تأملاتی در منشور ملل متحد بر آن سالگرد 75

جامعه مدنی تغییر آب و هوا, توسعه و, کمک, جنس, جهانی, عناوین, حقوق بشر, شرایط اضطراری انسانی, IPS سازمان ملل مت

توسط AKHSHIJNEWS در 8 مرداد 1399
جامعه مدنی تغییر آب و هوا, توسعه و, کمک, جنس, جهانی, عناوین, حقوق بشر, شرایط اضطراری انسانی, IPS سازمان ملل متحد: در داخل گلخانه, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

مونا Juul است هفتاد و پنجمین رئیس جمهور از شورای اقتصادی و اجتماعی و نماینده دائم نروژ در سازمان ملل.

اینگا Rhonda پادشاه (سمت چپ) نماینده دائم سنت وینسنت و گرنادین به سازمان ملل متحد و هفتاد و چهارمین رئیس جمهور از شورای اقتصادی و اجتماعی (ECOSOC) دست بر gavel به مونا Juul دائمی نماینده از نروژ به سازمان ملل متحد و تازه منتخب هفتاد و پنجمین رئیس جمهور ECOSOC در مراسم افتتاحیه نشست 2020 جلسه ECOSOC. نیویورک 25 جولای 2019. اعتبار: سازمان ملل عکس/Eskinder Debebe

نیویورک Jul 29 2020 (IPS) - در این سال ما جشن سالگرد 75 از منشور سازمان ملل متحد نوشته شده و امضا شده در طول یک دوره از تغییر جهانی است. امروز جهان است دوباره تغییر در زیر پای ما. در عین حال منشور باقی مانده است یک پایه محکم برای تلاش های مشترک ما.

این زمان نامشخص جهانی اختلال درخشش نور در interdependences از جهان ما. این COVID-19 همه گیر و نابرابری آن را در معرض یک چالش جهانی است که ما باید حل از طریق راه حل های جهانی. این راه حل تماس بگیرید برای اطلاعات بیشتر و نه کمتر و همکاری در سراسر مرزهای ملی.

همکاری جهانی است پایدار وعده منشور ملل متحد است. من مفتخر به ریاست شورای اقتصادی و اجتماعی (ECOSOC) یکی از اصلی ارگان های سازمان ملل متحد در سالگرد 75.

در ژانویه سال 1946 18 عضو جمع آوری شده برای این نشست افتتاحیه ECOSOC تحت رهبری اولین رئیس جمهور آن آقا Ramaswami Mudaliar هند است. ECOSOC بود واگذار قدرتمند با دستور به ترویج زندگی بهتر برای همه با تقویت همکاری های بین المللی اقتصادی و اجتماعی و مسائل فرهنگی.

منشور را به رسمیت می شناسد ارزش اجتماعی و توسعه اقتصادی به عنوان پیش نیاز برای ثبات و رفاه. در سال 1956 سخنرانی دبیر کل Dag Hammarskjöld گفت که "در حالی که شورای امنیت وجود دارد در درجه اول برای حل و فصل درگیری [...] شورای اقتصادی و اجتماعی وجود دارد در درجه اول برای از بین بردن علل تضاد است."

برای من این یک یادآوری است که صلح پایدار و رفاه و تکیه بر همبستگی جهانی و همکاری است.

امروز این وحدت هدف برای رسیدن به کسانی که دورتر در پشت نیز روح از اهداف توسعه پایدار (SDGs). 2030 دستور کار مشترک ما نقشه راه برای تبدیل جهان به عنوان ما بهبود, بهتر, محافظت از سیاره ما و هیچ کس را ترک پشت. با ECOSOC در خدمت به عنوان وحدت پلت فرم برای ادغام اقدام پیگیری و بررسی SDGs ما وعده ریشه کن کردن فقر و رسیدن به برابری و جلوگیری از تغییر آب و هوا باید درایو اعمال ما.

ECOSOC منحصر به فرد تشکیل قدرت به ایجاد این اتفاق می افتد. آن را به ارمغان می آورد با هم ارزشمند حوزه مانند جوانان و بخش خصوصی به منظور افزایش کار ما و بحث. ECOSOC همچنان دروازه ای برای جامعه مدنی در تعامل با سازمان ملل متحد. جامعه مدنی شده است مرکزی به پیشرفت های بین المللی اقتصادی و اجتماعی و زیست محیطی همکاری از کوچک اما حیاتی تعدادی از سازمان ها در حال حاضر در سان فرانسیسکو زمانی که منشور امضا شد و در سال 1945 به 5,000-به علاوه سازمان های غیر دولتی با ECOSOC مشورتی وضعیت امروز است.

ویلهلم nick peterson Morgenstierne سفیر ایالات متحده آمریکا و از اعضای هیئت نمایندگی از نروژ امضای منشور ملل متحد در جانبازان جنگ یادبود ساختمان در سان فرانسیسکو, ایالات متحده آمریکا در 26 ژوئن 1945. اعتبار: سازمان ملل عکس/McLain

این منشور همچنین تشریح که ECOSOC باید به ترویج احترام جهانی و رعایت حقوق بشر و آزادیهای اساسی برای همه بدون تمایز به نژاد و جنس و زبان يا مذهب. در حالی که مقدار منتقل شده در جهان ما این حکم باقی مانده است فقط به عنوان مهم امروز در سال 1945. پس از همه حقوق بشر هستند که بخشی از سازمان ملل متحد کاملا به معنای واقعی کلمه. زمانی که Trygve دروغ, اولین دبیر کل و همکار نروژی گذاشته بنای مقر ملل متحد در خلیج لاک پشت ها در ماه اکتبر سال 1949 در آن موجود همراه با منشور یک نسخه از اعلامیه جهانی حقوق بشر.

حقوق بشر همواره بخشی از کار ECOSOC. سابق سازمان ملل متحد کمیسیون حقوق بشر یکی از اولین عملکردی کمیسیون ایجاد شده در ECOSOC شد و متهم با تهیه پیش نویس اعلامیه جهانی. امروز ECOSOC باقی می ماند متعهد به ایفای بخشی از آن برای ترویج تمام حقوق مدنی و سیاسی و همچنین اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و حقوق.

در تضاد کامل با 18 مرد که با تشکیل اولین جلسه ECOSOC در سال 1946 I am proud to be سومین دوره متوالی رییس جمهور از ECOSOC و یکی از پنج زن رئیس جمهور در تاریخ 75 ساله آن. اگر چه آهسته این پیشرفت به ویژه در مقایسه با سال 1945 زمانی که خارج از 850 بین المللی که نمایندگان مجلس در سان فرانسیسکو برای ایجاد منشور ملل متحد تنها هشت زن بودند و تنها چهار نفر از آنها امضا کنندگان به منشور. امروز دبیر کل زمانی برابری جنسیتی در همه ارشد سازمان ملل متحد و کمیسیون وضعیت زنان است که شاید بالاترین مشخصات بخشی از کار ECOSOC. کمیسیون جلسه سالانه است که ابزاری در ترویج حقوق زنان, مستند واقعیت زندگی زنان در سراسر جهان و شکل دادن به استانداردهای جهانی در مورد برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان است.

ECOSOC باید به جای برابری جنسیتی در قلب همه ما کار می کنند. حقوق زنان و برابری جنسیتی ضروری است به دنيا. در تمام تلاش من در تلاش برای ترویج و پیشبرد این حقوق را با یک چشم انداز مرفه و صلح آمیز و عادلانه در جهان به نفع زنان و دختران و مردان و پسران به طور یکسان.

قبل از بحران کنونی بیشتر مردم در سراسر جهان زندگی می کردند زندگی بهتر در مقایسه با یک دهه پیش. بیشتر مردم دسترسی به مراقبت های بهداشتی بهتر کار مناسب و معقول و آموزش و پرورش از همیشه قبل از. با این وجود نابرابری تغییر آب و هوا و ماندگاری اثرات منفی از COVID-19 بیماری همه گیر در حال تهدید به لغو این سود. در حالی که ما فن آوری و منابع مالی در اختیار ما تغییرات بی سابقه ای مورد نیاز خواهد بود برای تراز کردن منابع با اهداف توسعه پایدار. سازمان ملل متحد باید باقی می ماند در خط مقدم تلاش های جمعی در هدایت ما تعهد به منشور.

آزمون واقعی از موفقیت ما خواهد بود که آیا افراد جوامع و کشورها بهبود تجربه خود را در زندگی و جوامع است. سازمان ملل متحد باید از ارزش به مردم است. به خانواده ما. به همسایگان ما. به دوستان ما. مگر ما رسیدن به این اعتبار ما در خطر است.

همانطور که ما جشن سالگرد 75 از منشور ملل متحد اجازه دهید ما خودمان یادآوری وعده آن را مظهر برای کمک به جهان و تبدیل شدن به موفق تر فقط عادلانه و صلح آمیز.

به نظر من باز کردن کلمات از منشور "ما مردم ملل متحد" هستند فروتن و توانمند سازی یادآوری از توانایی ما برای غلبه بر زمان و چالش های آینده. حتی در مشکل زمان وجود دارد باقی می ماند امید زیادی در قدرت کار با هم. که موسس روح ملل متحد—و در این سالگرد 75 سال به عنوان ما به صورت قبر و چالش های جهانی آن است که روح ما باید احضار امروز.

این مقاله برای اولین بار توسط سازمان ملل متحد کرونیکل در 26 ژوئن سال 2020 است.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن