مشترک المنافع پاسخ به COVID-19

اقتصاد و تجارت, ویژه, بحران مالی جهانی, جهانی شدن, عناوین, سلامت بشردوستانه اضطراری TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

SG پاتریشیا اسکاتلند و رئیس جمهور Kagame رواندا در سال گذشته در طول سالانه بزرگداشت نسل کشی علیه توتسی. اعتبار: از دبیرخانه مشترک المنافع

تورنتو, مارس 13 سال 2020 (IPS) – این Coronovirus همه گیر شده است بی رحم آزمون اقتصادهای پیشرفته. سیستم های بهداشتی در ایالات متحده, فرانسه, ایتالیا, اسپانیا و انگلستان قرار داده شده است تحت فشار بسیار زیاد با کمبود پزشکان, هواکش, شخصی, تجهیزات حفاظتی و ظرفیت آزمون برای ویروس. اقتصاد خود شده اند ضرب و شتم و عواقب سخن گفته در شرایط رکود بزرگ.

امیدواریم که ممکن است به عنوان عفونت نرخ کاهش و دولت در نظر کاهش مستند اقدامات, اما برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه بحران به سختی آغاز شده و انسان عوارض بسیار بیشتر خواهد بود در هر اقتصاد پیشرفته. با توجه به برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) “برای swathes گسترده ای از جهان همه گیر را ترک عمیق زخم.”

اقتصادهای پیشرفته در حال تلاش برای کاهش COVID-19 تاثیر از طریق سیاست های تنظیمات و برخی از پیشرفت های قابل توجه. در کشورهای مشترک المنافع (یک انجمن داوطلبانه از 54 کشور مستقل) نیوزیلند و کانادا نشان داده اند استثنایی انعطاف پذیری از طریق این بیماری همه گیر.

کشورهای در حال توسعه با این حال با آن روبه رو هستند بسیار بیشتر از شرایط دشوار است. در این کشورها اقتصاد شکننده هستند و پزشکی منابع کمیاب هستند. بسیاری از آنها کالا و وابسته دیده می شود سقوط قیمت 21 درصد تا کنون این سال است. هزینه بازپرداخت بدهی های خارجی و واردات افزایش یافت که ارزش این ارز در کشورهای در حال توسعه کاهش یافته و حدود 25 درصد است.

برخی از کشورهای آفریقایی هیچ هواکش در همه ضروری به کسانی که رنج می برند از علائم حاد ویروس. بسیاری از کشورها به سادگی بیمار مجهز به صورت یک بیماری همه گیر در ابعاد جهانی. مالاوی برای مثال تنها 25 واحد مراقبت های ویژه تخت برای آن 17 میلیون نفر از شهروندان. و به گفته سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) کشورهای آفریقایی به طور متوسط 12 دلار به ازای هر شهروند در هر سال در بودجه های بهداشت. که در تضاد کامل با بریتانیا $4000 به ازای هر شهروند در هر سال است.

این موسسه بروکینگز اخیرا هشدار داد که تاثیر COVID-19 در کشورهای در حال توسعه خواهد بود ویرانگر: “سال 2020 خواهد بود اولین بار در این قرن است که تعداد زیادی از مردم فقیر خواهد رفت.” این است که در پی پیشرفت های ساخته شده بین سال های 2008 و 2013 که در طی آن زمان تقریبا 100 میلیون نفر در هر سال شد و از فقر.

برای دفع فاجعه در جهان آسیب پذیرترین مناطق جامعه بین المللی باید انجام دهید خیلی بیشتر. آخیم اشتاینر مدیر برنامه توسعه سازمان ملل متحد گفت که “بدون حمایت جامعه بین المللی ما در معرض خطر عظیم برگشت از دستاوردهای ساخته شده بیش از دو دهه گذشته و یک نسل کامل از دست داده و اگر نه در زندگی و سپس در حقوق و فرصت ها و کرامت.”

26 کشورهای مشترک المنافع سر جلسه دولت (CHOGM) بود برگزار می شود به درستی در رواندا – یکی از سریعترین اقتصاد در حال رشد در آفریقا با یک اعتبار برای نوآوری در بسیاری از بخش ها از جمله مراقبت های بهداشتی. این رویداد به تازگی به تعویق افتاد اما با توجه به جهانی همه گیر.

کیگالی افق. اعتبار: از دبیرخانه مشترک المنافع

در بیانیه ای اعلام به تعویق افتادن رئیس جمهور پل Kagame رواندا اظهار داشت: “در ماه های آینده هر مشترک المنافع کشور خواهد بود به طور کامل متمرکز بر مبارزه با Covid-19 و اجتماعی و اقتصادی تاثیر بر مردم ما… ما مشتاقانه منتظر استقبال از مشترک المنافع خانواده به کیگالی برای CHOGM پس از همه گیر شده است شکست خورده است.”

با توجه به برخی از این نوع تصمیم گیری نشان می دهد که چگونه حمایت بین المللی بوده و فاقد دقیقا زمانی که آن را بیشتر مورد نیاز است. ایان گولدینگ, استاد جهانی شدن و توسعه در دانشگاه آکسفورد به تازگی نوشت: در نگهبان که “ما تبدیل شده است و پشت آن در جهان است. انگلستان مانند اروپا به نظر می رسد دغدغه با خود پزشکی و اورژانس اقتصادی; توانایی کشورهای مشترک المنافع برای مقابله با این بیماری همه گیر به نظر می رسد کاهش یافته داخلی خود را در دستور کار دارد.”

اما کشورهای مشترک المنافع در حال برداشتن گام برای اطمینان از اعضای آن پشتیبانی می شوند در طول این جهانی و همه گیر. آن است که میزبانی مجازی سری سمینار ابتدا در 13 مه سال 2020 برای کمک به مقابله با چالش هایی که با آنها رو به رو هستند و به تبادل ایده ها برای راه حل ها با یکدیگر است. همچنین راه اندازی یک وب سایت بر اساس ‘Coronavirus پاسخ مرکز و ردیاب طراحی شده است برای ارائه اطلاعات محور بینش برای کمک به سیاستگذاران طرح و پاسخ دادن به این بیماری همه گیر.

قابل توجه خاص است جلسه آنلاین برگزار می شود, در مارس 14 سال 2020 به صورت مشترک وزرای بهداشت – موضوع آن است که “ارائه یک هماهنگی مشترک المنافع COVID-19 پاسخ.”

کشورهای مشترک المنافع دبیر کل پاتریشیا اسکاتلند گفت: IPS: “با 54 کشورهای عضو در سراسر پنج منطقه و 2.4 میلیارد نفر در کل کشورهای مشترک المنافع است که پلت فرم قدرتمند برای حرکت هماهنگ و همه جانبه اقدام به مقابله با این بیماری همه گیر.

“مشترک وزرای بهداشت تشکیل خواهد شد تقریبا در 14 مارس چند روز پیش از مجمع بهداشت جهانی. هدف این است که به نقد و بررسی coronavirus پاسخ در تابه-کشورهای مشترک المنافع سطوح منطقه ای و ملی; به اشتراک گذاری خوب عمل استراتژی های راه حل ها و مدل ها و شناسایی اولویت ها به صورت هماهنگ عمل است.

“وزیران نیز مورد بحث ادامه و هماهنگ اقدام در دیگر چالش های بهداشتی از جمله بیماری های غیر واگیر, سوء تغذیه, واکسن و مالاریا که اولویت مناطق از نگرانی در میان کشورهای مشترک المنافع عضو دولت است.”

رواندا مدرسه. اعتبار: از دبیرخانه مشترک المنافع

مجازی سری سمینار خواهد بود رهبری در سطح بالا شرکت کنندگان از کشورهای مشترک المنافع دولت مشترک المنافع دبیرخانه و دیگر کارشناسان سیاست. در اینجا شرکت کنندگان به دست آورید از دانش اعضای دیگر از جمله کسانی که از رواندا را محصور در خشکی در شرق کشور آفریقایی است که توانسته است به ساقه گسترش COVID-19 با تخصص و مهارت های آن توسعه یافته در مقابله 2018 ابولا بحران است.

“در رواندا پاسخ سریع بود و موثر و به خوبی سازمان یافته با یک هدف روشن و شفاف هدف” Vedaste Ndahindwa متخصص اپیدمیولوژی کار در سازمان بهداشت جهانی (WHO) در رواندا گفت.

دولت رواندا بود سریع به رسمیت شناختن تهدید ناشی از ویروس گرفت و به تکنیک های شاغل در پیشگیری از ابولا از ریختن به داخل کشور از جمهوری دموکراتیک کنگو.

اما با وجود داشتن این منطقه را بهترین پاسخ به شیوع تعداد موارد تایید شده در کشور همچنان رو به افزایش است. این کشور نیز با چالش های جهانی وابستگی متقابل. به عنوان تجارت و زنجیره تامین به توقف آمده است در سراسر جهان به دست آوردن منابع در طول یک جهانی کمبود انبوه مشکل ساز است. به عنوان ایان Goldin می گوید: “جهانی شدن به این معنی است که خطرات سیستمیک در هر نقطه یک خطر برای همه ما است.”

در حال حاضر بیش از همیشه ما باید نگاه ما فراتر از مرزهای ملی و گرد هم می آیند به عنوان یک جامعه جهانی. اگر ما برای جلوگیری از یک فاجعه انسانی و حفاظت از جهان را از backdraft در حال انجام ویروسی در فاصله ضروری است که دولت ها در همه جا با هم می آیند با منسجم و تعاونی در پاسخ به COVID-19.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im