تامین امنیت اموال و حقوق زمین در هند

آسیا-اقیانوس آرام, مواد غذایی و کشاورزی, سرفصل فقر & SDGs مواد غذایی و کشاورزی زنان کشاورز در هند. اعتبا

توسط AKHSHIJNEWS در 6 مرداد 1399
آسیا-اقیانوس آرام, مواد غذایی و کشاورزی, سرفصل فقر & SDGs

مواد غذایی و کشاورزی

Securing property and land rights in India

زنان کشاورز در هند. اعتبار: برنامه عمران سازمان ملل متحد هند است.

MUMBAY هند Jul 27 سال 2020 (IPS) - تضمین حقوق مالکیت اساسی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی هر کشور است. اما ما در هند با آن مواجه هستند کنجکاو معمای که بیش از 70 درصد از خانواده و دارایی برگزار شد در زمین و مسکن و در عین حال کافی وجود دارد اطلاعات و تحقیقات در اموال مردم ،

از یک سو دولت مشتاق به ارائه 18-20 میلیون واحد مسکونی مقرون به صرفه در مناطق شهری در حالی که در دیگر بیش از 10 میلیون واحد مسکن در حال دروغ گفتن خالی طبق سرشماری سال 2011. قضایی تعلیق از اختلافات زمین نیز بالا با چندین میلیون مورد انتظار در دادگاه. حدود 25 درصد از تمام موارد تصمیم توسط دادگاه عالی شامل اختلافات زمین که 30 درصد نگرانی اختلافات مربوط به خرید زمین.

همه این عوامل همراه در نتیجه نا امنی تصدی برای یک جمعیت بزرگ به خصوص افراد فقیر و آسیب پذیر است که به نوبه خود به شمار مجموعه ای از چالش های موثر برای حکومت. همچنین اثرات بهره وری از سیستم قضایی ما و توانایی ما برای جذب سرمایه گذاری است.

با توجه به "سهولت انجام کسب و کار رتبه بندی' هند در رتبه 156th در متریک 'سهولت در ثبت نام از املاک'—در تضاد با آن به طور کلی رتبه 63 در سال 2020 شاخص. با نرخ کنونی رشد جمعیت و افزایش رقابت برای منابع محدود مانند زمین مهم است که به رسم سیاست و توجه به این مسائل.

زمین حکومت و حقوق مالکیت شده اند تا حد زیادی نادیده گرفته شده در هند

با وجود شدت و پیچیدگی این مسئله زمین حکومت و حقوق مالکیت شده اند تا حد زیادی نادیده گرفته شده در سیاست های تحقیق و توسعه طرح های در هند. دلایل بسیار زیادی اعم از تاریخی و سیاسی.

هنجارهای پدرسالارانه اغلب مانع از زنان از داشتن خواص و حتی مطالعات نشان داده اند که هنگامی که زنان خواص خود, خانواده نشان می دهد بهتر است شاخص های بهداشت و درمان, تغذیه و آموزش و پرورش
از لحاظ تاریخی بخش عمده ای از دولت استعماری درآمد آمد از مالیات کشاورزی تولید کند. در طول زمان به عنوان این درآمد کاهش یافته و تمرکز در زمین های روستایی دولت کاهش می یابد. به عنوان ما در شهرستانها از رشد ناخواسته شیوه ما نیست سرمایه گذاری در ساختمان قوی دولت زمین های سیستم. در سطح سیاسی زمین و مسکن بسیار با ارزش دارایی های, که, هنگامی که تنظیم ضعیف جذب فساد و خشونت است.

علاوه بر این زمین و مسکن اغلب عمیق عاطفی ارتباط برای مردم و دسترسی به این حال در برخی موارد دیکته شده توسط اعتقادات و آداب و رسوم سنتی. مثلا هنجارهای پدرسالارانه اغلب مانع از زنان از داشتن خواص و حتی مطالعات نشان داده اند که هنگامی که زنان خواص خود, خانواده نشان می دهد بهتر است شاخص های بهداشت و درمان, تغذیه و آموزش و پرورش.

به طور مشابه هنگامی که به حاشیه رانده گروه زمین خود آنها بهتر امنیت غذایی و به دست آوردن افزایش احترام از جوامع محلی. این نیاز به تکان دادن تا برخی از ريشه هنجارهای اجتماعی است که می تواند بسیار چالش برانگیز برای هر دو سازمان های غیر انتفاعی و اهدا کنندگان.

در حالی که هند انجام اصلاحات در بسیاری از بخش های اقتصاد زمین و نیروی کار—هسته عوامل توليد—را دیده اند و نه اصلاحات. دهه ما شاهد اثر شکسته زمین دولت در زندگی روزانه ما است.

با این گزارش تا آنجا که 66 درصد از پرونده های مدنی مربوط به اختلافات ملکی نمی شود آن را کشش می گویند که هر خانواده با آن روبرو اختلاف مالکیت. این COVID-19 همه گیر است و از عهده عهد به برخی از این مسائل به عنوان به خوبی به عنوان ما می بینیم مقیاس تاثیر آن را در زندگی مردم در سکونتگاه های غیررسمی که در آن مسائل مربوط به بهداشت ضعیف و مسکن در حال سوخت توسط عدم تصدی امنیتی است. کاملا مشهود است که بخش عمده ای از ما زمان چالش های اقتصادی و اجتماعی هستند و حول عدم دسترسی امن به زمین و مسکن در حقوق.

اصلاح حقوق زمین رژیم حیاتی است برای هند برای تضمین رشد بالا

بلوک ساختمان اساسی برای تعریف و تضمین حقوق زمین برای هر کسی است که در زمینه اموال ضبط. این رکورد باید با دقت منعکس کننده تمام اطلاعات مربوطه از جمله مالکیت جغرافیایی هماهنگ موقعیت و مرزهای ملک و هر گونه وام ادعای مستاجر دعاوی و اختلافات است.

بهبود دقت و صحت سوابق زمین از جمله نقشه ها باید بالاترین اولویت است. آن است که زیرساخت های اساسی مورد نیاز برای دسترسی امن به زمین و مسکن در حقوق را در اعتماد به نفس بیشتری در زمین های مربوط به معاملات کاهش درگیری های تشویق سرمایه گذاری بیشتر و همچنین بهبود دولت توانایی ارائه طرح های رفاه.

هند نیز به اصلاحات نیاز دارد در دیگر انتقادی زمین حکومت مناطق. ما قوانین مترقی مانند جنگل حقوق قانون سال 2006 که نیاز به اجرا بر روی زمین به اطمینان حاصل شود که بیش از 100 میلیون نفر متعلق به برنامه ریزی قبایل قادر به امن patta (یا عنوان زمین) به زمین های خود را و به دست آوردن دسترسی به تمام مزایای رفاهی است که ساخته شده اند در دسترس به آنها تا تاریخ.

سازمان مانند قوس Vahini در گجرات است که کار در جهت کمک به جوامع امن زمین pattas مشاهده کرده اند پیشرفت های قابل توجهی در بخش کشاورزی و تولید و درآمد. ما باید بیشتر سازمان های غیر انتفاعی مشغول به کار در Adivasi جوامع برای کمک به خانواده درخواست برای pattasکه باید multifold مزایای در کاهش فقر در این مناطق است.

زمین اجاره سوم منطقه که در آن ما نیاز به اصلاحات سیاسی است. با توجه به landholdings در هند میلیون ها نفر از کشاورزان اجاره زمین اضافی به منظور افزایش خروجی مزرعه. این قرارداد تا حد زیادی غیر رسمی و کشاورزان با رسمی اجاره نمی تواند دسترسی به هر گونه منافع دولت مانند کشاورزی اعتبار PM KISAN محصول بیمه کود یارانه و یا حداقل حمایت از قیمت خرید.

چند متحده از جمله اوتار پرادش به تازگی اصلاح زمین خود را اجاره قوانین اجازه اجاره به formalised در نتیجه تامین حقوق کشاورزان مستاجر. اجرای این تغییرات بر روی زمین نیاز به تلاش های هماهنگ از جامعه مدنی و مقامات دولتی به عنوان آن نیاز به تغییر دهه-شیوه های قدیمی.

توجه به اصلاحات تا کنون ضعیف متمرکز مناطق مانند زمین و نیروی کار خواهد بود و مهم برای هند به سر بالا رشد سفر. همانطور که ما دست و پنجه نرم کردن با رکود اقتصادی با توجه به COVID-19 به تازگی راه اندازی NCAER زمین خدمات ثبت شاخص (N-LRSI) ارائه می دهد یک گام به سوی تغییر این.

N-LRSI اولین قطعه ای از تحقیقاتی که انجام تجزیه و تحلیل عمیق از پرونده زمین در هند. شاخص ارزیابی وضعیت فعلی digitisation شناسایی های موجود در شکاف ها در هر دولت و کمک می کند زیر انجام متحده پیاده سازی خاص درمانی اقدامات است.

این گزارش نشان می دهد که در 28 متحده و اتحادیه سرزمین digitisation می ایستد در 86.3 درصد است. اما آن را نیز نشان می دهد قابل دسترسی مسائل مانند تغییرات در واحد های اداری و عدم تطابق نام/املای زبان و ترجمه مسائل و دیگر رابط کاربر مشکلات. ما به وضوح باید یک راه طولانی برای رفتن و N-LRSI می تواند تبدیل به یک bellwether بهبود زمین حکومت در هند است.

تکنولوژی می تواند اهرمی برای تضمین حقوق مالکیت

تکنولوژی به خصوص geospatial تکنولوژی همچنین می تواند به طور قابل توجهی تغییر درایو بر روی زمین است. هواپیماهای بدون سرنشین هستند و شاید هیجان انگیز ترین جدید کسانی که در این طیف آنها را به عنوان پتانسیل زیادی برای نوآوری است.

به تازگی Odisha دولت با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای نقشه نزدیک به دو لاخ خانواده ها در سراسر کشور. کل ورزش تکمیل شد در یک ماده از چند ماه که با روش های سنتی گرفته اند چندین سال.

علاوه بر این هواپیماهای بدون سرنشین تصاویر در آورده شفافیت به کل فرایند و اجازه جوامع به تعامل با نقشه ها برای شناسایی خانه های خود و جامعه حد و مرز است. این تا حد زیادی کمک کرده و در کاهش عدم تقارن اطلاعاتی و ایجاد اعتماد است. سازمان های غیر انتفاعی مانند PRADAN نیز شاغل geospatial ابزار برای نقشه زمین و کمک به Adivasi خانواده خود را ادعا می کنند patta.

دولت هند نیز به رسمیت می شناسد اهمیت استفاده از فن آوری به عنوان دیده می شود از نخست وزیر اخیر اعلام Swamitva طرح که با هدف نقشه روستایی ساکن اراضی با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و موضوع اموال کارت به کسانی که زندگی در آبادی مناطق مسکونی روستایی زمین) بدون سابقه ای از حقوق است.

در حالی که وجود دارد هیچ شکی نیست که تکنولوژی می تواند یک نیروی خوب این نیز مهم است به آن اذعان محدودیت های اجتماعی تاثیر و تحول است. تکنولوژی است که یک گلوله نقره ای و نیاز به تکمیل non-tech solutions, اگر ما می خواهیم پایدار تاثیر است. بنابراین تمرکز نیاز به مسئول فن آوری استفاده شده است که در تعامل با طیف وسیعی از بازیگران از کسب و کار به دولت به جامعه مدنی.

اهدا کنندگان باید پرداخت توجه بیشتر به موضوع حقوق مالکیت

زمین و حقوق مالکیت اغلب به عنوان یک مسئله سیاسی است که ممکن است مانع از اهدا کنندگان از سرمایه گذاری در پژوهش در این منطقه است. اگاه از این پژوهش فاصله ما در programme هند سرمایه گذاری کرده اند در حمایت از حقوق مالکیت کنسرسیوم تحقیقاتی (PRRC) برای ایجاد شواهد مبتنی بر راه حل سیاسی بدون تعصبات.

ما همچنین بر این باورند که وجود دارد یک فرصت برای اهدا کنندگان کار در شستن کشاورزی و مسائل جنسیتی شامل امن تصرف زمین به عنوان یک جزء کلیدی در خود برنامه. برای مثال یک برنامه کاری برای بهبود درآمد کشاورز افزایش خواهد نیاز به شناسایی و حمایت از کشاورزان مستاجر آن را واقعا فراگیر است و می تواند شامل یک جزء به شناسایی مستاجران و کمک به آنها formalise به قرارداد اجاره و دسترسی به منافع دولت.

به طور مشابه جنسیتی برنامه همچنین می توانید سعی کنید که شامل نام زنان در اموال و اسناد و پس از تحقیقات نشان می دهد که آن را کاهش موارد خشونت خانگی را افزایش می دهد و زنان اعتماد به نفس و آژانس است. برنامه شستشوی در زاغه های شهری جوامع نیز نیاز به دسترسی به زمین برای بهسازی زیرساخت ها است.

احمدآباد را زاغه, شبکه, برنامه آغاز شده است که در اواخر دهه 1990 نشان داده است که ارائه امن تصدی به جوامع می تواند تبدیل به بهداشت و شرایط بهداشتی در اسکان غیررسمی با اعمال نفوذ منابع دولتی و همچنین بودجه انجمن.

به تازگی Ashif شیخ بنیانگذار Jan Sahas به درستی توصیف زمین به عنوان یک افقی متقاطع برش مسئله در سراسر مداخلات. شواهد نشان می دهد که در حال توسعه برنامه هایی که رسیدگی به زمین با استفاده از چالش های هدف جوامع قادر به به طور قابل توجهی افزایش تاثیر کلی این برنامه بر زندگی خانواده ها برای یک دوره پایدار. آن زمان که ما شروع به برداشتن گام های مشخص نسبت به تامین زمین و حقوق مالکیت در هند.

Shreya Deb آگهی امیدیار شبکه سرمایه گذاری در املاک و حقوق در هند که در آن منافع خود را در حمایت از مدل های مقیاس پذیر است که می تواند کمک به ارائه امن تر زمین و مسکن به حقوق اقتصادی مردم آسیب پذیر از جمله در محله های فقیرنشین شهری

این داستان در اصل منتشر شد توسط هند توسعه نقد و بررسی (IDR)tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن