ساسکاتون مدارس دولتی می گذرد بودجه تساوی در $2M از ذخایر به آدرس کمبود بودجه

محتوای مقاله در ادامههیئت مدیره در روز سه شنبه تایید نام جدید به عنوان Wâhkôhtowin — که در کری ترجمه به روابط

توسط AKHSHIJNEWS در 28 خرداد 1399

محتوای مقاله در ادامه

هیئت مدیره در روز سه شنبه تایید نام جدید به عنوان Wâhkôhtowin — که در کری ترجمه به روابط و یا روابط و یا مرتبط. تغییر خواهد بود در محل در ماه سپتامبر برای شروع 2020-21 سال تحصیلی.

SASKATOON,SK--September 16/2019-* 0918 News Cree Education - Pete Chief is the principal of Confederation Park Elementary School, where demand for Cree language education is soaring in Saskatoon, SK on Monday, September 16, 2019. (Saskatoon StarPhoenix/Matt Smith)
کنفدراسیون پارک مدیر مدرسه پیت رئیس مت اسمیت/ساسکاتون StarPhoenix

"هیئت مدیره ما مفتخر است که به تصویب این تغییر نام که یک مثال فوق العاده از یکی از مدارس ما پاسخگو بودن آن در جامعه" MacPherson گفت.

"Wâhkôhtowin قطاری آنچه ما می خواهیم مدارس ما بود و برای ما دانش آموزان و خانواده — یک محل که در آن رابطه می آید برای اولین بار."

مکالمات در اطراف تغییر نام مدرسه آغاز شده و در سال 2016 زمانی که Nêhiyâwiwin کری فرهنگ و زبان برنامه 10 سالگرد خود را جشن گرفت. بزرگان هدایت روند و توصیه بر اهمیت تغییر نام و انتخاب Wâhkôhtowin طریق سنتی مراسم نامگذاری.

ما عذرخواهی می کنیم اما این فیلم شکست خورده است را به بار.

اغلب مورد استفاده برای توصیف خویشاوندی آن را یک نام مناسب با توجه به گسترده تر در ارتباط با جامعه در مدرسه گفت: مدیر مدرسه پیت ارشد.

"این نشان دهنده این کار ما نه تنها در بخش برنامه استراتژیک ما اما مهمتر از کار های روزمره ما در کنفدراسیون پارک, مدرسه," او گفت:.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im