SDGs: چالش برای بهبود زندگی پس از COVID-19 بحران

توسعه و کمک های ویژه جهانی, عناوین شرایط اضطراری انسانی, IPS سازمان ملل متحد: در داخل گلخانه جمعیت فقر & S

توسط AKHSHIJNEWS در 8 اردیبهشت 1399
توسعه و کمک های ویژه جهانی, عناوین شرایط اضطراری انسانی, IPS سازمان ملل متحد: در داخل گلخانه جمعیت فقر & SDGs, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

الکساندر Trepelkov است افسر-در-مسئول بخش اهداف توسعه پایدار (SDGs) در سازمان ملل متحد وزارت امور اقتصادی و اجتماعی (DESA)

دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ, خلاصه رسانه ها در توسعه اجتماعی و اقتصادی اثرات COVID-19 بیماری همه گیر. اعتبار: سازمان ملل متحد/علامت Garten

سازمان ملل متحد در آوریل 27 سال 2020 (IPS) - این SDGs با خود جهانی دامنه پیوسته طبیعت و تمرکز بر خروج هیچ یک از پشت خواهد بود ضروری تر از همیشه در طول و پس از این بحران است.

این SDGs تشویق سرمایه گذاری در بخش کالاهای عمومی مانند حداقل سطح حمایت اجتماعی و ارائه خدمات مانند مراقبت های بهداشتی آب تمیز و آموزش و پرورش است که کمک به ایجاد انعطاف پذیری و افزایش مکانیسم مردم باید برای مقابله با این فوری و دراز مدت تاثیر شوک.

برآوردهای اخیر نشان می دهد که برخی از 3 میلیارد نفر هستند بدون پایه شستن دست امکانات در صفحه اصلی و 4 میلیارد نفر فاقد هر نوع حمایت اجتماعی.

این SDGs یک تعهد به ترک هیچ کس پشت و این شامل تضمین هر کس قادر به انجام اقدامات برای کاهش قرار گرفتن در معرض بیماری و وسیله ای برای مقابله و بهبود می یابند.

اگر هر چیزی SDGs تر تبدیل خواهد شد مهم در روزها و ماه های آینده. اهداف و اهداف تعیین شده در سال 2015 هستند دقیقا مناطقی که پیشرفت نیاز به ایجاد انعطاف پذیری و محافظت در برابر بحران های آینده و در جایی که ما نیاز به کار ساخت پس از بازگشت فوری تراژدی فروکش.

اولیه پیش بینی از سیستم سازمان ملل متحد نشان می دهد که COVID-19 می تواند منجر به افزایش جهانی فقر شدید در بیش از 20 سال پس از بحران مالی آسیا از سال 1981. این می تواند به فشار 40 تا 60 میلیون نفر به فقر شدید و می تواند دو برابر بروز ناامنی غذایی در جهان است.

چالش برای بهبود زندگی مردم پس از این بحران خواهد بود بیشتر از همیشه اما SDGs کمک خواهد کرد که راهنمای مسیر رو به جلو برای کاهش درد و رنج.

انجام هر گونه اهداف ایستادگی در لحظه ای که بیشترین فشار دادن ؟

چون SDGs همه به هم پیوسته مداخلات را می توان در راه است که دستیابی به یک هدف در حالی که همچنین اعمال نفوذ مثبت و هم افزایی میان اهداف دیگر به گسترده تر برسد. سازمان ملل متحد DESA راه اندازی جهانی توسعه پایدار در گزارش سپتامبر گذشته و یک کلید پیام وجود دارد که با بهره گیری از هم افزایی و پرداختن به تجارت آف در میان اهداف است که تنها راه برای رسیدن به 2030 دستور کار است.

تقویت رفاه انسان شناسایی شد در این گزارش به عنوان یک نقطه ورود برای به حداکثر رساندن پیشرفت در دستور کار و نمونه وجود دارد که سرمایه گذاری در آموزش و پرورش در علم و فن آوری می تواند کمک به ایجاد ظرفیت برای پاسخ به فشار دادن چالش های مانند تغییر آب و هوا و همچنین مانند زمان بیماری همه گیر.

این گزارش همچنین بر نیاز به افزایش دسترسی به حمایت های اجتماعی به عنوان اقتصاد تغییر کند و مردم باید برای مقابله با بلایای طبیعی از جمله مرتبط با سلامت و باید برای افزایش حمایت از کارگران به انتقال به انواع جدیدی از کار و زمانی که معیشت آنها وابسته به ناپایدار بخش است.

همه اینها در عرصه سیاست خواهد شد که در خط مقدم از تصمیم گیرندگان توجه به کشورهای دست به گریبان با پاسخ به Covid-19 و سعی کنید برای ساخت قوی تر اجتماعی و اقتصادی سیستم های آینده کاهش آسیب پذیری.

آنها غیر واقعی? آنچه در مورد 2030 مهلت در نور از همه گیر?

علم و دانش مورد نیاز برای رسیدن به 2030 دستور کار است که به خوبی پیشرفته و از علم منظر COVID-19 همه گیر ممکن است حتی تشویق بیشتر همکاری و اشتراک دانش عمومی خوب است.

نیز وجود دارد برخی تعجب آور روند در مناطق 2030 دستور کار که در آن پیشرفت کند بوده است. شواهدی وجود دارد که مستند سیاست و در نتیجه کاهش در فعالیت های اقتصادی دیده می شود CO2 تولید گازهای گلخانه ای کاهش چشمگیری داشته است.

شرایط این کاهش بوده است غم انگیز و با از دست دادن جان انسان و معیشت. اما سوال وجود دارد در حال حاضر که آیا برخی از تغییرات در فعالیت های انسانی در پاسخ به Covid-19 دولت اجرا دستورالعمل می تواند باز کردن فضا برای گفت و گو در مورد رفتار تغییرات است که می تواند پشتیبانی دراز مدت اقدام آب و هوا.

بنابراین ما باید مدارک مورد نیاز برای اقدام و احتمالا فضا را قابل تغییر سیاست. اما به موفقیت همه ذینفعان درگیر باید در گفتگو و اطلاع رسانی فرآیندهای تصمیم گیری.

دو رویدادی سالانه است که DESA سازماندهی می توانید با ارائه یک مدل برای چند تعامل ذینفعان و تصمیم گیری: علم و فن آوری و نوآوری فروم (STI فروم) و سیاسی در سطح فروم در توسعه پایدار (HLPF).tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن