COVID-19 همه گیر آسیب پذیر به بهره برداری توسط Proliferators تروریست & جنایتکاران

مسلح درگیری های, ویژه, جهانی, جهانی, جغرافیای سیاسی, اخبار انرژی هسته ای - سلاح های هسته ای صلح TerraViva سازم

توسط AKHSHIJNEWS در 17 اردیبهشت 1399
مسلح درگیری های, ویژه, جهانی, جهانی, جغرافیای سیاسی, اخبار انرژی هسته ای - سلاح های هسته ای صلح TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

ریچارد Cupitt است یک عضو ارشد و مدیر مشارکت در گسترش برنامه های پیشگیری در Stimson. مناطق خود را از تجربه و تخصص شامل منع گسترش سلاح های کشتار جمعی, صادرات, کنترل و سیاست خارجی.

واشنگتن, DC, مه 6 2020 (IPS) - حتی در طول این همه گیر شاید به خصوص در طول این بیماری همه گیر جهانی نهادها برای کمک به جلوگیری از گسترش سلاح بیولوژیکی و شیمیایی proliferators یا تروریست ها باید کار خود را ادامه.

به عنوان دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ که در آدرس های اخیر به شورای امنیت سازمان ملل با تمرکز بر روی بیماری همه گیر است و ایجاد فرصت های جدید برای تروریست ها به بهره برداری.

در عرصه سلاح بیولوژیکی و شیمیایی تکثير سه ابزار مهم و نهادهای مرتبط باید با این چالش انجام کار مهم خود را تحت گسترده ممنوعیت سفر و اجتماعی فاصله و اطلاعات غلط مبارزات: این کنوانسیون سلاح های شیمیایی (CWC) و سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW); بیولوژیکی و سم سلاح کنوانسیون (BWC) و BWC اجرای واحد پشتیبانی (BWC-ISU); و شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه 1540 (2004) و 1540 کمیته.

COVID-19 CWC و OPCW

اگر چه بسیار کوچکتر از آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) در کارکنان و بودجه سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW) باید تسهیل اجرای مسلما بیشتر و گسترده تایید رژیم تحت کنوانسیون سلاح های شیمیایی (CWC) و دهها هزار نفر از بالقوه inspectable امکانات واقع در تقریبا در هر کشور در جهان یک چالش است که یک بیماری همه گیر تنها بزرگ شود.

در سال ، فرناندو آریاس راه اندازی داخلی نیروی کار برای نظارت بر COVID-19 و تاثیر بالقوه آن بر سازمان در اواخر ماه ژانویه و پس از آن در پاسخ به سرعت به مارس ارشاد صادر شده توسط هلند (که میزبان مقر OPCW) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) که حدود 90 درصد از OPCW 500 به علاوه کارکنان کار از راه دور در حالی که لغو همه غیر ضروری از جمله برای آموزش از طریق آوریل 1.

از همه مهمتر این OPCW به تعویق افتاد برای تغییر زمان به عنوان شرایط حکم ظرفیت سازی رویدادهای بازرسی از امکانات با برنامه ریزی مواد شیمیایی و سابق سلاح های شیمیایی تجهیزات بازرسی مربوط به رها یا سلاح های شیمیایی و استقرار و ماموریت به سوریه است.

مدیر کل آریاس تیز اشاره کرد که این بدان معنی است که OPCW خواهد بود و بعید است به دیدار با آن برنامه 241 بازرسی و امکانات با برنامه ریزی مواد شیمیایی این سال است. در مارس 17, مدیر کل تمدید این ممنوعیت تا ژوئن 1.

اعتبار: سازمان ملل متحد / جیووانی Diffidenti

به عنوان OPCW تنظیم به کار از راه دور, دیگر کار از OPCW است ادامه داد: از افزایش حضور آنلاین خود به کار جدید خود را ChemTech مرکز به انتشار یک گزارش جدید در استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه است.

این OPCW نیز با استقبال از ملی سالانه اعلامیه های مورد نیاز تحت CWC. اما مقامات ملی در بسیاری از کشورها نیز مقابله با تاثیر COVID-19 با درجه متفاوت از موفقیت است.

علاوه بر این OPCW به احتمال زیاد خواهد شد در صورت افزایش فشار بر بودجه خود را و کمک. این احتمال وجود دارد که در حال حاضر در حال ظهور به عنوان OPCW منتقل شده بیشتر نسبت به دنبال جلوگیری از ظهور مجدد سلاح های شیمیایی با تمرکز بر اسناد استفاده از سلاح شیمیایی و شیمیایی امنیتی است.

عمیق رکود اقتصادی خواهد شد به احتمال زیاد به معنی کاهش در بودجه های ملی برای اجرای CWC تعهدات دولتهاي – در حال حاضر یک نگرانی و حمایت مالی و توجه به OPCW. حتی بدتر از بیماری و یا حتی مرگ حداقل چند کلید ملی مقامات به نظر می رسد به احتمال زیاد.

تنها به تازگی علاوه بر این باید کشورهای عضو تصمیم را در چند مهم وظایف جدید مانند اضافه کردن مواد شیمیایی به آن برنامه برای اولین بار در حال گسترش آن تلاش های شیمیایی, امنیت و ایجاد ساز و کارهای جدید برای تخصیص, در بخشی به دلیل تجدید حیات در استفاده از سلاح های شیمیایی برای جنگ با تروریسم و ترور.

بدون قابل توجه مالی و مادی حمایت از تلاش های خود برای کشورهای عضو و OPCW به نظر می رسد بیمار قرار داده شده برای اجرای این وظایف جدید در سال آینده.

COVID-19 BWC و BWC-ISU

برای سلاح های بیولوژیکی کنوانسیون (BWC) این بیماری همه گیر ساخته شده است که ممکن است عواقب مخرب انتشار بیولوژیکی عامل – کوه از مرگ و بدهی – واضح تر از همیشه.

در همان زمان احزاب دولت به مدت طولانی شناخته شده است که تلاش برای اجرای اقدامات امنیت زیستی معمولا تکمیل و افزایش ایمنی زیستی و بهداشت عمومی مانند بهبود نظارت بیماری بهبود امن تشخیصی آزمایشگاهی ظرفیت یا ساختمان به طور کلی ظرفیت برای پاسخ به شیوع بیماری.

جای تعجب نیست که بسیاری از دولت های ملی را سرگرم نیاز به اتخاذ و اجرای BWC و کمک به تقویت آن. و درخواست کمک کرده اند افزایش فوق العاده با توجه به منابع مختلف (هر چند که درخواست اگر هر که رفته اند به BWC محرمانه است).

اگر چه BWC هیچ تایید رژیم اعضای آن را گزارش تدابیر اعتماد سازی و کمک به فعالیت ها و پیشرفت علم در میان دیگر اجرای تلاش.

BWC فعالیت معمولا حول دو جلسه نشست کارشناسان (MXP) و نشست کشورهای عضو (MSP) اما کشورهای عضو همچنین باید آماده شدن برای کنفرانس بازنگری در سال 2021.

متاسفانه همه این کار از جمله تلاش برای رسیدگی به درخواست کمک از طریق یک بر روی خط پایگاه داده, باید سرویس های با استعداد اما رقت انگیز کوچک کارکنان پشتیبانی به عنوان مثال BWC – اجرای واحد پشتیبانی (BWC-ISU) که متشکل از سه نفر از کارکنان تمام وقت واقع در دفاتر سازمان ملل متحد در ژنو.

حتی قبل از همه گیر کمبود بودجه برای BWC و BWC-ISU قابل توجه بوده است به اندازه کافی به منظور بالا بردن سوال در مورد حتی با داشتن یک معنی MSP.

در حالی که COVID-19 مطمئنا با تاکید بر نیاز به بهبود اجرای BWC و از نقش صدا و BWC-ISU این بیماری همه گیر به نظر می رسد به احتمال زیاد به کاهش ظرفیت دولت و درآمد در حالی که تناقض ایجاد انتظارات بیش از حد برای چه BWC و BWC-ISU می توانید انجام دهید در پاسخ به این بحران جهانی.

COVID-19, قطعنامه شورای امنیت 150 و 1540 کمیته

شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه 1540 (2004) است که ابزار حقوقی بین المللی است که باعث ایجاد اتصال تعهدات در همه کشورها به منع طیف وسیعی از فعالیت های غیر قانونی در حالی که کنترل مشروع آنهایی که مربوط به آیتم های خطرناک بیماری زا مانند COVID-19.

به عنوان با BWC-ISU شورای امنیت سازمان ملل تابعه بدن است که به نظارت و تسهیل اجرای قطعنامه غیررسمی شناخته شده به عنوان 1540 کمیته نیز شنیدن تماس های جدید به منظور بهبود سطح پایین از اجرای این قطعنامه را امنیت زیستی عناصر که به طور معمول مکمل و حمایت از بهداشت عمومی به تلاش برای پیشگیری و واکنش به بیماری های همه گیر.

واقع در شهر نیویورک به 1540 کمیته و گروه خود را از کارشناسان ادامه برخی از کار خود را از راه دور مانند بررسی گزارش ها و دیگر مواد در ملی پیاده سازی و دریافت درخواست کمک در حالی که در مواجهه با محدودیت در دیگر جنبه های کار خود را مانند آموزش و تلاش های امداد رسانی.

مهم در اوایل سال 2020 1540 کمیته و برخی از آن کلید حامیان حال راه اندازی یک سری از فعالیت های 3rd بررسی جامع از این قطعنامه که به آن نیاز دارد برای تکمیل قبل از حکم کمیته منقضی می شود در مارس سال 2021.

بسیاری از این حوادث در حال حاضر معلق شده است و برخی از احتمال کنار گذاشته شود. در اکثر موارد این فعالیت ها قرار بود به صدای کسانی که در این کمیته به عنوان مثال دیگر 178 عضو سازمان ملل متحد و نه در 15-عضو شورای سازمان های جامعه مدنی و صنعت همه آنها باید نقش کلیدی در پیشبرد اجرای تلاش.

تحت کوتاه برنامه ریزی برای برگزاری این رویدادها این صداها را به مبارزه شنیده می شود. اگر چه نه کار زیر کاملا به محدودیت های شدید مالی به عنوان BWC-ISU های همه گیر و همراه آن رکود اقتصادی را کاهش خواهد داد و مهم خارج از بودجه برای حمایت از کار 1540 کمیته و از همه مهمتر به نوبه خود توجه ملی به دور از بسته شدن دیگر شکاف در پیاده سازی.

به خصوص در مناطق که در آن کشورها در حال حاضر مبارزه برای پاسخگویی به تعهدات خود مانند آفریقا و آمریکای لاتین و کارائیب و آسیا در حال حاضر کمبود منابع دولت را مجبور به رفتن به سمت مبارزه با این بیماری همه گیر.

همه گیر نیز خواهد شد به قرار دادن فشار اضافه شده در برخی از شرکت های تجاری به شرکت proliferators تروریست ها و جنایتکاران دیگر برای جلوگیری از تباهی مالی. به گسترش در سخنان دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ ، COVID-19 همه گیر ساخته شده است که در حال حاضر آسیب پذیر جهان و حتی بیشتر آسیب پذیر به بهره برداری توسط proliferators تروریست ها و جنایتکاران.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن