هند لیبرال سقط جنین, قانون نسخ توسط انگ اجتماعی

آسیا-اقیانوس آرام توسعه و کمک ویراستاران' انتخاب, ویژه, جنس, عناوین, سلامت, حقوق بشر, نابرابری و فقر & SDG

توسط AKHSHIJNEWS در 26 فروردین 1399
آسیا-اقیانوس آرام توسعه و کمک ویراستاران' انتخاب, ویژه, جنس, عناوین, سلامت, حقوق بشر, نابرابری و فقر & SDGs منطقه, دسته بندی TerraViva سازمان ملل متحد

سلامت

کارگران جنسی در چنای را thumps به هند liberalised قانون سقط جنین. بسیاری از کارگران جنسی با HIV زندگی می کنند و در صورت تبعیض و انگ در دسترسی به سقط جنین امن. اعتبار: استلا پل/IPS

دهلی نو Apr 14 سال 2020 (IPS) - Arti Zodpe است از Tamasha (folk dance-درام) تئاتر در سنگلی در هند در ایالت ماهاراشترا. پس از شب اجرای برخی از خوانندگان و رقاصان ارائه کار جنسی خدمات به مخاطبان است.

"ما [Tamasha کارگران جنسی] زندگی می کنند در خارج از شهر به عنوان مردم احساس آشفته با صدای ما ghunghroo [خلخال دستبند با زنگ] و موسیقی است. هنگامی که ما به این شهر به خصوص برای یک رابطه جنسی کلینیک سلامت کارکنان بگو بنابراین شما باید به گسترش پلیدی در اینجا. اگر ما یک سقط جنین آنها ما را به تمیز کردن کف پس از آن," او گفت: در سال های اخیر جمع پزشکان و سقط جنین را به کارشناسان.

Zodpe زندگی روایتگر مشکلات زنان آسیب پذیر مانند چهره او به سقط جنین و توضیح می دهد که در دردناک جزئیات لایه های اجتماعی تبعیض و انگ به حاشیه رانده صورت زنان در ارتدکس هندی جامعه است.

سقط جنین هنوز هم یک رویا برای بسیاری از

سقط شده و رایگان در هند از سال 1971 و در عین حال میلیون ها نفر از زنان هنوز هم قادر به دسترسی به سقط جنین امن.

با توجه به لنست گزارش بهداشت جهانی 2019, 15.6 میلیون سقط جنین رخ داده است در اینجا در سال 2015 که 78 درصد انجام شده در خارج از امکانات بهداشتی است. بسیاری از این سقط جنین نیز توسط زنان اخذ پزشکی سقط جنین دارو از داروخانه ها و فروشندگان غیر رسمی و بدون نسخه.

با توجه به دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر (OHCHR) نا امن سقط جنین تخمین زده می شود, به حساب 9 تا 20 درصد از تمام مرگ در کشور است.

بیشتر مطالعه اخیر توسط Mahila Sarvangeen Utkarsh مندل (MASUM), a Pune مبتنی بر سازمان های غیر دولتی و آسیا سقط جنین مشارکت (ASAP) انجام شده در هفت هند 29 متحده نشان داد که 80 درصد از زنان بودند غافل از قانون موجود و به عنوان یک نتیجه می ترسید به دنبال خدمات سقط جنین.

مطالعه منتشر شده در ماه گذشته در مصاحبه 200 شرکت کنندگان و متوجه شد که همه تا به حال سقط جنین در برخی از نقطه در حالی که برخی از آنان به عنوان بسیاری از شش. هنوز هیچ یک از زنان نشان داده بود این به خانواده خود و یا دوستان در درجه اول به خاطر ترس از ننگ اجتماعی.

با توجه به Hemlata Pisal پروژه هماهنگ کننده در MASUM وجود دارد مختلف شکاف و اختلاف زمانی که آن را آمد به سقط جنین خدمات در مراکز بهداشتی و درمانی (بلور فوتونی):

  • پزشکی سقط جنین قرص شد تا حد زیادی در دسترس نیست و حتی زمانی که آنها در دسترس (از طریق کلینیک های خصوصی و یا بیشتر داروخانه ها) وجود تنوع در دوز و نوع قرص تجویز می شوند.
  • خارج-مورخ D & C (اتساع و کورتاژ) روش هنوز هم در بسیاری از مراکز درمانی در سراسر هند وجود دارد و هیچ پروتکل استاندارد به دنبال برای هر دو جراحی و غیر جراحی به روش.
  • اما بالاتر از همه وجود سطح بالایی از ننگ تمرین توسط کارکنان.

"زنان ما مصاحبه گزارش داد که زمانی که آنها با نزدیک شدن به بلور فوتونی برای سقط آنها اغلب حاضر و یا در معرض شدید تحقیر و سوء استفاده" Pisal گفت: IPS.

Liberalising قانون

On Mar. 17 یک هفته قبل از کشور رفت و به سراسر کشور مستند به جلوگیری از گسترش بیماری کروناویروس یا COVID-19 هندی پارلمان را برای یک نسخه اصلاح شده از پیر قانون سقط جنین در پزشکی ختم بارداری (MTP) قانون 1971 ساخت آن را بیشتر لیبرال و تطابقی.

  • یکی از ویژگی های برجسته اصلاح MTP قانون افزایش حد بالایی برای سقط جنین از 20 تا 24 هفته. این قانون جدید تنها به نفع "ویژه دسته از زنان" که شامل تجاوز به عنف بازماندگان قربانیان زنای با محارم کسانی هستند که متفاوت-abled و افراد زیر سن قانونی.
  • آن را نیز می دهد یک فرصت برای خاتمه بارداری اگر جنین ناهنجاری های شناسایی شده در 24 هفته از بارداری خود را. در سال های اخیر چندین قانون مناسب واصل شد که خواستار افزایش در حد بالایی برای جنین ناهنجاری است.

در سخنرانی خود در مجلس به مناسبت, هند, وزیر بهداشت Harsh Vardhan گفت که قانون بسیار مترقی و آن وعده داده شده برای اطمینان از ایمنی از زنان است.

پزشکان و سلامت اعمال نیز مورد استقبال اصلاح.

دکتر نور Fathima ارشد بهداشت عمومی رسمی و بنگلور مبتنی بر متخصص زنان گفت: IPS است که آن را سقط جنین "کمتر دست و پا گیر برای ارائه دهندگان خدمات".

"این [اصلاح] MTP عمل است به خصوص یک مزیت به زنانی که در مواجهه با احساسی تخلیه و stigmatising بارداری شرایط" Fathima گفت: IPS.

عدم پاسخگویی سوخت تبعیض

اما بسیاری گفت که ادامه داد: انگ اجتماعی ناشی از یک تهدید جدی برای اثربخشی این قانون جدید که همچنین کمک های مالی زن حق حفظ حریم خصوصی کامل.

اما گروه های آسیب پذیر از زنان به ندرت لذت بردن از این حق حریم خصوصی گفت: Kousalya Periasamy سر مثبت زنان شبکه (خودش) چنای بر اساس گروه دفاع از حقوق برابر برای زنان اچ آی وی مثبت در سراسر هند است.

"کارکنان در هر مرکز سقط جنین خواهد غالبا از ما بخواهید" چرا شما با شریک زندگی خود را هنگامی که شما به اچ آی وی'? ما نیز خواسته شود به ارائه اسناد هویت و رضایت نامه از نر اعضای خانواده. اغلب ما رد سقط جنین حتی بدون دلیل. و بعد از سقط جنین, ما باید به تمیز کردن اتاق" Periasamy گفت: IPS.

دلیل چنین تحقیر می گوید: بر اساس بمبئی-متخصص زنان و هماهنگ کننده در اسرع وقتدکتر Suchitra Dalvie است که در حال حاضر وجود دارد این است که هیچ پاسخگویی برای کیفیت از سقط جنین مراقبت و یا برای فسخ.

"زنان هنوز هم در حال مرگ از سپتیک سقط جنین و/یا پایدار بسیار زیاد, درد, عمومی شرمندگی و قضاوت-سوء استفاده و نگرش است. مگر اینکه ما در حال متصل کردن این حفره وضعیت به طور چشمگیری تغییر نیست چرا که 80 درصد از زنان بی اطلاع هستند و در قانون برای شروع با," او گفت: IPS.

کلاله – یک چالش جهانی

Katja Hockeyallsvenskan ارشد اجرایی از زنان ارائه — نیویورک-جهانی بر اساس گروه حمایت — موافق است که ننگ است که یک مانع جدی برای اندازهایی خدمات سقط جنین در سراسر جهان است.

"سقط جنین اساسی بهداشت و درمان نیاز به میلیون ها نفر از زنان و دختران و امن و قانونی ختم حاملگی موجب صرفه جویی در زندگی زنان در هر روز است. متاسفانه سقط شده است stigmatised به نگه داشتن مردم از صحبت کردن در مورد آن و برای حفظ کنترل بر بدن زنان و سکوت منجر به سیاسی مقاومت مواجه و خطرناک اسطوره" Hockeyallsvenskan گفت: IPS.

این مطالعه توسط MASUM نیز یافت می شود برخی از این افسانه ها و بی اساس اعتقادات وجود داشته است که در میان زنان در سراسر کشور است. برخی از آنها عبارتند از:

  • پزشکی ختم بارداری غیر قانونی است.
  • سقط جنین قانونی فقط تا 12 هفته است.
  • سقط جنین مجاز نیست برای اولین بارداری.
  • سقط جنین علل دائمی ناباروری است.
  • یکی از امضا الزامی است برای سقط جنین.

"این باورها در نهایت مسدود کردن راه جامعه را به نمایش و بحث در مورد سقط جنین به عنوان یک نرمال موضوع سلامت و بحث به صورت شفاف می گوید:" Pisal.

سقط جنین برای یک زندگی بهتر

با توجه به Hockeyallsvenskan رایگان و به طور منظم دسترسی به بهداشت باروری از جمله سقط جنین و مراقبت می تواند منجر به کلی بهبود شرایط زندگی زنان و جنسیتی برابر جهان است.

"هنگامی که دختران و زنان را از دسترسی به خدمات بهداشت باروری از جمله سقط جنین, آنها به احتمال زیاد به ماندن در مدرسه پیوستن و ماندن در نیروی کار به لحاظ اقتصادی مستقل و زنده به پتانسیل کامل خود را. این یک چرخه و مزایای افراد جوامع و کشورها," او گفت:.

سازمان ملل متحد توسعه پایدار هدف (SDG) 3 برای اطمینان از سالم زندگی و ترویج رفاه همه نیز این را تایید میکند. هدف 3.7 از SDG 3 به طور خاص با هدف اطمینان از "دسترسی جهانی به بهداشت جنسی و باروری-خدمات مراقبت".

در هند اما دستیابی به این هدف ممکن است نیاز به بیش از یک تغییر در قانون است.

دکتر راوی Duggal ارشد مشاور سلامت مستقر در بمبئی نشان می دهد تقویت سیستم بهداشت عمومی که او معتقد است که اطمینان حاصل شود هزینه تنظیم و دسترسی به خدمات به عنوان یک ماده مناسب به موقع و منظم از دارو و حساسیت از ارائه دهندگان خدمات از جمله پزشکان و پرستاران.

Fathima موافق است.

"قوی نظام سلامت است که نیاز به ساعت. اگر کارکنان بدون قضاوت محرمانه احترام و حریم خصوصی (تولید) بی درنگ پاسخ خواهد یک راه طولانی برای تغییر از زنان به دنبال سقط جنین مراقبت در امکانات بی حد و حصر به تایید امکانات."

اما به عنوان هند گسترش آن در سه هفته COVID-19 مستند تا مه 3 با بیش از 10 ، 000 موارد ثبت شده آن فقیر شده اند که سخت ترین ضربه از سراسر کشور تعطیل.

این شامل زنان نیاز به سقط جنین به همه بیمارستان ها و کلینیک های خود را بسته اند, رایگان, عمومی, غیر coronavirus خدمات درمان.

و در سنگلی, Zodpe خانه های منطقه, این منطقه اعلام شده است COVID-19 کانون. برای فقیر و به حاشیه رانده زنان مانند خودش این به این معنی یک مبارزه بزرگ برای بقا به عنوان آنها قادر به کار و کسب و زندگی و همچنین باقی می ماند و قادر به دسترسی به بهداشت جنسی و باروری مراقبت.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن