شکاف دیجیتال در معرض کلاس تقسیم در نپال مدارس

آسیا-اقیانوس آرام, آموزش و پرورش, عناوین آموزش و پرورش اعتبار: نپالی بار.کاتماندو Jul 20 سال 2020 (IPS) - Ne

توسط AKHSHIJNEWS در 30 تیر 1399
آسیا-اقیانوس آرام, آموزش و پرورش, عناوین

آموزش و پرورش

Digital Divide: With schools closed in Nepal now for four straight months, remote learning has also exposed the class divide in access to education.

اعتبار: نپالی بار.

کاتماندو Jul 20 سال 2020 (IPS) - Nepal را در سیستم آموزش و پرورش در بحران بود طولانی قبل از همه گیر رسید. اما با مدارس بسته در حال حاضر برای چهار ماه متوالی از راه دور یادگیری نیز در معرض کلاس تقسیم در دسترسی به آموزش و پرورش است.

در حال حاضر وجود دارد کیفیت پایین آموزش در مدارس دولتی و پدر و مادر ارسال شد فرزندان خود را به گران تر موسسات خصوصی. اما این نابرابری در تحصیل بیشتر شده است تشدید نیاز به آموزش از راه دور با توجه به COVID-19 بحران است.

در حالی که بهتر است وقف مدارس در حال برگزاری کلاس های آنلاین شکاف دیجیتال بدان معنی است که اکثر مدارس و دانش آموزان در این کشور شده اند از سمت چپ.

"آن را دشوار است به انجام کلاس های آنلاین حتی در خانواده هایی که دارای تجهیزات. برخی از خانواده ها تنها یکی از گوشی های هوشمند و یا لپ تاپ وجود دارد و تا سه فرزند در نظر گرفتن کلاس های آنلاین به طور همزمان"
با ساخت خود-متناقض قوانین دولت پاشیدند سردرگمی بیشتر. اعلام این کلاس خواهد بود انجام شده از طریق 'جایگزین' سیستم اما اطمینان حاصل شود که دانش آموزان تا به حال تلویزیون مجموعه, اطلاعات تلفن همراه, لپ تاپ و نه آموزش معلمان در آموزش از راه دور.

حتی در دره کاتماندو بسیاری از دانش آموزان نمی دسترسی به کامپیوتر و وای فای به کلاس های آنلاین بنابراین این وضعیت در مناطق دور افتاده بسیار بدتر است. در همین حال وزارت آموزش و پرورش, علم و تکنولوژی فقط مسائل بخشنامه به مدارس برگزاری منظم کلاس های آنلاین به اتهام هزینه اما بدون اینکه جایگزین مقررات برای معلم حقوق.

در ماه مه وزارت صادر شده 'یادگیری دانش آموز تسهیل راهنمای سیستم جایگزین' که ذکر شد, رادیو, تلویزیون, آنلاین و آفلاین درس خود-یادگیری و آموزش از راه دور به عنوان روش مورد استفاده قرار گیرد. اما ناهموار دسترسی به فناوری ایجاد شکاف در چهار ماه گذشته بین کسانی که به یاد بگیرند که نمی کند.

"مشکل اصلی با آموزش جایگزین سیستم های دیجیتالی" توضیح می دهد که Shishir Khanal از بنیانگذاران آموزش برای نپال. "تنها راه برای پل این است برای رفتن به عقب به فرد آموزش سازماندهی مبهوت کلاس با احتیاطی یا برای معلمان به لحاظ جسمی بازدید دانش آموزان از خانه حفظ فاصله. مشکل این است که بسیاری از مدارس تبدیل شده اند به مراکز قرنطینه."

یک نظرسنجی از دسترسی به فن آوری در Tulsipur در غرب Tarai به تازگی نشان داد که حتی در این شهر تنها 6 درصد از دانش آموزان در مدارس دولتی تا به حال دسترسی به وای فای در خانه. تنها 21 درصد در آموزش عالی تا به حال رادیو مجموعه در صفحه اصلی به صورت FM کلاس.

بیشتر مدارس خصوصی بوده است در نظر گرفتن کلاس های آنلاین برای دو ماه گذشته تا مدرسه خصوصی سازمان PABSON تصمیم به تعطیل تمام کلاس های آنلاین از روز شنبه در اعتراض به تصمیم دولت اجازه نمی دهد آنها را به هزینه از پدر و مادر است.

وجود تکنولوژی شکاف میان دانش آموزان حتی در دره کاتماندو. در Pragati Shiksha Sadan متوسطه در للیتپور تنها یک چهارم از دانش آموزان در نظر گرفتن کلاس های آنلاین. از بقیه بسیاری از آنها گیر کرده در خارج از دره به دلیل مستند و خانواده های فقیر نمی توانیم لپ تاپ و وای فای.

اصلی Surya پراساد Ghimire می گوید: این مدرسه در حال انجام کلاس برای نمرات پایین تر از طریق رادیو و تلویزیون و بالاتر کلاس های آنلاین. او می افزاید: "دانش آموزان در دره تحصیل در مدارس دولتی هستند و از ضعف اقتصادی پس زمینه و لازم نیست که این تجهیزات را به صورت آنلاین کلاس."

دانش آموزان قادر به شرکت در کلاس های آنلاین ارائه شده با جایگزین کتاب های درسی و مواد کلاس اما این است که نه به عنوان موثر به عنوان آموزش آنلاین. "برخی از دانش آموزان احساس تحتانی زیرا آنها تجهیزات برای کلاس های آنلاین می گوید:" Ghimire. "این خوب است که ما قادر به انجام کار از راه دور, یادگیری, اما این است که دسترسی به بسیاری از."

استاد Ram کریشنا Regmi می گوید: شکاف دیجیتال به ارمغان آورده است از کلاس تقسیم در جامعه نپالی. او می گوید: "تمرکز تنها بر آموزش از طریق استفاده از فن آوری های تبعیض آمیز است برای افرادی که به آن دسترسی دارند."

وزارت آموزش و پرورش همراه با سطوح محلی و مدارس, تصمیم برای طبقه بندی دانش آموزانی که نه به اینترنت دسترسی داشته باشد و آنها را با ارائه منابع برای کمک به یادگیری خود را. آنها دستور برای طبقه بندی دانش آموزان با توجه به دسترسی به رادیو FM و رادیو و تلویزیون و دسترسی به یک کامپیوتر اما بدون اینترنت.

در للیتپور برای مثال دانش آموزان در 219 مدارس دولتی که دسترسی آنلاین دستور داده شده است که برای گوش دادن به رادیو و یا تلویزیون طبقات در یک زمان مشخص است. اما Mahendra Chhetri در للیتپور Municpality اذعان می کند که جایگزین یادگیری ذاتا نابرابر مگر اینکه تکنولوژی فاصله پل است.

حتی قبل از اینکه دولت تصمیم گرفت در جایگزین آموزش بهکتپور در حال حاضر شروع به آموزش از راه دور از طریق یک کانال تلویزیونی محلی در آن 33 مدرسه در حالی که بسیاری از 60 مدارس خصوصی در حال انجام کلاس های آنلاین.

اما با وجود این مشکلات وجود دارد دسترسی داشته باشید. هری Parsad Niraula از بهکتپور';s وزارت آموزش و پرورش می گوید: در حالی که 80 درصد از دانش آموزان از مدارس خصوصی در حال گرفتن کلاس تنها 48 درصد از مدارس دولتی در حال حاضر.

در کاتماندو وجود دارد که در مجموع 500 خصوصی و مدارس عمومی. با توجه به Ishwar مرد Dangol سخنگوی از کاتماندو شهرداری, اکثر مدارس را به طور موثر اجرا جایگزین سیستم یادگیری. به غیر از استفاده از زوم و رسول مدارس در حال پخش درس از طریق رادیو و تلویزیون.

"آن را دشوار است به انجام کلاس های آنلاین حتی در خانواده هایی که دارای تجهیزات. برخی از خانواده ها تنها یکی از گوشی های هوشمند و یا لپ تاپ وجود دارد و تا سه فرزند در نظر گرفتن کلاس های آنلاین به طور همزمان می گوید:" K B Karmacharya یک معلم در Wagishwari بالاتر متوسطه. "پدر و مادر در حال تغذیه شدن است."

یک دولت در دهرن در شرق نپال به حال حدود 30 دانش آموزانی که آیا دسترسی به سیستم عامل آنلاین رادیو و یا تلویزیون می گوید: اصل ایندرا موهان Jha. "حتی اگر خانواده را به لپ تاپ ها و یا تلفن های آنها ندارد WiFi و نمی توانیم داده های تلفن همراه."

این داستان در اصل منتشر شده توسط نپالی بارtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب