ارتباط سپاه صلح ایالات متحده در پست-COVID جهان

آسیا-اقیانوس آرام, توسعه و, کمک, اقتصاد و تجارت, ویژه, جهانی, حکومت, عناوین, IPS سازمان ملل متحد: در داخل گلخا

توسط AKHSHIJNEWS در 30 تیر 1399
آسیا-اقیانوس آرام, توسعه و, کمک, اقتصاد و تجارت, ویژه, جهانی, حکومت, عناوین, IPS سازمان ملل متحد: در داخل گلخانه جمعیت فقر & SDGs, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

کول چاندرا Gautam معاون سابق مدیر اجرایی یونیسف برنده 2018 هریس Wofford شهروند جهانی جایزه اعطا شده توسط انجمن ملی از سپاه صلح آمریکا و نویسنده: 'شهروند جهانی از Gulmi: سفر من از تپه نپال به سالن از سازمان ملل متحد.

داوطلب سپاه صلح در نپال. اعتبار: سپاه صلح کتابخانه رسانه ها, نپال

کاتماندو, نپال, Jul 20 سال 2020 (IPS) - من تا به حال 5 دهه مبارک در ارتباط با سپاه صلح از آنجایی که من یک 7th grade دانشجو در تپه نپال. فوق العاده من سپاه صلح معلمان ابزاری در کمک به تبدیل زندگی من است. و 4000+ داوطلب سپاه صلح که خدمت کرده اند در نپال کمک فوق العاده به توسعه کشور است.

من احساس غم انگیز است که به دلیل COVID همه گیر سپاه صلح تا به حال به طور موقت عقب نشینی داوطلبان آن از همه کشورها از جمله نپال.

امروز من به من ملحق همکار اعضا* از گواتمالا و کنیا به آدرس برخی از سنگین پرسش در مورد آینده سپاه صلح از منظر ما به عنوان شهروندان جهانی که ما در خانه کشور است.

من عمیقا درک روح جستجو انگیزه برای انعکاس ما در این زمان از تاریخی تشنج در ما باعث شده نه تنها COVID بحران بلکه Black Lives Matter جنبش و دیگر بحران های رو به امریکا و جهان است.

حوادث اخیر ساخته شده اند همه ما عمیقا فرو رفتن در مورد مبارزه با نژادپرستی نظاممند و گسترده تر ترویج عدالت اجتماعی و پایان دادن به طولانی میراث نژادی, قومی و مذهبی و جنسیتی و نابرابری.

ما در پیدا کردن این پدیده نه تنها در امریکا بلکه در تمام کشورهایی که سپاه صلح خدمت می کنند.
اجازه بدهید سعی کنید به آدرس این مسائل تاریخی و چشم انداز جامع.

در طول قرن گذشته ایالات متحده شده است جهان بزرگترین قدرت فوق العاده. شده اند وجود دارد 3 عمده منابع در امریکا قدرت فوق العاده وضعیت در جهان – آن رفاه اقتصادیآن قدرت نظامی و فرهنگی طراوت و چالاکی.

آمریکا شده است, ثروتمندترین کشور در جهان برای نزدیک به 2 قرن است. ایالات متحده تنها 4 درصد از جمعیت جهان است اما 15 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان و 30 درصد از میلیاردرهای جهان. اما ما همچنین پیدا کردن در امریکا مضحک نابرابری و فقر در میان مقدار زیادی.

آن است که تنها کشور جهان بدون جهانی بهداشت تحت پوشش. از نظر مردم, بهداشت و رفاه, آمریکا دیگر رهبر جهان.

سپاه صلح کارگر در نپال. اعتبار: www.peacecorps.gov

واقعیت این است که ما بیشتر است و موارد مرگ و میر ناشی از COVID-19 بیش از هر کشور دیگری در جهان است گفتن یک مثال از اینکه چگونه آمریکا ثروت و نتواند خود را برای محافظت از سلامت مردم است.

امریکا قدرت نظامی نیز بی نظیر در تاریخ معاصر است. در حال حاضر ما صرف بیش از 700 میلیارد دلار سالانه در دفاع. که نزدیک به 40 درصد از این کلمه نظامی صرف.

اما این به طور فزاینده ای تبدیل شدن به یک بار بدون متناسب با منافع آمریکا است. تریلیون دلار امریکا صرف نظامی خود را به طور فزاینده ای تبدیل شدن به ضد تولیدی. به جای برنده شدن دوستان نظامی آمریکا ممکن است که تبدیل مردم به دشمنان و حتی تروریست ها.

آنچه در نگاه تریلیون در مصارف نظامی تولید شده در افغانستان و ایران و عراق و جهان عرب و حتی در آمریکای لاتین – موج ضد آمریکایی.

به اعتقاد من وقت آن است که در حال حاضر به reorient اقتصاد آمریکا به شدت کاهش هزینه های نظامی و تغییر مسیر آن را برای پایان دادن به فقر و کاهش نابرابری به ارائه مراقبت های بهداشتی و آموزش با کیفیت برای همه و برای محافظت از زمین از بحران آب و هوا.

این است که در آن امریکا سوم قدرت را به بازی می آید. آمریکا, آموزشی, علمی و فرهنگی طراوت و چالاکی را به دست آورده ما فوق العاده قدرت نرم در جهان است.

40 درصد از جهان برندگان جایزه نوبل شده اند آمریکایی ها. بیش از 50 درصد از جهان برندگان جایزه نوبل در امریکا آموزش دیده بودند. و 60 جهان را 100 بهترین دانشگاه ها در امریکا است. آمریکا علمی و فن آوری و نوآوری فرهنگی را احاطه تمام جهان است.

این چیزی است که می دهد امریکا مثبت قدرت نرم برای جهان است. به نظر من سپاه صلح به عنوان یک عنصر که خیرخواه آمریکا قدرت نرم.

من به جرات می گویند که کمتر از یک و نیم میلیارد دلار است که امریکا صرف سالانه سپاه صلح لمس بیشتر مردم عادی قلب کمک می کند و پرورش صلح و دوستی در جهان از بسیاری از میلیاردها دلار صرف کمک های نظامی به کشورهای در حال توسعه.

من به یاد بیاورید که دقیقا چشم انداز از رئیس جمهور جان اف کندی هنگامی که او تاسیس سپاه صلح. کندی پیش بینی سپاه صلح – به عنوان یک فرصت برای جوان آمریکایی برای درک بهتر چالش های زندگی در یک کشور در حال توسعه برای انتقال دانش و مهارت خود را برای کمک به غلبه بر فقر و عقب ماندگی.

کسانی که دقیقا بلوک های ساختمان برای صلح و رفاه. آن است که روح همبستگی و همدلی است که باعث می شود امریکا و یا نپال و یا هر کشور دیگر واقعا بزرگ است.

به قول مرحوم سناتور عروسکی کندی به امریکا بزرگ دوباره: "بهتر است برای ارسال در سپاه صلح از سپاه تفنگداران دریایی".

من آرزو می کنم که رئیس جمهور تهمت بوده داوطلب سپاه صلح. اگر او تا به حال سپاه صلح تجربه او تلاش کرده اند که به "آمریکای بزرگ دوباره" با پاسخگویی به بزرگترین چالش های زمان ما – که COVID-19 گیر سیستمیک نژادپرستی و فقر جهانی و بحران آب و هوا – در یک شیوه ای کاملا متفاوت.

اجازه دهید من در حال حاضر منعکس کننده دو سوال که NPCA خواسته ما:

    – "چگونه می توانید سپاه صلح بود یک شریک واقعی با کشور میزبان
    در پست جدید-COVID جهان ؟
    – و چگونه باید سپاه صلح تغییر می شود مربوط به قرن 21"

حتی قبل از COVID-19 تاخت و تاز و بی ثبات جهان ما در حال حاضر جهانی توافق دستور کار جهانی به نام اهداف توسعه پایدار. این اهداف با ده ها تن از خاص و زمان محدود به اهداف به دست آورد تا سال 2030 شامل پایان دادن به فقر شدید ترویج رفاه با عدالت حفاظت از محیط زیست و حفاظت از مردم و حقوق بشر است.

آنها تایید شده توسط همه کشورهای جهان از جمله ایالات متحده در سازمان ملل متحد در سال 2015. این SDGs شامل یک غیر حزبی دستور کار بنابراین همه ما می تواند آنها را پشتیبانی این که آیا شما یک جمهوری خواه یا دموکرات یا نه.

این داوطلب سپاه صلح در حال حاضر ترویج این اهداف کار خود را به عنوان معلمان مروج سلامت, کشاورزی فرمت کارگران و انواع دیگر مشاغل.

آنچه اکنون مورد نیاز است برای بهبود مهارت های داوطلب سپاه صلح به اطمینان حاصل شود که خدمات ارائه شده به واقعا توانمند سازی مردم محلی و جوامع است.

مانند همه نهادهای دیگر انجام می دهند در این زمان سپاه صلح بیش از حد بهره مند از یک سازمانی روح جستجو برای ریشه کن کردن هر گونه اثری از نژاد پرستی و تبعیض جنسیتی یا یک ذهنیت استعماری است که گاهی اوقات ممکن است و سهوا تاثیر آن در کار و ماموریت.

من صادقانه بر این باورند که سپاه صلح کمک می کند تبدیل به بحران های متعدد رو به ما و جهان را به فرصت برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار.

من می دانم که از تجربه شخصی خود من و مشاهدات که داوطلب سپاه صلح می تواند یک تحول تاثیر بر زندگی بسیاری از مردم عادی و رهبران آینده از کشور میزبان.

ما به طور فزاینده ای اینتر-جهان متصل خواستار همبستگی جهانی و نه, موسسه خیریه برای حل مشکلات جهانی است که فراتر از مرزهای ملی مانند شبح جنگ, تروریسم, نژاد پرستی, تغییر آب و هوا و بیماری های همه گیر مانند COVID-19.

من صادقانه بر این باورند که سپاه صلح می تواند یک سازمان بزرگ اختصاص داده شده به ترویج چنین جهانی همبستگی در مردم به مردم در سطح.

اجازه دهید ما به یاد داشته باشید که همبستگی بر خلاف خیریه یک خیابان دو طرفه است. سپاه صلح تجربه است فقط به عنوان مهم برای آموزش و پرورش و روشنگری از داوطلب سپاه صلح به عنوان آن را برای آنها را به کمک خود را به جوامع میزبان.

بیش از هر گروه دیگر آمریکایی من بر این باورند که بازگشت داوطلب سپاه صلح می تواند القای حس یک روشنفکر امریکا به عنوان بخشی از نیست به غیر از یک مطلب فقط صلح آمیز و مرفه جهان است.

بنابراین من امیدوارم و تعداد سپاه صلح برای زنده ماندن و رشد و کمک به ساخت یک روشنفکر پست-COVID امریکا و جهان است.

*در یک آدرس به ملی صلح سپاه انجمن های نمایش در آینده سپاه صلح از دیدگاه یک میزبان کشور نپال.

www.kulgautam.org; kulgautam@hotmail.comtinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن