چرا حقوق باروری باید بخش مهمی از زرادخانه ما برای مبارزه با بیماری های همه گیر

آفریقا و مبارزه با بیابان زایی و خشکسالی جنسیتی, خشونت, عناوین, سلامت بشردوستانه اضطراری TerraViva ملل متحد, س

توسط AKHSHIJNEWS در 8 اردیبهشت 1399
آفریقا و مبارزه با بیابان زایی و خشکسالی جنسیتی, خشونت, عناوین, سلامت بشردوستانه اضطراری TerraViva ملل متحد, سلامت زنان

نظر

یک زن باردار در کنیا و جنوب شرقی استان با یکی از فرزندان او. ازدیاد جمعیت در این منطقه منجر به فقیر سلامت مادران. اعتبار: اشعیا Esipisu/IPS

نایروبی, کنیا, Apr 27 سال 2020 (IPS) - بهداشت جنسی و باروری و بیماری های همه گیر ممکن است به نظر می رسد به موضوعات نامربوط اما بزرگ و انبوه جمعیت در حال رانندگان از سرعت بالا انتقال COVID-19 و با وجود درس های آموخته می شود برای آینده.

دستاوردهای جنسی زنان بهداشت باروری و حقوق فقط در زمان چند گام رو به عقب در میان COVID-19 بیماری همه گیر. دسترسی به وسایل جلوگیری از بارداری قطع شده است و در نتیجه افزایش حاملگی ناخواسته. با مدارس بسته Female Genital Mutilation (FGM) و ازدواج در حال افزایش است. در سطح جهانی خشونت مبتنی بر جنسیت به صورت تصاعدی افزایش یافته است به مردم توصیه و یا نیاز به ماندن در خانه و زنان و دختران ممکن است قادر به ترک نا امن و یا وضعیت خشونت آمیز.

صندوق جمعیت ملل متحد(افزايش), مدیر اجرایی, ناتالیا Kanem گفته است: "جهان نیاز به انجام خیلی بیشتر به اطمینان حاصل شود که صمیمی ترین و در عین حال ضروری نیاز از جهان زنان و دختران هستند ملاقات کرد در حالی که ما در نبرد COVID-19."

در میان رئیس نگرانی های فوری است به شدت کاهش می یابد و دسترسی به جنسی و باروری, بهداشت و درمان, در حالی که این بیماری همه گیر قوی هستند. اما کاهش حقوق زنان و خدمات و حتی بیشتر در دراز مدت پیامدهای برای شیوع و گسترش آینده همه گیر.

آفریقا هنوز به دیدن ویرانی از COVID-19 که اکثر کشورهای توسعه یافته رو به رو هستند از نظر عفونت و مرگ و میر اما این ویروس در حال حاضر wreaking ویران در معیشت میلیون ها نفر در این قاره. با سفر ممنوعیت حکومت و مستندات برای بی شماری است که بستگی به دستمزد روزانه و غیر رسمی کسب و کار روبرو هستند گرسنگی و فقر. بر خلاف غنی ملل و اکثر کشورهای آفریقایی کمی لول خوردن در بودجه خود را به پرداخت هزینه های معنی دار بسته های مشوق و اجتماعی شبکه های ایمنی.

برخی پیش بینی ها نشان می دهد که در فقدان یک محرک های مالی قابل توجهی, COVID-19 می توانید ببینید آفریقا کاهش تولید ناخالص داخلی بیش از 5% در سال 2020 است.

پس چگونه می تواند جهان و قاره آفریقا به طور خاص–بهتر آماده سازی خود را برای آینده همه گیر?

یک جای خوب برای شروع است با ریشه های اخیر بیماری های همه گیر. مشترک بين انسان و حيوان است و انتقال بیماری از حیوانات به انسان است. COVID-19, سندرم حاد تنفسی (سارس) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) همه coronaviruses و همه سرچشمه در خفاش که در یک مخزن طبیعی برای ویروس ها.

چنین جهش از حیوانات به انسان هستند در حال افزایش است به دلایلی که شامل unhygienic و نزدیکی به حیوانات, خار, مصرف گوشت, مرطوب بازار و–مهمتر–انسان تجاوز به بیابان و زیستگاه های حیات وحش.

یکی از دلایل اصلی چنین تجاوز است نمایی رشد جمعیت.

ما در حال بهره برداری جنگل ها در یک فاجعه باری رای خوردن دور به سنتی مناطق بافر است که پس از جدا کردن انسان از حیوانات و از عوامل بیماری زا که با خود حمل میکنند. جنگل تخریب همچنین درایوهای تغییر آب و هوا و فرسایش خاک ، به نوبه خود رشد شهرنشینی بالاتر به معنی تراکم جمعیت ارائه یک مسیر به صورت سریع و گسترده گسترش بیماری.

در دراز مدت آماده سازی باید شروع با اذعان که فراری رشد جمعیت یک راننده مدرن بیماری های همه گیر.

دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ مشاهده روی 2019 جمعیت جهان روز "برای بسیاری از کشورهای کمتر توسعه یافته ، چالش های توسعه پایدار مرکب با رشد سریع جمعیت و همچنین آسیب پذیری به تغییر آب و هوا."

آفریقایی ترین سیستم های سلامت کار در یک حالت ثابت از مبارزه و بحران است. وجود دارد تنها یک پزشک برای هر 1000 نفر در آفریقا و هر یک باید در خدمت اکثریت جوان فقیر و بیکار جمعیت های بیمار.

تنظیم خانواده و سلامت جنسی خدمات تنها به patchily موجود و فرهنگی فشار متوسط دختران و زنان ممکن است پیدا کردن آن را دشوار است به آنها دسترسی داشته باشید حتی در جایی که آنها وجود داشته باشد. بیش از حد اغلب در نتیجه خانواده های بزرگ زندگی در فقر و بیماری و نگرانی غلبه اوایل بارداری است.

آفریقا به سرعت در حال شهری میشد منطقه در رابطه با 50-70 ٪ از ساکنان شهری زندگی در محله های فقیرنشین. کنترل نشده رشد جمعیت شلوغ و غیربهداشتی شرایط و تخریب اکوسیستم های طبیعی ترکیب برای ایجاد یک طوفان کامل برای آینده همه گیر که با سرعت و مقیاس و حدت ممکن است به خوبی پیش افتادن COVID 19.

اقدام فوری مورد نیاز در حال حاضر

در چنین شرایطی است که یک مرکزی نیاز برای پررنگ رهبری جهانی. است که چرا سیاستگذاران رهبری ما باید تجدید شهر مکزیک سیاست اغلب به عنوان شناخته شده جهانی عق زدن قانون است. به تازگی گسترش جهانی تهوع قانون در حال حاضر نه تنها به جامع جنسی و باروری, بهداشت و درمان و سقط جنین بلکه به برنامه ها که شامل HIV و آب و فاضلاب و بهداشت.

در کنیا ما در حال حاضر شاهد اثر دومینو جهانی تهوع حکومت با افزایش نوجوان حاملگی و افزایش سقط جنین ناامن. تقریبا یک پنجم دختران در سن 15-19 است یا باردار و یا در حال حاضر یک کودک است. دختران نوجوان در بدترین قسمت های آسیب دیده از کنیا از دست داده اند توانایی خود را برای انتخاب آگاهانه. این یک بحران سلامت آموزش و پرورش و فرصت های ساخته شده به مراتب بدتر COVID 19.

آن را باید نگرانی تمام رهبران که کاهش منابع برای چنین برنامه ها منجر به ضعیف تر از زنان مبتلا به عوارض حاملگی های ناخواسته کمک به افزایش نرخ مرگ و میر مادران و افزایش سقط جنین ناامن. اهداف و برنامه های از قبیل برنامه ریزی خانواده 2020 (FP 2020) راه اندازی شده توسط ملیندا گیتس که شامل دادن 120 میلیون بیشتر زنان و دختران دسترسی به وسایل جلوگیری از بارداری تا سال 2020 باقی خواهد ماند نشده به عنوان رهبر انقلاب. FP2020 مبتنی بر این اصل است که همه زنان بدون توجه به جایی که آنها زندگی می کنند باید دسترسی به نجات بخش ضد بارداری.

امروز آفریقا دارای بالاترین نرخ باروری. به طور متوسط زنان در کشورهای جنوب صحرای آفریقا حدود پنج فرزند خود را عمر باروری در مقایسه با متوسط جهانی از 2.5 کودکان است. آفریقا جمعیت است که انتظار می رود به رشد فعلی از 1.1 میلیارد دلار به 2.3 میلیارد نفر تا سال 2050 در حالی که جمعیت جهان است انتظار می رود برای رسیدن به 10 میلیارد دلار در آن زمان بود.

اگر آفریقا تسریع اصلاحات ساختاری برخی بر این باورند این قاره می تواند شبیه سازی افزایش سریع چین از 50 سال گذشته. مک کینزی پیش بینی $5.6 تریلیون در فرصت های کسب و کار تا سال 2025. اگر آفریقا موفق آن می تواند یک کودک پوستر برای توسعه پایدار هدف 1-پایان دادن به فقر تا سال 2030 به عنوان به خوبی به عنوان تبدیل شدن به یک ثبات و موفق اقتصادی شریک برای بقیه جهان است.

در بالای این اصلاحات باید حفظ برتری حقوق و بهداشت باروری. با متوسط سن 19 سال برای آفریقا برای بهره مندی از جمعیتی سود آن جوانی جمعیت می تواند ارائه, خانواده, اندازه باید سقوط به شدت. خانواده های کوچکتر لینک به طور مستقیم به بهبود سلامت آموزش و استانداردهای زندگی که به نوبه خود ترجمه به سرمایه گذاری و اشتغال و رشد اقتصادی است. این فقط اتفاق می افتد اگر برنامه های است که افزایش دسترسی به برنامه تنظیم خانواده به طور گسترده ای در دسترس است.

ما باید در استراتژی برای ایجاد ثبات جهانی جمعیت با تمدید ضرورت. سیاسی و مذهبی در سطح جهان باید نشان شجاعت و مسئولیت و چشم انداز از طریق یک تعهد قوی برای تضمین این که هر فرد در همه جا دسترسی به مقرون به صرفه پیشگیری از بارداری و قادر است خود را به ورزش جنسی و حقوق باروری.

برای کمک به دفع ویران بعدی بیماری همه گیر جهانی باید متحد پشت سازمان صندوق جمعیت ملل متحد ماموریت "را به اطمینان حاصل شود که هر بارداری می خواستم هر زایمان امن است و هر فرد جوان و پتانسیل برآورده شده است."

Siddharth Chatterjee است که سازمان ملل متحد هماهنگ کننده مقیم به کنیا. او را دنبال کنید در توییتر-@sidchat1. این نظر قطعه در ابتدا در ظاهر CNBC آفریقا است.

این داستان نخستین بار صادر شده توسط CNBC آفریقاtinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب