بلند کردن اجسام معیشت با بلند کردن آب

آسیا-اقیانوس آرام, مواد غذایی و کشاورزی, سرفصل تصفیه آب و فاضلاب مواد غذایی و کشاورزی DOLAKHA نپال Jun 25 سا

توسط AKHSHIJNEWS در 5 تیر 1399
آسیا-اقیانوس آرام, مواد غذایی و کشاورزی, سرفصل تصفیه آب و فاضلاب

مواد غذایی و کشاورزی

A pump invented by a young Nepali engineer uses the natural flow of water and doesn’t need fuel: it can transform Nepal’s farms

DOLAKHA نپال Jun 25 سال 2020 (IPS) - در حالی که در حال رشد در Lele روستا در جنوب للیتپور, Pratap تاپا تماشا پدر و مادر خود گیاه ذرت در تراس مزرعه و منتظر باران. او اغلب تعجب که چگونه بسیاری از خرحمالی می تواند کاهش می یابد و اگر آب می تواند به ارمغان آورد تا از نزدیک رودخانه.

تاپا رفت و برای تحصیل در رشته مهندسی در دانشگاه دلفت در هلند, جایی که او با وسواس در مورد چگونه به حل مشکل آبیاری برای خانواده اش در کوه های نپال در ارزان و پایدار.

با هلندی همکلاسی های او اختراع منحصر به فرد پمپ که مشتق از انرژی خود را از انرژی جنبشی جریان آب و استفاده از آن به پمپ آب ، مثل همه پیشرفت آن را مطلق سادگی از تکنولوژی ساخته شده است که آن را به طوری قابل اجرا است.

به نام Barsha پمپ (بعد از کلمه نپالی برای 'باران') تاپا اختراع او را برنده چندین جایزه از جمله فیلیپس جایزه نوآوری و تحمل نقطه جایزه. این بود که پس از ثبت نام از شرکت aQysta در هلند در سال 2013 به ترویج پمپ.

آن را به سرعت در اروپا اما با وجود موفقیت وجود دارد تاپا تا به حال طراحی آن با نپال در ذهن است. پس از شش سال پیش او به ارمغان آورد یک زن و شوهر از نمونه های اولیه و با موفقیت آزمایش آنها برای آبیاری حدود 130 هکتار از آپارتمان های بالای Indrawati, Trisuli و تاما کسی رودخانه.

"این جالب است که تقریبا دو سوم از نپال مزارع بستگی باران هنگامی که ما یک کشور از 6000 رودخانه ها می گوید:" تاپا که مورد مطالعه قرار مهندسی صنایع در هند و آیا کارشناسی ارشد خود را در موسسه فنی و مهندسی در للیتپور.

امروز 131 Barsha پمپ مستقر شده اند در سراسر 30 مناطق با یارانه به کشاورزان از دولت مهندسی کشاورزی با ریاست منطقه و توسعه کشاورزی و سازمان های بین المللی. بسته به ظرفیت پمپ هزینه های بین Rs160,000 – 280,000.

زیبایی Barsha پمپ است که آن را با استفاده از جریان طبیعی آب و نیازی سوخت. بنابراین آن را منتشر می کنند نیست گازهای گلخانه ای و صفر هزینه های عملیاتی.

پمپ های ویژه لوله اسپیرال که در آن آب کمک می کند تا فشرده سازی هوا است که به نوبه خود آسانسور آب تا حداکثر ارتفاع 20متر و یا فاصله 2 کیلومتر.

Yuvaraj Shrestha صاحب یک هکتار مزرعه بر روی یک تخت در بالای تاما کسی رودخانه در Ramechhap و مورد استفاده برای ایجاد Rs500,000 یک سال فروش سبزیجات. خود مشکل اصلی بود dependance در باران حتی اگر یک یخچال-تغذیه رودخانه سرازیر شد فقط زیر مزرعه.

اما در این سال او پس از نصب یارانه Barsha پمپ, او ساخته شده بیش از Rs3 میلیون دلار سود را از مزرعه خود را. پمپ به ارمغان می آورد تا از 12000 لیتر آب در روز از تاما کسی. آپارتمان در امتداد تاما کسی استفاده می شود که به آیش در فصل خشک در حال حاضر با شکوه سبز در تمام طول سال.

"این همه را با این پمپ این است که کلید موفقیت من گفت:" Shrestha.

در Sindhuli منطقه Arjun کومار Khatri از روستای Ratomate شد تمرین معاش دیم کشاورزی است. در حال حاضر او بلند است آب از خورشید کسی رودخانه 14m زیر مزرعه خود را با یک Barsha پمپ. "من باور نمی یک پمپ می تواند در بلند آب بدون برق تا زمانی که من دیدم یکی خودم زندگی ما تبدیل می شوند" او می گوید.

Barsha, پمپ, در حال حاضر آوردن این معجزه به 12 کشور از جمله اندونزی و اسپانیا و ترکیه و زامبیا. تاپا نگه می دارد تغییر طراحی با بازخورد از کشاورزان است.

این داستان در اصل منتشر شده توسط نپالی بارtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن