غفلت قربانی: افراد مسن در طول COVID19 همه گیر

جرم و جنایت و عدالت جهانی, عناوین, سلامت, انسان, حقوق بشردوستانه اضطراری TerraViva سازمان ملل متحد نظر اعتبا

توسط AKHSHIJNEWS در 7 مرداد 1399
جرم و جنایت و عدالت جهانی, عناوین, سلامت, انسان, حقوق بشردوستانه اضطراری TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

اعتبار: سازمان ملل متحد

نیویورک Jul 28 2020 (IPS) -

عدم کمک به کسانی که بیشترین نیاز

COVID19 است ویرانگر در افراد مسن تر. اعداد متناوب بیش از 80 درصد از مرگ و میر ناشی از کروناویروس در آمریکا و شرق آسیا رخ داده است در میان بزرگسالان 65 ساله و بیش. در اروپا و استرالیا و ارقام و حتی بالاتر و 94 و 97 درصد از مرگ و میر بودند افراد 60 ساله و بیش از.

اما زمانی که contagions گسترش, افراد مسن تر بودند و امکان دسترسی به تخت و دستگاه تهویه مصنوعی, با وجود اینکه گروه های آسیب پذیر. کارشناسان حقوق بشر نگران شد تصمیم گیری ساخته شده در اطراف استفاده از کمیاب منابع پزشکی در بیمارستان ها و مراقبت های ویژه واحد های تبعیض آمیز صرفا بر اساس سن. با وجود اینکه درمانده و بیشتر در معرض خطر, افراد مسن تر نمی شد اولویت بندی; آنها عملا قربانی را تکذیب کرد و درمان اضطراری پشتیبانی می کند.

"افراد مسن باید از همان حقوق به زندگی و بهداشت به عنوان هر کس دیگری. تصمیم گیری های دشوار در سراسر زندگی-صرفه جویی در مراقبت های پزشکی باید احترام به حقوق بشر و کرامت از همه" اظهار داشت: دبیر کل سازمان ملل عمیقا نگران رویدادهای در طول بیماری همه گیر.

سکوت قتل عام در مراقبت از خانه

حدود نیمی از coronavirus تلفات در کشورهای با درآمد بالا در خانه های مراقبت هر چند این سبک شماری سهل گیری از آنجا که در اصل رسمی مرگ عوارض را شامل نمی شود کسانی را که مرده بود در خارج از بیمارستان بدون COVID19 آزمون انجام می شود.

بسیاری از کشورها گزارش شده کافی و تجهیزات حفاظتی و تست در مراقبت از خانه برای هر دو ساکنان و کارکنان مراقبت. هزاران نفر آلوده شدند از coronavirus در خانه های پرستاری و در حالی که برخی از کارکنان قهرمانانه مشغول به کار در شرایط خطرناک دیگر را نه. کارکنان غيبت اضافه شده به داستان های ترسناک.

ایزابل Ortiz

برای مثال در یک خانه سالمندان در فرانسه, 24 نفر گذشت تنها 5 روز; آنها مرده به تنهایی در اتاق خود را از hypovolemic shock بدون آب و غذا در آنجا که 40 درصد از کارکنان غایب بود. در کانادا تحقیقات جنایی آغاز شد و پس از 31 ساکنان مرده یافت شد unfed و بدون تغییر در سالمندان اقامت; پس از دیگر موارد نگران کننده کانادا نظامیان مستقر می شود برای کمک به دولت است و با توجه به بیش از تمام خصوصی در دراز مدت مراقبت از موسسات.

در سوئد پروتکل دلسرد کارکنان مراقبت از فرستادن افراد مسن تر به بیمارستان اجازه آنها را در مراقبت از خانه. در اسپانیا زمانی که ارتش مستقر شدند برای ضد عفونی کردن خانه های پرستاری آنها شوکه شده بودند برای پیدا کردن مردم "به طور کامل رها شده و یا حتی مرده در تخت خود را." اسپانیا راه اندازی کرده است تحقیقات جنایی را به ده ها تن از خانه های مراقبت پس از سانحه هزار نفر از سالمندان coronavirus قربانیان ادعا کرد که "پدر و مادر ما بودند از چپ به مرگ'.

خانواده ها خواهان عدالت تحت پیگرد خدمات مراقبت

در ایتالیا لمباردی منطقه یک قطعنامه ارائه 150 یورو (US$175) به مراقبت از خانه برای پذیرش COVID19 بیماران به کاهش بار بر روی تخت بیمارستان, شتاب گسترش این ویروس در میان کارگران بهداشت و ساکنان. تابوت انباشت اشیاء بدست آمده تا در خانه های سالمندان. خانواده ها در حال تشکیل پرونده دعاوی نادرست این بیماری همه گیر.

در ایالات متحده بیش از 38 ، 000 افراد مسن تر اند و در خوابگاه به دلیل COVID19 و بسیاری از خانواده ها را در زمینه پرونده های حقوقی علیه خانه های پرستاری به صورت غیر عمدی و سهل انگاری ناخالص.

در انگلستان خانواده از مراقبت از ساکنان خانه که درگذشت از COVID19 suing مراقبت بهداشتی و اجتماعی وزیر ادعا می کند از دولت را متهم به نقض کنوانسیون اروپایی حقوق بشر خدمات بهداشت ملی عمل 2006 و عدالت عمل می کنند.

چند میلیارد مراقبت صنعت لابی برای تضمین ایمنی در برابر دعاوی

مراقبت دراز مدت سودآور و قدرتمند میباشد. اروپا و مراقبت بخش متمرکز شده است در دست چند گروه های خصوصی که اغلب اجرای بازنشستگی و صندوق های سرمایه گذاری. همچنین در آمریکا 70 درصد از 15,000 خانه های پرستاری در حال اجرا توسط شرکت های انتفاعی; بسیاری از آنها خریداری شده و فروخته شده در سال های اخیر توسط خصوصی-حقوق صاحبان سهام شرکت.

در آمریکا و خانه های پرستاری و مراقبت طولانی مدت اپراتورهای شده اند لابی دولت و قانونگذاران فدرال در سراسر ایالات متحده به تصویب قوانین به آنها گسترده ایمنی انکار مسئولیت شرایط داخل خانه های مراقبت در طول COVID19. نوزده متحده به تازگی به تصویب قوانین و یا فرمانداری دستور اجرایی اعطای خانه های پرستاری حفاظت از مسئولیت مدنی در ارتباط با COVID19. هیچ کس مسئول درد و رنج هزاران نفر از افراد مسن که به تنهایی درگذشت در مراقبت از خانه.

آینده ای بهتر: Redressing وضعیت اسفناک از خوابگاه و مراقبت دراز مدت

با توجه به سرعت پیری جمعیت همه کشورها باید سرمایه گذاری بیشتری بر سلامت و مراقبت دراز مدت خدمات برای افراد مسن تر.

سیستم بهداشت و درمان ظرفیت تیره و تار به دلیل ریاضت اقتصادی کاهش در سال قبل از آن. این کمبود تخت کارکنان و تجهیزات ساخته شده است که پزشکان تبعیض علیه افراد مسن و اولویت بندی آن با بیشتر شانس زنده ماندن به COVID19. دولت ها و موسسات مالی بین المللی باید متوقف معنی کاهش بودجه است که باید محکوم بسیاری از مرگ و به جای سرمایه گذاری در جهانی بهداشت عمومی و سیستم های حفاظت اجتماعی.

کشور نیز باید سرمایه گذاری در کیفیت مراقبت دراز مدت خدمات برای افراد مسن تر. نیمی از جهان را سالمندان فاقد دسترسی به مراقبت طولانی مدت. در حال حاضر دولت صرف بسیار کمی در دراز مدت مراقبت از; در عوض, آنها اجازه داده اند مراقبت خصوصی به منظور توسعه خدمات با حداقل قوانین و مقررات. به عنوان یک نتیجه بسیاری از افراد مسن مجبور به پرداخت تا 100 درصد از مراقبت دراز مدت از خود جیب و بیشتر نمی توانیم خدمات با کیفیت – بسیار نابرابر سیستم.

جوامع شکست خورده اند افراد مسن در طول COVID19 بیماری همه گیر. کشورها باید جبران این غفلت و حمایت از بازماندگان به درستی تنظیم بازرسی و سرمایه گذاری در کیفیت خدمات مراقبت برای تمام افراد مسن تر.

ایزابل Ortiz است مدیر جهانی عدالت اجتماعی برنامه در ابتکار عمل به سیاست گفت و گو در دانشگاه کلمبیا در نیویورک و مدیر سابق سازمان بین المللی کار (ILO) و یونیسف و مقام سابق بانک توسعه آسیایی و سازمان ملل متحد.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن