COVID19 و تاثیر آن در اقیانوس آرام جزیره متحده

تغییر آب و هوا, اقتصاد و تجارت, بحران مالی جهانی, عناوین, سلامت, شرایط اضطراری انسانی, کار, چند رسانه ای, پادک

توسط AKHSHIJNEWS در 9 خرداد 1399
تغییر آب و هوا, اقتصاد و تجارت, بحران مالی جهانی, عناوین, سلامت, شرایط اضطراری انسانی, کار, چند رسانه ای, پادکست, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

منطقه ای در تلاش برای کنترل گسترش COVID-19 تا کنون موفق بوده. تصویر های اعتباری: Pacific جامعه

تورنتو, مارس 29 2020 (IPS) - در حال حاضر تاثیر COVID19 در زندگی روزمره ما شده است به خوبی مستند شده است, به خصوص در اقتصادهای پیشرفته. اضطراب در مورد آینده همچنان به رشد در همه جا. بسیاری از شرکت های بزرگ پوشش خبری ما مصرف متمرکز شده تلفات این بیماری همه گیر را در سرزمین اصلی کشور است. اغلب نادیده گرفته شده این است که موقعیت منحصر به فرد جزیره اقیانوس آرام متحده خود را در پیدا کردن.

در سطح جهان وجود دارد که نزدیک به 6 میلیون تایید موارد COVID19. با توجه به وجود جامعه (SPC) وجود دارد 292 مورد از این ویروس در سراسر آن عضویت – واقعا تعداد با توجه به پاپوآ گینه جمعیت از 8.6 میلیون نفر است. در واقع, بسیاری از SPC را اعضای به ظاهر دست نخورده توسط همه گیر جهانی – به عنوان از آوریل 6th, برای مثال, ساموآ آمریکا تا به حال هیچ موردی از این ویروس در همه.

با وجود زمان, تصویر جزایر اقیانوس آرام به اشتراک گذاری چالش های منحصر به فرد. در اندازه های کوچک از لحاظ جغرافیایی از راه دور آسیب پذیر به محیط زیست شوک و محدود در اقتصاد مقیاس این جزایر می تواند ویران COVID19.

بیش از 80 درصد از پاپوآ گینه جمعیت به عنوان مثال اقامت در مناطق روستایی که در آن مراقبت های بهداشتی زیرساخت های محدود است. کلینیک اغلب اجرا از منابع و 4000 پرستاران به تازگی در اعتصاب به دلیل کمبود تجهیزات حفاظت شخصی (PPE). در جزایر بیرونی و در روستاها در سراسر اقیانوس آرام, خدمات اساسی و دسترسی به مراقبت های ویژه و یا به طور کامل مجهز به بیمارستان ها غیر ممکن است. همانطور که در گزارش گاردین وانواتو تنها دارای دو فن برای یک جمعیت از 300000 نفر است. تنها چند اقیانوسیه سازمان ملل تست می تواند به طور موثر برای COVID19 و پردازش نمونه ها از طریق, استرالیا, نیوزیلند و یا ایالات متحده ممکن است تاخیر نتایج.

بیماری های عفونی و بیماری های غیرواگیر نیز نگران کننده عامل – اقیانوس آرام است که در جهان بالاترین سطح از دیابت نوع 2 رنج می برند و از سطح فوق العاده بالا از چاقی است. این شرایط مزمن تمایل به جای مردم در مرگ, مسیر هنگامی که در معرض ویروس.

سمون پرستاران در انجام وظیفه در ملی سرخک. اعتبار: Pacific جامعه

علاوه بر این جزیره اقیانوس آرام فرهنگ حول محور بزرگ خانواده های گسترده تشدید خطر ابتلا به جامعه انتقال است. انزوای اجتماعی ممکن است مشغول به کار در شرکت های بزرگ صنعتی, سازمان ملل, اما بسیار دشوار است برای پیاده سازی در اقیانوس آرام خارج است. و سازمان ملل به تازگی هشدار داده است که اطلاعات غلط در مورد ویروس می تواند یکی دیگر از خطر مرگبار برای این افراد است. با مشخصات بالا قصور رسوایی در سال 2018 تخریب اعتماد عمومی در ساموآیی سیستم مراقبت های بهداشتی کمک به کم واکسیناسیون نرخ در طول یک سال 2019 سرخک. این بی اعتمادی نیز دامن زده توسط ضد واکسیناسیون اطلاعات غلط فعالان خارج از کشور.

تاثیر اقتصادی این بحران جهانی است که در حال حاضر در اقیانوس آرام نیز هست. متکی به صادرات کالا به توقیف خریداران خارج از کشور در برخی از کشورها صورت گسترده چالش به عنوان تقاضا سقوط. سفر و گردشگری – یک اصل اقتصادی راننده را مجبور به توقف screeching و کشورهایی مانند هندوستان و افغانستان می تواند خود را ببینید, سقوط تولید ناخالص داخلی تقریبا 50٪. نرخ بیکاری به احتمال زیاد به طور متناوب به عنوان به خوبی به عنوان نزدیک به 40 درصد از دومی نیروی کار وابسته به گردشگری است.

دکتر استوارت Minchin مدیر کل SPC. اعتبار: Pacific جامعه

وجود یک پوشش نقره ای به تمام این مسائل است. به گفته دکتر استوارت Minchin مدیر کل اقیانوس آرام جامعه (SPC) منطقه هیچ غریبه ای به حوادث و چالش های پس از تحمل طوفان اخیر سرخک بیماری همه گیر. در مصاحبه اخیر او نشان می دهد که جامعه "بسیار خوب مکانیسم های منطقه ای در محل برای کمک به کشورها در مقابله با این مسائل و از همه مهم تر برای بازیابی از این مسائل زمانی که آنها رخ می دهد."

SPC اصلی علمی و فنی سازمان در منطقه اقیانوس آرام. بین المللی توسعه, سازمان مالکیت و اداره آن از 26 کشور و قلمرو اعضای SPC ماموریت به کار برای رفاه مردم اقيانوس آرام از طریق موثر و خلاقانه استفاده از علم و دانش و هدایت یک درک عمیق از اقیانوس آرام جزیره زمینه ها و فرهنگ ها است.

همکاری نزدیک با سازمان بهداشت جهانی (WHO) در منطقه SPC شده است حمایت از کشور از طریق این بحران جهانی است. دکتر Minchin کلمات "با این نامرئی دشمن ما رو ما تنها به عنوان قوی به عنوان ضعیف ترین حلقه بنابراین ما باید به کار با هم به عنوان یک منطقه را به مطمئن شوید که ما می توانیم در مقابله با این بحران با هم."

"مهم است به رسمیت شناختن که این بحران است که نمی تواند بیش از سرعت. سلامت اورژانس ممکن است عبور کند اما احتمال وجود خواهد داشت یک تاثیر اقتصادی در اقتصادهای محلی در این منطقه بسیار گسترده دوره از زمان است. از این رو مهم است که ما با کمک به کشورها و سرزمین های برنامه ریزی برای آن است.

آن است که رفتن به کاهش اهمیت هر چیزی SPC می کند. در واقع اهمیت کار است که ما در حال رفتن به افزایش به این دلیل که کشورها باید برای مقابله با چالش ها از نظر امنیت غذایی و دسترسی به آب و فاضلاب, آموزش و پرورش معیشت و ادامه اثرات تغییر آب و هوا. وجود دارد در حال رفتن به خطرات اطراف اجتماعی و مسائل حقوق بشر و همچنین, بنابراین ما واقعا نیاز به تمرکز بر چگونه ما کمک به کشورهای در صورت بالقوه این بحران است."

رویکرد های گرفته شده توسط SPC نشان دهنده منطقه اقیانوس آرام را فاميلی فرهنگ و شکیبایی. تا کنون این منطقه warded کردن ویروس با تحمیل سخت قرنطينه و بهره گیری از خود را در انزوا از بقیه جهان. برای مثال در جزایر مارشال یکی از اولین کشورهای جهان برای تحمیل ممنوعیت سفر در ماه ژانویه است. و در حالی که Samoa نظام سلامت است که هنوز هم تیره و تار پس از سرخک در آن بوده است روشن نفوذ در منطقه باعث سریع واکنش به تهدید COVID19.

به عنوان دکتر Minchin است گفت: "اقیانوس آرام کشورها انجام یک کار فوق العاده در بازیگری به سرعت و قاطعانه برای محافظت از ما اما ساخت یک تفاوت در چگونه عمل کنیم و تعامل هر روز در دست ما است."

 tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن