گم شده SDG: اطمینان از عصر دیجیتال پشتیبانی از مردم سیاره رفاه و صلح

اقتصاد و تجارت, جهانی, جهانی, جغرافیای سیاسی, حکومت جهانی, جهانی شدن عناوین فقر & SDGs منطقه, دسته بندی TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

امی لوئرز است, مدیر اجرایی, آینده زمین, مدیر پایداری در عصر دیجیتال ابتکار معاون سابق مدیر آب و هوا و اطلاعات در اوباما در کاخ سفید و ارشد سابق مدیر زیست محیطی در گوگل

اعتبار: آینده زمین

مونترال کانادا Jul 6 2020 (IPS) – به عنوان ملت های جهان آماده سازی برای جمع آوری تقریبا به ارزیابی پیشرفت به سوی اهداف توسعه پایدار (SDGs) جامعه است که فقط شروع به تصور کنید چه پست-COVID جهان ممکن است مانند.

در حالی که بسیاری از ابهامات باقی می ماند یک چیز روشن است و زندگی مردم و معاملات از اقتصاد ما و دولت حرکت خواهد کرد و بیشتر و بیشتر آنلاین. در سال 2015 193 سازمان ملل متعهد به SDGs که مجموعه ای از یک تحول در دستور کار است که مرتبط با سلامت انسان و رفاه به بهداشت محیط زیست و حقوق صاحبان سهام.

این جامع در دستور کار حیاتی است. اما بحران کنونی نمایانگر آن است که آن ناقص است. این SDGs شکست خورده به آدرس حکومت از یکی از قدرتمند ترین نیروهای تعریف بشریت آینده: عصر دیجیتال است.

عصر دیجیتال است و اخلال در نظام اجتماعی و رانندگی تحولات در مقیاس و سرعت بی نظیر در تاریخ است. چند دهه پیش, فیلسوف و نظریه پرداز رسانه مارشال مک لوهان با الهام از پند و موعظه “ما ما شکل ابزار و پس از آن ما ابزار ما را شکل.”

امروز فن آوری های دیجیتال در حال شکل گیری آنچه که ما به عنوان خوانده شده و مصرف ما آرا و نحوه تعامل ما با یکدیگر و با جهان اطراف ما. بسیاری از خطرات و عدم قطعیت در حال ظهور از جمله تهدید به حقوق فردی و اجتماعی عدالت و دموکراسی همه تقویت شده توسط ‘شکاف دیجیتال’ – دیفرانسیل نرخ نفوذ اینترنت و دسترسی به فن آوری های دیجیتال در سراسر جهان است.

همراه با خطرات بزرگ آسیب می آید فرصت های عظیم به اهرم قابلیت های عصر دیجیتال برای هدایت جامعه به سوی اهداف مشترک ما به عنوان ابراز طریق SDGs از جمله net-انتشار کربن صفر و عادلانه تر جامعه جهانی. در عصر دیجیتال قدرت را می توان غیر متمرکز از بالا به سهامداران هنجارهای اجتماعی از مصرف را می توان منتقل شده به سمت پایین محصولات کربن و جامعه طرز فکر تغییر از سوخت های فسیلی به انرژی های تجدید پذیر.

ما نیاز به یک جدید SDG — SDG18 متمرکز در عصر دیجیتال که به تشریح اهداف روشن برای اعمال نفوذ این تحول زور به نفع هر دو نفر و این سیاره است.

پایداری در عصر دیجیتال

سازمان ملل متحد به تازگی منتشر شده یک نقشه راه برای افزایش جهانی دیجیتال هماهنگی در حمایت از بشریت است. این مجموعه بسیار مورد نیاز چارچوب برای شروع به آدرس دیجیتال حکومت فاصله می گذارد و یک پایه به طور موثر اهرم دیجیتال بخش برای مقابله با بحران آب و هوا و گسترده تر اهداف پایداری.

در موازات یک بیانیه جمعی به تازگی صادر شده است توسط رهبران کسب و کار, دولت, جامعه مدنی و محققان از: مونترال بیانیه ای بر توسعه پایدار در عصر دیجیتال. این بیانیه خواستار جامعه به رسمیت شناختن است که مقابله با بحران آب و ایجاد یک جهان پایدار و کار به سمت درست و عادلانه آینده دیجیتال ذاتا به هم پیوسته دستور کار است. آن شالوده ای است برای آنچه که می تواند تعریف یک عمل دستور کار رفته SDG 18.

این بیانیه به تشریح پنج کوتاه مدت اقدامات برای غلبه بر عمیقی خطرات ناشی از عصر دیجیتال و اهرم تحول آن قابلیت ساخت یک آب و هوا-امن و پایدار و عادلانه در جهان است.

این خدمات عبارتند از نیاز به:

    ساخت یک قرارداد اجتماعی جدید برای عصر دیجیتالکه آدرس به حقوق فردی و عدالت فراگیر دسترسی و پایداری محیط زیست;
    اطمینان باز و شفاف دسترسی به اطلاعات و دانش مهم برای دستیابی به توسعه پایدار و عدالت;
    پرورش عمومی و خصوصی همکاری برای توسعه و مدیریت هوش مصنوعی و فن آوری های دیگر در حمایت از پایداری و سهام;
    ترویج پژوهش و نوآوری به هدایت دیجیتال تحولات به سمت توسعه پایدار و عدالت; و
    حمایت هدفمند ارتباطات و تعامل و آموزش و پرورش برای پیشبرد قرارداد اجتماعی.

در این بیانیه برای اولین بار حاوی طی یک کارگاه آموزشی بین المللی در مونترال در سپتامبر گذشته به عنوان بخشی از CIFAR AI و جامعه سری. پس از آن به اشتراک گذاشته شده مورد بررسی و تجدید نظر با دیگران در سراسر جهان مشغول به کار در دیجیتال و پایداری بخش است.

بیانیه همکاران نیز جمع آوری در سازمان ملل متحد سیاسی در سطح بالا فروم در ماه جولای به کاوش مشترک اقدام دیجیتال ظرفیت سازی برای پیاده سازی در سازمان ملل تا سال 2030 SDG دستور کار است.

انگیزه همه این کار است که تحقق این آرمان های اولیه انقلاب دیجیتال – دموکراسی از اطلاعات و تقویت حکومت از طریق گسترده تر شهروند تعامل عادلانه تر و سبزتر های اقتصاد بودند هرگز برآورده چرا که ما به عنوان یک جامعه موفق به پیش بینی چگونه دیجیتال انقلاب را گشوده است.

ما پیش بینی نکرده مقیاس تغییرات که ناشی از کسب و کار جدید مدل راهبری سیستم های و سیستم های ارتباطی, و نه جدید, انواع اجتماعی و چالش های ناشی از چنین مقیاس بزرگ تغییر دهید.

به عنوان یک نتیجه, ما در حال حاضر زندگی در عصر دیجیتال است که تهدید به حقوق فردی تسهیل انتشار دروغ, تضعیف اعتماد و در نهایت می تواند تهدیدی برای دموکراسی است.

ما در یک لحظه بی سابقه اختلال در که باز می شود تا فرصت برای تحول و تغییر. در میان نیروهای قدرتمند ترین تعریف آینده ما هستند کسانی که از عصر دیجیتال است. ما باید این نیرو به کار برای مردم و سیاره و رفاه و صلح و مشارکت.

https://futureearth.org/the-missing-sdg-ensuring-the-digital-age-supports-people-and-planet/#survey

نظرسنجی: تصور کنید یک جدید SDG – SDG18: حصول اطمینان از عصر دیجیتال در خدمت مردم, سیاره, صلح, رفاه و مشارکت. چه اهداف خواهد SDG18 شامل?

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de