آزادی مطبوعات نیاز به حفاظت از همه گیر بیش از حد

جرم و جنایت و عدالت برجسته جهانی, عناوین, سلامت, انسان, حقوق بشردوستانه اضطراری آزادی مطبوعات TerraViva سازمان

توسط AKHSHIJNEWS در 11 اردیبهشت 1399
جرم و جنایت و عدالت برجسته جهانی, عناوین, سلامت, انسان, حقوق بشردوستانه اضطراری آزادی مطبوعات TerraViva سازمان ملل متحد

Farhana Haque رحمان است معاون ارشد رئيس جمهور از IPS اینتر پرس سرویس; یک روزنامه نگار و کارشناس ارتباطات او یک مقام ارشد سابق سازمان ملل متحد سازمان غذا و کشاورزی و صندوق بین المللی توسعه کشاورزی.

رم Apr 30 سال 2020 (IPS) - پوشیدن نارنجی کت و ماسک صورت, Li Zehua چینی روزنامه نگار مستقل دیده می شود فیلمبرداری خود را در یک ماشین. او مطمئن است که دولت و ماموران امنیتی شده اند به دنبال او پس او شروع به مستندسازی وقایع در هوبئی سرمایه ووهان اولین کانون COVID-19 بیماری همه گیر. دوم ویدیو یوتیوب در گردش به طور گسترده ای پس از او راه اندازی درخواست تجدید نظر خود را به پایان می رسد به طور ناگهانی زمانی که دو مرد دست کشیدن در آپارتمان خود. او به تازگی دوباره آنلاین پس از دو سال گفت: پلیس بازجویی او قرار داده و او را در قرنطینه است و او بود و پس از نگاه در طول این دوره است.

دیگر شهروند روزنامه نگاران مانند Li نیز به ظاهر از بین رفت پس از گزارش و به اشتراک گذاری تصاویر از شیوع کروناویروس در چین – داخل بيمارستان در کوره های جسد سوزی در خیابان. "سانسور بسیار سخت است و مردم را به حساب در حال تعطیل اگر آنها به اشتراک گذاری مطالب من" وکیل-روزنامه نگار چن Qiushi به بی بی سی گفت در ماه فوریه است. او هنوز هم از دست رفته است.

دیده بان حقوق بشر می گوید مقامات چینی در حال قرار دادن همان تلاش را در تلاش برای مهار این ویروس را در سرکوب انتقاد. در ماه مارس دولت چین اخراج 13 روزنامه نگاران برای ما نشریات.

Farhana Haque رحمان

روز جهانی آزادی مطبوعات در مارس 3 به ما یادآوری می کند که رسانه ها با آن مواجه است بحران در چندین جبهه تشدید این بیماری همه گیر. انتشار 2020 جهان در فهرست آزادی مطبوعات در آوریل 21, خبرنگاران بدون مرز (RSF) اشاره می کند که Coronavirus است که توسط دولت های اقتدارگرا برای اجرای 'دکترین شوک' اقدامات است که می تواند غیر ممکن است در زمان عادی.

شاخص RSF می گوید نشان می دهد که "ارتباط روشن بین سرکوب آزادی رسانه ها در پاسخ به کروناویروس همه گیر و یک رتبه بندی کشور در شاخص" از 180 کشور و سرزمین. چین (177) و ایران (پایین 3 در 173) سانسور خود را coronavirus شیوع گسترده است. عراق (پایین 6 در 162) مجازات رادیو فردا برای مقاله ای که مورد سوال رسمی coronavirus ارقام و مجارستان (پایین 2 در 89) با تصویب اجباری 'coronavirus' قانون است.

خطر و خطرات طولانی مدت از سرکوب آزادی مطبوعات شده اند و کاملا در معرض این بیماری همه گیر. به عنوان جهانی مرگ و میر مانت در میان یک بحران اقتصادی بی سابقه ای نسبت به چین می ایستد متهم از اقدام بیش از حد در اواخر هشدار جهانی در مورد زمان و میزان تهدید.

چینی, سخنگوی وزارت خارجه هوآ Chungying به دنبال سوال مورد سرعت ایالات متحده در پاسخ به این ویروس پس از منع ورود از چین در فوریه 2. ترویج شفاف و گزارش رایگان در جهان به هم پیوسته جهانی است ضرورت است.

این در واقع مشکل نیست فقط یک کشور است. جهان در فهرست آزادی مطبوعات نشان می دهد ظلم و ستم از روزنامه نگاران از شمال به جنوب در آنچه به نظر می رسد مانند یک بیماری همه گیر در حق خود صرف نظر از علل و نظام سیاسی.

حتی رئیس جمهور قدرتمند ترین در جهان دموکراسی دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن توصیف کرده است مطبوعات به عنوان "دشمن مردم آمریکا."

در عین حال از آن است که در آن موسسات در حال شکننده تر و یا درگیری زیاد است که دوست ندارند دولت باید پاسخگو شکل می گیرد به طور معمول در اقتدارگرا راه.

در میانمار eNay Myo Lin دستگیر شد در تاریخ 31 مارس به اتهام تروریسم, برای مصاحبه با یک نماینده از Arakan ارتش یک گروه شورشی مبارزه برای خودمختاری در ایالت راخین. بنگلادش و در طرف دیگر مرز شاهد افزایش خشونت علیه خبرنگاران است.

دموکراسی است و نه به اندازه کافی برای تضمین آزادی رسانه ها یا. در هند تحت نارندرا نخست وزیر مطبوعات "است که رایگان می نویسد: نیویورک تایمز. با توجه به غیر انتفاعی قلم آمریکا "اذیت و آزار انتقادی نویسندگان و روزنامه نگاران نه تنها در هند بلکه در سطح جهان است اخلال کم جدید برای دولت مودی که در حال حاضر قرار دادن دموکراسی هند در پاشنه خود".

اما آن را فقط دولت ساخت تهدیدات. جرایم سازمان یافته و خراب شده مقامات و تروریسم نیز ثابت خطرات. مارس 18 مشخص سالگرد قتل یک روزنامه نگار شلیاق McKee توسط یک جمهوری خواه شبه نظامی فعال در طول شورش در ایرلند شمالی.

پس چگونه ما چالش این نوع از ظلم و ستم و سوء استفاده در یک جهان که در آن به عنوان توماس جفرسون گفت: "تنها امنیت از همه این است که در مطبوعات آزاد"?

در نهایت همانطور که در یک بیماری همه گیر آزادی مطبوعات تنها می تواند تضمین شده توسط یک هماهنگ جهانی تلاش و تمرکز در دراز مدت مزایای مهم تر جهان است. این به این معنی فشار به تقویت چارچوب های حقوقی از جمله تعقیب harassers و قاتلان شاید فقط به عنوان جامعه بین المللی را آزار جنایتکاران جنگی در حالی که ارائه یک جهانی برای حفاظت از روزنامه نگاران. پیدا کردن و ترویج روش های نوآورانه از پرداخت یارانه به رسانه های مستقل و همچنین به عنوان بزرگ فن آوری شرکت به پرداخت برای محتوای به اشتراک گذاری آنها نیز بسیار مهم برای کمک به مطبوعات آزاد به رشد است.

آلبرت کامو نویسنده و نویسنده از طاعون و همچنین یک روزنامه نگار. به عنوان او یک بار اشاره کرد: "مطبوعات آزاد می تواند خوب یا بد, اما قطعا بدون آزادی مطبوعات هرگز چیزی جز بد است."tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب