مهار تخریب زمین & حفاظت از محیط زیست در مغولستان

کمک های آسیا و اقیانوس آرام تغییر آب و هوا ویراستاران' انتخاب, محیط زیست, ویژه, فقر & SDGs, TerraViva سازم

توسط AKHSHIJNEWS در 26 اردیبهشت 1399
کمک های آسیا و اقیانوس آرام تغییر آب و هوا ویراستاران' انتخاب, محیط زیست, ویژه, فقر & SDGs, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

Ariunmunkh Munkhjargal, مشخصات arushi Sharma, Avimukt Verma, سارا Whatnall و Undarmaa Ulziibat بخشی از یک تیم جوان محیط زیست روزنامه نگاران*

یکی از اصلی حفاظت از پلنگ مراکز در مغولستان واقع شده است در توست Tosonbum کوه 45 کیلومتری شمال غربی از Gurvan Tes منطقه در استان South Gobi. این کوه واقع شده است 2,517 متر بالاتر از سطح دریا و شیب تند قله ها و پشته. در سال 2012 Gurvan Tes محلی نمایندگان با تصویب یک قطعنامه برای قرار دادن کوه و مناطق اطراف آن تحت حفاظت دولت خاص است. تصویب این قطعنامه از مقامات استانی در اول بحث شد و با حمایت 81.2 درصد از ساکنان منطقه. اعتبار: وزارت, طبیعت, محیط زیست و گردشگری, South Gobi Aimag/استان.

Ulaanbaatar/ دهلی نو/ سیدنی/ لندن, مارس 15 سال 2020 (IPS) - مغولستان یکی از کم جمعیت ترین کشورهای جهان است. هنوز بیش از 70 درصد از سطح آن متاثر از تخریب زمین. فعالیت های معدنی در نقاط مختلف کشور شده اند یک منبع انسانی و نگرانی های زیست محیطی. اما ذینفعان مختلف هستند که با هم به کار نسبت به مرمت و بازسازی.

مغولی اقتصاد شده است وابسته به بخش معدن برای چند دهه. هفت درصد از مغولستان قلمرو مجوز برای استخراج از معادن اکتشاف و بهره برداری.

عملیات شرکت های استخراج معدن در مغولستان را منفی تحت تاثیر قرار هردر در جوامع معیشت سنت های فرهنگی و دسترسی به زمین های حاصلخیز و آب پاک. افزایش توسعه جاده ها و راه آهن و دیگر زیرساخت است که حمایت از صنعت و معدن در مغولستان در حال تبدیل شدن به یکی دیگر از تهدید.

این سازه همچنین تجاوز در برف پلنگ زیستگاه حیوانات بومی غرب و جنوب کشور.

کاهش زیستگاه و Pasturelands
مغولستان به دومین جمعیت پلنگ برف در جهان پس از چین است. با توجه به بانک جهانی وجود دارد بین 3,900 و از 6400 پلنگ برف مانده در حیات وحش از دوازده کشور امروز.

حدود 1000 نفر زندگی می کنند در سراسر صحرای گبی و آلتایی مناطق مغولستان. در سال 2009 کل کوهستانی چشم انداز توست Tosonbumba منطقه دور داده شد به معدن مجوز. معدن فعالیت شروع به دست درازی بر 1500 متر مربع. متر که در آن پلنگ برف اقامت در مناطق حفاظت شده و پارک های ملی است.

در همان زمان این معدن نیز آغاز شده و به عوارض جانبی در pasturelands. حدود 40 درصد از جمعیت روستایی ساخته شده از دامداران سنتی که هنوز هم به دنبال کوچ نشین و نیمه کوچ نشین سبک زندگی.

Bayara Agvaantseren مغولستان مدیر برنامه و بنیانگذار حفاظت از پلنگ برفی بنیاد (SLCF) به یاد می آورد که چگونه مردم محلی احساس زمانی که این معدن برای اولین بار شروع به در توست منطقه است.

گریزان و مبهم خطر انقراض پلنگ برفی ساکن برخی از ترین در جهان ناهموار و از راه دور موقعیتهای مانند کسانی که در مغولستان که در آن حدود 1000 نفر زندگی می کنند در سراسر تکه تکه کوه های صحرای گبی و آلتایی مناطق.
اعتبار: گروه بانک جهانی/صرفه جویی در 'کوهستان ارواح در مغولستان.

آنها اشتباه گرفته بودند و احساس کردند که راه خود را از زندگی بود که مختل: "با این قانون شرکت های استخراج معدن باید پیشنهاد خود را به بحث در سطح اول از جلسات جامعه. اگر جامعه را تصویب کرد که شرکت پیشنهاد کار در این منطقه آنها را به سطوح بالاتر تصمیم گیری. اما دیدیم که در واقعی بر روی زمین فرآیند تصمیم گیری بحث با جوامع محلی نیست و واقعا اتفاق می افتد به عنوان آنها به طور عمده در حال انجام توسط سطوح بالاتر است."

دامداران باید یک رابطه عمیق با زمین و منابع مهم آن را فراهم می کند—آب و چراگاه—برای حمایت از حیوانات است که منبع اولیه خود را از مواد غذایی و پول نقد درآمد.

به سرعت در حال تشدید تخریب زمین و بیابان زایی در حال قرار دادن آینده از دامداران سنتی و یکپارچگی استپ اکوسیستم است که حمایت از آنها در خطر است. معدن, اکتشاف و بهره برداری است که به سرعت در حال افزایش در این دشت محدود کردن مقدار از زمین در دسترس برای دامداران و موثر بر منابع آب.

تلاش برای حفظ یکپارچگی اکوسیستم
بیش از دهه گذشته SLCF با Snow Leopard Trust, کار کرده اند به لغو برخی از مجوز معدن در مناطق حفاظت شده. در سال 2016 یک طبیعت رزرو تعیین شد بین گبی پارک ملی و گبی Gurvansaikhan پارک ملی. این دو پارک ملی در حال حاضر در یک ردیف ارائه یک مقدار فضای بزرگتر برای گربه ها در معرض خطر به پرسه زدن در اطراف.

مردم محلی به طور فعال درگیر در مبارزه و لابی به توست طبیعت رزرو. پایه و اساس کار با مردم محلی برای گسترش دانش و آنها را آگاه از حقوق خود را به تصمیم گیری در استفاده از زمین. علاوه بر این مردم محلی متوجه شدم که صدای خود را شنیده میشد اگر آنها مشغول به کار جمعی.

در ابتدا شهروندان ایجاد چندین دادخواست و خطاب سطح بالا تصمیم گیرندگان به صدای نگرانی های خود را بیش از صنعت و معدن. اما در بسیاری از موارد دولت در حال حاضر اعطا مجوز خروج از جوامع محلی احساس ناتوان است.

از آنجا که این SLCF پا در دفاع از جامعه حقوق: "از این موارد و مبارزات من می بینم که مردم محلی آموخته اند که چگونه به دفاع از حقوق خود. آنها تا به حال شده است به مبارزه با ما در 7 سال گذشته به توست طبیعت رزرو."

پس از اطمینان توست به عنوان یک طبیعت رزرو دامداران ادامه داد: مبارزه برای لغو مجوز معدن به صورت یک منطقه کوچکتر در خارج از توست که توسط گیاهی تولید کنندگان است. دولت راضی به خواسته های خود و از جمله زمین در این منطقه حفاظت شده از طبیعت رزرو.

با راه اندازی بانک وجود دارد فرصت های بیشتری برای توسعه اکوتوریسم در منطقه به نفع مردم محلی. وزارت طبیعت و محیط زیست به امضا قرارداد با دولت به استان برای اجرای پارک ملی اما این روند هنوز هم در جریان است: "سهامداران از این پارک محلی مردم یک دولت محلی تیم. همچنین SLCF بیان کرده است که ما در حال حاضر به کمک به آنها ایجاد ظرفیت برای اجرای پارک ملی. در ایجاد این ساز و مدیریت و مدیریت برنامه ریزی ما انجام شده است تعداد زیادی از کارگاه های آموزشی با این ذینفعان و در حال حاضر به آینده قطعی مرحله نهایی مدیریت برنامه ریزی است."

قدرت فعالیت های زیست محیطی
SLCF همچنین محلی کمک می کند تا مردم را به حمایت از نگرانی های خود را به تصمیم گیرندگان کلیدی. این اجرا می شود در دراز مدت زیست محیطی برنامه های تحقیقاتی در توست Tosonbumba. تحت برنامه مردم محلی یاد بگیرند که چگونه به استفاده از اطلاعات علمی که در دسترس ساخته شده است از نهادهای بین المللی و محلی سازمان حفاظت از محیط زیست.

در کنار این آنها اجرای برنامه های آموزشی برای کودکان در سن 11-13 سال است. این برنامه در نظر دارد به منظور توسعه مسئول نمایندگان که آگاه هستند از چه غیر مسئولانه معدن خطرات به زمین و خاک و آب و تنوع زیستی.

مردم محلی زمانی که قدرت را با اطلاعات صحیح و منابع میتواند به عنوان بزرگ طرفداران و فعالان برای محافظت از زمین جامعه است. Batmunkh یک 75 ساله فعال دنیا در Dornogovi استان و او با موفقیت محافظت 19 مکان تحت "محلی ویژه مناطق حفاظت شده."

او می گوید: "من در برابر معدن تحولات اما من معتقدم که در معدن کار باید دست در دست با توانبخشی کار می کنند. من فکر می کنم باید آن را در یک نمایشگاه و به طور منظم پنجاه-پنجاه شیوه است." سازمان دیده بان ویدیو کامل مصاحبه با Batmunkh در یوتیوب.

یکی دیگر از مهم جامعه پخش شده است Surenkhuu.L a 59 ساله هردر که زندگی در توست کوه Gurvantes Soum در جنوب گبی استان مغولستان. در سال 2009 او انتخاب شد به عنوان توست رهبر جامعه توسط شخص او دامداران.

پس از او بوده است, مدیریت یک جامعه گروهی از 25 خانوار به عنوان بخشی از پلنگ برفی سازمانی (SLE) برنامه است. Surenkhuu نقش برجسته ای در به نمایندگی از جامعه خود اعضای زمانی که دادخواست برای حفاظت از پلنگ برفی جمعیت.

در سال 2015 او به یک محرک سخنرانی در ریاست جمهوری مدنی سالن جلسه دریافت کرده است که در سراسر کشور پوشش رسانه ای. جمعی ماموریت به نوبه خود توست به طبیعت رزرو در زمان شش سال آینده به نتیجه برسد اما تلاش های جامعه بازیکنان مانند Surenkhuu بودند مرکزی برای تامین موفقیت آن است.

این داستان در حال اثبات این که بخش معدن نیاز به در نظر گرفتن های مختلف اجتماعی و زیست محیطی و انسانی نگرانی. حمایت توسط ابزار مناسب جامعه قدرت را به گرد هم می آیند برای حفاظت از حقوق خود و محیط زیست است.

سلب مسئولیت: دیدگاه های مطرح شده در این داستان هستند کسانی که از نویسندگان بوده و لزوما نشان دهنده آن از سازمان ملل متحد از جمله برنامه توسعه ملل متحد یا عضو سازمان ملل متحد.

جوان روزنامه نگار محیط زیست خلبان طرح با هدف بالا بردن سطح آگاهی و پرورش جوانان تعامل در محیط زیست و حقوق بشر و حفاظت در بخش معدن در چهار منابع غنی کشور: کلمبیا کنیا مغولستان و موزامبیک.

این ابتکار سازماندهی شده توسط مشترک سوئدی سازمان حفاظت محیط زیست – محیط زیست برنامه عمران ملل متحد حکومت برنامه (EGP) در همکاری با سازمان ملل متحد داوطلبان حاضر خدمات داوطلبانه.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب