کودکان در خارج از خانه مراقبت: درسهایی از همه گیر

جهانی, عناوین سلامت نظر . اعتبار: امید و خانه برای کودکان. لندن Jun 22 سال 2020 (IPS) - به عنوان جهان همچنان

توسط AKHSHIJNEWS در 2 تیر 1399
جهانی, عناوین سلامت

نظر

The vast majority of children living in orphanages worldwide are not orphans - over 80 percent have a living parent. Evidence from different regions shows that many of the children will have been sent to institutions for child protection reasons; though not because of violence or neglect in the home, but because of socio-economic conditions in the family, such as low household income or substandard housing conditions - a result of families not receiving enough support to take care of their children

. اعتبار: امید و خانه برای کودکان.

لندن Jun 22 سال 2020 (IPS) - به عنوان جهان همچنان به مبارزه با Covid-19 گیر وضعیت در موسسات مانند زندان یا مراقبت از خانه نشان داده است که چگونه به سرعت به سر می برند و امکانات می تواند تبدیل به یک زمین پرورش برای یک بیماری عفونی. اما آنچه در مورد دیگر جمع امکانات مانند نهادهای مسکونی برای کودکان مانند یتیم خانه? چه خطرات آنها ، و چگونه باید به دولت بود, پاسخ, در طول و پس از این همه گیر?

چگونه است که همه گیر بیاورد و یتیم خانه ها?

این Covid-19 همه گیر تا به حال یک تاثیر قابل توجهی در به اصطلاح یتیم خانه ها یا خانه های مسکونی برای کودکان. در اکثر موارد مستندات و اجتماعی فاصله باید بدان معنی است که وجود دارد کمتر کارکنان مراقبت از نهادینه کودکان به عنوان کسانی که زندگی در سایت مجاز به بازگشت – اندازه گیری برای جلوگیری از خطر عفونت است. این می رود بدون گفت که ضعیف کارکنان امکانات و افزایش خطر غفلت و سوء استفاده است.

اکثریت قریب به اتفاق کودکان در یتیم خانه ها در سراسر جهان هستند, یتیم - بیش از 80 درصد یک زندگی پدر و مادر است. شواهد از مناطق مختلف نشان می دهد که بسیاری از کودکان خواهد شد و فرستاده شده به موسسات برای حفاظت از کودکان دلایل; هر چند نه به خاطر خشونت و یا غفلت در خانه, اما به دلیل شرایط اجتماعی و اقتصادی در خانواده
درک است که آن را ممکن است برای ارائه مراقبت کافی در طول زمان بحران های متعدد موسسات یا تعطیل و یا متوقف اعتراف بیشتر کودکان از جمله در بنگلادش کامبوج و هند و کنیا و اوکراین است. در مواردی که کودکان فرستاده شده اند بازگشت به خانواده خود برنامه ریزی مناسب و حمایت و نظارت شده اند نادر است. اما وجود دارد یک خودنمایی سوال در اینجا: اگر این کودکان دارای خانواده و آنچه آنها انجام می دهند در پرورشگاه ها?

نه کاملا یتیم

اکثریت قریب به اتفاق کودکان در یتیم خانه ها در سراسر جهان هستند, یتیم – بیش از 80 درصد یک زندگی پدر و مادر است. شواهد از مناطق مختلف نشان می دهد که بسیاری از کودکان خواهد شد و فرستاده شده به موسسات برای حفاظت از کودکان دلایل; هر چند نه به خاطر خشونت و یا غفلت در خانه, اما به دلیل شرایط اجتماعی و اقتصادی در خانواده مانند کم درآمد خانوار و یا نامطلوب شرایط مسکن -- یک نتیجه از خانواده ها دریافت حمایت کافی برای مراقبت از فرزندان خود را. این امر به ویژه در مورد کودکان معلول که اغلب نیاز به کمک قابل توجهی است اما برای آنها مقامات محلی پشتیبانی نادر است.

شرایطی که در این زمینه بوجود می آیند ممکن است متفاوت باشد اما همه آنها مربوط به مشکلات مالی است. در اتیوپی و هند و گواتمالا به عنوان مثال بسیاری از کشاورزان مناطق روستایی در مواجهه با خشکسالی و شکست محصول و با هیچ وسیله ای برای حمایت از خانواده خود رفت و آمد مکرر برای قرار دادن فرزندان خود را در پرورشگاه ها. در ضمن در سراسر آفریقا و جنوب آسیا اخیر موج خصوصیسازی آموزش و پرورش اغلب بدان معنی است که خانواده های فقیر نمی توانیم حتی حداقل هزینه از فرستادن کودکان به مدرسه و اغوا شده توسط به اصطلاح یتیم خانه ها امیدوار کننده آموزش و زندگی بهتر برای فرزندان خود.

قابل پیش بینی خطرات بدتر ساخته شده

این Covid-19 همه گیر خطرات بیشتر entrenching این فرهنگ institutionalisation. نگرانی مطرح شده است که بسیاری از کودکان رها خواهد شد یا جدا از خانواده خود را به عنوان یک نتیجه از افزایش فقر, فقیر, سلامت خانواده, استرس و یا خشونت. در بسیاری از موارد تعداد زیادی از کودکان را یتیم.

احتمال رکود اقتصادی جهانی نیز تاثیر داشته باشد. تاریخ اخیر ما نشان می دهد که رکود اقتصادی در واقع می تواند تبدیل به دلیل اصلی برای institutionalisation کودکان رخ داده در پس از جنگ بوسنی و هرزگوین در اواسط 1990s که در آن تعدادی از یتیم افزایش بیش از 300 درصد است.

و تکرار تاریخ ممکن است خود را به عنوان یک نتیجه از زمان همه گیر حتی اگر تحقیقات فراوان نشان می دهد که نهادی مراقبت مضر است برای همه افراد به ویژه برای کودکان باعث اثرات طولانی مدت بر سلامت و رشد روانی اجتماعی.

به ویژه برای کودکان معلول که معمولا در مقایسه با نسبت جمعیتی مسکونی, مراقبت از خطرات ناشی از این بیماری همه گیر در حال تهدید کننده زندگی به عنوان بسیاری از شرایط بهداشتی اساسی و ضعف سیستم ایمنی بدن به طوری که آنها بیشتر در معرض خطر در حال توسعه شدید و عوارض ناشی از انقباض Covid-19 یا به دلیل غفلت ما به عنوان دیده می شود در موارد اخیر در بلاروس و قزاقستان بود.

یک سناریوی خوش بینانه تر

با وجود این شرایط وخیم فعلی همه گیر نیز ارائه فرصت را به حرکت به دور از یک فرهنگ از قرار دادن کودکان آسیب پذیر در موسسات. اجماع بین المللی است که کودکان بهتر است در یک خانواده و یا یک خانواده نوع تنظیم به عنوان نهادی طبیعت مراقبت بدان معنی است که حتی کوچک تمیز و امن مراقبت از خانه است که هنوز هم یک نهاد است که اجازه نمی دهد که کودکان برای ایجاد روابط بلند مدت عاطفی اوراق قرضه با بزرگسالان قابل توجهی.

به عنوان یک مثال مثبت برخی از کشورها که در آن کودکان منتشر شده است از یتیم خانه ها در شروع این بیماری همه گیر در حال حاضر در تلاش برای جلوگیری از readmitting آنها را به موسسات بعد از مستندات پایان به عنوان مورد در بخش هایی از هند است.

کارشناسان معتقدند که کودکان را می توان به بهترین وجه از طریق خانواده ادغام مجدد تصویب خویشاوندی مراقبت فاستر مراقبت kafalah و دیگر خانواده بر اساس مدل مراقبت – فراموش کردن نیست که خانواده ها ممکن است متفاوت و اشکال متنوع از جمله متاهل و مجرد, ارتباط جنسی, والدین تک جنس همان پدر و مادر و دیگران.

سرمایه گذاری برای حفظ خانواده با هم و یا حصول اطمینان از نوع خانواده مراقبت در دسترس است بنابراین بسیار مهم و زمان همه گیر در حال حاضر درخواست برخی از کشورها برای برداشتن اولین گام و یا سرعت بخشیدن به جریان اصلاحات است. بلغارستان سرمایه گذاری 10 میلیون یورو در شهرداری به گسترش اجتماعی خود خدمات پشتیبانی و پوشش بیشتر افراد آسیب پذیر از جمله کودکان معلول است.

اوکراین همچنین اعلام کرد قصد دارد برای افزایش تعداد مددکاران اجتماعی در سراسر کشور از 3000 به حدود 11,000 به منظور کمک به خانواده های آسیب پذیر مقابله طول بیماری همه گیر. در کشورهای فقیر سیستم های حفاظت اجتماعی ملی, پول نقد, انتقال برنامه ها قبلا نشان داده شده است برای حفظ خانواده و حمایت از بستگان مراقبت از کودکان به عنوان ما در طول شیوع بیماری ابولا.

یک تماس به عمل

از زمان بحران بهداشت عمومی است یک یادآوری است که مراقبت های مسکونی برای کودکان است که نه تنها یک مورخ مفهوم اما یکی از خطرناک. بیشتر از همیشه در حال حاضر زمان اساسا به تجدید نظر در نحوه حمایت از کودکان آسیب پذیر زندگی می کنند یا در معرض خطر قرار می گیرد در یک موسسه. حامیان حقوق بشر به عنوان مثال در حال تماس با اورژانس "deinstitutionalisation" و فوری تامین مسکن و حمایت در جامعه برای افراد با معلولیت زندگی در موسسات.

چه کلیدی است برای متوقف کردن چرخه institutionalisation زیرا به محض تاسیس یتیم خانه ها دشوار است برای اصلاح و یا جایگزین. دولت ها باید تشخیص دهند که حمایت از خانواده های آسیب پذیر و سرمایه گذاری در جوامع است که نه تنها برای کودکان بهتر اما ارزان تر برای دولت بیش از حد. موسسات می تواند هرگز و هرگز نباید سعی کنید به جای مراقبت خانواده محور.

Larisa Abrickaja است که سیاست و مشارکت مدیر در کودک حقوق بین المللی
شبکه (CRIN).tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب