قدرت آموزش و پرورش در شرایط اضطراری: مصاحبه با دانمارک وزیر توسعه همکاری Rasmus Prehn

آموزش و پرورش, بهداشت و درمان شرایط اضطراری انسانی مارس 6 2020 - دانمارک است که آموزش و پرورش نمی تواند صبر ر

توسط AKHSHIJNEWS در 17 اردیبهشت 1399
آموزش و پرورش, بهداشت و درمان شرایط اضطراری انسانی

مارس 6 2020 - دانمارک است که آموزش و پرورش نمی تواند صبر را (ECW) سوم بزرگترین اهدا کننده با US$79.1 میلیون سهم تا به امروز است. در این مصاحبه روشنگری با دانمارک وزیر برای توسعه همکاری Rasmus Prehn ما کشف اهمیت آموزش دختران و برابری جنسیتی انسانی-توسعه nexus گسترش تعامل با بخش خصوصی آموزش و پرورش در پاسخ اضطراری به COVID-19 همه گیر و بیشتر. سابق بالا, معلم مدرسه, سکس با مدرک کارشناسی ارشد در علوم اجتماعی, وزیر Prehn شده است یک عضو دانمارکی مجلس از سال 2005 بود و به نام وزیر جدید همکاری های توسعه در 27 ژوئن 2019. وزیر Prehn است رئیس سابق دانمارکی آموزش و پرورش و آموزش و پرورش بیشتر کمیته مدافع خستگی ناپذیر برای آموزش و پرورش در شرایط اضطراری و یک قهرمان واقعی برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار به خصوص SDG4: فراگیر و عادلانه به آموزش با کیفیت برای همه.

دانمارک قوی سیاسی مدافع آموزش و پرورش و آموزش دختران در شرایط اضطراری و بحران کشور ، چگونه می توانم به شما سرمایه گذاری در آموزش و پرورش در کشورهای بحران آوردن تحول تغییر کلی برنامه های توسعه?

RP: آموزش و پرورش دارای پتانسیل عظیمی برای تغییر و تحول است. هر دو در احترام به کودکان ابزار مورد نیاز برای آینده ای پایدار و توجه به تبدیل جامعه به عنوان ما می دانیم که آن را به یک محل که در آن دختران و پسران و زنان و مردان باید از حقوق برابر و فرصت های. یک دختر تحصیل می تواند به طور قابل توجهی افزایش درآمد خود را نسبت به دختران با آموزش و پرورش است. او آینده کودکان خواهد شد که بسیار بالاتر شانس زنده ماندن پنج سال اول زندگی خود را.

دختران زندگی در اورژانس زمینه خاص هستند در معرض خطر بودن از مدرسه. آنها همچنین در معرض خطر جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت از جمله نوجوان حاملگی و ازدواج. خود را از بهداشت جنسی و باروری و حقوق اغلب تحت فشار در طول زمان بحران. حمایت از آموزش و پرورش نیز یک راه برای مقابله با این خطرات به عنوان آموزش و پرورش فراهم می کند یک پایه و اساس برای افزایش برابری جنسیتی و حمایت از حقوق زنان و دختران است.

دانمارک سرمایه گذاری در آموزش و پرورش در بحران باید دو برابر هدف: 1) برای اطمینان از تداوم یادگیری برای کودکان به طوری که آنها باید از این ابزار برای آینده ای بهتر 2) به دوباره تعریف جنسیت و هنجارهای اجتماعی و بالا بردن دختران و پسران به طور مساوی شهروندان با حقوق برابر و فرصت های.

پس از آموزش و پرورش نمی تواند منتظر عملیاتی شد در سال 2017, دانمارک نیز تبدیل به یکی از آموزش و پرورش نمی تواند صبر کنید بزرگترین استراتژیک دهنده همکاران و ساخته شده است که عمده سرمایه گذاری در آموزش و پرورش نمی تواند صبر کنید بیش از سال گذشته است. آیا کلید مشوق هایی برای سرمایه گذاری در این نسبتا جدید جهانی و صندوق ؟

RP: دانمارک بسیار متعهد به کار به طور موثر تر در سراسر انسانی-توسعه nexus برای اطمینان بیشتر پایدار نتایج آموزش و پرورش در مناطق متاثر از جنگ و بحران طولانی. این بود کلید انگیزه ای برای دانمارکی پشتیبانی به ECW از سمت راست شروع و به سهم بزرگ که قرار دانمارک در میان بزرگترین کمک کنندگان به ECW.

به همین دلیل اولویت های کلیدی برای دانمارک است که ECW تمرکز بر روی ماموریت خود را به پل انسانی-توسعه nexus امن دراز مدت آموزش و پرورش تاثیر است. این تنها مربوط در نور COVID-19 که منجر به تعطیل کردن مدارس در بیش از 190 کشور در سراسر جهان. زمانی که در پاسخ به COVID-19 بحران به وجود آمده نیاز به اقدام فوری برای فعال ادامه داد: آموزش و آدرس حفاظت از خطرات مرتبط با کودکان خارج از مدرسه در حالی که همچنین حمایت از انعطاف پذیر سیستم آموزش و پرورش.

در پاسخ به COVID-19 و به عنوان لگو بنیاد بشردوستانه بازوی یک کرون کلاس جهانی شرکت بخش خصوصی – افزایش حمایت خود را به آموزش و پرورش نمی تواند صبر کنید – شما نیز تصمیم به frontload تامین مالی برای آموزش و پرورش نمی تواند صبر کنید. این یک راه فوق العاده برای دولت و بخش خصوصی برای ارائه تطبیق پشتیبانی می کند. چگونه توصیف می کنید این مدل نمونه ای از تعامل با بخش خصوصی است ؟

RP: دانمارک معتقد است بصورتی پایدار و محکم در مشارکت و همکاری برای حل این چالش ها در جهان امروز است. ما نیاز به کار با هم در تمام سطوح به مطمئن شوید که ما هیچ کس را ترک پشت. همکاری در بخش دولتی و خصوصی یکی از راه های مهم برای حصول اطمینان از پیشرفت به سوی اهداف مشترک. ما می دانیم و خیلی قدردانی از نقش و حمایت از لگو بنیاد نسبت به آموزش و پرورش در شرایط اضطراری. دولت دانمارک و لگو بنیاد در حال حاضر در حال تقویت همکاری در زمینه آموزش و پرورش است. از طریق نزدیک استراتژیک گفت و گو و هماهنگ اقدامات مانند تطبیق حمایت از, هدف از این همکاری این است که به اطمینان حاصل شود هم افزایی به سمت اهداف مشترک و تحقق SDG4. ما امیدواریم که که این می تواند مجموعه ای به عنوان مثال برای افزایش بخش دولتی و خصوصی همکاری همچنین در بخش های دیگر.

این COVID-19 همه گیر تا به حال یک تاثیر جهانی بر تمام مناطق تقریبا در زندگی همه است. چه دانمارک را به عنوان سه اولویت های حرکت رو به جلو برای رسیدن به SDG4 (کیفیت فراگیر آموزش و پرورش) به خصوص برای بحران متاثر از کودکان و جوانان در حال حاضر تحت تاثیر درگیری های مسلحانه مجبور جابه جایی و بلایای طبیعی – و در حال حاضر مضاعف ضربه COVID-19?

RP: برای دانمارک با کیفیت و فراگیر آموزش و پرورش کلیدی است برای یادگیری. در همان زمان هر دو با کیفیت و فراگیر در آموزش و پرورش نهفته زمینه است که در آن کودکان در حال یادگیری. هنگامی که جهان اطراف است ناامن و نامطمئن یک پیش شرط برای کودکان برای یادگیری است برای اطمینان از یک محافظ محیط زیست است. بنابراین یکی از اولویت های کلیدی است که جامع میان بخشی از پاسخ است که شامل دسترسی به مراقبت های بهداشتی و روانی حمایت و حفاظت از اقدامات به عنوان بخشی از تلاش های آموزش.

COVID-19 در واقع اضافه شدن دو نگرانی به آموزش و پرورش در شرایط اضطراری. یک نگرانی که تنها بیشتر بر نیاز به توسعه انعطاف پذیر سیستم آموزش و پرورش است که قادر به ارائه آموزش با کیفیت در زمینه بحران. می شود آن را بیماری های همه گیر بلایای طبیعی یا جنگ. یک عنصر قابل توجهی است به اطمینان حاصل شود که ما به کسانی که دورتر در پشت با استفاده از نوآوری و زمینه های خاص با روش های آموزش از راه دور. همچنین مهم است که ما در نظر است که آموزش و پرورش با کیفیت است که نه تنها در مورد تعدادی از کودکان از دسترسی به آموزش و یا یادگیری بلکه در مورد روش های تدریس برنامه درسی و محیط اجتماعی در مدارس بین دانش آموزان و معلمان و دانش آموزان و همسالان خود.

یک نگرانی خاص برای دانمارک در حال عواقب که مدرسه تعطیل ناشی از COVID-19 باید برای هر دو دختران و زنان. ما می دانیم که آموزش و پرورش یک عنصر کلیدی برای جلوگیری از اجتماعی و هنجارهای جنسیتی که درایو شیوه های مضر. که در آن قبل از COVID-19 پیش بینی نشان داد که کاهش در شیوه های مضر رسیده باشد می تواند پس از COVID-19 پیش بینی ها نشان می دهد که بیشتر دختران را به معرض ختنه و ازدواج. بنابراین کیفیت آموزش و پرورش و ایجاد فراگیر شرایط برای دختران در مدارس از طریق پرداختن مضر اجتماعی و هنجارهای جنسیتی است که از اولویت های کلیدی برای دانمارک و نیز به همین دلیل ما بخشی از ECW جنس گروه های مرجع. کلاس نشان دهنده اطراف آن جامعه و معکوس نیز صادق است. ما باید در تمام سطوح برای ایجاد فراگیر شرایط را برای امکان دسترسی دختران به مدرسه.

به عنوان یک عضو از مجلس شما شده اند, رئیس کمیته تحقیق, آموزش و پرورش, و آموزش و پرورش بیشتر. چه آموزش و پرورش نمایندگی برای شما در یک سطح شخصی? چگونه این نفوذ شما در کار خود را به عنوان یک policymaker?

سوال: من نمی تواند بزرگتر قهرمان از آموزش و پرورش و توسعه مهارت ها: این کلید برای ایجاد امید برای آینده ای بهتر. من احترام بسیار زیاد برای پتانسیل های ارائه شده توسط آموزش و پرورش در تمام سطوح به تغییر هنجارها در راه مثبت. این است که چرا من دغدغه بوده است با آموزش و پرورش پس از من در اوایل جوانی است. من خودم به عنوان یک معلم دبیرستان به مدت 8 سال. من نیز یک معلم در دانمارک عامیانه دبيرستان ("højskoler") که یک موسسه آموزش اختراع در 1830s با هدف کمک به افراد واجد شرایط به عنوان اعضای فعال جامعه با معنی برای تغییر وضعیت سیاسی و پاسخگویی اجتماعی در سراسر مرز.

###

در مورد آموزش و پرورش نمی تواند صبر کنید: ECW اولین صندوق جهانی اختصاص داده شده به آموزش و پرورش در شرایط اضطراری. آن راه اندازی شد بشردوستانه بین المللی و توسعه کمک های بازیگران, همراه با های عمومی و خصوصی و خیرین برای رسیدگی فوری آموزش و پرورش نیاز 75 میلیون کودکان و جوانان در جنگ و بحران تنظیمات. ECW سرمایه گذاری در روش طراحی شده به طلیعه چیزی بودن در یک رویکرد مشترک در میان بازیگران بر روی زمین حصول اطمینان امداد و سازمان های توسعه پیوستن به نیروهای خود را برای رسیدن به نتایج آموزش و پرورش. آموزش و پرورش نمی تواند صبر است توسط یونیسف. صندوق اداره تحت یونیسف مالی و منابع انسانی و اداری, قوانین و مقررات, در حالی که عملیات در حال اجرا توسط این صندوق مستقل خود ساختار حکومت.

لطفا در توییتر دنبال کنید: @EduCannotWait @YasmineSherif1 @KentPage
اطلاعات بیشتر در: www.educationcannotwait.org

برای سوالات مطبوعات: کنت صفحه kpage@unicef.org, +1-917-302-1735
برای سوالات مطبوعات: Anouk Desgroseilliers, adesgroseilliers@un-ecw.org, +1-917-640-6820
برای هر گونه سوالات: info@un-ecw.org

مشخصات اصلیtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net
آخرین مطالب