مرگ برای یک زندگی بهتر – چگونه Rohingya پناهندگان خطر زندگی خود را برای عبور به مالزی

آسیا و اقیانوسیه جرم و جنایت و عدالت توسعه و کمک ویراستاران' انتخاب, ویژه, عناوین, حقوق بشر, فقر & SDGs من

توسط AKHSHIJNEWS در 3 اردیبهشت 1399
آسیا و اقیانوسیه جرم و جنایت و عدالت توسعه و کمک ویراستاران' انتخاب, ویژه, عناوین, حقوق بشر, فقر & SDGs منطقه, دسته بندی TerraViva سازمان ملل متحد

حقوق بشر

در هفته گذشته تقریبا 400 Rohingyas بودند نجات در سواحل بنگلادش پس از بودن در دریا برای دو ماه پس از قایق خود موفق به رسیدن به مالزی. اما مورد جدیدی نیست یکی که هر ماه هزاران نفر در هیئت مدیره قایق از اردوگاه های پناهندگان در بنگلادش در تلاش برای نامنظم مهاجرت به مالزی.

چهار زن و یک کودک خردسال بازداشت شدند در Ukiya ایستگاه پلیس در کخس بازار بعد از پلیس نجات آنها از قاچاق به مالزی. اعتبار: Rafiqul اسلام/IPS

کخس بازار , آوریل 21 سال 2020 (IPS) - هفته گذشته بیش از 396 گرسنه Rohingyas بودند نجات در سواحل بنگلادش پس از بودن در دریا به مدت دو ماه. حداقل 32 فوت کرده در قایق پس از آن موفق به مالزی. در حالی که معلوم بود در آن زمان از این اخبار که آیا پناهندگان سوری که از میانمار که در آن آنها در اصل از یا بنگلادش — که در آن بیش از یک میلیون Rohingya مسلمانان زندگی می کنند به عنوان پناهندگان پس از فرار از خشونت در میانمار در سال 2017 — تلاش برای رسیدن به مالزی است یکی از جدید.

برای سال Rohingya پناهندگان را سوار قایق های سازمان یافته توسط قاچاقچیان به امید پیدا کردن پناهگاه در جنوب شرقی آسیا. معمولا آنها را از 2500 متر دریا سفر در طول فصل خشک از نوامبر تا مارس در حالی که آب های آرام هستند.

در حالی که هیچ آمار رسمی از پلیس محلی در مورد تعداد قربانیان قاچاق محلی جرم خبرنگار که پرسیده بود به نام گفت IPS که اعداد رتبه در هزار است.

"حدود 350 نفر در حال قاچاق از کخس بازار در هر سفر. و با وجود شش تا هفت این سفر در هر ماه. حدود 1500 تا 2000 نفر به طور متوسط در حال قاچاق به مالزی هر ماه" گفت: IPS.

  • در فوریه. 11, 15 Rohingyas, 11 زنان و کودکان چهار سالگی درگذشت به عنوان یک پر ازدحام مکانیزه قایق ماهیگیری غیر قانونی حمل 138 Rohingyas به مالزی غرق شده در خلیج بنگال در حدود 10 کیلومتری از جزیره سنت مارتین در کخس بازار. 72 Rohingyas و سه مظنون به قاچاقچیان زنده نجات داده شدند.
  • در شب Mar. 10 پلیس, نجات 15 مالزی-محدود Rohingyas از جمله شش زن و یک کودک از قاچاقچیان در Ukhiya کاکس Bazar.

Rohingya یکی از مهمترین و مورد آزار و اذیت اقلیت ها در جهان, آنها را رد تابعیت در میانمار و همچنین محدود از آزادی از جنبش آموزش و پرورش دولت و خدمات ملکی شغل.

  • در سال 2017 بیش از 750,000 فرار به کشور همسایه بنگلادش در طی چه سازمان ملل متحد بعد از آن به نام نسل کشی-مانند حمله نظامی میانمار. در حال حاضر وجود داشته است برخی از صدها نفر از هزاران نفر Rohingya پناهندگان در بنگلادش که تا به حال فرار به کشور قبل از این خروج دسته جمعی.

برخی از کسانی که زندگی در کاکس Bazar اردوگاه اقدام به مهاجرت نامنظم سفر به مالزی به امید کسب درآمد و داشتن یک زندگی بهتر. اما بسیاری از به اصطلاح "فرصت" در آنها ارائه شده ثابت کرده اند که قاچاق کلاهبرداری است.

یک باند از قاچاقچیان انسان مستقر در مالزی گزارش شده است برگشتاندن Rohingya جوانان و دختران جوان را به جنوب کشور آسیایی working با قاچاقچیان محلی که بازدید Rohingya اردوگاه ها و شناسایی اهداف ممکن است.

"وجود دارد یک بخش از مردم در Rohingya اردوگاه و آنها پیدا کردن Rohingya که نگاه قشنگ و کسانی که می تواند قاچاق," Nurul اسلام Majumder یک بازرس پلیس در Ukhiya ایستگاه پلیس در کخس بازار گفت: IPS.

مالزی-بر اساس قاچاقچیان پس از تماس اهداف خود و آنها را به ساخت عبور به مالزی با وعده شغل یا ازدواج.

"و سپس آنها را به قربانیان به ساحل دریا اگر یک مسیر خاص و آنها در حال قاچاق به مالزی توسط قایق" Majumder گفت.

Mukarrama گرفته شد به Ukiya ایستگاه پلیس در کخس بازار بعد از پلیس را نجات داد خود را با دیگران که در تلاش بودند به سفر نامنظم به مالزی. چه آنها نمی دانند که آنها تا به حال شده است به طور بالقوه در قاچاق انسان سندیکا. اعتبار: Rafiqul اسلام/IPS

16-year-old Mukarrama, چگونه از زندگی با خانواده اش در بنگلادش در Kutopalong اردوگاه در کخس بازار شد و یکی از زنان جوان که تا به حال اغوا شده است به مالزی با وعده ازدواج. اما قبل از او می تواند ترک سواحل بنگلادش او و دیگران با او کشف شد و توسط مقامات و بازگشت به اردوگاه.

او در سفر اول آغاز شده و در سال 2019 هنگامی که یک مرد او را به نام موبایل و معرفی خود به عنوان یک Rohingya نام آورد. او زندگی در مالزی گفت: دختر جوان و می خواست با او ازدواج کند.

چه Mukarrama و خانواده اش را نمی دانم پس از آن بود که او بخشی از قاچاق انسان سندیکا. Jubair نشده اند ممکن است نام واقعی او.

پس از خانواده اش فرار از میانمار خانواده از پنج زندگی کرده بود در یک اتاق خواب موقت خانه بدون امکانات اولیه. ساخته شده بر روی یک تپه شیب خانه در یک موقعیت مخاطره آمیز و آسیب پذیر به کشتار در رانش زمین که ناچار رخ می دهد در طول فصل موسمی در اینجا.

Mukarrama و خانواده اش می خواست یک زندگی بهتر. بنابراین زمانی که Mukarrama به او گفت پدر و مادر در مورد تماس با Jubair آنها توافق کردند که به "پیشنهاد".

"با اجازه من ازدواج کردم با شوهرم از طریق تلفن و یک سال پیش" Mukarrama گفت: IPS در حالی که او در یک توقف پلیس مرکز در کخس بازار. او نیاز به خدمات حقوقی از مرکز به دوباره وارد اردوگاه.

پس از او "ازدواج", Mukarrama بود از جان گذشته به مالزی برای پیوستن به شوهرش. On Mar. 9, آورد زنگ زد به او و گفت: یک مرد محلی خواهد او تماس بگیرید و از او بخواهید به دنبال او را به عنوان او می خواهد به او کمک کند سفر به مالزی.

"یک نفر به من زنگ زد صبح روز بعد و از من خواست برای رسیدن به دروازه Rohingya اردوگاه بلافاصله. و زمانی که من آمد به اردوگاه دروازه او مرا داخل خودرو-کالسکه...نیز وجود دارد دو Rohingya دختران و دو جوان در کالسکه.

"ما گرفته شد به یک جنگل در امتداد خط ساحلی در کخس بازار به ما ارسال به مالزی توسط یک قایق چوبی در دریای خشن مسیر" Mukarrama یاد می شود.

"یک گروه از کارگزاران جمع ما در یک جنگل و فقط قبل از [ما سوار] یک قایق برای ما ارسال به مالزی ما را نجات دادند توسط پلیس."

محلی کارگزاران اغلب جمع آوری این افراد به قاچاق به خصوص دختران نوجوان و پسران در مکان های جدا شده در امتداد سواحل.

Mukarrama به حال خوش شانس بوده است. شده اند وجود دارد گزارش اخاذی و حمله فیزیکی از قربانیان قبل از آنها در هیئت مدیره قایق.

"قبل از قرار دادن ما در یک قایق در یک شب آنها (کارگزاران محلی) تا به حال سعی کردم به تجاوز ما در یک محل جدا. و به همین دلیل ما شروع به جیغ. شنوایی ما گریه مردم محلی بهبود و آمریکا به دست پلیس" قاچاق بازمانده که نمیخواستند نام برد و گفت: IPS.

محلی جرم خبرنگار Mahmudul Haque Babul گفت: IPS است که یک بار در مالزی سوء استفاده ادامه می دهد: "هنگامی که Rohingyas رسیدن به مالزی قاچاقچیان تقاضا یک مقدار بزرگ از باج از اعضای خانواده قربانیان. اگر خانواده ها از زنان قربانیان موفق به دادن باج زنان به فروش می رسد برای فحشا خارج از کشور."

با توجه به جهانی پایداری شبکه (GSN) قاچاق باقی می ماند یک مسئله در سطح جهانی به عنوان "وجود دارد بسیاری از مشوق مردم برای بهره برداری دیگران برای به دست آوردن مالی و به عنوان یک نتیجه بسیاری از مردم سود. بنابراین یک کسب و کار پر رونق با نگه قوی در تعداد بی شماری از بخش ها و در سطوح مختلف. از آن خواهد شد در دفاع با قدرت".

Rasheda بیگم (19) یکی دیگر از قاچاق بازمانده گفت: IPS است که او تا به حال ازدواج شخص پناهنده Mohammd Ilias زمانی که او تنها 15. او برای مالزی در مدت کوتاهی پس از طریق نامنظم مسیر دریا.

"ما نه متحد و به همین دلیل من می خواستم برای پیوستن به شوهر من به هیچ وجه او گفت:" آشکار است که او را بلند گرامی مایل به عضویت در مالزی.

یادآوری روزهای تاریک زمانی که میانمار نظامی سوخته خانه ها و کشته Rohingyas در ایالت راخین بیگم گفت: "هیچ چیز باقی مانده است در زندگی من. کارگزاران اغوا من برای کمک به رفتن به مالزی و دیدار با شوهرم."

اما خوشبختانه او و دیگران در حال قاچاق با کشف شد توسط مقامات و بازگشت به کخس بازار.

با استناد به آمار رسمی Majumder گفت که تا کنون در سال 2020 پنج مورد مربوط به قاچاق انسان ثبت شد با Ukhiya ایستگاه پلیس و اضافه کرد که سازمان های اجرای قانون در حال انجام بهترین خود را به مبارزه با جرم و جنایت.

"اگر مقامات نگران نصب نکنید قوی مرز نرده در اطراف Rohingya اردوگاه های پناهندگان, این امر می تواند بسیار سخت برای نهادهای مجری قانون برای بررسی قاچاق انسان در اینجا. استقرار تنها 300 تا 400 پرسنل پلیس در اطراف اردوگاه های پناهندگان را کاملا غیر ممکن است را به زور آواره Rohingyas تحت نظارت," او اضافه شده است.

در بیانیه اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت: آنها همراه با بنگلادش دولت مشغول به کار بود به منظور بالا بردن آگاهی در میان پناهندگان و مردم محلی در مسائل مربوط به قاچاق و خطرات آنها. سازمان ملل همچنین حمایت از تقویت اجرای قانون ظرفیت برای رسیدگی به قاچاق کالا و ارز و قاچاق در حالی که حمایت نیز موجود است که به قاچاق بازماندگان این بیانیه را بخوانید.

این بخشی از یک سری از ویژگی های از سراسر جهان در قاچاق انسان است. IPS پوشش پشتیبانی توسط خطوط هوایی حمل و نقل هوایی ،

جهانی پایداری شبکه ( GSN ) است که به دنبال آن سازمان ملل متحد توسعه پایدار هدف شماره 8 با تاکید ویژه بر هدف 8.7 که 'طول می کشد فوری و اقدامات موثر برای از بین بردن, مجبور, کار, پایان, برده داری مدرن و قاچاق انسان و امن ممنوعیت و محو بدترین اشکال کار کودک از جمله استخدام و استفاده از کودکان سرباز و تا سال 2025 پایان کار کودکان در تمامی اشکال آن'.

ریشه های GSN آمده از تلاش بیانیه مشترک از رهبران مذهبی امضا شده در 2 دسامبر 2014. رهبران مذهبی ادیان مختلف جمع آوری با هم کار کنند "برای دفاع از کرامت و آزادی انسان در برابر اشکال شدید از جهانی شدن از بی تفاوتی جمله ایالات متحده بهره برداری, مجبور, کار, فحشا, قاچاق انسان" و غیره.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن