوط که در گذشته تنها به فروش می رسد به عنوان هیزم و کمی ارزش. اما با مدیریت جنگل و کار زنان که سازمان ما شروع این پروژه" Manzano گفت: IPS او به عنوان انباشته قطعه چوب منظمی و بدون ترک فضاهای خالی داخل بزرگ کلبه اسکیموها به شکل کوره.

Manzano متعلق به "کا Niulas یانی" – "فعال زنان" در Zapotec زبان – گروهی از زنان ذغال سنگ ذغال سنگ تولید کنندگان. این سازمان تاسیس شد در سال 2017 10 زن و دو مرد در سن ژوئن اونگلیستا Analco یک Zapotec بومی شهرداری کمتر از 500 نفر واقع در شمال ارتفاعات جنوبی مکزیک اوآخاکا.

با تامین مالی از دولت ملی جنگلداری کمیسیون زنان ساخته شده است هفت هشت مکعب متر کلبه اسکیموها به شکل کوره و راه اندازی یک انبار برای جامعه خود ثبت پروژه. تحت یک برنامه 10 ساله آغاز شد که در سال 2013, جامعه می تواند استخراج از 1500 متر مکعب چوب سالانه به مبلمان و فروش چوب.

زغال چوب سازان نور کوره از طریق یک سوراخ به نام "rozadera" و از طریق یک شبیه سوراخ آنها بررسی پیشرفت از آتش و سپس مسدود کردن ورودی با گل و آجر است. به عنوان آتش فرود را از طریق ساختار دود spews از کلبه اسکیموها را "گوش".

"ما سخت کار به دلیل وجود یک بازار برای ذغال اما در حال پیشگامان شامل تلاش می گوید:" Manzano, یک, عروسی, مادر, یک, که روز کاری شروع می شود خیلی زود به پایان می رسد و اواسط بعد از ظهر. او همچنین با این نسخهها کار در رستوران در یک جامعه متعلق به اکوتوریسم سایت.

زنان آتش کوره ها دو بار در ماه به تولید 23-کیلوگرم کیسه زغال چوب سیاه و سفید است که فروش آنها را برای حدود پنج دلار در یک کیسه.

اتلاف انرژی زیستی

با وجود این ابتکارات محلی مکزیک است که به هدر رفتن پتانسیل انرژی زیستی به خصوص سوخت های زیستی جامد شامل همه اشکال انرژی از انواع مختلف از زیست توده.

این منبع جایگزین نشان دهنده 10 درصد از مصرف انرژی نهایی با 23 میلیون کاربر از انرژی زیستی برای پخت و پز (به خصوص در مناطق روستایی) 10 میلیون برای گرمایش (به طور عمده در مناطق شهری) 100,000 کارخانه های کوچک و 100 متوسط و بزرگ آنهایی که با توجه به شبکه موضوعی در انرژی زیستی (RTB) یک انجمن انرژی زیستی محققان و کارآفرینان.

در مکزیک, امریکا لاتین دومین اقتصاد تقریبا 19 میلیون تن زباله خشک تولید می شوند و مصرف سالانه در بخش مسکونی برای پخت و پز و گرمایش و آب گرم.

ظرفیت نصب شده در مجموع حدود 400 مگاوات بر اساس مواد خام از قبیل هیزم برای استفاده های خانگی و صنعتی تفاله زغال چوب و بیوگاز.

Industrial uses of biomass are gaining ground in Mexico, such as the sawmill of the Sezaric Industrial Group, owned by the General Emiliano Zapata Union of Ejidos and Forest Communities, located in the municipality of Santiago Papasquiaro, in the state of Durango in northern Mexico. At the facility, forest waste fires the boiler that dries the wood and generates electricity. CREDIT: Emilio Godoy/IPS

استفاده های صنعتی از زیست توده در حال به دست آوردن زمین در مکزیک مانند کارخانه اره کشی از Sezaric گروه صنعتی متعلق به کل امیلینو زاپاتا اتحادیه Ejidos و جوامع جنگل واقع در شهرداری سانتیاگو پپسقویرو در ایالت دورانگو در شمال مکزیک است. در مرکز زباله جنگل, آتش سوزی دیگ بخار است که خشک چوب و تولید برق است. اعتبار: امیلیو گودوی/IPS

این کشور نیز تولید 70 میلیون تن زباله های آلی به ازای هر سال که می تواند مورد استفاده قرار گیرد در این منطقه است.

از نظر تولید برق در این بخش سهم نسبتا کم است – 894 گیگاوات ساعت (گیگاوات ساعت) – در مقایسه با دیگر منابع جایگزین انرژی است. در سه ماهه اول سال 2019 ناخالص نسل بالغ بر 80,225 گیگاوات ساعت از 78,167 در همان آخرین دوره سال است. اخراج گاز سیکل ترکیبی گیاهان تولید شده 40,094 معمولی نیروگاه های حرارتی 9,306 و زغال گیاهان 6,265.

نیروگاه های برق آبی اختصاص 5,137 گیگاوات ساعت مزارع بادی 4,285 هسته ای گیاهان 2,382 و خورشیدی ایستگاه 1,037.

یک تکنولوژی است که در حال گسترش است biodigester برای درمان کود گاوی و ضایعات کشاورزی به دست آوردن بیوگاز و برق است. برخی از 900 از این عمل در مناطق روستایی است. از این تعداد حدود 300 تولید برق با توجه به دولت-اجرای مشترک خطر اعتماد.

در این کشور از 130 میلیون نفر در سراسر 19 میلیون استفاده از سوخت جامد برای پخت و پز با توجه به موسسه ملی آمار و جغرافیا. اصلی مواد مصرف شده توسط 79 درصد از این خانواده ها است LPG به دنبال هیزم یا زغال سنگ (11 درصد) و گاز طبیعی (هفت درصد).

در جنوب غربی ایالت اوآخاکا و گاز و هیزم هر کدام نشان دهنده 49 درصد از مصرف خانگی.

"این است که یک تجدید پذیر انرژی است که تا حد زیادی دست نخورده در زمینه کشاورزی و زباله شهری و صنعت" گفت: آبل ریس جمهور غیر دولتی مکزیک انجمن زیست توده و بیوگاز.

این کارشناس تاکید کرد به IPS است که اگر این کشور شد و به توسعه بخش کشاورزی در زنجیره ارزش آن خواهد بود معادل پنج یا شش امتیاز از تولید ناخالص داخلی با انرژی, اقتصادی, کار و کارگر, بهداشت و مزایای آب و هوا.

در حالی که گیاهی بیواتانول و بیودیزل باید بالندگی بیش از دهه گذشته رشد خود را در حال حاضر به نظر می رسد کاهش با توجه به هزینه های بالا در مقایسه با منابع جایگزین و به رقابت با محصولات غذایی.

ترزا آریاس, رئیس جمهور, سازمان غیر دولتی طبیعت و توسعه اشاره کرد که بخش صنعتی است که علاقه مند به استفاده از زباله به آتش دیگهای بخار در حالی که خانواده ها و بیمارستان و رستوران ها و هتل ها می توانید با استفاده از گلوله های متراکم خاک اره.

"مناسب ترین متغیرهای تعیین شده توسط بازار است. آن را تا مقدار زیادی به انجام با رقابت در برابر سوخت های فسیلی است. توده جامد نمی کند رقابت با گاز و در آن حرارت می تواند به رقابت با نفت و گاز" او گفت: IPS.

محیط زیست گفت که "به اندازه کافی وجود دارد توده برای برق و هزینه های آن فقط باید به پایین تر یا برابر آن از سوخت آنها در حال حاضر استفاده از. اما آن را نمی تواند در رقابت با انرژی خورشیدی اگر چه مخلوط سیستم نصب می شود می تواند."

جنگل و جنگل مدیریت کشت و صنعت باقی مانده جنگل مزارع نیشکر و ضایعات کشاورزی ارائه بزرگترین توده بالقوه است. جایگزینی سوخت های فسیلی با انرژی زیستی و سوخت های زیستی جامد به معنی صرفه جویی در برخی از 6.7 میلیارد دلار در سال علاوه بر منافع اجتماعی و زیست محیطی با توجه به RTB.

اگر چه مکزیک به تصویب رسید اهداف بلند پروازانه برای انرژی زیستی طرفدار سوخت های فسیلی سیاست های رییس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador در دفتر از دسامبر 2018 را تیره تصویر با توجه به تحلیلگران.

در سال 2017 "فن آوری بیوگاز نقشه راه" پیش بینی کرد تولید از بین 32 میلیون و 120 میلیون متر مکعب biomethane هر سال از فضولات حیوانی توسط 2024 و 57 میلیون به 100 میلیون در سال 2030 در مواجهه با موانع از جمله تولید کم جذابیت و عدم تامین مالی پروژه است.

با توجه به سوخت های زیستی جامد در سال 2030 نقشه پروژه 160 petajoules انرژی 130 که مربوط به خانواده ها 20 تا بخش تجاری و 10 به نهادهای دولتی است. ژول انرژی است که واحد اندازه گیری که معادل یک وات در هر ثانیه و برآورد مقدار گرمای مورد نیاز برای انجام یک فعالیت است. هر petajoule نشان دهنده یک کوادریلیون ژول.

آریاس, محیط زیست, که در حال آماده سازی تشخیص توده در شمال کشور گفت: چشم انداز دلسرد است چرا که "هیچ تعریف و تعیین سیاست برای هل دادن انرژی های جایگزین.

"آنها در حال گرفتن یک موقعیت است که به نظر می رسد به گذشته به جای آینده; آنها در حال گام برداشتن به عقب پس از تلاش های بسیاری برای متنوع ترکیب انرژی است که ما را کمتر آسیب پذیر و برای انتقال به مزایای آب و هوا," او گفت:.

در این زمینه او پیشنهاد مشوق هایی برای استفاده از آنها در خانواده ها و کسب و کار; تطبیق تجاری فن آوری به شرایط در مکزیک; افزایش بهره وری زنجیره تامین; انتشار مزایای انرژی زیستی; اجرای مطلوب سیاست های این منابع; و طراحی برنامه ها برای مناطق روستایی است.

برای ریس از زیست توده انجمن نامیده می شود برای طراحی منطقه ای و سیاست های محلی و با هدف افزایش استفاده از انرژی زیستی با حمایت مالی کافی.

در ضمن زغال سازندگان سن ژوئن اونگلیستا می دانید آنها چه می خواهند: برای مراقبت از جنگل دامن زدن به اشتغال و تحکیم سازمان خود و در نتیجه جامعه خود.

"ما در حال تلاش برای کسب درآمد, اما ما در حال کار دقیقا چون ما می دانیم که آن را به یک آینده. ما سعی کرده ایم به سازماندهی خودمان را به عنوان زنان چرا که در حوزه اجتماعی آن را دشوار است به خارج" Manzano گفت: در طول روز که IPS همراه فعالیت های خود را در این شهر 48 متر از Oaxaca سرمایه دولت و 540 متر از شهر مکزیک.

همراه با دیگر Oaxacan جامعه متعلق به شرکت های این گروه ارائه می دهد محصولات خود را در سیستم عامل های دیجیتال.

برخی می گویند که دولت با حمایت از طرح های مانند کسانی که از او اما Manzano و همکاران او اعتماد به نفس است که از چوب و زغال چوب ادامه خواهد داد تا در دسترس در آشپزخانه با تشکر پایدار تلاش مانند ایشان.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net
آخرین مطالب