بدون جهانی بهداشت تحت پوشش ما هستند اردک نشسته وقتی که بعد از همه گیر حملات

آفریقا, اقتصاد و تجارت, عناوین, سلامت, شرایط اضطراری انسانی عدالتی و فقر & SDGs, TerraViva سازمان ملل متحد

توسط AKHSHIJNEWS در 25 اردیبهشت 1399
آفریقا, اقتصاد و تجارت, عناوین, سلامت, شرایط اضطراری انسانی عدالتی و فقر & SDGs, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

معمولا مشغول سازمان ملل متحد خیابان در نایروبی کنیا که در آن ترافیک سپر به سپر در بهترین روز است که تقریبا خالی به مردم ماندن در خانه برای جلوگیری از گسترش coronavirus. اعتبار: سازمان ملل متحد در کنیا/نیوتن Kanhema

نایروبی, کنیا, مارس 14 سال 2020 (IPS) - ما در یک جهان متفاوت است به یکی از ما ساکنان شش ماه پیش.

با بیش از 4 میلیون نفر آلوده و بیش از 280,000 مرده در سطح جهانی در اواسط مارس سال 2020 Covid-19 تا بی رحمانه در معرض آسیب پذیری از یک جهانی جهان به بیماری همه گیر. مردم به آرامی به آمدن به شرایط با ترسناک و دلخراش, مرگ و میر, و ما هنوز هم از خطر است.

فیلسوف یونانی Herophilus گفت: "زمانی که سلامت غایب است عقل نمی تواند آشکار خود را هنر نمی تواند آشکار قدرت نمی تواند مبارزه با ثروت بی فایده می شود و هوش نمی شود."

زیستی تهدید کرده است در حال حاضر طرح میتوانست به ما مفاهیم جامعه تعامل با ماسک و دستکش و فیزیکی فاصله شدن طبیعی است. علم به چالش کشیده شده است و کارشناسان در زمینه های مختلف در تلاش برای درک کوتاه مدت و دراز مدت عواقب ناشی از این بیماری همه گیر.

عدم قوی جهانی بهداشت عمومی سیستم ثابت کرده است که یک chink در جهان armour. آن را نیز نشان داد یک حقیقت است که ما چشم پوشی ما در خطر: سیستم بهداشت و درمان در سراسر جهان شده اند بشدت تست شده در مدیریت این شیوع و بدون توجهی reprioritisation از سرمایه گذاری در بهداشت و تحقیقات در سطح جهانی ما خواهد بود بهتر مجهز شده که در کنار همه گیر شد.

توصیف COVID 19 به عنوان یک تهدید چند برابر سازمان ملل متحد, معاون دبیر خانم آمنه محمد گفت: "ما یک اورژانس بهداشت انسانی در اورژانس و در حال حاضر توسعه اورژانس. این شرایط اضطراری ترکیبات موجود نابرابری".

در حالی که در هیچ کشوری در امان است, تاثیر بر خانواده ها و افراد متنوع در سراسر جهان در معرض بزرگ جهانی و محلی نابرابری.

عواقب ناشی از بالا, بیمه و نرخ بالا کردن از جیب هزینه های سلامت در حال نشان داد. حتی قبل از Covid-19 شیوع بیش از 100 میلیون نفر در هر سال در معرض خطر در حال سقوط به فقر توسط 'شوک' در شرایط پیش بینی نشده هزینه های درمان پزشکی.

برنامه جهانی غذا تجزیه و تحلیل نشان می دهد که با توجه به Coronavirus اضافی 265 میلیون نفر از مردم در حال راهپیمایی به سوی آستانه گرسنگی توسط پایان سال به دلیل ویروس اثر بر شغل و امور مالی خانواده است.

پیشرو سازمان ملل متحد اصلاحات & حصول اطمینان از سازمان ملل متحد است که مناسب برای هدف در کشورهای آنها در خدمت معاون دبیر کل آمنه محمد (مرکز) در اولین نشست سطح بالا در مبارزه با سل است. دکتر Tedros Adhanom Ghebreyesus (سمت چپ) مدیر کل سازمان بهداشت جهانی (WHO) و ماریا فرناندا اسپینوزا Garcés(راست) رئیس جمهور از 73 جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد. سپتامبر 2018, نیویورک, ایالات متحده آمریکا. اعتبار: سازمان ملل متحد / Eskinder Debebe

اجتماعی و اقتصادی تحول ما امروز چهره جهان تغییر کرده است و تغییر آن برای سال های بسیاری است. پشت عناوین اقتصادی کاهش است که ممکن است رقیب رکود بزرگ دهه 1930 خانواده ها از هم جدا شده توسط بسته مرزهای بین المللی برخی از عزاداری بستگان آنها هرگز موفق به دیدن و آسایش و میلیون ها نفر که دیگر مشاغل.

آنچه ما باید انجام دهید برای جلوگیری از همه گیر بعدی قابل توجه جهان است.

مانند باران که در معرض نشت سقف coronavirus بحران نشان داده است پیش بینی نشده و مشکلات ذاتی در وابستگی ما به جهانی زنجیره تامین و تقویت دیرینه ساختاری کمبود در سیستم های بهداشتی در سراسر جهان است. در حال حاضر می بینیم که تحت سرمایه گذاری در بهداشت عمومی در یک کشور یک تهدید برای بهداشت جهانی امنیت در همه جا. پاسخ به بهداشت و درمان اضطراری موفق نمی اگر هر بخشی از جهان است پشت سر گذاشت.

مرکزی اهمیت جهانی بهداشت تحت پوشش و تضمین زندگی سالم و ارتقای سلامت برای همه در همه سنین به عنوان آشکار در توسعه پایدار هدف 3, (SDG3) در سال 2030 روشن است.

با آفریقای جمعیت انتظار می رود به رشد به 2.3 میلیارد دلار تا سال 2050 برای آفریقا به درو جمعیتی سود سهام و همچنین جلوگیری از بیماری شیوع دولت باید:

  1. ارزیابی مجدد اولویت های سیاست و مستقیم بیشتر بودجه به سلامت.
  2. سرمایه گذاری بیشتر در پیشگیری از بیماری.
  3. بهبود شرایط کار برای کارکنان پزشکی.
  4. ارائه مناسب-برای-هدف بیمه سلامت به مردم خود.
  5. مهار داده های بزرگ فناوری و نوآوری به leapfrog جهانی بهداشت تحت پوشش.
  6. جعل عمومی و خصوصی مشارکت به آدرس شکاف برای رسیدن به SDG 3.
  7. ایجاد یک ارتش از کارکنان بهداشت جامعه.

این که رئیس دکتر Tedros Adhanom Ghebreyesus عمومی بهداشتی قهرمان, چه کسی به عنوان وزیر بهداشت در اتیوپی کشور یک بار برای بدنام بیشترین مادران و مرگ و میر کودکان در آفریقا تضمین این کشور به دست آورد بهداشت مربوط به اهداف توسعه هزاره با رها کردن پتانسیل کامل از سلامت جامعه کارگران است. او گفت که "به طور کامل مهار پتانسیل سلامت جامعه کارگران از جمله به طرز چشمگیری بهبود شرایط کار و زندگی ما می تواند برای پیشرفت و با هم به سمت جهانی بهداشت تحت پوشش و دستیابی به اهداف سلامت از اهداف توسعه پایدار."

پزشکان و پرستاران و مراقبین و امدادگران در سراسر جهان روبرو هستند بی سابقه حجم کار در نامعقول امکانات بهداشتی است. قهرمانی و فداکاری و از خود گذشتگی از کادر پزشکی اجازه می دهد بقیه از ما به درجه ای از اطمینان. در واقع سلامت کارگران سربازان خط مقدم مبارزه با این بیماری همه گیر. آنها سزاوار همان به رسمیت شناختن و احترام به زنان و مردان از نیروهای مسلح که در حال ارسال به نبرد در خدمت کشور خود.

علاوه بر ایجاد سلامت قوی نظارت زیرساخت ها در کشورهای کم درآمد را به نفع کل جهان در شرایط هشدار زود هنگام بیماری شیوع و توانایی تمرکز منابع که در آن و زمانی که آنها مورد نیاز است.

برای رسیدن به این مدل های جدید از چند جانبه و خصوصی مشارکت باید توسعه و همچنین اصلاحات سرمایه گذاری و دادن قدرت بیشتر به سازمان بهداشت جهانی برای جلوگیری از بیماری است.

به عنوان شهروندان جهان به ما بستگی دارد یکی دیگر. ما در ارتباط با تجارت و مهاجرت و در واقع از انسانیت ما به اندازه ما گاهی اوقات تقسیم سیاست و ایمان است.

این را در نظر بگیرید. ماریا Branyas است که 113 سال, COVID 19 بازمانده از اسپانیا. این بدان معنی است که او زندگی می کردند از طریق آنفولانزای همه گیر از 1918-19 دو جنگ جهانی به 1936-39 جنگ داخلی اسپانیا و در حال حاضر coronavirus. وقتی پرسیده شد که چه بود راز او عمر طولانی او گفت: "سلامتی".

در یک پست-Covid-19 جهانی بهداشت باید به عنوان یک جزء کلیدی از ملی و امنیت جهانی و همچنین اقتصاد جهانی است.

SDG 3 باید تبدیل به محوری ما در پست COVID 19 پاسخ و یا ممکن است ما نشسته اردک زمانی که دیگر همه گیر حملات که سرعت و حدت می تواند فراتر از آنچه ما شاهد در حال حاضر.

Siddharth Chatterjee است که سازمان ملل متحد هماهنگ کننده مقیم به کنیا. او خدمت در نقاط مختلف جهان با سازمان صندوق جمعیت ملل متحد UNICEF, UNDP BALKANNEWS سازمان ملل متحد در حفظ صلح و صلیب سرخ جنبش است. او را دنبال کنید در توییتر-@sidchat1

این اصول ارزیابی در اصل منتشر شد فوربس آفریقا.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب