مرده موش می تواند به افزایش تولید ناخالص داخلی اقتصاددانان کاهش آن

توسعه و کمک های اولیه, اقتصاد و تجارت, ویژه, جهانی, عناوین منابع طبیعی TerraViva ملل متحد, تجارت و سرمایه گذار

توسط AKHSHIJNEWS در 31 تیر 1399
توسعه و کمک های اولیه, اقتصاد و تجارت, ویژه, جهانی, عناوین منابع طبیعی TerraViva ملل متحد, تجارت و سرمایه گذاری

نظر

برلین و کوالالامپور Jul 21 سال 2020 (IPS) - تولید ناخالص داخلی شده است به طور فزاینده ای به چالش کشیده و در بسیاری از زمینه به عنوان یک اندازه گیری از پیشرفت اقتصادی و اجتماعی. واضح است که تولید ناخالص داخلی را ندارد حساب از دیگر ابعاد تندرستی منابع طبیعی تخلیه و یا تخریب محیط زیست.

آنچه را افزایش می دهد تولید ناخالص داخلی ؟
وجود دارد humourous اقتصادی حکایت آموزنده در مورد پول-متریک اقدامات از پیشرفت اقتصادی است. اقتصادی اساتید پیدا کردن یک موش مرده در حالی که در یک قدم زدن. در انزجار قدیمی تر همین جرات خود را جوانتر همکار: "اگر شما عادت به خوردن آن به شما پرداخت $10,000". جوان اقتصاددان باعث می شود سریع هزینه تجزیه و تحلیل سود در سر خود را و سپس چالش می پذیرد, به همکار خود جای تعجب است.

ولادیمیر پوپوف

مدتی بعد متوجه عظمت خود را از دست دادن مالی که مرد ارائه می دهد به مقابله به مثل به دریافت پول خود را به عقب. احساس شرمنده از اینکه تنها به خوردن یک موش مرده خود را جوانتر از همکاران به سرعت موافقت می کند.

چند روز بعد احساس کاملا احمقانه در مورد آنچه اتفاق افتاده جوانتر همین ابراز تاسف: "به نظر می رسد مانند ما خوردند مرده موش برای هیچ چیز". بیشتر استاد ارشد او اطمینان داد: "بله اما به یاد داشته باشید ما افزایش تولید ناخالص داخلی توسط $20,000".

آیا محصول ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) واقعا افزایش یافته است ؟ از درآمد ملی حسابداری منظر دو 'غذا', درخواست و پرداخت دیگر را تشکیل می دهند خدمات پرداخت بر خلاف گفتن, مراقبت بسیار کار توسط اعضای خانواده می رود که unremunerated.

در واقع وجود دارد بسیاری از دیگر مجادلات بیش از اندازه تولید ناخالص داخلی.

کاهش تولید ناخالص داخلی بهتر است ؟
در پایان قرن 20 استدلال مشابه ساخته شده بودند در مورد 'تحول رکود' به عنوان مثال عمیق و طولانی در تولید ناخالص داخلی انقباضات با انتقال در کشورهای کمونیستی سابق از تا حد زیادی جمعی متعلق به مرکز برنامه ریزی به مقدار بیشتر متعلق به بخش خصوصی اقتصاد بازار در 1990s.

تیز کاهش بی سابقه ای بودند در زمان صلح. رکود چندین سال به طول انجامید و خروجی کاهش بیش از نیمی در برخی از کشورها!

"شوک درمانی" به ما گفته شد که لازم است برای غلبه بر موانع مرتبط به پیشرفت در یک سقوط کرد از بین بردن. شعارهایی مانند " no pain, no gain شد bandied در اطراف برای توجیه و توضیح مشکلات ایجاد می شود.

جومو Kwame Sundaram

اما برای برخی از اقتصاددانان در غرب چنین سقوط "افزونه خروجی', به عنوان مثال, از مخازن و مجسمه لنین نه منفی جمعیت رفاهی.

اگر تنها چنین خروجی کار برکنار شده بود از مطالعه حذف از تولید ناخالص داخلی اقدامات آن را می توان نشان داده شده است که رفاه را کاهش نمی.

بنابراین برای Åslund واقعی خروجی کاهش مقدار کمتر به عنوان "سوسیالیسم یک سیستم زباله. اتحاد جماهیر شوروی تولید معمولا مورد نیاز سه برابر بیشتر ورودی از غرب کارخانه پس هزینه شد بی ربط به مدیران. برخی از این ضرر و زیان نشان داده ناکارآمدی دیگران سرقت و ... سرمایه گذاری بود که به محض زباله ترجیحا باید کسر از تولید ناخالص داخلی".

به طور مشابه Gaddy و Ickes اصرار داشت که "ارزش افزوده می تواند به افزایش...حتی به عنوان مصرف داخلی سرمایه گذاری و استانداردهای زندگی به نظر می رسد برای کاهش". آنها استدلال می کنند که "اندازه گیری تولید ناخالص داخلی" در انتقال اقتصاد باید اما دقت منعکس کننده "ارزش واقعی تولید در اقتصاد".

هزینه های نظامی, تسلیحات تولید
Åslund رد ثبت خروجی انقباضات در طول تحول رکود به عنوان "اسطوره", تا حدودی به دلیل غیر منتظره ای بالا سهم از هزینه های دفاعی در بسیاری از "سوسیالیستی" کشور (حدود 15~17% از اتحاد جماهیر شوروی تولید ناخالص داخلی در سال 1980) و کاهش آن در طول انتقال.

با انتقال این سهام بودند را پایین آورده و نزدیک به "بین المللی سطح نرمال حدود 3 درصد از تولید ناخالص داخلی". Åslund بنابراین توصیه می شود کسر 10 درصد از تولید ناخالص داخلی از آماری خروجی ضرر و زیان ناشی از تحول رکود.

برای Gaddy و Ickes کمتر اندازه گیری خروجی با توجه به کاهش هزینه های دفاعی نشان دهنده رفاه به دست آوردن نه از دست دادن حداقل در چنین 'کمونیست' اقتصاد: "این یک خروجی سقوط اما رفاه است که قطعا بالاتر با کاهش دفاع تولید".

Åslund فراخوانی یک نوع از این منطق به توصیه کسر بیش از حد بر "بین المللی سطح نرمال حدود 3 درصد از تولید ناخالص داخلی" از مجموع خروجی.

که این روش کاملا خودسرانه یکی ممکن است بپرسید چرا صفر یا تازه توصیه می شود 2 درصد از تولید ناخالص داخلی در آستانه کشورهای عضو ناتو? و آنچه در مورد هزینه های نظامی و تسلیحات تولید در اقتصادهای دیگر?

دفاع صرف شده است شمارش را به عنوان بخشی از تولید ناخالص داخلی. دفاع مخارج سهم از تولید ناخالص داخلی در ایالات متحده 40 درصد در سال 1945 در پایان جنگ جهانی دوم 15% در سال 1953 در طول جنگ کره و 10% در سال 1968 در طول جنگ ویتنام.

معیارهای دلخواه
اتحاد جماهیر شوروی تولید شده ممکن است ناکارآمد اما تا بیشتر محافظت فعالیت های اقتصادی در سراسر جهان است. اتحاد جماهیر شوروی بناهای تاریخی ممکن است به عنوان رد ارزش و تفریق و اما آنچه در مورد کسانی که بنا در جاهای دیگر اینکه آیا یا نه به لحاظ سیاسی بحث برانگیز است ؟

چنین استدلال نیز تا حد زیادی نادیده گرفتن شواهد رفاه کاهش می یابد با توجه به چنین فرآیندی رکود به عنوان مثال بسیار کاهش می یابد و امید به زندگی.

همچنین بر خلاف بسیار دیگری تولید شده در اتحاد جماهیر شوروی سابق تسلیحات میان چند رقابتی در سطح بین المللی صادرات در آوردن ارزش ارز خارجی است.

به استثنای برخی از فعالیت های اقتصادی, اما نه دیگران در هنگام محاسبه یک کشور درآمد ملی نیز مشکل آن را به عنوان دشوار است برای توافق بر آنچه فعالیت های اقتصادی باید گنجانده شود به منظور افزایش رفاه.

به وضوح تعیین معیار برای آنچه که شامل یا حذف در هنگام محاسبه درآمد ملی به طور معمول کاملا خودسرانه ورزش.

اندازه گیری پیشرفت
جای تعجب نیست در حال حاضر وجود دارد بزرگ و رو به رشد ادبیات در کاستی از درآمد ملی حسابداری, پیشنهاد جایگزین بسیاری از شاخص های پیشرفت اقتصادی و اجتماعی.

جالب است که آمریکا و اروپا آماری دفاتر تنها آغاز شده درآمد ملی حساب های پس از جنگ جهانی دوم با استفاده از Kuznets سیمون' کار پیشگام برای دولت روزولت.

اتحاد جماهیر شوروی تا به حال معرفی یک سیستم حسابداری در 1920s به محاسبه آن درآمد ملی. این متفاوت از تولید ناخالص داخلی به عنوان مثال با شناخت ارزش افزوده با خدمات یا نه مستهلک سرمایه ثابت سهام اما در غیر این صورت شامل اطلاعات مورد نیاز برای محاسبه تولید ناخالص داخلی.

بدون شک تولید ناخالص داخلی مربوط به اقدامات بوده است انتقاد کرد و ما باید در تلاش برای انجام بهتر برای اندازه گیری و بهبود پیشرفت بشر. پس از همه, به عنوان رابرت اف کندی معروف کنایه آمیز بیش از نیم قرن پیش تولید ناخالص داخلی "اقدامات همه چیز به جز این که باعث می شود زندگی ارزشمند است".tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن