برای نوشتن پایان نامه چقدر باید هزینه کنیم؟

هزینه انجام پایان نامه به عوامل زیادی بستگی داره. از نظر ما مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت انجام

توسط AKHSHIJNEWS در 8 مهر 1399

هزینه انجام پایان نامه به عوامل زیادی بستگی داره. از نظر ما مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری عبارتند از:  • رشته و گرایش

  • دانشگاه محل تحصیل

  • موضوع پایان نامه و حجم موارد مطروح شده در پروپوزال

  • مقطع محقق پایان نامه

  • نرم افزار و یا نرم افزارهای مورد استفاده در انجام پایان نامه

  • استخراج مقاله از پایان نامه ارشد و پذیرش مقاله.


رشته و گرایش


یکی از عوامل تعیین قیمت برای نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد، گرایش و رشته است. به دلیل اینکه برخی از رشته‌ها به تلاش زیادی برای جمع آوری اطلاعات نیاز دارند. برای مثال در رشته های علوم انسانی اطلاعات از طریق روش کتابخانه ای جمع آوری می شود. بنابراین هزینه نوشتن این نوع از پایان نامه ها در مقطع ارشد و دکتری کمتر است.


دانشگاه محل تحصیل


یکی دیگر از عوامل تعیین هزینه نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاهی است که در آن تحصیل می کنید. هزینه نوشتن پایان نامه دکتری مثال دانشگاهی مثل دانشگاه تهران یا دانشگاه شهید بهشتی به دلیل اعتبار و رنک بالا، به هزینه بالاتری نیاز دارند. قاعدتا نوشتن پایان نامه برای چنین دانشگاهی کار آسانی نیست.


اما دانشگاه های پیام نور و دانشگاه آزاد به نسبت دانشگاه سراسری و سایر دانشگاهای معتبر قیمت پایین تری برای پایان نامه محاسبه می شود.


موضوع پایان نامه و حجم موارد مطروح شده در پروپوزال


موضوع پایان نامه هم یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت است. در پایان نامه هایی که موضوعات روز، دشوار و سخت انتخاب می شود که گردآوری اطلاعات در آن‌ها سخت‌تر است، مطمئنا هزینه بالایی برای نوشتن پروژه از دانشجو دریافت می شود. همچنین اگر پروپوزال توسط دانشجو انجام شده باشد، این مورد از نوشتن پایان نامه حذف می شود. بنابراین در زمان تعیین هزینه قیمت کمتری به دانشجو اعلام می شود.


مقطع محقق پایان نامه


یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مقطع تحصیلی است. مطمئنا انجام پایان نامه برای مقطع کارشناسی ارشد نسبت به دکتری کمتر است. زیرا این مقطع تحصیلی راحت تر از دکتری است. پایان نامه های دکتری باید تخصصی تر و با دقت بالاتری انجام شوند. رفرنس هایی که برای انجام پایان نامه در این مقطع استفاده می شود، بیشتر از دوره کارشناسی ارشد است.


استفاده از نرم افزار در انجام پایان نامه


یکی دیگر از مواردی که در تعیین قیمت برای نوشتن پایان نامه تاثیرگذار است، نرم افزارهایی است که در این کار استفاده می شوند. برای مثال در نوشتن پایان نامه برای رشته حسابداری، کارشناس باید از چندین نرم افزار استفاده کند تا بتواند به نتایج لازم دست پیدا کند. برخی از رشته های علوم پایه هم به نرم افزار نیاز دارند. به همین دلیل کار را سخت‌تر کرده و بر روی هزینه انجام پایان نامه تاثیر می گذارند.


استخراج مقاله از پایان نامه ارشد


در نهایت اگر دانشجو بخواهد از پایان نامه ارشد یا دکتر مقاله استخراج کند، بر میزان هزینه افزایش می شود. برای مثال استخراج مقاله علمی پژوهشی و یا مقاله isi از پایان نامه قیمت انجام پایان نامه را بالا می برد. در این رابطه مقالات isi نسبت به مقالات علمی پژوهشی برای ژورنال های داخلی گرانتر هستند.


 


 


 آخرین مطالب