COVID-19: حفظ امنیت غذایی در آسیا و اقیانوسیه

آسیا-اقیانوس آرام, اقتصاد و تجارت, مواد غذایی و کشاورزی, سرفصل, سلامت, شرایط اضطراری انسانی, کار, TerraViva سا

توسط AKHSHIJNEWS در 28 فروردین 1399
آسیا-اقیانوس آرام, اقتصاد و تجارت, مواد غذایی و کشاورزی, سرفصل, سلامت, شرایط اضطراری انسانی, کار, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

سنگاپور Apr 16 سال 2020 (IPS) - COVID-19 است مختل زنجیره تامین است که ضروری است برای اطمینان از امنیت غذایی در منطقه آسیا و اقیانوس آرام و در عین حال کشورها به طور کلی به نظر می رسد موفق شده اند تا کنون برای حفظ سوپر مارکت ها مواجه نگردند با مواد غذایی و خوراک کسانی که استطاعت آن را.

منطقه آسیا و اقیانوس آرام است که خانه را به بیش از 60 درصد از بشریت و همچنین شامل مناطق فرعی با در میان بالاترین فرکانس شدید آب و هوایی و برخی از چالش برانگیز ترین محیط برای کشاورزی است. به عنوان یک منطقه این است که با مشخصه های غذایی متنوع و متعدد از زنجیره تامین. تحت شرایط عادی امنیت غذایی است که در حال حاضر در معرض خطر بسیاری از عوامل است.

Paul S. Teng

این COVID-19 بیماری همه گیر در حال حاضر تبدیل به یکی دیگر از عوامل فراگير تاثیر سراسر قنداق کردن از کشور. جالب اینجاست که آن را خوش شانس است که کشورها نه همه آلوده شده است و نه آنها نشان دادن اوج عفونت در همان زمان. این است خوشبختانه ویندوز ارائه فرصت برای مقابله با اختلال در زنجیره تامین. آن را نیز ارائه فرصت برای بعد-آلوده کشور به یادگیری از کاهش اقدامات صورت گرفته توسط کشورهای آسیب دیده زودتر.

چین همواره در خط مقدم COVID-19 نبرد و اولین به دست گرفته اند و گسترده عمل است. کل آن جنبش کنترل و یا "مستند" موفق شده است در شامل گسترش ویروس اگر چه مسلما در برخی از ناراحتی. این "مستند" رویکرد اتخاذ شده است کشورهای دیگر پس از آن به چینی, اقدام, اما در بسیاری از کشورها این است مختل بخش هایی از زنجیره تامین به ویژه پردازش مواد غذایی و حمل و نقل بخش است.

این مهم است که به عنوان "دسترسی فیزیکی به غذا" یعنی مصرف کنندگان قادر به دسترسی به مواد غذایی و کشاورزان قادر به خود را تولید و به مصرف کننده بخش مهمی از امنیت غذایی. دسترسی فیزیکی شده است به طور جدی آسیب دیده در بسیاری از کشورها است.

در هند و جاهای دیگر تولید کشاورزی هستند یا ریخته بودن تغذیه دام و یا از چپ به پوسیدگی. همه به خاطر کشاورزان نمی تواند برداشت خود را تولید و یا حمل و نقل آنها به بازار است. در چین و مالزی و محدودیت قرار داده شده است در محل به منظور محدود کردن مصرف کننده دسترسی به سوپر مارکت ها و مواد غذایی دیگر رسانه های خرده فروشی.

ظرفیت حمل و نقل مواد غذایی بین کشورها یا دریا و یا هوا کاهش می یابد بیشتر است. این به ویژه تاثیر می گذارد کشورها که وابسته به واردات به عنوان وسیله کلید ساخت مواد غذایی در دسترس مانند جزیره ای کوچک متحده است.

از نگرانی بیشتر در منطقه آسیا و اقیانوس آرام است اختلال در کاشت محصول که در بسیاری از کشورها و مهم در محصولات غذایی مانند برنج است که نزدیک به فصل. آوریل-مه دوره بحرانی برای کاشت برنج برای دوباره پر کردن سهام. و چندین برنج کشورهای صادرکننده شاید در پیش بینی از آینده کاهش می یابد تولید در حال حاضر آغاز شده و قرار دادن محدودیت در زمان و کوانتومی از صادرات خود را.

برنج مهم است که امنیت غذایی در منطقه آسیا و اقیانوس آرام و آن behooves دولت به یاد داشته باشید آموخته از 2007-08 بحران و افراط در وحشت از واکنش های مانند محدود کردن صادرات و یا احتکار. هر دو سازمان غذا و کشاورزی (FAO) و International Food Policy Research Institute (IFPRI) باید پیش بینی شده کافی برنج سهام برای بقیه سال 2020 حتی اگر جدید برنج فصل شده است و پیش بینی شده برای تولید کمی پایین تر با توجه به شرایط آب و هوایی.

در این راستا همچنین مهم است که دولت ها مشاهده فعالیت های کشاورزی و کارگران مزرعه به عنوان ارائه "ضروری" خدمات و معاف از برخی از مجموع مستند اقدامات است. به عنوان مثال در چین شایان ذکر است که در آن ویژه "کانال سبز" در مستند بازرسی اجازه عبور وسایل نقلیه و حمل و نقل مردم نهاده های کشاورزی به رشد محصولات جدید.

یکی دیگر از متریک از مواد غذایی امنیت غذایی قیمت به عنوان اندازه گیری توسط قیمت های مواد غذایی. به طور کلی اگر چه وجود داشته است گزارش ها از افزایش قیمت, دولت به نظر می رسد شده اند موثر در پیشگیری از قیمت خونتان دیده می شود در طول 2008-08 بحران که منجر به نا آرامی های مدنی در بیش از 47 کشور جهان است. این افزایش عمدتا منعکس کننده زنجیره تامین تاخیر به جای واقعی کمبود. در سطح کلان این فائو شاخص قیمت مواد غذایی در ماه مارس سال 2020 نشان داده است افزایش می دهد به جز برنج.

این COVID-19 pandemic اگر مجاز به اجرای دیگر پتانسیل به تاثیر تغذیه جنبه های امنیت غذایی. آسیا در حال حاضر در صفحه اصلی به بیشترین تعداد فقیر و گرسنه مردم جهان با توجه به FAO و صندوق بین المللی توسعه کشاورزی (IFAD).

صحنه های از هزاران روزانه-کارگران پرداخت می شود در شهرستانها در حال حاضر محروم از کار در جنوب و جنوب شرقی آسیا و نه وسیله ای برای خرید مواد غذایی حاکی از خطری که از گرسنگی و کمبود تغذیه ای ممکن است تبدیل شدن به شایع تر. در عجله برای پیاده سازی کنترل حرکت دولت نیاز به آماده شبکه های ایمنی برای کمک به این بخش جلوگیری از ناامنی غذایی.

در ژانویه 2013 من حضور یک آسه آن در سطح بالا میان بخشی مشاوره با عنوان "بیماری های همه گیر به عنوان تهدید منطقه ای و امنیت ملی" در مانیل و در صحبت "اثرات بیماری همه گیر حوادث امنیت غذایی". من در یک چارچوب است که نشان داد که دیگر یک بیماری همه گیر به طول انجامید بیشتر بازیکنان در مواد غذایی زنجیره تامین تحت تاثیر قرار خواهد پیشرو در نهایت به کل فلج.

برخی از مداخلات مورد بحث در سال 2013 در حال حاضر در حال اجرا به عنوان مثال کنترل جنبش رهایی از انبارهای مواد غذایی و کنترل قیمت. هشدار نیز داده شد برای جلوگیری از محدودیت های صادرات احتکار و یا وحشت خرید.

برخی از کشورها آموخته اند بهتر از دیگران در تدوین پاسخ های پس از طریق از بین رفته اند سارس و 2007-08 بحران مواد غذایی. حس آشناپنداری به یاد یکی از سانتایانا مشاوره است که کسانی که نمی یادگیری از تاریخچه ملزم به تکرار آن است.

Paul S. Teng است کمکی عضو ارشد مرکز غیر سنتی مطالعات امنیتی در Nanyang فن آوری دانشگاه سنگاپور و همزمان مدیر عامل NIE بین المللی Pte. Ltd. سنگاپور. او مشغول به کار در منطقه آسیا و اقیانوس آرام در کشاورزی-مسائل مواد غذایی برای بیش از سی سال با سازمان های بین المللی دانشگاه ها و بخش خصوصی است.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن