هژمونی تغییر در زمان COVID-19

جهانی, جهانی, جغرافیای سیاسی, عناوین TerraViva سازمان ملل متحد نظر مانوئل Manonelles دانشیار روابط بین الملل

توسط AKHSHIJNEWS در 23 فروردین 1399
جهانی, جهانی, جغرافیای سیاسی, عناوین TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

مانوئل Manonelles دانشیار روابط بین الملل, Blanquerna/دانشگاه رامون Llull بارسلونا

We have long speculated on the moment when the shift of global leadership from the United States to China would take place. From Washington to Beijing for the political power, from New York to Shanghai for the economic one. It seems that we are witnessing it now

شهر ووهان. اعتبار: یونسکو

بارسلونا Apr 10 سال 2020 (IPS) - ما باورند طولانی در لحظه ای که تغییر رهبری جهانی از ایالات متحده به چین خواهد گرفت. از واشنگتن به پکن برای قدرت سیاسی از نیویورک به شانگهای برای اقتصادی یکی. به نظر می رسد که ما شاهد آن در حال حاضر.

برخی از شاهد بازی های المپیک پکن (2008) و به خصوص آن مراسم افتتاحیه به عنوان تلاش های چین برای نشان دادن این واقعیت جدید. دیگران آن را دیدم و بعد با ایجاد آسیایی سرمایه گذاری و زیرساخت های بانک (2015) به عنوان مخالف به برتون وودز سیستم (صندوق بین المللی پول و بانک جهانی) که برای چندین دهه بوده است یک رکن اساسی از آمریکای شمالی داده است.

برخی آتش بس آمد با اوباما و شی جین پینگ با برخی از مرتب کردن بر اساس عملا تایید یک دو قطبی جهانی رژیم است. رژیمی که حتی اگر به طور موقت می تواند در نهایت ادب باید برخی از اثرات مثبت برای حکومت جهانی از جمله دو تن از رهبران' پیمان تغییرات آب و هوایی ساخته شده است که توافق پاریس عملی نیز در سال 2015.

اما با ورود مغلوب ساختن پیشی جستن و خود را "امریکا بزرگ دوباره", تشدید این نزاع برای رهبری جهانی افزایش یافته و در هر دو سرعت و دید. مناسب ترین نمونه تا کنون در حال جنگ تجاری بین دو کشور را با سازمان تجارت جهانی به عنوان گروگان-; یا باز نبرد بر سر کنترل 5G با Huawei جنجال در هسته آن.

Hegemony Shift in Times of COVID-19

مانوئل Manonelles.

دیگران نمونه ها کمتر آشکار به افکار عمومی اما یک بحث مهم در تخصصی تنظیمات. یک مثال کامل توهین آمیز که در چین ساخته شده است برای افزایش حضور و نفوذ در سیستم چندجانبه. اخذ مهم برای اولین بار در سطح مواضع بلکه سطح دوم موارد کلیدی برای نفوذ در این نهادها در صورت غفلت از اوایل سال مغلوب ساختن پیشی جستن دولت.

یک مورد است که از ژنو, که در آن ما دولت خالی برای بیش از سه سال موقعیت سفیر این کلید جای این شهر با بسیاری از فعالیت دیپلماتیک در جهان است. سه سال گرفته شده را به وزارت امور خارجه برای تحقق بخشیدن به فضا است که چین و دیگر قدرت بودند به دست آوردن با استفاده از ما "صندلی خالی" سیاست.

آنها را با انتصاب جدید سیاسی-مشخصات سفیر ایران در ماه نوامبر سال گذشته است. اما موقعیت جنگ برای آینده سازمان تجارت جهانی یا رهبری اتحادیه بین المللی مخابرات (کلیدی در مدیریت ماهواره در مدار مدیریت رادیو فضا یا دنیای دیجیتال حکومت) در حال حاضر به خوبی پیشرفته است.

تاریخچه دمدمی مزاج است و دوباره غیر منتظره به پایان می رسد تسریع Copernican تغییرات. هیچ کس انتظار می رود ترور آرشیدوک فرانسیس فردیناند در سارایوو در تاریخ 28 ژوئن سال 1914 با زنجیره ای از مرگ و میر آن را دنبال کنید.

و نه می تواند انتظار می رود که دست و پا چلفتی کنفرانس مطبوعاتی در بعدازظهر در 9 نوامبر سال 1989 که منجر به دیوار برلین فوری collapse; چیزی است که هیچ یک از سازمان های اطلاعاتی غربی پیش بینی کرده بود.

پس از آن بین ماه های نوامبر و اوایل ماه دسامبر گذشته چیزی اتفاق افتاده است در Huanan بازار در شهر ووهان. به نظر می رسد که مورد اول رخ داده است در تاریخ 17 نوامبر. اما آن را تا 31 دسامبر که "شیوع بیماری ناشناخته پنومونی" در این شهرستان گزارش شده به سازمان بهداشت جهانی.

این Huanan بازار تعطیل شد در تاریخ 1 ژانویه. روز بعد ویروس جدید تایید شد, با نام فنی از SARS-CoV-2. در ژانویه 16, ژاپن, گزارش اولین مورد در 17 تایلند انجام داد.

21 شد و تایوان و ایالات متحده است. در 24th, فرانسه گزارش سه مورد در اتحادیه اروپا تعدادی از کشورها افزایش یافته است به عنوان اولین مرز تعطیلی صورت گرفت به خصوص در کشورهای هم مرز با چین است.

در تاریخ 30 ژانویه که اعلام شده بین المللی اضطراری برای بهداشت عمومی در همان روز که ایتالیا در گزارش خود اولین مورد; روز بعد از آن بود که اسپانیا در همان زمان که این ویروس در حال حاضر در هند و روسیه و فیلیپین یا استرالیا. در تاریخ 11 مارس را اعلام کرد که جهانی همه گیر و در حالی که جهان لرزد جهانی رهبری گذر.

در 20 مارس در حالی که کاخ سفید و یا خیابان داونینگ شد و هنوز هم معاشقه با کره زمین در رابطه با COVID-19 چینی وزارت امور خارجه اعلام کرد یک طرح برای حمایت از 82 کشور در مبارزه خود را در برابر این ویروس است.

دو هفته بعد به عنوان ویروس wreaked ویران کردن بیمارستان ها در سواحل هر دو در ایالات متحده و نخست وزیر بریتانیا بود بستری در ICU 18 کشور در مرکز و غرب آفریقا در حال حاضر صدها تن از کمک های مالی تجهیزات پزشکی و 17 بیشتر شد و در انتظار دریافت آنها را در یک ماده از روز. پاکستان و کره جنوبی و اسپانیا و یا ایتالیا هستند و کشورهای دیگر که با دریافت کمک. در دومی این کمک نه تنها از مواد اما همراه با کارشناسان و کارکنان پزشکی.

پوتین همچنین در زمان استفاده از این بیماری همه گیر در اولین هفته به پروژه نقش خود را به عنوان قدرت بین المللی; ارسال توسط پرسنل نظامی به ایتالیا – در یک زمینه شگفت آور سکوت و انسداد موسسات اروپایی - و یا کمک در لوازم بهداشتی خود را به "دوست" مغلوب ساختن پیشی جستن.

و حتی به عنوان COVID-19 اسپرد را از طریق مسکو و دیگر شهرها و مناطق این فدراسیون و نه نمادین فعالیت ادامه خواهد داد. ترکیه نیز سعی کردم با پاسخ به اسپانیا ناتو فوریت درخواست اما به زودی تغییر سیاست خود را هنگامی که آنها متوجه شدم که چگونه وضعیت رو به وخامت در آنکارا و استانبول.

خیلی زود است که به ارزیابی دامنه کامل از COVID-19. در واقع هیچ کس واقعا می تواند ادعا در این نقطه چه تکامل و تاثیر جهانی از همه گیر خواهد بود, نه از نظر بهداشت عمومی و نه در آن بشردوستانه اجتماعی یا اقتصادی ابعاد.

چشم انداز خوب نیست و به خصوص نگران کننده است نامشخص اثر است که این بیماری همه گیر خواهد شد که در کشورهای کمتر توسعه یافته با توجه به چگونه آن را تحت تاثیر بالاتر درآمد ،

اما, آن است که کاملا روشن خواهد شد که این یک نقطه عطف در شرایط حکومت جهانی و هژمونی است. یک بار دیگر استبداد از تاریخچه رسوب را تغییر دهید. از استراتژیست های سازمان های اطلاعاتی این فکر می کنم تانک که برای سال را مورد بحث و توطئه از لنگلی از طریق جورج تاون Xijuan یا Gouguan به حال پیش بینی آنچه را تا پایان اشتعال در استان بازار در ووهان.

اما آنچه به نظر می رسد محتمل است که در میان چنین درام ما شاهد حلق آویز بیش از هژمونی جهانی.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب