ما اعراب بپرسید هیچ به نفع.....

مسلح درگیری جرم و جنایت و عدالت, ویژه, عناوین, حقوق بشر, خاورمیانه و شمال آفریقا TerraViva سازمان ملل متحد نظر

توسط AKHSHIJNEWS در 15 خرداد 1399
مسلح درگیری جرم و جنایت و عدالت, ویژه, عناوین, حقوق بشر, خاورمیانه و شمال آفریقا TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

ژنو Jun 4 سال 2020 (IPS) - در این زمان دشوار است برای مردم فلسطین و برای عدالت و دولت اسرائیل پیشنهاد برای اضافه کردن بیشتر به آشوب های یک جانبه جذب swathes بزرگ فلسطینی کرانه غربی رود اردن. آن را ممکن است به همین دلیل اتصالات به یادآوری جهان از گاهشناسی از وقایع منجر به ایجاد دولت اسرائیل در ماه مه سال 1948.

والاحضرت شاهزاده حسن بن طلال ال

در سال 1947 سازمان ملل متحد تا به حال تصویب قطعنامه 181 که به وضوح تقسیم فلسطین به دو کشور یک عرب و یک اسرائیلی. متاسفانه اسرائیل و تقریبا بلافاصله پس از آمدن به—اتخاذ سیاست تهدید و ارعاب با هدف جمعیت غیر نظامی از این مناطق اختصاص داده شده به فلسطین و در نتیجه نکبت این فاجعه که منجر به فرار از ساکنان این مناطق به پناهگاه امن در کشورهای همسایه و اضافه کردن بیشتر به فلسطینی مهاجر.

به عنوان یک نتیجه از حملات اسرائیل به مردم فلسطین خواسته اردن به مداخله برای حفاظت و اطمینان از قلمرو خود را. عرب لژیون تا حد زیادی فرماندهی افسران انگلیسی امن در شرق اورشلیم و کرانه از اشغالگری اسرائیل. این منجر به رودز, General آتش بس از مارس سال 1949.

پس از آن در اریحا جلسه در سال 1950 فلسطینی دوستي درخواست "قانون اساسی اتحادیه" از Hashemite Kingdom of Jordan, بانک غرب و شهر قدیمی اورشلیم. توافق شد که این باید پیروز شویم تا زمانی که یک دولت فلسطینی می تواند به ثمر بدون تعصب به ذاتی فلسطین و حق تعیین سرنوشت.

آن خواهد بود مفید به یادآوری است که پارتیشن طرح قطعنامه مجمع عمومی از سال 1947 که بر اساس آن اسرائیل با اتکا به آن اعلامیه استقلال در 14 مه 1948 بود بی معنی است مگر اینکه اسرائیل پذیرفته شده در منشور سازمان ملل متحد که در آن سرزمین و مردم فلسطین در حال حاضر موضوع به قانونی ناشر ماده 22 میثاق جامعه ملل قیمومیت فلسطین در سال 1922 و منشور سازمان ملل متحد از سال 1945.

این منشور به صراحت شامل "اصل حق تعیین سرنوشت مردم". اسرائیل نگرش به منشور سازمان ملل متحد است که به طور مداوم انتخابی استناد به چه چیزی کمک در مورد آن و نادیده گرفتن آنچه آن را از بین میبرد.

در ماه نوامبر سال 1947 من پدر بزرگ ملک عبدالله نوشتم در مقاله ای در مجله آمریکایی: "ما اعراب بپرسید هیچ سوغات. ما از تنها است که شما می دانید حقیقت کامل نیست و نیمی از آن را. ما از تنها زمانی که شما قضاوت فلسطین, سوال, شما خودتان را جای ما."

مقاله کامل را می توان در اواخر برادر شاه حسین (ع) وب سایت: http://www.kinghussein.gov.jo/kabd_eng.html.

این کلمات نوشته شده بود در آستانه 53 سالگرد جنگ سال 1967.

والاحضرت شاهزاده ال حسن بن طلال به عنوان ولیعهد اردن از 1965-1999 در کنار برادر خود مرحوم شاه حسین اردن است.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب