کشاورزی اکولوژیک (اگرواکولوژی) تقویت کشاورزان و انعطاف پذیری اما به شدت با کمبود بودجه روبرو در آفریقا

آفریقا و کمک به توسعه و کمک ویراستاران' انتخاب, ویژه, مواد غذایی و کشاورزی, سرفصل فقر & SDGs منطقه, دسته ب

توسط AKHSHIJNEWS در 26 خرداد 1399
آفریقا و کمک به توسعه و کمک ویراستاران' انتخاب, ویژه, مواد غذایی و کشاورزی, سرفصل فقر & SDGs منطقه, دسته بندی, پایداری, TerraViva سازمان ملل متحد

امنیت غذایی و تغذیه

Samson Tanui, from Kenya’s Eldoret town in the Rift Valley region, is practising agroecology and his permaculture unit has become the centre of attraction for farmers from near and afar amid food shortages during the current COVID-19 pandemic. Credit: Isaiah Esipisu/IPS

سامسون Tanui از الدورت کنیا شهر در دره ریفت منطقه تمرین اگرواکولوژی و permaculture واحد تبدیل به مرکز جاذبه برای کشاورزان از نزدیک و دور در میان کمبود مواد غذایی در طول زمان COVID-19 بیماری همه گیر. اعتبار: اشعیا Esipisu/IPS

نایروبی Jun 15 سال 2020 (IPS) - تنها با یک چهارم از یک هکتار زمین در Kesses نزدیک به الدورت کنیا شهر در دره ریفت منطقه سامسون Tanui است تمرین اگرواکولوژی و permaculture واحد تبدیل به مرکز جاذبه برای کشاورزان از نزدیک و دور در میان کمبود مواد غذایی در طول زمان COVID-19 بیماری همه گیر.

"بسیاری از مردم تحت تاثیر قرار گرفته که حتی با بسته بودن بازارهای فعال اجتماعی فاصله و مهار COVID-19, خانواده من تا به حال مواد غذایی کافی و حتی بیشتر به فروش به همسایگان" 45 ساله کشاورز و پدر دو گفت: IPS.

در طرح او رشد می کند انواع مختلفی از سبزیجات از جمله kales گل تاج خروس, تاک, اسفناج, عادی, اسفناج, گوجه فرنگی, فلفل دلمه ای و فلفل و تاجریزی. برای محصولات غذایی او رشد می کند, ذرت, پیکان ریشه و سیب زمینی شیرین در خانه و گلخانه ای. او همچنین مرغ نگه می دارد تا به خانه زنبور عسل, خرگوش لبنی بز لبنی گاو و کبوتر.

به عنوان یک نتیجه Tanui این خانواده شده است مواد غذایی امن پس از سال 2017 با وجود این قطعه کوچک از زمین که در آن او می دهند. او را نیز تبدیل به یک منبع الهام برای چندین کشاورزان آمده است که هر شنبه به یادگیری در مورد permaculture.

Tanui این روش از کشاورزی هستند ثابت و پایدار. در واقع مواد غذایی پایداری شاخص های ایجاد شده توسط شرکت Barilla مرکز غذا و تغذیه (BCFN) و واحد اطلاعات اقتصادی (EIU) به رسمیت می شناسد که اگرواکولوژی "شیپور خاموشی به سنتی کشاورزی دانش و شیوه نقش مهمی در کشاورزی پایدار با بهره برداری از اکوسیستم محلی".

"ضربه زدن به اکوسیستم محلی برای مثال از طریق استفاده از زیست توده و تنوع زیستی سنتی شیوه های کشاورزی را تشکیل می دهند که کشاورزی اکولوژیک (اگرواکولوژی) می تواند به بهبود کیفیت خاک و رسیدن به بازده غذایی که ارائه تغذیه متعادل و افزایش تجارت عادلانه" غذا پایداری شاخص یادداشت ها.

با این حال یک مطالعه توسط محققان از Biovision, بین المللی پانل از کارشناسان در سیستم های غذایی پایدار (SOUTHWALESGUARDIAN-مواد غذایی) و انگلستان بر اساس موسسه توسعه مطالعات نشان می دهد که چنین پایدار و احیا کننده تکنیک های کشاورزی یا نادیده گرفته شده است نادیده گرفته و یا نادیده گرفته شده توسط اهدا کنندگان عمده.

این مطالعه با عنوان 'جریان پول: آنچه که در برگزاری به سرمایه گذاری در agroecological تحقیقات برای آفریقا ؟ ' منتشر شده در تاریخ Jun. 10 متمرکز عمدتا در بنیاد بیل و ملیندا گیتس به دلیل آن است که بزرگترین بشردوستانه سرمایه گذار در کشاورزی-توسعه; در سوئیس عمده تمویل کننده مالی و کنیا یکی از آفریقا پیشرو گیرندگان و مجریان تحقیقات کشاورزی برای توسعه است.

یکی از یافته های مهم با توجه به هانس shawn mendes رئیس جمهور برای Biovision است که بسیاری از دولت ها هر دو در حال توسعه و کشورهای توسعه یافته هنوز هم به نفع "انقلاب سبز" روش با اعتقاد به این که شیمی-فشرده مقیاس صنعتی کشاورزی تنها راه برای تولید مواد غذایی کافی است.

"این روش شکست خورده اند" گفت: shawn mendes, برنده سال 1995 جایزه جهانی غذا و 2013 حق امرار معاش جایزه. "آنها شکست خورده اند اکوسیستم جوامع کشاورزی و کل قاره" او در بیانیه ای گفت به مطبوعات.

Shawn mendes افزود: "با ترکیب چالش های تغییرات آب و هوا, فشار در زمین و آب و مواد غذایی ناشی از مشکلات بهداشتی و بیماری های همه گیر مانند COVID-19 ما نیاز به تغییر در حال حاضر. و این شروع می شود با پول جریان به اگرواکولوژی."

اما Dr Lusike Wasilwa ارشد تحقیقات دانشمند در کنیا کشاورزی و دام پژوهش سازمان (KALRO) معتقد است که اهدا کنندگان به سرمایه گذاری پول بیشتر در کشاورزی صنعتی نه به خاطر آن است که سحر و جادو گلوله کنیا و دیگر کشورهای آفریقایی اما از آنجا که آنها یک دستور کار است.

"کنیا نیاز به از خواب بیدار و پیدا کردن جایگاه خود را در تولید محصولات کشاورزی مانند آووکادو و آجیل مكدمي که تا حد زیادی رشد کرده و با استفاده از پایدار و تا حد زیادی با محیط زیست دوستانه روش" Wasilwa که همچنین مدیر محصولات سیستم در KALRO گفت: IPS. "هیچ دهنده است که مایل به حمایت از جمله محصولات کشاورزی است که می تواند به راحتی به آفریقا غنی," او گفت:.

تا کنون در کشور کنیا است که شماره یک کشور در آووکادو تولید در آفریقا و چهارمین در جهان است. آن را نیز سوم در جهان برای فندق تولید.

"ما نباید اجازه اهدا کنندگان مجموعه تحقیقات ما در دستور کار چرا که آنها در حال رفتن به صندوق پژوهش که [به شما کمک آفریقا] پول" دانشمند گفت: IPS در مصاحبه. او به چالش دولت به افتخار مالابو اعلام و سرمایه گذاری حداقل 10 درصد از تولید ناخالص داخلی در بخش کشاورزی به جای انتظار در اهدا کنندگان برای امور مالی.

با توجه به گزارش جدید درست مثل مورد Tanui در الدورت, اگرواکولوژی دارای پتانسیل برای ایجاد انعطاف پذیری و پایداری در همه سطوح با کاهش آسیب پذیری در آینده برای تامین شوک و تجارت اختلال در اتصال مجدد مردم با غذای محلی و تولید و ساخت, تازه, مواد غذایی مغذی در دسترس و مقرون به صرفه برای همه.

به گفته این دانشمندان را کاهش می دهد رژیم غذایی-بهداشتی مربوط به شرایط است که افراد را مستعد ابتلا به بیماری و ارائه دستمزد عادلانه و تضمین شرایط برای مواد غذایی و کارگران مزرعه در نتیجه کاهش آسیب پذیری خود را به شوک های اقتصادی و خطرات خود را از ابتلا و گسترش بیماری است.

این یافته ها نشان می دهد که بسیار کمی تحقیقات کشاورزی بودجه در آفریقا است که استفاده می شود برای تبدیل چنین مواد غذایی و سیستم های کشاورزی.

دانشمندان دریافتند که تنها 3 درصد از بنیاد گیتس از پروژه های در آفریقا حمایت پایدار احیا کننده روش و یا کشاورزی اکولوژیک (اگرواکولوژی).

با اینحال در این گزارش اشاره می کند که برای حمایت از کشاورزی اکولوژیک (اگرواکولوژی) است که در حال حاضر در حال رشد در سراسر کشاورزی-توسعه جامعه به ویژه در نور از تغییر آب و هوا. اما این هنوز ترجمه به معنی تغییر در تامین مالی جریان.

"ما نیاز به تغییر بودجه جریان و روابط نابرابر قدرت. روشن است که در آفریقا به عنوان جاهای دیگر منافع propping تا فعالیت های کشاورزی بر اساس یک وسواس با رفع فن آوری است که آسیب رساندن به خاک و معیشت و ایجاد وابستگی در جهان بزرگترین کشاورزی و کسب و کار. کشاورزی اکولوژیک (اگرواکولوژی) ارائه می دهد یک راه خروج از این چرخه معیوب" اولیویا Yambi co-صندلی SOUTHWALESGUARDIAN-مواد غذایی در بیانیه ای گفت.

با توجه به KALRO را Wasilwa و آفریقا دارای جمعیت بزرگ است که می تواند به طور بالقوه ارائه نیروی انسانی کافی زمین خوب خاک و خورشید "اما تنها مشکل این است که ما را پشتیبانی نمی کند چه بهترین برای قاره".tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن