سودان که در آن غیر قانونی سقط جنین باقی می ماند خطرناک و کشنده

آفریقا توسعه و کمک ویراستاران’ انتخاب, ویژه, جنس, عناوین, سلامت, منطقه, دسته بندی TerraViva ملل متحد, سلامت زنان

جنسیت

The AlShab public hospital in Khartoum, Sudan. Abortion is only legal in Sudan under very specific circumstances. As a result a number of women continue to access unsafe abortions. Courtesy: Abdelgadir Bashir

این AlShab عمومی بیمارستان در خارطوم سودان. سقط جنین قانونی در سودان بسیار تحت شرایط خاص. به عنوان یک نتیجه تعدادی از زنان همچنان برای دسترسی به سقط جنین ناامن. حسن نیت ارائه میدهد: Abdelgadir بشیر

خرطوم Jun 22 سال 2020 (IPS) – Omnia نبیل* یک پوند سودان دکتر که مشغول به کار در یکی از بزرگترین بیمارستانها در خرطوم پایتخت این کشور ویران شد تا شاهد مرگ و میر 50 زنان جوان که تا به حال نا امن سقط جنین در طول یک فضای فقط سه ماه.

“من می بینم 16 موارد شکست خورده و سقط جنین در یک روز داده می شود. من قرار دادن دست من و بیرون کشیدن سرنگ و یا برگ های غیر بهداشتی موارد که وارد شده توسط ماماها برای القاء سقط جنین” نبیل گفت IPS.

برای سودان زنان, گرفتن سقط جنین است که اغلب بسیار تنها و خطرناک فرایند به دلیل آن است که تنها مجاز است در موارد خاص.

ماده 135 از قانون جنایی سال 1991 legalises “سقط جنین” تنها برای نجات زندگی مادر را اگر او یک قربانی تجاوز جنسی در سه ماهه اول بارداری یا اگر جنین مرده است. اما در تمام موارد زنان نیاز خود را رضایت برای عمل.

زنانی که این نیاز برآورده نمی کنند به طور کلی به پایان رسید تا رفتن به سنتی ماماها. اما آن مکان زندگی زنان را در معرض خطر. و اگر آن است که یک جرم با مجازات حبس تا شش ماه یا جریمه.

  • این باد از شرق کشور آفریقایی از برخی از 41 میلیون نفر رد شد و به مدت 30 سال توسط دیکتاتور Omar al-Bashir تا او برداشته شد از قدرت نظامی این کشور در مارس سال 2019 پس از جرم دموکراسی خواهی شد.
  • تحت Al-Bashir حکومت این کشور تجربه چندین دهه جنگ و سرکوب و در نتیجه جریان داخلی جابه جایی از 2.1 میلیون نفر است.

سودان دولت انتقالی تشکیل شده در ماه اوت سال 2019 اختصاص 40 درصد از آن کرسی های پارلمانی به زنان است. این منجر به قوانین محدود کردن آزادی لباس جنبش و کار لغو و دستگاه تناسلی زن multination بودن criminalised. شده اند وجود دارد هیچ تغییرات به قانون سقط جنین.

سقط جنین – خطرناک و تنها روش

اما به عنوان سازمان بین المللی کار در بهداشت باروری بودند به آرامی تعطیل در سال قبل به دولت انتقالی که تشکیل گروه های کوچک و یا شبکه های مردم کار کرده اند با هم به اطمینان حاصل شود که زنان قادر به دسترسی به سقط جنین امن.

چرا که بسیاری از زنان می تواند دسترسی به بیمارستان و یا مراکز درمانی چرا که آنها از ترس دستگیری آنها در نهایت داشتن سقط جنین به تنهایی یا با کمی کمک کند. سارا علی* یکی از آنها بود.

هنگامی که علی در مورد بارداری او تلاش برای پیدا کردن یک پرستار یا دکتر که کمک به او برای به دست آوردن سقط جنین.

“من در حال اجرا از گزینه های و ماما مشغول به کار در یک بیمارستان خصوصی موافقت کرده بود به من کمک کند اما قادر به پیدا کردن قرص. من ورود من 11 هفته زمانی که من دریافت قرص های ارسال شده در یک بسته توسط وبسایت” علی که دیگر زندگی در سودان گفت: IPS.

این قرص ترکیبی از mifepristone و ميزوپروستول بودند فرستاده شده توسط وبسایتکانادایی سازمان غیر انتفاعی است که “طرفداران و تسهیل دسترسی به پیشگیری از بارداری و سقط جنین خدمات برای حفاظت از سلامت زنان و زندگی” با توجه به وب سایت خود را.

  • سازمان زنان با سقط جنین قرص در عرض 10 هفته از بارداری پس از یک مشاوره آنلاین که اجازه می دهد تا کسانی که مشکل دسترسی به سقط جنین به پزشکی سقط جنین در خانه های خود. با توجه به سازمان پزشکی سقط جنین در 10 هفته است که “بسیار کم خطر عوارض و شبیه داشتن اوایل سقط جنین”.

“پس از عمل من قادر به بازگشت به ماما برای چک کردن و مطمئن شوید که من یک عفونت” گفت: علی.

وجود دارد هیچ آمار اخیر در ناامن سقط جنین در سودان. با توجه به زنان ارائه “حدود 25.1 میلیون سقط جنین ناامن را در محل [جهان] در هر سال. هر سال حدود 6.9 میلیون زن در کشورهای در حال توسعه برای درمان عوارض ناشی از سقط جنین ناامن و عوارض ناشی از سقط جنین ناامن باعث حداقل 22,800 مرگ و میر در هر سال.”

نبیل تماشا به عنوان زنانی که سقط جنین ناامن و آمد به بیمارستان برای کمک به سرانجام درگذشت.

“آنها معمولا مرگ از آنچه ما تماس بگیرید سقط جنين است که اساسا آلوده سقط روند و حتی اگر من طرفدار-انتخاب از اوایل این فاجعه الهام بخش من برای شروع سقط شبکه” گفت: Nabil, که پس از ترک کشور است.

شبکه های زیر زمینی کمک به زنان دسترسی به سقط جنین امن

با یک هسته گروه از پزشکان, پزشکان-در-آموزش و حامیان نبیل ایجاد یک شبکه برای به دست آوردن این دارو برای بیماران و پشتیبانی از آنها را اگر آنها به حال آینده عوارض. شبکه های کوچک و عمیق-secure ساختار.

“این کار خطرناک بود. در برخی از نقطه ما تا به حال یک بیمار در بیمارستان و دکتر و درمان او را مشکوک است که او مجرد او به نام پلیس و من تا به حال به او کمک کند و او را شریک فرار” گفت: Nabil.

دانستن خطرات Nabil در زمان او احتیاطی. او تا به حال یک تلفن جداگانه و همیشه استفاده از یک نام جعلی با بیماران به دنبال سقط جنین.

هسته اصلی تیم کار کرده و سال بدون گرفتار شدن و استخدام پزشکان جوان زمانی که در این تیم تا به حال نقل مکان به دیگر مشاغل.

“ما در تلاش برای حمایت از خانواده های کم درآمد و ارائه آنها را به قرص ها در کاهش قیمت با تکیه بر آشنایان ما در این زمینه است. اما در پایان ما غیر رسمی و وابسته به کلمه از دهان بنابراین شما باید بدانید که کسی که برای ایجاد تماس اولیه” گفت: Nabil.

در چند سال گذشته این شبکه ظرفیت کاهش یافته بود که بیشتر اعضای آن نقل مکان به دیگر کشورها به دنبال بهتر شرایط اقتصادی. نبیل ادامه داد: برای کمک از راه دور و دوست نزدیک او بود و یکی از آخرین در شبکه تا او همچنین در سمت چپ این کشور است.

کاهش فضا برای ارائه دهندگان خدمات

آخرین آمار استفاده از ميزوپروستول قدمت آن به سال 2011 زمانی که DKT International, سلامت, موسسه خیریه فعال در سودان و بزرگترین غیر دولتی ارائه دهنده خدمات بهداشت باروری محصولات و خدمات در زمان انتشار یک گزارش حاکی از این است که از 450.000 واحد ميزوپروستول و 16,000 کیت مگا ولت آمپر مورد استفاده قرار گرفت/به فروش می رسد که در آن سال.

DKT تحت حمله در سال 2012 هنگامی که رادیکال نمایندگان مجلس به درگیری با وزیر بهداشت و درمان بیش از تنظيم خانواده و سقط جنین از تجهیزات و توزیع کاندوم.

اما همه چیز بدتر شد که دولت تعطیل دیگر سازمان بین المللی کار در بهداشت باروری.

“این سازمان تا به حال ارائه شده مهم دستگاه به نام خلاء بادبزن هواکش یا NVA برای سقط جنین و سقط جنین موارد و در آن ثبت شده بود در سودان تا زمانی که دولت متوقف شد و آن را. این است که صرفه جویی در زندگی و مهم است و در حال حاضر تعداد کمی از پزشکان آن را داشته باشد و فقط می توانید انجام دهید آن را در زیر میز” گفت: سلما حبیب* یک فعال مشغول به کار در زمینه بهداشت و حقوق باروری مسائل در اینجا.

در این میان وجود دارد این است که یک دکتر در سودان است که مایل به انجام پزشکی سقط جنین و حمایت از بیماران در مصرف ميزوپروستول اما او ممنوع شده است از اینجا کار از سال 2006.

زمانی که دکتر Abdelhadi ابراهیم یک جوان Ob/مامایی, متخصص نقل مکان کرد به سودان از بریتانیا در سال 1997 زنان جوان بيمار شروع به درخواست او را به انجام سقط جنین.

ابراهیم تخمین زده است که او تا به حال ارائه شده سقط جنین امن به حداقل 10,000 زنان بیش از یک دوره از هفت سال و کمک به بسیاری از دیگران خود بازگرداند hymens برای نشان دادن بکارت.

در سال 2006 ابراهیم بود دستگیر و سعی در بالا مشخصات دادگاه و محکوم به شش سال زندان و مجوز لغو شد توسط سودان نظام پزشکی.

“تا زمانی که من در مبارزه برای دریافت مجوز من. من برنده دو قانون مناسب و شورا در ادامه به غرفه و در حال حاضر پس از انقلاب آنها فقط ساخته شده قرار ملاقات در شورا و کمیته ای باید تشکیل شود به آن نگاه کنید من باید بازدید کرده اید شورا ساختمان صدها بار” ابراهیم که او کار نمی کرد در 14 سال بود و مجبور به فروش برخی از اموال خود را به حمایت از خود گفت: IPS.

سقط جنین قرص بیش از حد پرهزینه برای بسیاری از زنان

در ضمن قیمت های علوم پزشکی سقط جنین قرص افزایش یافت.

“امروز بسیاری از زنان نمی تواند یک سقط جنین در سودان. این قرص می تواند هزینه حداقل $142 به $214 و یا حتی بیشتر و با کیفیت از قرص و تاریخ انقضا می تواند یک مشکل به این دلیل که شما در حال خرید از بازار سیاه پس از همه” گفت: “حبیب” که اضافه شده است که وجود دارد قرص های جعلی در بازار است.

اکثر سودان زنان را مجبور به استفاده از سنتی ماماها به عنوان آنها می تواند دسترسی به گران قرص. آن مکان آنها را در معرض خطر ابتلا به سقط جنین ناامن.

روش های انجام شده توسط midwives اغلب خطرناک اما علاوه بر ماماها اغلب criminalise رفتار بیماران خود را.

“من می دانم که یک دختر بود که ختنه توسط یک ماما پس از سقط جنین و گفته شد که این توقف او را از داشتن رابطه جنسی دوباره آن را روشن است که ماماها می تواند شما و یا استفاده از وضعیت خود گفت:” علی.

اما به عنوان نبیل سقط جنین شبکه بسته شبکه های موازی فنر. حبیب پشتیبانی از شبکه خود را با دسترسی به قرص های جنسی از زنان در وب و از منابع قابل اعتماد در داخل سودان.

“وجود افراد مشغول به کار در حال حاضر, من می دانم که بسیاری از آنها اما یکی از مشتریان سابق است که در حال حاضر پیشرو همان تلاش ها و کمک به زنان دیگر” گفت: Nabil.

*نام تغییر برای محافظت از هویت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>