هستند SDGs در معکوس کردن دنده ؟

توسعه و کمک های ویژه جهانی, عناوین شرایط اضطراری انسانی, IPS سازمان ملل متحد: در داخل گلخانه جمعیت فقر & S

توسط AKHSHIJNEWS در 5 خرداد 1399
توسعه و کمک های ویژه جهانی, عناوین شرایط اضطراری انسانی, IPS سازمان ملل متحد: در داخل گلخانه جمعیت فقر & SDGs, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

سعیده علی است intersectional فمینیستی و سیاست بین المللی تحلیلگر مستقر در نایروبی کنیا و اقیانوس اطلس همکار اجتماعی و اقتصادی صاحبان سهام است. او توییتهایی at @SaidaAaliyah

توسعه انسانی backslides آموزش و پرورش در سطح جهانی 'دیده نمی شود پس از سال 1980' دختر جوان در اروگوئه با استفاده از لپ تاپ خود را به مطالعه در خانه است. اعتبار: UNDP اروگوئه/پابلو La Rosa

نایروبی, کنیا, مارس 25 سال 2020 (IPS) - وقتی که من یک دختر کوچک من گفت: "ما داستان یک زن که موفق به فرار از هیولا با سنگ پخت و پز: که هیولا خوابش انتظار برای صرف شام خود را زن زد برای او زندگی است.

من فکر کردم از این داستان زمانی که من به عنوان خوانده شده در ماه گذشته در مورد Peninah Bahati Kitsao یک شیلینگ بیوه که جوشانده سنگ به امید lulling او هشت فرزند به خواب. در Peninah مورد هیولا بود گرسنگی و فقر است.

شوکه و غمگین کنیا را به رسانه های اجتماعی به تماس برای کمک به او, اما فقط یک هفته بعد Peninah چهار ماهه کودک درگذشت. بر خلاف مادرم, متاسفانه, وجود خواهد داشت بدون فرار از هیولا برای Peninah و میلیون ها نفر از مردم می خواهم او, مگر جهان موافقت به عمل و سرعت.

برای بیوه زنان مانند Peninah این همگرایی هنجارهای جنسیتی و نابرابری های اجتماعی و اقتصادی همواره تعیین آنچه رخ آنها: در گذشته در طول coronavirus بحران و بدون شک پس از همه گیر به پایان می رسد.

چندگانه نابرابری که او و بسیاری از دیگر حاشیه رانده مردم هستند نه پدیده های جدید: COVID-19 است صرفا قرار داده و آنها را در کانون توجه است. این نابرابری است که با اهداف ملل متحد در اهداف توسعه پایدار برای پنج سال گذشته.

زمانی که دولتها در سراسر جهان به تصویب رسید SDGs' 17 اهداف جهانی و 169 اهداف در سپتامبر 2015 آنها متعهد به پایان دادن به فقر و عدم امنیت غذایی محافظت از سیاره و اطمینان حاصل شود که هیچ کس می تواند به سمت چپ پشت در لذت بردن از صلح و رفاه در سال 2030.

این 17 اهداف بلند پروازانه بود در قلب احیا مشارکت جهانی ساخته شده است در روح تقویت همبستگی جهانی با تمرکز بر نیازهای فقیرترین و آسیب پذیرترین. اما به عنوان COVID-19 همه گیر مدتها این سیاره در خطر سقوط اقتصاد جهانی بیشتر کند شدن روند پیشرفت محدود شده است که در ساخته شده در دستیابی به این اهداف به نقطه ای که در آن چشم انداز 2030 در حال حاضر به نظر می رسد بیشتر شبیه به یک سراب بیش از یک نقشه راه است.

در نیجر 1.6 میلیون کودکان آسیب پذیر تحت تاثیر قرار توسط انسان دوستانه بحران از جمله مرز تعطیلی و COVID-19 مهار اقدامات است.

به عنوان بی سابقه COVID-19 بحران همچنان به انتقام ویران در سراسر جهان با بیشترین آسیب پذیر رنج می برند بیشتر به شورای امنیت سازمان ملل گفت: در هفته گذشته که وظیفه از بین بردن فقر و دستیابی به اهداف توسعه "شده است هرگز بیشتر به چالش کشیدن ضروری تر و لازم تر". اعتبار: یونیسف/ژوئن هارو

حتی مدتها قبل از همه گیر روشن بود که این اهداف خواهد بود به چالش کشیدن برای رسیدن به. قبل از بحثها و تصویب 2030 دستور کار فمینیست های جامعه مدنی و سازمان های شرکت کننده در این مذاکرات بودند و بالا بردن پرچم قرمز زمانی که آنها متوجه است که اجرای اهداف جهانی خواهد بود تضعیف کمبود خواهد در بخشی از دولت ها در سراسر جهان به تامین مالی توسعه آن در دستور کار و ارتکاب به سیستمیک ساختاری تغییر ملزومات برای مقابله با ریشه های شدید و فقر و نابرابری اقتصادی و افزایش تمرکز ثروت.

COVID-19 بحران کنار چه نابرابری جهانی به ما نشان داده است که بین المللی اقتصادی حکومت است که کفه را به نفع کشورهای توسعه یافته است. در حالی که ما می دانیم که جمعیت و اقتصاد بسیاری از کشورهای توسعه یافته شده اند ضربه گیر ما نباید فراموش کنیم که حتی در زمان COVID-19 استخراج از مالی و غیر مالی از منابع جهانی جنوب به شمال جهان را حمل بر دارد.

به عنوان نابرابری محقق برانکو Milanovic مشاهده در کتاب خود به Haves and the Have Notsو ثروت شده است به طور یکنواخت در سراسر جهان برای قرن ها و که در آن شما به دنیا می آیند تا حد زیادی تعیین کننده خود را در ثروت و فرصت ها در زندگی است.

این عوامل عبارتند از عوامل کلیدی در تعهدات مالی که ساخته شده اند برای اجرای 2030 دستور کار توسط دولت های جهان. و حتی تعهدات قبل از همه گیر شد کافی نیست: این کمبود در تامین بودجه مورد نیاز برای رسیدن به SDGs در کشورهای در حال توسعه است در حال حاضر تخمین زده می شود $2.5 به 3 تریلیون دلار در هر سال است.

این می آید در بالای این کمبود در تامین مالی برای توسعه بیشتر به طور کلی با بسیاری از کشورهای ثروتمند عدم برآورده تعهد خود را از 0.7 درصد از درآمد ناخالص ملی خود را به رسمی کمک های توسعه (ODA).

ما هنوز نمی دانیم کامل تلفات که COVID-19 را در تاریخ بشریت – اما نشانه ها عمیقا نگران کننده است. تحقیقات توسط دانشگاه سازمان ملل متحد (UNU-گسترده تر) با هشدار نسبت به افزایش فقر جهانی به میزان یک و نیم میلیارد نفر یا 8 درصد از کل جمعیت انسانی.

این نه تنها ما را به سطح فقر از اوایل 1990s, بلکه به این معنی است که توانایی ما برای رسیدن به SDGs تحت زیاد کنید. تجزیه و تحلیل جدید از صندوق جمعیت ملل متحد (افزايش) نیز با اشاره به عواقب ناشی از این بیماری همه گیر در زنان و دختران' سلامت و ورزش از حقوق.

جهانی پیش بینی های به اشتراک گذاشته شده توسط سازمان صندوق جمعیت ملل متحد هستند ذهن دمیدن: برای هر سه ماه که COVID-19 همچنان نزدیک به 2 میلیون نفر بیشتر از زنان خواهد شد بدون دسترسی به, مدرن, جلوگیری از بارداری وجود خواهد داشت اضافی 15 میلیون مورد از خشونت مبتنی بر جنسیت و بیش از ده سال آینده 2 میلیون اضافی ختنه موارد و 13 میلیون اضافی از ازدواج رخ می دهد – همه شده اند که می تواند جلوگیری. ما در حال حاضر می توانید ببینید واژگونی دهه در سود در حقوق زنان.

COVID-19 تقویت عمیق نابرابری های جنسیتی اما ما باید به یاد داشته باشید که در قبل از همه گیر بار ما تا به حال به سختی منتقل سوزن در وضعیت میلیون ها نفر از مردم در مخاطره آمیز و غیر رسمی کار می کنند.

Peninah Bahati Kitsao بود رختشویی بانوی قبل از اجتماعی فاصله سیاست به این معنا بود که او و میلیون ها نفر بیشتر کارگران خانگی از دست داده و درآمد خود و کسانی که کار در حال حاضر کم ارزش و underpaid و برای آنها ناامنی غذایی یک واقعیت روزانه رانده شدند و حتی دورتر از جهان پیش بینی توسط 17 اهداف جهانی.

در در سراسر جهان خود را متعهد به "ترک هیچ کس پشت" جهانی اهداف به صراحت در نظر گرفته شده برای رسیدگی به حقوق و نیازهای مردم مانند Peninah: مردم حداقل اغلب شنیده می شود و در حال حاضر دورترین پشت سر گذاشت.

دستیابی به SDGs همیشه مورد نیاز صریح گام های مشخص برای پایان دادن به فقر شدید محدود کردن نابرابری مقابله با تبعیض و به سرعت در مسیر پیشرفت برای صدها میلیون نفر که به آن نیاز دارید – و COVID-19 تغییر نکرده این مورد نیاز است. در سراسر جهان خواستار اقدام هماهنگ در حال افزایش است.

به عنوان بخشی از آن اقتصادی طرح نجات برای همه, آکسفام است و اصرار هر دو فوری لغو بدهی برای کشورهای فقیر و کمک مستقیم از طریق کمک های مالی نقدی به مردم مانند Peninah. فمینیست رهبری AWID (انجمن حقوق زنان در توسعه) در حال صف آرایی در پشت یک کمپین برای کمک مالی برای مردم مانند Peninah از جمله داخلی کارگران, کارگران جنسی, مستند نشده کارگران underpaid و مراقبت های پرداخت نشده کارگران مهاجر و کارگران فصلی کشاورزی و کارگران و همه کسانی که کار ضروری است به جوامع ما.

فمینیستی اقتصاددانان به ما یادآوری می کنند که تناقضات و بحران هستند ثابت از ویژگی های financialised سرمایه داری و سیستم سواری در پشت فقیر.

یکی از مهم ترین درس هایی از Peninah Bahati Kitsao وحشتناک است, پیشگیری و اندوه است که بدون پرداختن به نابرابری جنسیتی در SDGs' وعده عادلانه توسعه اجتماعی انجام خواهد شد.

داستان خود را بر این واقعیت است که زنان و دختران تشکیل می دهند اکثر کسانی که در فقر زندگی می کنند و تجربه مداوم و چند بعدی نابرابری و تحمل فشار از تاثیر COVID-19 بحران است.

تبعیض محل اقامت و وضعیت اجتماعی و اقتصادی حکومت و آسیب پذیری – همه عوامل شناسایی شده توسط برنامه توسعه سازمان ملل متحد – در حال چرا Peninah و او بی شماری خواهر در سراسر جهان در طول تاریخ, مشاغل بدون دسترسی به خانواده و یا آموزش و پرورش همواره پشت سر گذاشت.

ما هرگز ساختن یک دنیای بهتر تا زمانی که همه ما گام به نبرد با هیولا از گرسنگی و نابرابری که در زمان Peninah فرزند.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن