اتحاد COVID-19 معکوس برای پیشرفت هند کوچک تولید کنندگان چای?

آسیا-اقیانوس آرام, توسعه و, کمک, اقتصاد و تجارت, ویژه, مواد غذایی و کشاورزی, سرفصل فقر & SDGs منطقه, دسته بندی, پایداری, TerraViva ملل متحد, تجارت و سرمایه گذاری

مواد غذایی و کشاورزی

یک زن بومی کارگر برداشت مناقصه برگ در یک مزرعه چای در Unakoti منطقه تریپورا دولت قبل از coronavirus مستند. اعتبار: استلا پل/IPS

UNAKOTI هند, آوریل 4 سال 2020 (IPS) – به عنوان خورشید مجموعه بیش از تپه Prafulla Debbarma کوچک چای رشد در Dhanbilash روستا در شمال شرقی هند, پیاده روی در امتداد راه دخمه پرپیچ و خم از مزرعه خود را و گذشته ضخامت پتو به خوبی رشد کرده و چای و گیاهان است. در محو شدن نور کشاورز به نظر می رسد عمیقا نگران است. این چای مزرعه تنها منبع امرار معاش خود باقی می ماند unharvested به لطف مداوم COVID-19 بحران است.

در سراسر این منطقه چای برداشت محصول آغاز می شود در آوریل. 1. اما به عنوان هند اعلام کرد در مجموع مستند به توقف گسترش coronavirus on Mar. 25 کشاورزان در تریپورا — پنجم-بزرگترین تولید کننده چای در هند — نیز تا به حال برای متوقف کردن تمام فعالیت های که شامل نمی شود مجاز به کار اضافی برای برداشت محصول است. دو هفته بعد در آوریل. 12 دولت در نهایت اجازه برداشت اما پس از آن بوته های چای به حال رشد بزرگتر با برگ های جدید خود را از دست دادن حساسیت — یک عامل بسیار مهم در تعیین کیفیت چای است.

با توجه به Debbarma که رئیس دولت ارتباط از تولید کنندگان چای — یک 4,700-قوی جامعه مستقل خرده پا چای کشاورزان و تولید کنندگان — همه چیز خوب بود تا زمانی که این بیماری همه گیر.

“چای ما شد و شروع به دریافت به رسمیت شناخته شده و بازار بودند فقط باز کردن برای ما به آرامی. دولت همچنین ارتقای این بخش است. اما مستند است و همه چیز نابود شده چون از برداشت محصول برای فروش وجود خواهد داشت یک زنجیره ای از ضرر و زیان در حال حاضر,” او گفت: IPS.

زنجیره تامین شامل برداشت مناقصه چای شاخه در بهار خشک کردن و پردازش و بسته بندی و فروش آن انجام شده است را از طریق مزایده. کوچک تولید کنندگان چای چند از آنها خود به یک مرکز پردازش فروش کل خود را تولید و به بزرگتر چای مزارع در منطقه است.

به طوری که در پایین زنجیره تامین هرم Debbarma توضیح داد: به این معنی که تولید کنندگان نیز آسیب پذیر ترین آنها به عنوان کوچک می گویند در فروش تولید و یا کنترل قیمت.

این Rangrung چای و مستغلات در Unakoti در هند تریپورا دولت است متعلق به جمعی توسط یک گروه کوچک چای کشاورزان است. اعتبار: استلا پل/IPS

کوچک تولید کنندگان چای ساخت headway

چند کیلومتر دور از Debbarma مزرعه است Rangrung یک چای و مستغلات متعلق به جمعی توسط یک گروه کوچک چای کشاورزان است. بسیاری از این کشاورزان نیز کار به عنوان روز کارگر در دیگر مزارع به عنوان مزارع خود هستند بیش از حد کوچک به ارائه ميدهد.

Dulal Urang یکی از Rangrung را کشاورزان خرده پا که همچنین با این نسخهها کار به عنوان روز کارگر است و نگران است که اثرات اقتصادی از COVID بحران ممکن است فشار بخش بازگشت به دوران عدم قطعیت شبیه به یکی از تقریبا دو دهه پیش.

  • از ها سال 1982-2001 دولت کل چای بخش سقوط به دلیل مواج مسلحانه. به عنوان خشونت تشدید بسیاری از شهرکهای بودند مجبور به تعطیل.

اما بیش از چند سال گذشته بخش چای آغاز شده بود دوباره پر رونق.

  • Debbarma و Urang در میان 4,000 کوچک چای تولید کنندگان تعریف شده توسط tاو چای هیئت مدیره از هند به عنوان یک فرد که دارای یک چای مزرعه تا 25 هکتار در تریپورا. در اینجا در تریپورا ترین نظام های بهره برداری دهقانی چای کشاورزان مانند Debbarma پرورش در کمتر از دو هکتار از زمین.
  • وجود دارد در حال حاضر 58 چای شهرکهای گسترش بیش از 7,482 هکتار زمین با تولید سالانه حدود 8.72 میلیون کیلوگرم است. از این 13 مزارع مانند Rangrung متعلق به کوچک چای تولید کنندگان’, تعاونی.
  • هم صنعت استخدام بیش از 13000 نفر است.

امرار معاش نگرانی

به گفته سازمان ملل متحد, چای, نقش معنی دار نقش مهمی در توسعه روستایی برای کاهش فقر و امنیت غذایی در کشورهای در حال توسعه.

اما در هند, چای شهرکهای شده اند در طول تاریخ شناخته شده به عنوان جیب تغذیه نامناسب بیماری و تحت تغذیه عمدتا به دلیل پایین بودن حقوق و دستمزد و فقر است. در تریپورا یک اکثریت قریب به اتفاق کارگران در اینجا درآمد بین $26 به 66 $در هر ماه یک تریپورا دانشگاه مطالعه یافت. آن اشاره کرد: “در حال حاضر نرخ دستمزد تومان است.71 ($0.94) در هر روز ممکن است افزایش تا تومان.150 ($1.98) در هر روز و یا بیشتر”.

مجموعه دولت دستمزد در تریپورا در واقع 176 روپیه یا $2.33 یک روز برای یک فرد بالغ و 88 روپیه یا $1.66 یک روز برای یک غیر بالغ. یونیسف حمایت مطالعه همچنین اشاره می کند که تعداد قابل توجهی از چای املاک در سراسر کشور نیز استخدام کار کودک.

این مزارع که باید بهتر دسترسی به بازار و بالاتر قیمت فروش شده بود به آرامی در حال تغییر برای بهتر.

Debbarma آغاز شده که خود واحد پردازش به تازگی به استخدام برخی از 29 نفر به فروش می رساند و بسیاری از تولید به هندوستان اهرم — یونیلور هند بازو.

“قیمت خوب بود و فرایند تهیه و شفاف است. اگر ما تولید بیشتر ما می توانید با پرداخت بیشتر به [ما کارگران] و تغییر در کل جامعه ما گفت:” کشاورز.

Kanchan Uriya عضو Rangrung شورای روستا اشاره کرد که در آن املاک پرداخت می شود دولت دستمزد روزانه, زندگی, بوده است, بهتر است برای چای وانت.

“هر جا که حق دستمزد پرداخت می شود شرایط زندگی بهبود یافته است. شما می توانید در چای شهرکهای مانند مانو دره که در آن کارگران باید به طور منظم تامین مواد غذایی, گوشی های تلفن همراه و غیره. اما برخی از [چای شهرکهای] هنوز پرداخت آن را,” او گفت: IPS.

کوچک تولید کنندگان چای تولید با کیفیت چای ارگانیک

اما برخی از نظام های بهره برداری دهقانی چای کشاورزان که او نیز مشغول به کار به عنوان روز کارگر شده بود مشارکت در تولید با کیفیت بالا چای ارگانیک گفت: Bijit Basumatary های آلی کوچک تولید کنندگان چای Association of North East (OSTGANE).

در بازارهای بین المللی, تفاوت بین قیمت های آلی و غیر آلی چای بزرگ است: در حالی که یک کیلوگرم بهترین کیفیت, غیر ارگانیک, چای فروش برای حدود 5 آلی چای می تواند به فروش می رسد برای حداقل $105 در هر کیلوگرم است.

هر چند به فروش چای ارگانیک یک مزرعه چای نیاز برای به دست آوردن یک گواهی نامه از یک سازمان مجاز و توصیه چای هیئت مدیره از هند (TBI) — این dodol سازمان دولتی در تجارت چای. این یک فرایند پیچیده است که شامل انواع تست در انواع کیفیت و عملکرد نرخ, در میان دیگران.

با منابع محدود و بدون حمایت از کسب و کار خانه های کوچک تولید کنندگان چای یافت می شود آن را سخت برای به دست آوردن آلی برچسب شده است.

هنوز دو خرده پا مزارع چای در تریپورا, Maheshkhola و Mohanpur دریافت کرده بود آرزو صدور گواهینامه آلی پس از ملاقات کردند و برنامه ملی برای تولید محصولات ارگانیک استانداردهای.

و دیگر مانند Debbarma شده بود لابی دولت برای حمایت در گرفتن گواهینامه در حالی که فعالانه در یادگیری تکنیک های کشاورزی ارگانیک.

Debbarma که همچنین معاون صندلی OSTGANE سازمان یافته یکی از این آموزش ها در خود مزرعه چای قبل از coronavirus مستند.

مبارزه با اثرات تغییر آب و هوا

تولید کنندگان نیز برنامه ریزی شیفت به گاز از زغال سنگ — یک حرکت پشتیبانی توسط هند برتر سوخت های فسیلی اکسپلورر نفت و گاز کمیسیون (ONGC), Om پراکاش سینگ ارشد ONGC رسمی گفته بود در یک کنفرانس مطبوعاتی در ماه ژانویه است.

اگر پیاده سازی سرعت این می تواند یک کوچک اما گام مهم به سمت کاهش بار مشکل صنعت است که ضربه با تغییر آب و هوا.

  • داده ها از چای موسسه تحقیقات و هند قدیمی ترین و بزرگترین چای ایستگاه تحقیقات نشان می دهد که هند در کل صنعت چای است که در مواجهه با آب و هوایی چالش های مانند بارش نامنظم است که باعث تعارض و عملکرد پایین.

همراه با کشاورزی ارگانیک, تغییر به یک جایگزین انرژی پاک عرضه خواهد کمک کوچک تولید کنندگان چای در تریپورا بازگرداندن گیاه و سلامت خاک و افزایش عملکرد بهتر و مبارزه با تغییرات آب و تهدید در آینده است.

Dulal Urang چرخه را از طریق Rangrung باغ چای. اعتبار: استلا پل/IPS

Coronavirus ممکن است معکوس پیشرفت

اما در میان COVID-19 مستند این ادامه داد: بهبود شرایط به نظر می رسد غیر ممکن است در حال حاضر Uriya گفت. به خصوص به عنوان بسیاری از مزارع چای به دنبال یک “هیچ کار بدون پرداخت’ سیاست.

این مستند که به معنای پایان امروز مه 4 تمدید شده است برای بیشتر از دو هفته است.

با توجه به Debbarma ترکیبی از یک تاخیر در برداشت محصول همراه با یک کم قیمت بازار تقریبا قطعی به علت مالی خسارت و ضرر و زیان بیش از حد سنگین به بهبود می یابند.

Uriya ترس است که این نتیجه بسیار پایین تر است دستمزد برای چای وانت.

“اگر آنها نمی پرداخت حق دستمزد هنگامی که کسب و کار خوب, چگونه می شود آنها پرداخت و در صورت وجود کمی و یا بدون کسب و کار?” او گفت:.

در عین حال کوچک چای کشاورزان مانند Urang می خواهید برای اطمینان از برداشت محصول خود هستند, هدر رفته و آنها را می توانید در ادامه درآمد زندگی.

“در حال حاضر من تنها به این امید که برداشت من فروخته شده است و وجود خواهد داشت به اندازه کافی کار پس از این فصل است. در غیر این صورت بقای ما خواهد بود دشوار است, به ویژه هنگامی که باران آمد” Urang گفت: IPS.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im