کنیا و زنان پشت سر گذاشت که بیشتر زنان متاهل دسترسی پیشگیری از بارداری

آفریقا توسعه و کمک ویراستاران' انتخاب, ویژه, جنس, عناوین, سلامت, حقوق بشر جمعیت, منطقه, دسته بندی TerraViva مل

توسط AKHSHIJNEWS در 5 خرداد 1399
آفریقا توسعه و کمک ویراستاران' انتخاب, ویژه, جنس, عناوین, سلامت, حقوق بشر جمعیت, منطقه, دسته بندی TerraViva ملل متحد, سلامت زنان

جنسیت

عوارض ناشی از بارداری و تولد فرزند از علل قابل پیشگیری مرگ و میر و بیماری در میان زنان در کنیا. اما تحقیقات نشان می دهد ترکیبی از مدرن ضد بارداری برای تمام جوانان و نوجوانان که به آن نیاز دارید و مراقبت کافی برای همه, حامله, نوجوانان و نوزادان را کاهش می دهد نوجوان مرگ 76 درصد است. پس چه باید انجام شود برای جلوگیری از این ؟

At least 54 percent of sexually active adolescent women in Kenya who would like to postpone pregnancy have an unmet need for modern contraception. Credit: Miriam Gathigah/IPS

حداقل 54 درصد از نظر جنسی فعال زنان در کنیا که می خواهم برای به تعویق انداختن بارداری باید یک نیاز برآورده نشده برای مدرن پیشگیری از بارداری. اعتبار: میریام Gathigah/IPS

نایروبی, مارس 25 سال 2020 (IPS) - آن را تنها زمانی که 17 ساله اوا Muigai شد و در آخر سه ماهه که خانواده اش متوجه شد که باردار است. Muigai یک فرم سه دانشجو زندگی می کند که با خانواده اش در Gachie مرکزی کنیا در حال صرف بارداری پوشیدن لباسهای تنگ bodysuits و لباس گشاد که مخفی خود کودک در حال رشد دست انداز.

"این طرح برای سقط جنین, اما من خیلی ترسیده بودم. من همکلاسی من تا به حال سقط جنین در سال گذشته و او تقریبا مرده, بنابراین من نگه داشته تعویق انداختن سقط جنین.

"من در جمع آوری شجاعت در پنج ماه و پسر عموی من به من در زمان به یک مرد که آیا سقط جنین در این مرکز خرید. او حاضر به انجام سقط جنین به دلیل او ترجیح بارداری که بیش از سه ماه" Muigai می گوید IPS.

Muigai می گوید که یک روز در حالی که هفت ماهه باردار او "فقط غش و مادر من سعی کردم به شل لباس من به طوری که من می توانم بیشتر در هوا".

"سپس روشن شد که من باردار بود," او به یاد می آورد.

ماه گذشته دو هفته خجالتی خود را با توجه, تاریخ, Muigai بود با عجله به بیمارستان شديد گرفتگی عضلات شکم. حضور دکتر با عجله Muigai به تئاتر به صورت اورژانس سزارین بخش است.

او نوزاد زنده ماندن نیست.

هفته گذشته Muigai شد دوباره بستری در بیمارستان با عوارض بیشتر بعد از اولین تجربه تورم در معده و پس از آن تمام بدن است.

"عوارض ناشی از بارداری و تولد فرزند از علل قابل پیشگیری مرگ و میر و بیماری در میان زنان در سن 15 تا 19 سال در کنیا" آنجلا Nguku مدیر اجرایی روبان سفید داد برای مادری ایمن, کنیا می گوید IPS.

اتحاد همواره در خط مقدم دفاع از بهداشت بلوغ و دسترسی جهانی به بهداشت جنسی و باروری و حقوق (زمینه بهداشت و حقوق باروری) و یک ارائه خوب شریک سازمان در کنیا.

  • تحویل خوب است یک "کمپین جهانی است که شامل یک جنس لنز به اهداف توسعه پایدار (SDGs) و ترویج 12 بحرانی سرمایه گذاری در دختران و زنان به قدرت و پیشرفت برای همه". طراحی شده توسط زنان ارائه جهانی حمایت سازمان که قهرمانان برابری جنسیتی و سلامت و حقوق زنان و دختران بیش از 400 سازمان پیوست ارائه برای مبارزه خوب.

تامارا Windau-Melmer یک مدیر ارشد برای جوانان تعامل در حوزه زنان ارائه می دهد که دختران نوجوان اغلب در پشت سمت چپ به دلیل سیاست ها و برنامه ها و سرمایه گذاری به معنای به خدمت آنها هستند طراحی شده است در یک فراگیر, جنسیتی, پاسخگو, راه.

"دختران نوجوان باید معنی و اصیل درگیر در تصمیم گیری در مورد زندگی خود را, به خصوص به عنوان آن مربوط به اطلاعات و دسترسی به پیشگیری از بارداری," او می گوید IPS.

  • با توجه به سازمان بهداشت جهانی (WHO) اثری مادران بالاتر خطرات ناشی از پره اکلامپسی رحم عفونت و عفونت های سیستمیک نسبت به زنان در سن 20 تا 24 سال است.
  • نوزادان از مادران نوجوان صورت خطرات بالاتر از تولد نوزادان کم وزن و زايمان زودرس و شدید نوزادی شرایط.

"علاوه بر جامع آموزش جنسی بسیار مهم است به عنوان آن ارائه می دهد فرصت برای رسیدن به دختران نوجوان با اطلاعات مهم و مهارت به دست گرفتن کنترل زندگی خود و به دنبال آینده ای روشن تر برای خود و خانواده و جوامع خود" Windau-Melmer می گوید.

اما ارائه جامع آموزش رابطه جنسی در کنیا همچنان به شدت مورد اعتراض موضوع توسط رهبران مذهبی که بزرگ نگه نوسان در این مسائل است و در عین حال به نورد در خط با ملی نوجوانان بهداشت جنسی و باروری سیاست.

Nguku می گوید که با وجود 2012 دولت تعهد به ارائه مقرون به صرفه و قابل دسترس با کیفیت بالا ارائه خدمات بهداشت باروری به نوجوانان این وعده باقی مانده بر روی کاغذ در قالب ملی نوجوانان بهداشت جنسی و باروری سیاست.

"سیاست به روز شد در سال 2015 به طوری که نوجوانان می تواند دقیق و به موقع اطلاعات و خدمات با کیفیت اما زنان هنوز هم بسیاری از نیازهای برآورده نشده" او می گوید.

اما تحقیقات توسط Guttmacher موسسه نشان می دهد که حداقل 54 درصد از نظر جنسی فعال زنان در شرق این کشور آفریقایی است که می خواهم برای به تعویق انداختن بارداری باید یک نیاز برآورده نشده برای مدرن پیشگیری از بارداری.

جورجینا Nyambura بنیانگذار Umoja زنان موبایل مراقبت های بهداشتی ثبت شده مبتنی بر جامعه سازمان با بیش از 6000 عضو در سراسر کشور می گوید که انگ و تبعیض باقی می ماند موانع برای زنان به دنبال زمینه بهداشت و حقوق باروری خدمات. اعتبار: میریام Gathigah/IPS

این آمار ترسناک کم رنگ در مقایسه با کشور پیشرفت چشمگیر نسبت به افزایش جذب مدرن پیشگیری از بارداری.

در پایان سال 2012 برنامه ریزی خانواده در اجلاس سران در لندن که در آن دولت و خیرین متعهد به اطمینان حاصل شود بیشتر زنان و دختران می تواند دسترسی خانواده مدرن برنامه ریزی تا سال 2020 کنیا متعهد به افزایش جذب مدرن جلوگیری از بارداری توسط زنان متاهل به 58 درصد است.

2017, کنیا, پیشی, مجموعه هدف افزایش جذب مدرن ضد بارداری برای تمام زنان یک سوم. آمار وزارت بهداشت نشان می دهد که قرص های ضد بارداری استفاده برای تمام زنان در حال حاضر در 61 درصد است. اما برای زنان این استفاده می ایستد در 40 درصد است.

به عنوان یک نتیجه تقریبا یکی از هر پنج دختر نوجوان به هر حال یک زندگی تولد و یا باردار است با اولین فرزند خود را, با توجه به وزارت بهداشت ،

"جامعه ما بسیار مذهبی و حتی در جایی که قوانین اجازه می دهد دختران جوان برای دسترسی به تمام سلامت جنسی و باروری, خدمات تمام زنان مجاز به وضعیت بسیار متفاوت بر روی زمین می گوید:" جورجینا Nyambura بنیانگذار Umoja زنان موبایل مراقبت های بهداشتی ثبت شده مبتنی بر جامعه سازمان با بیش از 6000 عضو در سراسر کشور است.

"این یک ضرب المثل رایج است که دختران بیشتر از ترس از بارداری و در نتیجه شواهد که آنها در داشتن رابطه جنسی, از اچ آی وی است."

به آدرس ترس از انگ و تبعیض نسبت به زنان, Nyambura مصرانه از دولت و بازیگران در بخش بهداشت و درمان به ارزیابی مجدد شیوه ای که در این گروه دسترسی به خدمات از جمله اطلاعات در مورد تمایلات جنسی.

در حال حاضر coronavirus همه گیر است و انتظار می رود برای معکوس کردن هر سود که در حال حاضر ساخته شده است. کنیا گزارش داد برخی از 1,214 COVID-19 موارد است. این کشور شده است در سراسر کشور مستند از ماه آوریل با یک شب حکومت هنوز هم در محل و مدارس دینی و مراکز بسته شده است.

"سلامتی همه گیر مانند COVID-2019 خواهد شد و تنها گسترش شکاف موجود بین زنان و در تمام زمینه بهداشت و حقوق باروری خدمات است که آنها نیاز دارند. منابع مالی و انسانی در حال حاضر شده است به کارگردانی به مبارزه با این بحران بهداشتی.

"از سوی دیگر خود مردم را تنها به بیمارستان آمده در حال حاضر اگر آن است که یک ماده از زندگی و مرگ است. بیماری های همه گیر ما تاثیر می گذارد خدمات سلامت به دنبال رفتارها و الگوهای" فضل Kanini یک پرستار در یکی از کشور را به بیمارستان ارجاع می گوید IPS.

اما بهداشت بلوغ چالش های اطلاع دولت برنامه ریزی خانواده تعهدات در سال 2017 در خانواده دوم برنامه ریزی اجلاس سران در لندن است.

دو تا از سه تجدید تعهدات دولت در تنظيم خانواده هدف زنان.

  • اولین تعهد به مقیاس پیشگیری از بارداری جذب از 61 درصد به 66 درصد برای تمام زنان تا سال 2030.
  • دوم تعهد به پیشگیری از بارداری افزایش میزان شیوع در میان زنان از 40 به 50 درصد تا سال 2020 و به 55 درصد در سال 2025 است.
  • و بیشتر از تعهد به کاهش بارداری در میان زنان از 18 به 12 درصد در سال 2020 به 10 درصد تا سال 2025.

برای هفت ماه اول بارداری, در حالی که او در پنهان کردن آن از خانواده Muigai نه تنها قبل از تولد مراقبت از معاینه. و او ناهنجاری نیست.

با توجه به وزارت بهداشت 51 درصد از حامله, نوجوانان کمتر از چهار ضروری قبل از تولد مراقبت از بازديد توصیه شده توسط WHO و 33 درصد را نمی دهد تولد در یک مرکز درمانی.

Nguku می گوید که دولت باید برای سرمایه گذاری بیشتر به خانواده برنامه ریزی برنامه است که هدف این گروه.

به طور کامل جلسه پیشگیری از بارداری, بهداشت مادر و نوزاد مراقبت از نیازهای نوجوانان در سراسر کشور هزینه حدود 89 میلیون دلار در هر سال است.

اما جلسه این نیاز هزینه خواهد شد حدود 114 میلیون دلار در سال که 63 میلیون دلار را به مراقبت های مربوط به حاملگی ناخواسته می گوید: Guttmacher موسسه.

سناریو صحبت می کند درست به Muigai وضعیت.

An 'A' با آرزوی تبدیل شدن به یک جراح مغز و اعصاب, او در حال حاضر می گذارد در بيمارستان دریافت درمان های پزشکی.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن