ناامنی غذایی نگرانی برای آمریکای لاتین و کارائیب

کمک به توسعه و کمک ویراستاران' انتخاب, ویژه, عناوین, سلامت, شرایط اضطراری انسانی, IPS سازمان ملل متحد: در داخل

توسط AKHSHIJNEWS در 29 خرداد 1399
کمک به توسعه و کمک ویراستاران' انتخاب, ویژه, عناوین, سلامت, شرایط اضطراری انسانی, IPS سازمان ملل متحد: در داخل گلخانه, امریکا لاتین و کارائیب جمعیت فقر & SDGs منطقه, دسته بندی, پایداری, TerraViva سازمان ملل متحد

امنیت غذایی و تغذیه

A woman wearing a mask to protect herself from the contagion of the coronavirus, waits to buy food outside a store in the Playa municipality, in Havana, Cuba. As of Tuesday, Jun. 16, 1.7 million people have been affected by the virus across Latin America and the Caribbean -- doubling in the last week. Credit: Jorge Luis Baños / IPS

یک زن با پوشیدن یک ماسک برای محافظت از خود از سرایت از coronavirus منتظر برای خرید مواد غذایی در خارج از فروشگاه در پلیا شهرداری در هاوانا ، همانطور که از شنبه, ژوئن. 16, 1.7 میلیون نفر آسیب دیده اند و این ویروس در سراسر امریکا لاتین و کارائیب -- دو برابر در هفته گذشته است. اعتبار: Jorge Luis بنس / IPS

سازمان ملل متحد Jun 18 سال 2020 (IPS) - چند-بعدی اثرات بیماری همه گیر کوروناویروس در آمریکای لاتین می تواند منجر به گرسنگی "همه گیر" اگر نه خطاب با فوریت.

Norha Restrepo افسر ارتباطات در برنامه جهانی غذا را (WFP) آمریکای لاتین, اتاق کار مشترک این نگرانی با IPS پس از یک جلسه توجیهی آژانس سازمان ملل متحد روز سه شنبه در مورد COVID-19 و تاثیر آن بر منطقه است. همانطور که از شنبه, ژوئن. 16, 1.7 میلیون نفر آسیب دیده اند و این ویروس در سراسر امریکا لاتین و کارائیب — دو برابر در هفته گذشته است.

میگوئل Barreto, WFP مدیر منطقه ای آمریکای لاتین و کارائیب نگرانی در مورد منطقه عظیم رسمی کارگری بخش شده اند که به خصوص سخت و برخورد با مستندات و همچنین قبر اثرات دیگر ترکیب عوامل ناامنی غذایی و تغییر آب و هوا.

"منطقه ما در حال حاضر مشکلات مربوط به اقتصادی و آب و هوا شوک و همچنین ناامنی و جابه جایی" او در این جلسه گفت:, و اضافه کرد که بین 50 تا 70 درصد از کارگران در منطقه کسب درآمد خود را از طریق شغل در بخش غیر رسمی که باعث می شود آنها را بیشتر در معرض خطر و مواجهه با ناامنی غذایی تحت مستند.

"در حال حاضر با COVID-19 محدودیت در محل به نجات زندگی میلیون ها نفر از دست داده اند و تمام یا بخشی از درآمد خود را. بسیاری نمی دانند که در آن وعده غذایی بعدی خود را در حال آمدن است از" او گفت:.

رسترپو تکرار Barreto افکار در گفتگو با IPS.

"در وضعیت فوق العاده ای مثل این یکی در هر جنبه ای دیگر از جامعه قطعا نهفته باشد," او گفت:. "اما برای آسیب پذیر ترین مردم که واقعا بستگی به جامعه و اقتصاد در حال حرکت تاثیر بر گرسنگی بلافاصله دیده می شود — و این واقعا می تواند بدتر. بنابراین ما قطعا باید خیلی بیشتر برای جلوگیری از این کار از تبدیل شدن به یک گرسنگی همه گیر نیز هست."

یک جمعیتی آسیب پذیر

کارشناسان اشاره کرد که آمریکای لاتین و کارائیب به تازگی تبدیل به کانون برای این ویروس به دلیل آن را یک منطقه که در حال حاضر سهم خود را از مبارزات.

"کشورهای آمریکای لاتین شد نقاط داغ به دلیل اقدامات پیشگیری و کنترل بسیار کمتر موثر از در کشورهای صنعتی" دکتر کسر Chelala جهانی بهداشت مشاور که در گذشته ابراز نگرانی در مورد مسائل بهداشتی در این منطقهگفت: IPS.

در مارس 2019 گزارش, Chelala دقیق چگونه مسائل مانند "وسیع urbanisation مشکلات زیست محیطی و افزایش سطح چاقی که بر تمام سن" و همچنین شیوع بیماری های غیر واگیر شد یک نگرانی در منطقه است.

با این ویروس بودن به خصوص سریع به گسترش در مناطق شلوغ و مؤثر مردم با شرایط اساسی شيوع Chelala را برجسته عوامل نگران کننده است.

"هر گونه بیماری زمینه ای جدی کاهش می دهد یک فرد ایمنی و به عنوان نتیجه تاثیر بسیار بزرگتر است. همین دلیل است که نه تنها بیمار بلکه افراد مسن بیشتر در معرض ابتلا به جدی ترین انواع عفونت," او گفت: IPS.

فراتر از نگرانی از تاثیر مستقیم این ویروس نیز وجود دارد نگرانی از اثرات ثانویه مانند عواقب ناشی از آن مستند و ناامنی غذایی.

با چنین بخش بزرگی از نیروی کار که از کار در طول مستند فقیر هستند که تنها با گرفتن فقیر و مشکل دسترسی به مواد غذایی — آیا به دلیل مشکلات مالی و یا عدم توانایی خود را به لحاظ جسمی رفتن به یک فروشگاه گفت: رسترپو از WFP.

به عنوان یک نتیجه از مسائل مانند عدم امنیت غذایی, را افزایش, با توجه به رسترپو که اضافه شده است که با COVID-19 شده است وجود دارد افزایش در افراد مبتلا شدید ناامنی غذایی — از 700,000 به 1.6 میلیون نفر است.

بعلاوه او اضافه مهاجر بحران نیز تحت تاثیر این وضعیت است. او گفت: بیش از پنج میلیون ونزوئلا مهاجران در این منطقه بسیار آسیب پذیر آنها به عنوان بخشی از هر گونه حمایت اجتماعی سیستم هستند زیرا شهروندان نیست.

این مهاجران نیز حفظ مشاغل غیررسمی و در نتیجه برای آنها آن را "فوق العاده پیچیده برای مقابله," او اضافه شده است.

دیگر نگرانی در مورد فردی اقتصاد در منطقه باقی می ماند.

دکتر دیوید الکساندر Walcott, بنیانگذار NovaMed و یک دکتر در جامائیکا گفت: IPS است که با توجه گردشگری بسیار مهم است برای جامائیکا اقتصاد این مستند به معنی مردم داشتن را دشوار انتخاب بین درآمد و امرار معاش و هنوز زنده است.

"یکی از مسائل فوری به خطاب است که چگونه ما بازگشایی اقتصاد ما و اجازه می دهد که بخش سنتی است که باید نگه داشته جامائیکا شناور به رشد" او گفت:. "چگونه است که ما دو خط بین مدیریت ما caseload و مسئول بودن از ديدگاه بهداشت عمومی در حالی که مسئول از منظر اقتصادی?"

راه حل

راه حل های بالقوه نیاز به همکاری هر بازیگر گفت: رسترپو.

علاوه بر آن Chelala با اشاره به نقش آموزش و پرورش بخش می توانید بازی را در ارائه مناسب پیام به دانش آموزان و عموم مردم. "در دسترس آب و فاضلاب و اقدامات بهداشتی درگیر هستند مهم برای کنترل گسترش بیماری" او اضافه شده است.

رسترپو پیشنهاد کرد که کشورهای بهره مند از نرم و اعتبار به دولتها و موسسات مالی بین المللی. به این ترتیب او گفت: "دولت می تواند سرمایه گذاری پول به محافظت و حمایت از آسیب پذیر ترین مردم است."

او همچنین پیشنهاد حمایت های اجتماعی به افراد کمک می کند در خانه بماند تا کسانی که مشغول به کار در بخش غیر رسمی کار بخش لازم نیست به بیرون رفتن و یا مجبور به انتخاب بین مرگ و درآمد.

او افزود: "از آنجا که این بیماری همه گیر است که چنین عظیم قدر به این معنی که همه درگیر می شود — از افراد واقعا عظیم موسسات با تعداد زیادی از سرمایه است."tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب