که در آن خواهد جهانی جنوبی رتبه در سبز جدید اقتصادی ،

تغییر آب و هوا, محیط زیست, سرفصل محیط زیست کارکنان کار بر روی پانل های خورشیدی از ال رومرو گیاه در منطقه صحر

توسط AKHSHIJNEWS در 31 اردیبهشت 1399
تغییر آب و هوا, محیط زیست, سرفصل

محیط زیست

کارکنان کار بر روی پانل های خورشیدی از ال رومرو گیاه در منطقه صحرای آتاکاما در شمال شیلی. اعتبار: اکسیونا

مارس 19 2020 (IPS) - با گسترده خواستار سبز انتقال در پی COVID-19 بحران کشورهای در حال توسعه پیش بینی شده باقی می ماند در پایین اقتصادی جهانی نردبان مطالعه ادعا می کند.

قیمت نفت کاهش یافته و به پایین ترین سطح خود و تغییر آب و هوا است که باعث اقتصادی جهانی شیفت اما کم درآمد و با درآمد متوسط کشورهای در معرض خطر از دست رفته سبز فرصت با توجه به عدم تولید صنعتی تخصص.

یک تجزیه و تحلیل در تحقیقات سیاست سبز پتانسیل رشد همه کشورها بر اساس داد و ستد محصولات.

سیاست گذاران در کشورهای در حال توسعه باید تقویت سبز قابلیت تولید بر اساس منابع تجدید پذیر و تخصص موجود
آن را در بر داشت که غیر صنعتی کشور در یک نقطه ضعف آنها به عنوان یک کوچکتر پایگاه دانش است که از آن برای تولید محصولات سبز.

محققان ایجاد یک شاخص جدید—سبز پیچیدگی شاخص—که محاسبه یک کشور توانایی رقابتی صادرات, سبز, فن آوری پیشرفته, محصولات بر اساس یک لیست از 293 محصولات انتخاب شده از تجارت بدن مانند سازمان تجارت جهانی سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و همکاری اقتصادی آسیا-اقیانوسیه.

آنها مورد بررسی قرار گرفت که محصولات سبز اقتصاد ممکن است قادر به انتقال به, بر اساس فن آوری و تخصص.

منجر نویسنده پنی ترد تماس این "نردبان توسعه فناوری".

"در بخش های که در آن کشورهای توسعه فن آوری دانش آنها می تواند در حرکت و پیشرفت به محصولات پیشرفته تر می گوید:" ترد اقتصاد محقق در دانشگاه آکسفورد. "در بسیاری از مجموعه ای از محصولات سبز آینه است که."

این عامل می تواند در کشورهای در حال توسعه را در تلو تلو خوردن این مطالعه نشان داد که آنها باید کمتر از مناطق سبز و تخصص است. رتبه بندی از سبز پیچیدگی شاخص نشان می دهد که چگونه کشورهای شانس در نظر سبز محصول توسعه بین سال های 1995 تا 2014 نشان داد که اکثر کشورهای در حال توسعه همچنان در نزدیکی پایین لیست.

وجود دارد اما چند امیدوار کننده استثنا ترد می گوید. اوگاندا برای مثال به طور قابل توجهی بهبود یافته و موقعیت خود را در این شاخص با توجه به تخصص خود در مواد سبز.

محققان پیش بینی شده است که اوگاندا دانش قابل بافت گیاهی و مواد آن را می دهد یک مزیت در تولید سازگار با محیط زیست دوستانه تشک و صفحه نمایش است که می تواند upscaled به جارو و برس و سرانجام ورق های پلی پروپیلن.

پل استیل اقتصاددان ارشد در موسسه بین المللی محیط زیست و توسعه مستقل تحقیقات سازمان می گوید که کشورهای در حال توسعه که اقتصاد کمتر وابسته به سوخت های فسیلی و monocrops ممکن است پیدا کردن آن به طور کلی آسان تر برای گذار به اقتصاد سبز است.

"این می تواند دیده می شود با اکوتوریسم در بوتان و نپال کشاورزی ارگانیک در اوگاندا و دیگر نقاط آفریقا و خورشیدی و باد و برق آبی در لائوس و مراکش," او می گوید SciDev.Net.

سیاست گذاران در کشورهای در حال توسعه باید تقویت سبز قابلیت تولید بر اساس منابع تجدید پذیر موجود و تخصص محققان می خواهیم.

هر چه زودتر یک کشور دستاوردهای سبز قابلیت تولید بیشتر قادر است به شعبه در آینده محققان اضافه کنید.

بنیامین Sovacool که می آموزد سیاست انرژی در دانشگاه ساسکس می گوید که بسیاری از موانع و مشکلات کشورهای در حال توسعه در انشعاب است که با اموال. "بسیاری از زیرساخت های خود را متعلق به خارجی, بازیگران," او می گوید.

آفریقای جنوبی به عنوان مثال شاهد سرمایه گذاری های بزرگ از بازیگران بین المللی در درجه اول مربوط به سهامداران خود نه پایداری. این افزایش درگیری Sovacool می گوید که این کشور در تلاش برای توسعه بیشتر تکیه بر ارائه مقرون به صرفه انرژی برای همه است که ساده تر با سوخت های فسیلی است.

"شما نمی توانید فقط باید انرژیهای تجدید پذیر به خاطر آن که آنها باید ارزان تر از ذغال سنگ" Sovacool می گوید.

اما به ترد استدلال می کند که کشورهای در حال توسعه یکی از مزیت های: آنها قفل شده است به مجتمع صنعتی سیستم های تولید و ممکن است قادر به جست و خیز مراحل سنتی توسعه مانند سوخت های فسیلی اعتماد برای تولید انرژی و یا صنایع سنگین.

"اگر کسی می تواند گره گره حرکت کردن آن را کشورهای در حال توسعه از آنجا که آنها نمی باید تصدی اثر است که کشورهای توسعه یافته انجام" ترد می گوید.

استیل موافق است: "به طور کلی کشورهای در حال توسعه به انواع منابع که آن را ممکن است برای انتقال به یک اقتصاد سبز و در برخی موارد آنها دسترسی بیشتر به منابع است که می تواند قدرت انرژی های تجدید پذیر.

"خود را به سیاست های اقتصادی و ساختارهای کمتر قفل شده است به قهوه ای یا کثیف, اقتصاد, ساخت, سبز, توسعه بیشتر ممکن است."

این داستان در اصل منتشر شده توسط SciDev.Nettinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن