سازمان ملل متحد ستاد سکوت با قدرت با وتو

ویژه, جهانی, جهانی, جغرافیای سیاسی, جهانی, حکومت, عناوین, حقوق بشر, IPS سازمان ملل متحد: در داخل گلخانه, TerraViva سازمان ملل متحد

تظاهرات در شهرستانها در سراسر ایالات متحده از جمله در شهر نیویورک است. اعتبار: سازمان ملل متحد اخبار/شیرین Yaseen

سازمان ملل متحد Jun 9 2020 (IPS) – تظاهرات گسترده در بیش از 120 شهر آمریکا بیش نژادی و بی عدالتی و خشونت پلیس رفت و جهانی در هفته گذشته– در میان ریاست جمهوری تهدید از نیروی نظامی به روی تظاهرکنندگان در واشنگتن, DC.

در همان زمان, وجود دارد, ادامه تظاهرات سیاسی در برابر اعمال استبداد در هنگ کنگ با زمان تسلط قدرت نظامی وجود دارد: چین است.

با توجه به اخبار کابل شبکه (CNN), “بیمار,” “شوکه و وحشت زده” “ترسناک و بهت و حیرت” – “کلمات ما استفاده می شود برای شنیدن از ما رئیس جمهور و دیپلمات ها را محکوم فتاوای”.

“اما اینها از رهبران در انگلستان و اروپا و کانادا به ترتيب” برای توصیف کشتار وحشیانه یک غیر مسلح آفریقایی-آمریکایی در خیابان مینیاپولیس که باعث تظاهرات در سراسر جهان است.

اما به هر دبیر کل سازمان ملل متحد – گذشته یا در حال حاضر – را کنده تا شجاعت را محکوم رهبری سیاسی هر دو در ایالات متحده و چین دو حق وتو-wielding عضو دائم در شورای امنیت در چنین شرایط سخت?

“هرگز” می گوید: سفیر سابق و نماینده دائم سازمان ملل متحد “به خصوص اگر یک دبیر در حال برنامه ریزی برای اجرای یک دوره دوم —که در آن تهدید به وتو آویزان است بر سر او”?

هنوز هم خواهد شد و محدودیتی در زمان تصدی خود در پاسخ به این مشکل که در یک سال 1996 مطالعه آن توصیه می شود که مجمع عمومی اتخاذ جامع سیاست جدید از جمله یک مدت هفت سال به دبیر کل از انتخاب مجدد تنش ها و فشارهای.?

Stephen Lewis سابق نماینده دائم کانادا به سازمان ملل متحد و معاون مدیر اجرایی کودکان سازمان ملل متحد سازمان یونیسف گفت: IPS: “من فکر نمی کنم آن را بسیار مهم این که آیا آن را از دو به پنج سال شرایط یا یکی از هفت سال است”.

که این مشکل با دبیر کل تصدی او اشاره کرد.

مشکل این است که هر دو مون و آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ کرده اند پرداخت می شود بدون توجه به این سه مهم ترین کلمات که باز منشور سازمان ملل متحد: “ما مردم”…

“آنها هر دو ادای احترام تنها به دولت; آن را به عنوان اگر ‘مردم’ از جهان وجود ندارد. به عنوان یک نتیجه وجود دارد نه شفافیت و پاسخگویی” گفت: لوئیس بود که یک نماینده ویژه سازمان ملل برای HIV/ایدز در آفریقا و بعدها از بنیانگذاران و مدیر شرکت ایدز-رایگان جهان.

اشاره به این حادثه تلخ گفت: پنهان در پشت کنوانسیون امتیازات و مصونیتهای یا عمدی با استکبار حاضر به پاسخ به سوالات قرار داده به او.

“هنگامی که پرسیده شد که چرا او سکوت در تلاطم در ایالات متحده و به ویژه در استفاده بیش از حد از نیروی او به عهده سخنگوی خود را فراهم می کند که fatuous مزخرف در پاسخ.”

آن را دقیقا راه ممنوعیت هرگز احساس تعهد به حقیقت در مورد وبا در هائیتی و نه به آن را احساس می کنید لازم به توضیح دهد که چرا 400 میلیون دلار صندوق به طور موثر رها او اشاره کرد.

شاید یکی از چند مورد استثنا در 75 سال سابقه از سازمان ملل متحد بود سابق دبیر کل Boutros Boutros-Ghali مصر که پرداخت عالی پنالتی بودن وتو از دوره دوم —حتی اگر او را به دست آورد قریب به اتفاق 14 نفر از 15 رای در شورای امنیت سازمان ملل. اما ما ingloriously وتو ادعای خود برای دور دوم.

به عنوان او بازگو خود را در حال اجرا در نبرد با آمریکا در کتاب خود با عنوان “Unvanquished: آمریکا سازمان ملل متحد حماسه” Boutros-غالی بود مفرد تفاوت بودن تنها شورای امنیت سازمان ملل که هرگز دریافت دارد زیرا او پرداخت قیمت سنگین برای شجاعت از اعتقادات خود—حتی اگر او اذعان می کند او مجبور شد به گاهی غار به دیکته از ما.

1996 مطالعه اسپانسر شده از طرف دو فکر می کنم مخازن به طور ضمنی متهم به برخی از جهان بزرگ قدرت دستکاری در انتخابات از دبیر کل و بنابراین به عنوان برای اطمینان حاصل شود که U. N. سران سیاسی هستند موجودات با هیچ ذهن خود را.

“این غیر ممکن است برای فرار از این تصور است که بسیاری از دولت ها از جمله برخی از قدرتمند ترین, آیا می خواهید قوی و مستقل رهبر به عنوان دبیر کل” گفت: مطالعه منتشر شده تحت نظارت مستقر در نیویورک بنیاد فورد و Dag Hammarskjold بنیاد استکهلم.

نویسندگان این مطالعه – برایان Urquhart و Erskine Childers هر دو ارشد سازمان ملل متحد در ایران گفت: انتخاب دبیر کل است که کاملا به معنای واقعی کلمه بخشی از “یک پسر به شبکه است.” “سازمان ملل متحد یک سازمان بین دولتی و دولت هیچ نیت از دست دادن کنترل آن است.”

Thomas G. وایس برجسته همکار حکومت جهانی در شورای شیکاگو در امور جهانی گفت: IPS همان پیشنهاد شد بخشی از “1-7-میلیارد کمپین” (که ویس بود که یک حامی مالی). http://www.1for7billion.org/

“Boutros Boutros-Ghali شده اند یک نامزد ایده آل, “enfant terrible” برای 7 سال به جای فروتنی رفتار برای 5 سال است. آن را حس ساخته شده در سال 1990 و در سال 2016 به این دلیل است که شما استناد”.

“اشاره به این حادثه تلخ شده است در حال اجرا برای یک دوره دوم از ژانویه 2017” (تا کنون پس از او در زمان دفتری) او اشاره کرد.

“او را نا امید بسیاری از ما بودن پس نامرئی. ما باید به یاد بیاورید سابق دبیر کل بان کی مون که بالید خود بودن “مرد نامرئی.” او دو دوره است. اشاره به این حادثه تلخ است که با استفاده از همان استراتژی” اعلام وایس ریاست جمهوری استاد علوم سیاسی و مدیر بازنشسته, رالف Bunche موسسه بین المللی مطالعات CUNY مرکز تحصیلات تکمیلی.

لوئیس استدلال وجود ندارد و آزادی اطلاعات در سازمان و این که چه می شود دولت سوئد و نا امید و فکر کوتاه SG کند.

“دبیر کل باید ملزم به حفظ کنفرانس مطبوعاتی حداقل یک بار و ترجیحا دو بار در هفته با یک انتقادی رسانه های سپاه به سوال بپرسید. در صورتی که مورد کل فرهنگ دفتر کار خود را تغییر دهید.”

“این رفتار خود را به جای او در طول عمر است که نیاز به اصلاحات” اعلام کرد لوئیس, که همچنین راه اندازی کد آبی کمپین برای پایان دادن به مصونیت از مجازات برای سوء استفاده جنسی توسط سازمان ملل متحد پرسنل.

در یک hard-hitting مقاله با عنوان “به تظاهرات رفت و برگشت ما به سازمان ملل متحد توییتهایی Platitudes”, Dulcie Leimbach سابق سردبیر نیویورک تایمز و بنیانگذار PassBlue یک به طور گسترده ای به عنوان خوانده شده وب سایت نشریه پوشش سازمان ملل متحد نوشت: “در میان حکومت در شهر نیویورک ثابت راهپیمایی و تظاهرات sirens از خیابان ها و هلیکوپتر whirring بالا ملل متحد رهبر, آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ, به نظر می رسد نیست قبل از این رسانه ها می گویند هر چیزی به طور مستقیم در مورد تشنج انفجار در سراسر پنج بخش نیویورک و فراتر از. در عوض او با اتکا بر خود سخنران به ارائه پاسخ.”
https://www.passblue.com/2020/06/03/as-protests-sweep-the-us-the-un-tweets-platitudes/

Leimbach همچنین نوشت که عدم اشاره مستقیم به قتل جورج فلوید و به نوبه خود از وقایع در اینجا در این شهر و جاهای دیگر گسترش به شورای امنیت سازمان ملل متحد, مجمع عمومی سازمان ملل ایالات متحده ماموریت سازمان ملل متحد و دیگر ملی نمودند. تنها کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر میشل باشله شیلی است که در, مستقر در ژنو است به طور مستقیم خطاب فلوید را قتل است.

“اما وقتی که می آید به انتقاد از آمریکا یا دیگر قدرتهای بزرگ که کنترل سازمان ملل متحد اشاره به این حادثه تلخ ساخته شده است شهرت از اظهارات مبهم و یا اجازه دادن به دیگر کارشناسان سازمان ملل از حقوق بشر ستاد به پناهندگان کارفرمایان — نه جدید واکنش به اظهار نظر در آخرین مشکل و یا درگیری نقض حقوق بین الملل و یا فارغ جهانی حقوق بشر”.

پرسید: به نظر بیشتر در سازمان ملل متحد رهبری Leimbach گفت: IPS: “برای سازمان ملل باقی می ماند مربوطه در ما روزافزون قطبی جهان به آن نیاز دارد به یک زن در حال اجرا در این سازمان برای تغییر”

که نشان می دهد آن است که انعطاف پذیر و پاسخگو به نیمی از جمعیت جهان را به عنوان زنان نیاز به در حال اجرا در سازمان های جهانی برای اطمینان از حقوق برابر.

نمادی از داشتن سازمان ملل متحد به رهبری یک زن — زن حق خواهد بود — عمیق او اعلام کرد.

در خواست دبیر کل نمایش– در مورد اینکه آیا حمله به روزنامه نگاران و شهروندان بیگناه در آمریکا تظاهرات هفته گذشته بودند نقض حقوق بشر– سازمان ملل متحد, سخنگوی استفان نواز به خبرنگاران گفت: ژوئن 5: “نگاه ما در حال حاضر سخن گفته است.”

“دبیر کل من فکر می کنم ذکر کرده است که در توییت خود و … موضع ما واقعا همان است که در سطح جهان این است که مردم یک حق اساسی برای نشان دادن مسالمت آمیز که اجرای قانون باید از خویشتن داری و… اما اساسی حق تجمع مسالمت آمیز است که باید مورد احترام در سراسر جهان و… نیست … این چیزی است که ما می گویند هر زمان که ما خواسته در مورد تظاهرات و خشونت است.”

خواسته در مورد یک پیشنهاد توسط گروهی از نمایندگان مجلس از کانادا و انگلستان و استرالیا و نیوزیلند برای یک فرستاده ویژه در هنگ کنگ او گفت: “نگاه ما دریافت نکرده اند هر چیزی تا آنجا که من آگاه هستم رسما. وجود دارند روش ها و رویه ها در انتصاب… و من صحبت می کنند در اینجا در شرایط بسیار کلی در انتصاب ویژه نمایندگان ویژه نمایندگان و من خواهد شد… و بدیهی است که شامل همه طرف های درگیر در این مسئله اما من آن را ترک خواهد کرد که در آن.

نویسنده را می توان در تماس [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im