چین و هند مشارکت در Galwan: دو گام به عقب و یک گام به جلو ؟

مسلح, درگیری, شرایط اضطراری انسانی سنگاپور Jul 24 سال 2020 - در اولین یکشنبه ماه جولای وجود دارد مهم تماس تلف

توسط AKHSHIJNEWS در 3 مرداد 1399
مسلح, درگیری, شرایط اضطراری انسانی

سنگاپور Jul 24 سال 2020 - در اولین یکشنبه ماه جولای وجود دارد مهم تماس تلفنی بین ایران و دولت های عضو شورا وانگ یی و ملی هند, مشاور امنیت Ajit Duval. برخی از تصمیم گیری های مهم اعلام شد و پس از آن. این است که می گویند که این شد نتیجه که تعامل تنها. برای هفته ارتش از هر دو کشور چین و هند و دیپلمات بوده است مذاکره در زمینه اختلاف خاک در امتداد خط کنترل واقعی در Galwan دره و همچنین از طریق کانال های دیگر به پایان خونین ترین مرز ایستاده بین دو قدرت آسیایی است که تا به حال دو ماه به طول انجامید. درست است در حالی که یک گلوله شلیک شد و در خشم سربازان در حال مبارزه با چوب و سنگ که در سمت چپ بیست و سربازان هندی مرده و بنا به گزارش ها تعداد نامعلومی از تلفات. در واقع به نظر می رسد که دو طرف که در حال مبارزه در یک جنگ در هیمالیا در سال 1962 بود اما دوباره در آستانه یک جنگ احتمالی.

دکتر Iftekhar احمد چودری

وضعیت ارائه شد خطرناک توسط ترکیبی از عوامل دیگر. بیش فوری, گذشته, تشکر, تا حد زیادی به سیاست های رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن از ایالات متحده آمریکا و چند جانبه جهانی نهادهایی مانند سازمان ملل متحد باقی مانده بودند با فرسایش قدرت. ایالات متحده خود را درگیر عمیقا تفرقه مسائل داخلی و رشد جنبش برای تغییر شکل ارزش های سنتی یعنی., 'Black Lives matter', شد, شدن بی طرفانه و در هر بیشتر جهانی درگیری. علاوه بر این انتخابات با توجه بیا نوامبر در تسریع روند بازگشت به قلعه امریکا. کل جهان بود و وضعیتی وخیم در زیر بی رحم گسترش مرگبار coronavirus COVID-19 که تا به حال ارائه شده خود را populaces آسیب پذیر و دولت به دنبال به داخل. در میان بحران جهانی چین شد, مسابقه برای رسیدن به وضعیت یک همکار از ما با مهاجم ابراز وجود و تا به حال حاکی از آن است که این امر بروک بدون مخالفت از هر سه ماهه در طول راه برای رسیدن به این هدف است. بنابراین وجود نداشت جهانی نظارت انجام متحده در یک anarchical سیستم و بدون نگهبان برای حفظ هر مبارز و ملت از هم جدا.

بحران بین چین و هند به نظر می رسید رفته اند نادیده گرفته شده توسط بسیاری از نقاط جهان. برخی از سرخپوستان اگر رسانه های اجتماعی بود و هیچ نشانه ای از شایع احساسات به نظر می رسد به تغییر جهت دادن به سمت ما به عنوان یک منبع سنتی متعادل به چین است. بحرانزده ما دولت را کوچک برای ارام کردن دوستان هندی و در هاوایی بین وزیر امور خارجه مایک Pompeo و چینی ارشد رهبر یانگ Jiechi هند و چینی تف یافت به ذکر است تنها در گذشت. اروپایی ها خواست آرامش در هر دو طرف تمایلی به انتخاب طرف. هند همسایگان نزدیک به هر یک از آنها تا به حال مسائل با هند( به صورت دو جانبه یا جریان را از هند داخلی قوانین بیگانه مسلمانان) و بهره مند از چین عمیق جیب سکوت به جز هند قوس رقیب پاکستان که اتفاقا حمایت چین است. بنابراین هر دو کشور چین و هند به نظر می رسید بیبهره از هر گونه قابل توجهی از حمایت های خارجی و عمدتا چپ خود را به حل و فصل مسائل.

تنها روسیه به چین و هند به نظر می رسید علاقه مند به تعامل سازنده برای کمک به ایجاد ثبات در. در اواخر ماه ژوئن در جشن پیروزی روسیه بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم دو کلید مهمانان که تبدیل شده تا در مسکو حتی در ماسک بودند وزرای دفاع هند و چین هر چند نه کشور تا به حال هیچ سهم قابل توجهی به مسکو در زمان جنگ پیروزی بیش از برلین. این امر می تواند ساده لوحانه به این باور دیپلماسی روسیه چیزی را امتحان کنید, از شکاف بین مبارزه قهرمانان هر چند دهلی ادعا کرد که این دو هرگز ملاقات کرد که از قضا ممکن است منجر به نتایج بهتر و احتمالا از اگر آنها تا به حال در واقع تعامل صریحا!

در حالی که این وقفه در حال پیشرفت بود وجود دارد یک صفحه نمایش بزرگ از ناسیونالیسم به ویژه در هند که در آن الکترونیکی و رسانه های چاپی به شهر رفت و در انتقاد از چین است. سفت تلافی بود که خواست بر نخست وزیر نارندرا خود را در تلاش برای رهبری هند از بحران دوقلو از COVID19 و عمده رکود اقتصادی. مودی آگاه بود که جنگ به معنی مصرف در چین و پاکستان به طور همزمان به منظور بلند در هر زمان و در حال حاضر بیشتر از آن با توجه به وضعیت جهانی. پس مودی تصمیم گرفتند به صورت صلاحدید به عنوان بخشی بهتر از جوانی, آیا درست با بازدید از نیروهای نظامی در مرزها و همچنین بودن بسیار هوشیار در گرفتن نیروهای هند به ورزش 'کنترل آتش' در مرزها. چینی افکار عمومی بود که به طرز مرموزی آرام به عنوان اگر هیچ چیز قابل توجهی اتفاق می افتد با این تفاوت که 'گلوبال تایمز' اغلب دیده می شود به عنوان پکن سخنگوی خواهد قربانی از زمان به زمان اصرار هند به دست برداشتن از اقدامات تحریک آمیز. چین قرار داده که در سراسر اولیه آن 'تضاد' بود ما نه هند اما هر گونه تلاش برای پیوستن به تلاش برای محدود چین خواهد بود به شدت برخورد کرده است. آنچه در چین انجام شد خواندن هند عمل ضد شورش از کتاب درسی علمی و واقع گرایی در روابط بین المللی ،

بلافاصله پس از Duval - Yang Jiechi بحث در دهلی نو با صدور یک بیانیه مطبوعاتی که گفت که "لازم بود تا اطمینان حاصل شود در اولین کامل مشارکت نیروهای نظامی در امتداد لاک و د-تنش از هند-چین مناطق مرزی برای بازگرداندن صلح و آرامش" (صلح و آرامش از قضا یک بارها ذکر شده بیان که هندی و چینی استفاده برای توصیف روابط خود را - این است که چگونه آنها تماس LAC خط - اما نامتجانس این صدا ممکن است به واقعیت های موجود!) خارجه چین نیز گفت: پس از مکالمه تلفنی که دو طرف تا به حال ساخته شده 'پیشرفت های مثبت... به خلاص خط مقدم نیروهای نظامی و سهولت مرز وضعیت. چینی ها بودند و بنا به گزارش ها دیده می شود از بین بردن چادر و سازه در Galwan دره. اما آنها بدون شک اطمینان از قابلیت ها در کنار فوری استقرار و اگر نیاز باشد. هندی خروج است که هنوز گزارش نشده در نوشتن اما قطعا اتفاق می افتد چرا که هند نمی تواند به درگیر در یک درگیری با چین در این زمان. آن باقی مانده است دیده شود که تا چه حد این متارکه ترجمه می تواند به واقعی د-تشدید. در ماه جولای سال 1962 چینی سربازان بود رها از سرخپوستان تنها به رفت و برگشت را هیمالیا با مقاصدشان تهاجم در کمتر از چهار ماه!

حتی به عنوان آنها برداشت این بار چینی ها در زمان های بیمه در هند خوب رفتار از چین چشم انداز. این بود که یک چینی تازه ادعا می کنند بیش از Sakteng پناهگاه حیات وحش, در شرق بوتان را حرکت کردن منطقه ظاهرا بر اساس توافق بین بوتان و تبت در اوایل قرن هجدهم. این دور از لاداخ در سمت شرقی لاک. شرکت بوتان هر چند حاکمیت موظف است با تعهدات هند به نظارت خود در روابط خارجی. باید آن را سرگرم هر آرمان برای untrammelled روابط با چین این است که به احتمال زیاد به تصویب رساند. در حال حاضر این چینی ادعا می کنند که در خاک است که هیچ مرزی با چین اما با آروناچال هند, دولت تمامیت که چین ادعا می کند برای خود.

بدیهی است که این چیزی است که چینی ها در حال حاضر بر روی فایل ها به ارمغان آورد تا در هر زمان در آینده اگر مورد نیاز است. آن نیز به عنوان تشویق به بوتان آن برای به دست آوردن استقلال کامل از دهلی نو با یک اخطار که در پیوند با هند از این پس خواهد آمد در یک قیمت! همچنین لازم به ذکر است که درس تاریخ این است که چین ممکن است به من بدهید تا در سرزمین های تاکتیکی اما نه در آن ادعا می کند.

در آینده این دو قدرت مسلط خواهد بود که ایالات متحده و چین است. اما در عین حال وجود خواهد داشت یک دوره بی ثباتی را به چین مانور به موقعیت خود را به عنوان یک همکار از ما که در آن ما خواهد زد. در این زمان برخی از استادانه مدیریت بحران ضروری خواهد بود. اگر وجود دارد یک دولت جدید در واشنگتن پس از انتخابات نوامبر آن را حل و فصل پایین به کسب و کار به طور معمول با پکن از آنجا که از قبل موجود اقتصادی ارتباط و هوشیار تجزیه و تحلیل سیاست های حمایت را از جمله سیاست-جهت باد. این دوره از deglobalization که COVID 19 است مجموعه ای در حال حرکت است به احتمال زیاد باید اصلاح شود. فقط به عنوان هیچ مردی یک جزیره متحده در بازار جهانی -سیستم نمی تواند تابع نیز در انزوای بیش از یک دوره طولانی از زمان. بسته به ماهیت پست-COVID بازیابی آن خواهد شد یک روند آهسته اما بی شفقت یکی.

Dr Iftekhar احمد چودری, است, اصلی, محقق در موسسه مطالعات جنوب آسیا دانشگاه ملی سنگاپور است. او یک خارجی سابق مشاور (وزیر امور خارجه) از بنگلادش و رئیس جمهور از کیهان بنیاد بنگلادش. دیدگاه های مطرح شده در مقاله خود هستند. او را می توان در رسید: isasiac @nus.edu.sg

منبع: UNB ایالات اخبار بنگلادش

این داستان در اصل منتشر شده توسط داکا پیک.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب