COVID-19: هند برداشت نیز قفل شده

آسیا-اقیانوس آرام توسعه و کمک ویراستاران' انتخاب, ویژه, محصولات غذایی و کشاورزی امنیت غذایی و تغذیه, مواد غذای

توسط AKHSHIJNEWS در 5 اردیبهشت 1399
آسیا-اقیانوس آرام توسعه و کمک ویراستاران' انتخاب, ویژه, محصولات غذایی و کشاورزی امنیت غذایی و تغذیه, مواد غذایی, پایداری, عناوین, سلامت, فقر & SDGs, TerraViva سازمان ملل متحد

امنیت غذایی و تغذیه

به عنوان یک کشور مستند کرده است محدود به یک رکورد 1.3 میلیارد سرخپوستان به خانه های خود را از دریا. 24 یکی از سخت ترین ضربه جوامع شده است که از کشاورزان است.

بازارهای کشاورزی یا mandis باید چند خریداران با توجه به کروناویروس مستند در سراسر هند است. اعتبار: Neeta لعل/IPS

جدید دهلی, آوریل 24 2020 (IPS) - تصاویر دلخراش از کشاورزان ایستاده در میان swathes از پوسیدن و سبزیجات و میوه ها و دانه شده جاری شدن سیل در روزنامه ها و تلویزیون به تازگی. توفنده قیمت و حمل و نقل تنگناها با توجه به 40 روز coronavirus مستند در هند تا 3 مه رانده اند برخی به مجموعه خود را unsold در آن زمان تولید به آتش کشیده.

به عنوان یک کشور مستند کرده است محدود به یک رکورد 1.3 میلیارد سرخپوستان به خانه های خود را از دریا. 24 یکی از سخت ترین ضربه جوامع شده است که از کشاورزان است.

محصولات به آتش کشیده شد و خودکشی کشاورز

"ما تولید و به مندی (بازار) اما وجود دارد به سختی هر یک از خریداران این روز است. من مجبور به فروش چهار تن از فلفل در 10 تومان در هر کیلوگرم به عنوان برابر قیمت عادی تومان 40. اما من از جان گذشته به معامله دیگری هزینه حمل و نقل از آوردن تمام آنچه که تولید عقب را شکسته پشت من" Lekhi رم یک کشاورز خرده پا از خيرپور روستای غرب گریتر نیدا, Uttar Pradesh گفت: IPS از طریق تلفن.

قادر به برداشت محصول خود را در زمان Ram همسایه نیز یک خرده پا مجموعه خود را در زمینه های آتش. غیر منتظره باران و hailstones هفته گذشته نابود هر چه کمی باقی مانده بود. "مانده سبزیجات تغذیه می شدند به گوسفند و بز گفت:" رم.

مارس و آوریل علامت اوج فصل برداشت در هند زمانی که محصولات کشاورزی مانند گندم و نخود و جو و دانه کتان, نخود, سیب زمینی, خردل, گیاه پنبه و ارزن می رسید و به فروش می رسد. اما زمان همه گیر به معنی این نمی تواند اتفاق می افتد.

"ما امیدوار بودیم به درو یک برداشت غنی از ربیع (بهار) محصولات با توجه به یک طلسم خوب از باران. اما خدا به وضوح به حال دیگر برنامه های" Balbir سینگ Rajewal رئیس Bharatiya Kisan اتحادیه در پنجاب نماینده سازمان برای کشاورزان کوچک است که محافظت از منافع خود گفته IPS. "شهری تقاضا شده است حداقل در طول مستند. حتی آنلاین فروشگاه های مواد غذایی که سفارش ما به طور معمول نمی تواند مقابله با, را متوقف کرده اند خواستار است."

خودکشی کشاورز گزارش شده از برخی از روستاها.

  • یک کشاورز در جنوب هند در ایالت کارناتاکا خودکشی هفته گذشته پس از اینکه قادر به فروش خانه خود را برداشت و به دلیل مستند.
  • Rambhavan Shukla دیگر کشاورز از Jari ایجاد کرد در اوتار پرادش کشته شده خود را توسط خود حلق آویز از یک درخت بیش از غیر دسترس بودن کارگران برای برداشت محصول خود را برداشت محصول گندم.

نزدیک به 700 میلیون نفر از مردم این کشور 1.3 میلیارد تکیه می کنند به طور مستقیم یا غیر مستقیم در کشاورزی-مشتق امرار معاش.

  • کشاورزی و متفقین بخش بخش کمک 16.5 درصد به این کشور مبلغ 2.6 تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی با توجه به اقتصادی دولت بررسی 2019-20.
  • عنوان بین المللی کار سازمان (ILO) آمار سهم بخش کشاورزی در هند مجموع نیروی کار بود 43.9 درصد در سال 2018 است.
  • سازمان بین المللی کار هشدار داد در هفته گذشته که حدود 400 میلیون نفر از کارگران مشغول به اقتصاد غیررسمی که حساب به صورت متناوب 90 درصد از این کشور در مجموع نیروی کار خطر سقوط عمیق تر به فقر در طول بحران.

کشاورزان اتحادیه های کارگری از دولت به انجام بیشتر

یک گزارش منتشر شده توسط بانک جهانی اعلام کرد که بیماری همه گیر را تقویت نابرابری در جنوب آسیا و اصرار دولت به سطح شیب دار بالا اقدام به محافظت از مردم خود به ویژه فقیرترین و آسیب پذیرترین از جمله از طریق کار موقت برنامه ها.

با توجه به Jagdish Singh, رئیس جمهور, Bhartiya Kisan اتحادیه, Madhya Pradesh, یک نماینده از 0.3 میلیون کشاورزان اداری بی تفاوتی به کشاورزان صدمه دیده بیشتر است.

"ما نمی هر گونه ترکیب هرفسترس از پنجاب به دلیل محدودیت های حمل و نقل به دلیل که ما نمی قادر به برداشت دانه ما در زمان. عدم مزرعه کار و بد آب و هوا در هفته گذشته تنها باعث بدتر شدن اوضاع شده."

سینگ rues دولت ساخته شده بدون تلاش به عمل محلی mandis برای فعال کردن کشاورزان به فروش هر چه دانه آنها قادر به برداشت.

"از طریق تلاش های خود ما ما شده ایم در حال اجرا مندی در شهر ساتنا [Madhya Pradesh] به فروش پالس خردل و گندم در حالی که رعایت اجتماعی فاصله گرفتن از هنجارهای. این کمک کرد تا بسیاری از خانواده ها برای دریافت برخی از پول برای معاش. وجود دارد بسیاری از مناطق در سراسر Madhya Pradesh که در آن وجود ندارد تاج موارد است. چرا دولت عامل بازار وجود دارد؟"

کشاورزان دانه با بزرگتر منابع زمین در حال تجربه بیشتر مبارزات تحت اثرات ترکیبی از تقاضای کم و حاد کمبود مهاجر مزرعه کار. این به شدت به قطع الگوهای کشاورزی به خصوص برداشت فعالیت در شمال غربی ناحیه سرسبز شمال ایالت اوتار پرادش و پنجاب و هاریانا که در آن گندم و حبوبات در حال رشد گفت: Rajewal.

سهام های غذایی ممکن است کمک به آب و طوفان...

در جنوبی تامیل نادو و ماهاراشترا, برای کشاورزان که کشت محصولات مانند پنبه و پیاز و موز و حمل و نقل ثابت شده است به یک موضوع است.

با توجه به Pravin Paithankar رئیس ماهاراشترا وسیله نقلیه سنگین و بین دولت ظرف اپراتورهای انجمن به عنوان مناطق شهری گزارش بیشتر coronavirus موارد از روستایی آنهایی که رانندگان کامیون و کانتینر اپراتورها هستند ترجیح می دهند به ماندن در روستاهای خود.

"آنها نمی تواند به عقب تا ماه مه-ژوئن" Paithankar گفت: IPS.

بلافاصله پس از در سراسر کشور مستند اعلام شد, وزیر دارایی Nirmala Sitharaman اعلام 1.7 تریلیون روپیه (حدود 22 میلیارد دلار) بسته عمدتا برای محافظت از بخش های آسیب پذیر (از جمله کشاورزان) از هر گونه اثرات سوء این بیماری همه گیر.

اما با هندی ترین مزرعه خانواده کوچک و حاشیه های کشاورزان و بخش قابل توجهی از جمعیت در حال بی زمین مزرعه کارگران این مقدار است محزون می خوانی ناکافی با توجه به Rajewal.

  • از کل نیروی کار کشاورزی در هند 45.1 درصد در حال کشتکار (کشاورزان با زمین و یا خود اشتغالی در کشاورزی) و بقیه 54.9 درصد کشاورزی کار (یا بی زمین) به عنوان در هر جیب کتاب کشاورزی آمار از 2017.

بحران کنونی نیز اثر دومینو در خروجی کشاورزی در طول kharif (زمستان) فصل به عنوان با کیفیت خوب, دانه, کود و دیگر نهاده ها در دسترس نیست, یک مقام ارشد, Uttar Pradesh غذایی مدنی و لوازم مصرف کننده و وزارت امور که نمیخواستند نام برد و گفت: IPS.

با توجه به نحوه آشکار بحران به جامعه کشاورزی از تمام هند Kisan Sangharsh کمیته هماهنگی یک چتر سازمان از بیش از 250 کشاورز اتحادیه های کارگری در سراسر کشور خواست نخست وزیر نارندرا مودی به تهیه کل گندم تولید شده در کشور برای محافظت از کشاورزان است.

با وجود تلاطم در اقتصاد روستایی وجود دارد این خوشبینی است که هند امنیت غذایی نمی خواهد رنج می برند. این کشور را حفظ اساسی بافر سهام از گندم و برنج و جرنرس در حال سرشار با نزدیک به 60 میلیون تن از دانه های مواد غذایی با توجه به مواد غذایی شرکت هند.

اما نگه داشتن زنجیره تامین عملکرد یکپارچه حیاتی خواهد بود برای آینده امنیت غذایی کارشناسان هشدار می دهند که کشاورزان باید همچنان دسترسی به بازار. انستیتو تکنولوژی هند (گاندینگر) دانشمندان که مورد تجزیه و تحلیل 150 سال خشکسالی داده اند مشخص شده در یک گزارش که 2 تا 3 میلیون مرگ و میر در قحطی بنگال از سال 1943 شد با توجه به عرضه مواد غذایی اختلال—نه کمبود مواد غذایی در دسترس است.

با توجه به مواد غذایی و پایداری شاخص های ایجاد شده توسط شرکت Barilla مرکز مواد غذایی و تغذیه و واحد اطلاعات اقتصادی (EIU) در میان دیگر کشورهای با درآمد متوسط هند بالاتر از متوسط نمره از 65.5 از 100 وقتی که می آید به کشاورزی پایدار.

...و اما در مورد پست-COVID-19?

کارشناسان می گویند در پست COVID-19 سناریو های موجود در مواد غذایی و کشاورزی, سیاست باید repurposed به عامل بیماری های همه گیر. در یک مقاله حاوی COVID-19 اثرات در هند, کشاورزی, دکتر Arabinda کومار Padhee و دکتر پیتر Carberry استدلال می کنند که توسعه صادرات و حمایت زیرساخت ها و تدارکات خواهد نیاز به سرمایه گذاری و حمایت از بخش خصوصی برای افزایش درآمد کشاورزان در دراز مدت است.

این دو همچنین نشان می دهد که هند در حال تجارت مازاد بر کالاهای اساسی مانند برنج و گوشت و شیر و چای و عسل و محصولات باغی باید به دست گرفتن فرصت های صادرات این محصولات با ثبات کشاورزی-صادرات سیاست. هند صادرات محصولات کشاورزی بودند به ارزش $38 میلیارد دلار در 2018-19 و می تواند افزایش یابد تا بیشتر با مساعد سیاست.

"دولت هند در حال حاضر با افزایش تمرکز خود را بر روی تغذیه (علاوه بر مواد غذایی)- امنیت و بالا بردن درآمد کشاورزان به جای افزایش بهره وری مزرعه. در حال تغییر مصرف کننده, رفتار مناسب با برنامه ها و مشوق هایی است که در حال حاضر در دستور کار است.

"برای همه این اتفاق می افتد موجود چشم انداز سیاست های مشوق هایی را که به نفع دو کالاهای اساسی گندم و برنج را تغییر دهید. طراحی سیاست های کشاورزی پس از COVID-19 سناریو باید شامل این ضرورت برای یک سیستم غذایی تحول در هند" نوشت: کارشناسان.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.detny.im
آخرین مطالب