مدیریت یک بیماری همه گیر در یک بیماری همه گیر

آسیا-اقیانوس آرام, عناوین سلامت نظر اعتبار: سازمان ملل متحدJun 29 2020 (IPS) - در حالی که COVID-19 ساخته شده

توسط AKHSHIJNEWS در 10 تیر 1399
آسیا-اقیانوس آرام, عناوین سلامت

نظر

India faces a setback of five to eight years in its fight against tuberculosis due to the lockdown. Here are steps that the government and civil society can take to keep that from happening

اعتبار: سازمان ملل متحد

Jun 29 2020 (IPS) - در حالی که COVID-19 ساخته شده است که عناوین هر روز بیش از گذشته دو ماه خدمات سل (TB) یکی از قدیمی ترین بیماری ها در جهان قطع شده اند با توجه به مستند. با توجه به سازمان بهداشت جهانی (WHO) جهانی سل گزارش 2019 هند تا به حال حدود 2.7 میلیون مورد جدید و 440,000 مرگ و میر ناشی از سل در سال 2018—بالاترین در جهان است.

با وجود چنین اعداد و هند گرفته نشده هر هدفمند اقدامات برای مقابله با گسترش بيماری سل در حال انجام همه گیر.

این است که مجموعه جهانی اهداف به کاهش موارد جدید ابتلا به سل 90 درصد و مرگ و میر 95 درصد بین 2015 و 2035. دولت هند راه اندازی سل رایگان هند کمپین با هدف از بین بردن سل در این کشور تا سال 2025.

با این حال تخمین زده می شود که مبارزه با سل چهره یک شکست از پنج به هشت سال در سطح جهان با توجه به COVID-19. به طور خاص برای هند در دو ماه مستند و دو ماه دوره بهبودی برای مرمت کامل TB خدمات منجر خواهد شد اضافی 510,000 TB موارد و 150,000 TB مربوط به مرگ و میر بین 2020 و 2025. با سه ماه مستند و ده ماه دوره بهبود اعداد خواهد بود 178,000 و 510,000 بود.

این COVID-19 همه گیر مرکب است اپیدمی سل

بین المللی به رسمیت شناخته شده به طور مستقیم مشاهده درمان کوتاه مدت دوره (نقطه) استراتژی مستلزم تشخیص سل از طریق خلط تست و رژیم درمان از شش تا نه ماه با استفاده از داروهای مناسب و مشاهده توسط کارگران بهداشت و درمان.

دولت هند وعده رایگان تشخیص و درمان برای همه بیماران. اما COVID-19 همه گیر آورده به نور چندین شکاف در هند سیستم بهداشت و درمان. وجود دارد کمبود عملکرد خلط تست مراکز دات مراکز و امکانات دیگر برای شناسایی و درمان جدید بیماران مبتلا به سل. بهداشت و درمان کارگران نیز با احتیاط از رفتن در زمین و انجام آزمایش و تشخیص.

کارگران مهاجر با سل که در حال سفر به دور از محل کار خود را در خطر قطع درمان که ممکن است منجر به یک فرم حتی بیشتر شدید TB به نام چند سل مقاوم به دارو. علاوه بر این با توجه به انگ متصل با علائم COVID-19 مردم در حال حاضر از ترس به آزمایش TB. دلیل این است که سل علائم (مانند سرفه) و شبیه به کسانی که از COVID-19.

مردم نیز از ترس گرفته و دور از خانواده های خود جدا شده و به صورت نامشخص زمان. این می تواند مشکل را تشدید کند که تشخیص داده نشده و بیماران می توانند آلوده بسیاری از. نه به ذکر است کسانی که با ریه آسیب به سل ممکن است مستعد ابتلا به شدید تر نتایج اگر شما با COVID-19.

در آوریل غیر انتفاعی TB هشدار هند دهلی شعبه که با این نسخهها کار در برخی از جوامع محروم در دهلی زاغه مناطق یافت می شود که میانگین TB تست در هر ماه کاهش یافته بود 80 درصد در طول مستند. آنها ثبت شده تنها 25 درصد از جدید سل موارد است که آنها به طور متوسط قبل از این مستند و تنها 15 درصد از داروی جدید مقاوم به سل موارد است.

با توجه به Khasim سید سل هشدار هند "در هندوستان سلامت-به دنبال رفتار کاملا تغییر کرده بعد از COVID-19. مردم فکر می کنم دو بار قبل از به دنبال یک دکتر است." او می افزاید: "ما در انتظار یک عدد بسیار بالایی از بیماران در تمام نقطه و مراکز سرپایی بخش (OPDs) هنگامی که مستند برداشته شده است چرا که بیماران می ترسند به تشخیص حق در حال حاضر. هنگامی که همه چیز تبدیل به بهتر ما شاهد بیشتر و بیشتر بیماران در حال ظهور با علائم."

ما باید هدفمند اختراعات سل

ترکیبی از استراتژی های مورد نیاز خواهد بود برای بازگرداندن عادی TB خدمات با هدف کاهش انباشته استخر کشف نشده بيماران مبتلا به سل. وزارت بهداشت و رفاه خانواده در حال حاضر خواسته متحده و اتحادیه سرزمین های به اطمینان حاصل شود که تشخیص و درمان سل همچنان بدون مانع با وجود COVID-19. آن را کارگردانی کرده است از جمله آستان تحویل مواد مخدر و ارائه یک ماه از مواد مخدر در یک زمان.

در اینجا برخی از دیگر اقداماتی که می توان برای تقویت هر دو تشخیص و درمان:

تشخیص

  • دولت باید با همکاری سازمان های غیر انتفاعی و استفاده از تکنولوژی به سطح شیب دار تا بيماريابی فعال تماس با ردیابی و گسترش آگاهی در مورد علائم و نشانه های سل و اقدامات احتیاطی.
  • سلامت جامعه کارگران محلی و یا سازمان های غیر انتفاعی باید انجام درب-به-درب مجموعه نمونه.
  • دولت باید اطمینان حاصل شود که خدمات تشخیصی سل در حال نگهداری می شود. در حال حاضر اکثر آزمایشگاه استفاده می شود برای COVID-19 تست تنها.
  • برای مقاوم به چند دارو TB موارد دولت باید با فعال کردن CB-NAAT (یا Genexpert) آزمون به عنوان آن را تشخیص بیماران سریعتر و همچنین نشان می دهد اگر یک فرد دارای مقاومت به درمان مواد مخدر است.

درمان

  • بهداشت و درمان کارگران و سازمان های غیر انتفاعی باید کمک به بيماران مبتلا به سل پایبندی به درمان خود را با استفاده از تله-مشاوره به حساس و موها اعضای خانواده خود در مورد عوارض جانبی و علائم شدید از TB.
  • دولت در همکاری با سازمان های غیر انتفاعی باید اجرا یک خط تلفن است که می تواند به ارائه اطلاعات مهم به بيماران مبتلا به سل از قبیل مشاوره در مدیریت علائم شدید یا عوارض جانبی.
  • پزشکان سلامت باید اهرم و ابزار دیجیتال برای تشخیص بیماران و تجویز درمان خط اول (که اولین درمان تجویز شده برای بیماری). اگر چه محدودیت هایی وجود دارد به اثربخشی این رویکرد می تواند اجازه می دهد تا بیماران برای شروع دارو و کاهش خطر گسترش این بیماری است.

علاوه بر این, دولت, سازمان های غیر انتفاعی و موسسات خصوصی نیز باید همکاری برای تقویت کنترل عفونت برای حفاظت از بهداشت و درمان کارگران از سل به عنوان به خوبی به عنوان COVID-19 در طول هر گونه مداخله.

به عنوان خصوصی بیشتر پزشکان تبدیل به دیجیتال امکانات برای تشخیص و مشاوره وجود دارد که نیاز به راه حل های طراحی برای به حاشیه رانده جوامع که ممکن است دسترسی به دیجیتال امکانات. پیش بینی اعداد سل برجسته ضرورت برای بهتر استراتژی مداخله. در حالی که COVID-19 همه گیر سزاوار توجه و مداخله در پاسخ به آن آمده باید در هزینه از دیگر بیماری است.

Devika Agarwal دارای سه سال تجربه در بخش بهداشت عمومی در هند, کار برای سازمان مانند TB هشدار هند, وزارت بهداشت و رفاه خانواده در دولت NCT دهلی نو و غیر انتفاعی Aaroogya که با این نسخهها کار در پیشگیری و تشخیص زودرس سرطان پستان است. او دارای لیسانس در رسانه های جمعی با تخصص در روزنامه نگاری از سوفیا کالج, Mumbai.

این داستان در اصل منتشر شد توسط هند توسعه نقد و بررسی (IDR)tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب